Skocz do zawartości

Playoff 2020/21 East 1st round: New York Knicks (4) - Atlanta Hawks (5)


karpik

Kto lepsiejszy?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Nyx czy Hołks?



Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nikt się przed sezonem nie spodziewał, że Hawks lub Knicks zagrają w drugiej rundzie. Niby Knicks zesweepowali Hawks w RS, ale 2 mecze były przeciwko Atlancie z Piercem jako wodzem, a w trzecim meczu Hawks wyraźnie prowadzili do czasu aż Young se skręcił kostkę.

Pytania i wątpliwości przed serią mam takie:

1. Czy Julius Randle da radę grać 48 mpg?

2. Jak Hawks mają zamiar bronić Randle? Nie wiem czy Collins da radę to zrobić sam, tzn wydaje mi się, że nie da, chyba jeszcze Hunter jest w obwodzie z w miarę rozsądnych opcji.

3. Czy shooterzy Knicks są legitni? Randle chyba będzie zbierał regularnie double teamy, Nyx w RS byli jednym z lepszych zespołów za 3, ale jak miałbym stawiać, że coś się im nie uda, to bym powiedział, że shooterzy zaczną ceglić.

4. Czy Young będzie trafiał regularnie floatery? Jak mu będą one wpadać, to od razu otworzą się wszystkie opcje Hawks w ataku od lobów do wysokich po rozrzucanie piłki na obwód do shooterów.

5. Czy w Knicks jest ktoś, kto da radę spowolnić Trae jednocześnie nie spowalniając NYK w ataku? Payton czy Frank wydają się być ok obrońcami, ale dzięki temu Young będzie mógł se odpoczywać w obronie, a Rose czy Quickley mogą nie wystarczyć.

Biorąc pod uwagę formę w ostatnich tygodniach postawiłbym na Hawks, ale biorąc pod HCA Knicks, to w sumie nie wiem. Fajna seria się szykuje.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa seria, chociaż oba teamy praktycznie debiutujące w PO, więc poziom meczów w serii może być różny.

Pewnie dużo będzie zależeć od tego:

- czy nagła transformacja Randle'a w Dirka obejmie tylko RS, czy będzie trwać nadal w PO
- kto z ludzi będących ostatnio on fire (Bogdanovic, Rose, Bullock) pozostanie on fire, a komu nagle przejdzie
- czy Fabryka c***owych Gwizdków Trae będzie pracować bez przeszkód, czy nagle znajdzie się w sytuacji gdzie to co za każdym razem dawało 2 lub 3 FT nagle kończy się milczeniem sędziów.

 

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na Hawks - dużo więcej opcji ofensywnych, które są zdolne do wykreowania samych siebie. W NYK może się zdarzyć bicie głową w mur, który okaże się nie do przeskoczenia.

Natomiast ciągle żyje w poczuciu, że gdzieś tam tych Knicks nie doceniam. Wszelkie weryfikacje dotychczas przeszli pomyślnie, więc może i tym razem?

Czy Payton pójdzie w odstawkę? Z głosu Thibsa wynika, że na początku nie, ale może w trakcie serii? Imo powinien, bo jest fatalny i niepotrzebny. A po powrocie Burksa i w teorii powinności dania jakiś minut Ntilikinie na Youngu, nawet minut brakuje do rozdania.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4:2 dla Knicks. Hawks w ogóle nie oglądałem, a zdarzyło mi się obejrzeć mecze Knicks - niedoceniona drużyna wg mnie. Obronę mają naprawdę dobrą a w ataku też nie odstają. 

Mój typ jest życzeniowy ( bo nie wiem jak grają Hawks ) i jednak fajnie jest zobaczyć drużynę która była skreślona od początku RS, a stawia się w PO i to z 4 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie pisać, że to albo @karpik albo @january powinni założyć temat.

Pytanie nr 2 Karpia już postawiłem w innym temacie - a w zasadzie już odpowiedziałem. Nie da rady. 

Jak też wspomniałem, Capela będzie sporym problemem dla Knicks bo help defense dla Collinsa może być sposobem ale gdzieś mi wczoraj mignęło, że Mitchell Robinson ma się co raz lepiej.

