Skocz do zawartości

IIHF World Championship


kcp78

Rekomendowane odpowiedzi

To może warto podrzucić plan transmisji na najbliższe dni:


21 maja (piątek)
15:10 Rosja - Czechy, TVP Sport

22 maja (sobota)
15:10 Finlandia - USA, TVP Sport

23 maja (niedziela)
15:10 Szwecja - Białoruś, TVP Sport
19:10 Kanada - USA, TVP Sport

24 maja (poniedziałek)
15:10 Słowacja - Rosja, TVP Sport
19:10 Niemcy - Kanada, TVP Sport

25 maja (wtorek)
15:10 USA - Kazachstan, TVP Sport
19:10 Szwajcaria - Szwecja, TVP Sport

26 maja (środa)
15:10 Rosja - Dania, TVP Sport

27 maja (czwartek)
15:10 Szwajcaria - Słowacja, TVP Sport
19:10 Szwecja - Czechy, TVP Sport
Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej zawsze Kanadzie kibicowałem. Teraz na starość, cos słabiej za nich kciuki trzymam... Troche to nie po kibicowskiemu ;)

Kiedy będzie CAN - USA, to sam nie wiem, czy sentyment pozostanie i wygra, czy słabszemu hokejowemu bratu będę kibicował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Szabla napisał:

Dawniej zawsze Kanadzie kibicowałem. Teraz na starość, cos słabiej za nich kciuki trzymam... Troche to nie po kibicowskiemu ;)

Kiedy będzie CAN - USA, to sam nie wiem, czy sentyment pozostanie i wygra, czy słabszemu hokejowemu bratu będę kibicował. 

Ja wyjątkowo kibicuję USA - w całej masie randomu gra tam Justin Abdelkader :) Jako fan Red Wings zawsze go bardzo szanowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pablo81 napisał:

Ja wyjątkowo kibicuję USA - w całej masie randomu gra tam Justin Abdelkader :) Jako fan Red Wings zawsze go bardzo szanowałem.

Masz Hronka i Vrane w pierwszej linii Czechów i Zadine w drugiej :)

ps. Jeszcze w trzeciej parze obrońców Libor Sulak, który z tego co pamiętam też miał epizod w Red Wings

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Braveheart22 napisał:

Masz Hronka i Vrane w pierwszej linii Czechów i Zadine w drugiej :)

ps. Jeszcze w trzeciej parze obrońców Libor Sulak, który z tego co pamiętam też miał epizod w Red Wings

Jasne, pisalem o randomach w USA. Ale Justin to stare dobre czasy, kiedy oglądało się hokeja dużo więcej i Red Wings byli dużo lepsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na Słowację, gdzie gra dwóch 17-latków: S. Nemec (D) i J. Slafkovsky (W), to najlepsi słowaccy prospekci od lat i szansa na to, że Słowacy chociaż trochę wydobędą się z kryzysu, bo obaj mogą skończyć w top10 przyszłorocznego draftu. Nie ukrywam, że mam trochę do nich słabość i w przeszłości często im kibicowałem. Dzisiaj Słowacja wygrała 5-2 z Białorusią i nie potrafię tego zweryfikować, ale na twitterze widziałem informację, że Nemec został najmłodszym punktującym na MŚ od 1966 roku:

Tutaj trochę więcej na ten temat: https://www.si.com/hockey/news/slovakias-youth-movement-could-help-grow-nations-hockey-profile

Słowacy przez ostatnie kilkanaście lat mieli chyba jedynie jednego first roundera, więc duża sprawa dla nich. 

W meczu otwarcia Rosja ograła 4-3 Czechy, zaś Łotwa niespodziewanie pokonała Kanadę 2-0, co chyba potwierdza przedturniejowe kursy bukmacherskie upatrujące w tych pierwszych faworytów (przetrzebionej) stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych chłopaków to akurat znam od dawna i podobnie, obserwuję i kibicuję :)

Fajnie, że zabrali na mistrzostwa te młode talenty. Ciekawy chłopak to też obrońca Samuel Knazko, którego w trzeciej rundzie zeszłorocznego draftu wybrali Blue Jackets. Oglądałem go wcześniej na MŚ u20 i dosyć fajnie wyglądał + zdecydowanie wyróżniał się jazdą na łyżwach. 

Jest jeszcze Martin Fehervary, który ma już kilka meczów w barwach Capitals. W tym roku bdb się prezentował w AHL, a teraz w trakcie PO w NHL, jest w szerokiej kadrze stołecznej drużyny i czeka na szansę. 

Cernak też przecież stosunkowo młody jest, a już jest bardzo ważną postacią w Tampie i mistrzem NHL. 

Jakaś młodzież też próbuje się powoli przebijać (Ruzicka, Studenic), ale rzeczywiście, takich prospektów jak Nemec czy Slafkovsky to już dawno nie mieli. 

Btw, ciekawi mnie czy Nemec w ostatnim sezonie przed draftem zostanie na Słowacji czy jednak będą szukać dla niego lepszej ligi. 

18 godzin temu, BMF napisał:

Słowacy przez ostatnie kilkanaście lat mieli chyba jedynie jednego first roundera, więc duża sprawa dla nich. 

Marko Dano i to jakoś pod koniec pierwszej rundy CBJ go wzięli i krążył przez kilka lat między dwoma zespołami, a tu Columbus, a tu Winnipeg, ale skończyło się na niewielkich przebłyskach i dzisiaj max to AHL niestety. 

18 godzin temu, BMF napisał:

zaś Łotwa niespodziewanie pokonała Kanadę 2-0

a Dania dzisiaj Szwecję 4-3. Kolejny ciekawy wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się nam rozwijają Mistrzostwa. Czesi i Szwedzi zaczęli od 2 porażek. Co prawda to w tej stawce ich absolutnie nie przekreśla, ale szczególnie postawa Szwedow kiepska (i porażki z Dania i Bialorusia), wieczorem dołączy do nich trzecia ekipa z wielkich z 2L na starcie. Ciekawie ciekawie. 
 

Niemcy po „cichu” jadą po medal pół żartem pół serio ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kcp78 napisał:

dunczycy ustanowili niechlubny rekord mistrzostw swiata. w meczu przeciwko szwajcarii oddali 4 (slownie: cztery!) strzaly w swiatlo bramki! :P ...

Masakra! 

Btw, fajny meczyk Słowacji dzisiaj i zwycięstwo z faworyzowaną Rosją. Szkoda tylko, że Nemec i Slafkovsky akurat nie zagrali, bo taki meczyk to zawsze fajna okazja, żeby się im mocniej przyjrzeć.

Kazachstan dwa mecze i dwa zwycięstwa w karnych, w tym na rozkładzie drużyna Suomi. Dzieje się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Masakra! 

Btw, fajny meczyk Słowacji dzisiaj i zwycięstwo z faworyzowaną Rosją. Szkoda tylko, że Nemec i Slafkovsky akurat nie zagrali, bo taki meczyk to zawsze fajna okazja, żeby się im mocniej przyjrzeć.

Kazachstan dwa mecze i dwa zwycięstwa w karnych, w tym na rozkładzie drużyna Suomi. Dzieje się :)

przeciw slowacji nie zagraly m. in. 2 najlepsze rosyjskie 'armaty' - okulov i grigorenko, i ta zagrywka taktyczna okazala sie dla 'zbornej' pocalunkiem smierci ;)...

5 garnitur kanady to wafle (tak, nawet kanada ma ograniczone zasoby)!... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymczasem w mistrzostwach swiata mamy pierwsze rozstrzygniecia. i tak, mozemy mowic o pierwszej niespodziance, gdyz z turnieju wypadli szwedzi! (co, jako kibica suomi, niezmiernie mnie cieszy). jutro mecz ostatniej szansy kanadyjczykow. podejrzewam, ze finowie nie zagraja tego spotkania na pelnej mocy, zatem z dalszych gier, zakladam, wypadnie ktos z dwojki: niemcy, lotwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kcp78 napisał:

no to mamy cwiercfinaly. RUS - CAN, SUI - DEU, USA - SVK, FIN - CZE. faworytow w parach upatruje posrod druzyn, ktore wymienilem jako pierwsze. 'najpewniejsi' chyba jankesi. go suomi!... 

Najciekawsza para Finlandia-Czechy.

Co do meczów grupowych jeszcze. Aj, niewiele brakło, żeby Kanada już skończyła turniej, ale co się odwlecze to nie uciecze, stawiam, że po meczu z Rosją wylecą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 12:51, Braveheart22 napisał:

Najciekawsza para Finlandia-Czechy.

Co do meczów grupowych jeszcze. Aj, niewiele brakło, żeby Kanada już skończyła turniej, ale co się odwlecze to nie uciecze, stawiam, że po meczu z Rosją wylecą :)

No i nie wylecieli.... Finowie Niemcy USA i Kanada. ..... 3 garnitur Kanady pokonuje Rosjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

No i nie wylecieli.... Finowie Niemcy USA i Kanada. ..... 3 garnitur Kanady pokonuje Rosjan

Umówmy się, że Rosja poza jakimiś jednostkami to też pierwszym garniturem nie gra, ale mimo wszystko duże zaskoczenie. Kanada miało sporo szczęścia, że w ogóle weszła do fazy pucharowej, a za chwilę będzie grała o medale... 

Z drużyn, które pozostały w grze obstawiam, że USA wygra turniej (bardzo podoba mi się ta ich pierwsza linia, czyli Garland-Moore-Robertson i w bramce dużo spokoju daje świetny Petersen), ale kciuki w tym momencie trzymam za Suomi. Btw, ale by było jakby Niemcy wygrali. Tam czołową postacią jest Tom Kuhnhackl, czyli zawodnik, który nie łapie się do składu Islanders i gra na farmie w Bridgeport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosjanie sa za mieccy. mozesz na lyzwach poruszac sie z gracja, mozesz miec swietna kontrole nad krazkiem etc., ale gdy brakuje ci ikry, agresji, jesli nie masz pary, zeby fizycznie zajechac przeciwnika inteligentnym cross checkingiem, to w meczach o stawke stoisz na straconej pozycji, a rosjanie dynamika gry wyraznie w tym meczu kanadyjczykom ustepowali. nawet bobrowski nie pomogl...

finowie z czechami, raczej na luzie. zwyciestwo minimalna iloscia bramek, ale suomi kontrowali ten mecz od poczatku. lepiej wyjezdzeni, lepsi technicznie, bardziej agresywni...

w polfinale gramy z niemcami, zatem final jest 'obowiazkiem'. go suomi!...

to jak bedzie, w finale rewanz za pierwsze spotkanie w grupie?!...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.