Chciał bym zobaczyć piękny last dane Rose'a, ale błagam niech TT nie gra nim w garbage time. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie ze w sumie to dwa takie kopciuszki w Play offs... spotykają się w I rundzie. Wydaje mi się że tu doświadczenie Rose’a czy Gibsona może być bardzo cenne. Randle tez wydaje się być bardziej „ograny” niż taki John Collins. Kto by pomyślał przed sezonem, że Knicks zdobędą hca a nawet będą trzeba chyba powiedzieć realnym faworytem w I rundzie play offs.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az serce rosnie, ze do Nowego Jorku wracaja PO i emocje z tym zwiazane - czlowiekowi sie lezka w oku kreci z nostalgia za starymi czasami jak ogladal finaly z Rockets :)

 

The New York Knicks sold out their 15,000 seat allotment for game 1 and 2 of the playoffs against the Atlanta Hawks.

The team announced that the games represent the largest indoor gathering in New York since the start of the pandemic, and that 90% in attendance will be fully vaccinated.

"I hope everyone in sports and entertainment is listening because the public has spoken -- they are fine with getting vaccinated and want to get back to the experiences they love. This overwhelming response by Knicks fans -- almost 90% of whom are vaccinated -- should silence any doubters. It's time to start booking events and filling up our schedules, so stay tuned," said James Dolan.

The 15,000 seats also represents the largest capacity announced for the playoffs so far. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 21:38, matek napisał:

Jedyna seria, poza Lakers, która mnie interesuje. Trzymam kciuki za Randle i Noela, niech szybko skopią dupy Trae i ciepłego Collinsa. 

Niestety Trae dość mocno skopał tyłki Knicks . Poza tym jedyne do odnotowania to irokez Galo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Koelner napisał:

Niestety Trae dość mocno skopał tyłki Knicks . Poza tym jedyne do odnotowania to irokez Galo .

Liczę, że to był jego najlepszy mecz w tej serii. 

Najbardziej z tego meczu szkoda kostki Noela, oby wszystko było z nim w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny meczyk. Świetnie się ogląda znowu pełną halę kibiców, a jak to są na dodatek playoffs, a ta hala to MSG, która co chwila eksploduje po kolejnych akcjach, to jest naprawdę przepięknie. 

Po raz kolejny w tym sezonie Trae przejął mecz i na koniec uciszył kilkanaście tysięcy ludzi w sercu Manhattanu, naprawdę Hawks są niesamowici w clutch odkąd McMillan przejął zespół, z drugiej strony Burks też trafiał prawie wszystko, za to Randle ma majtki do zmiany, bo niestety nie wytrzymał ciśnienia.

Tak jak pisałem przed serią, kluczem są floatery Younga, bo to one robią mu grę, nie wiem czy Knicks powinni bronić go dropem, raczej za małą presję na nim wywierają i za bardzo się obawiają lobów do Collinsa lub Capeli, ciekawe czy Thibs zrobi tu adjustments jakieś. Po stronie Hawks na plus poza genialnym Youngiem na pewno Lou, który miał świetny okres na przełomie 3 i 4Q i pozwolił Hawks utrzymać się przy życiu, poza tym Bogdan zrobił swoje, ale od niego liczę na jeszcze więcej w kolejnych meczach. Reszta w normie raczej, bo to, że Gallo cegli jak przychodzą PO chyba nikogo już nie dziwi. W Knicks rewelacyjna ławka, która jednak nie utrzyma takiego poziomu na przestrzeni serii i zwyczajnie trzeba im lepszego Randle, bo Hawks go nawet nie podwajali specjalnie, a on pudłował rzuty, które normalnie trafia. 

To był chyba najlepszy mecz pierwszych dwóch dni tych PO, a poprzeczka po Heat@Bucks była zawieszona całkiem wysoko.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Payton z meczu na mecz minuta mniej. W drugiej rundzie może już nie wyjdzie ❤️

A tak serio to pierwsza połowa nie napawa optymizmem, brak pomysłu, jeśli jedynym zagraniem dużego Toma na następne mecze nadal będzie darcie gardła przy parkiecie to ciężko to widzę. 

IMG_20210527_055718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.