Skocz do zawartości

[2034] Power Ranking


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

Miło zobaczyć siebie na drugim miejscu, ale takie zliczanie overralla jest bez sensu, bo zupełnie inne liczby są dla różnych pozycji.

Dwight Howard - 89,57

LeBron James - 71,42

Ogromna dysproporcja.

To już lepiej dopasować byłoby rankingami pozycji. LeBron - 1, Howard - 1. I wtedy kto ma najmniej ten można by powiedzieć, że na papierze ma mocniejszy zespół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zamiast wybrzydzać nosem kręcąc trzeba docenić nakład pracy za wykonana owa tabelkę. Oczywiście można ja modyfikować i odwrócić metodologie w stronę rankingu pozycji danej ekipy na tle ligowym ( 1 LBJ zrówna z Shaq lub Howardem ) ale to musi być chętny. 
 

ja ze swojej strony dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w grę od strony nakładu pracy i swojego czasu. 
ciężko Julkowi karmić z cyca ruszać myszka i jeszcze kombinować jak tu ugrać wicemistrzostwo. 
 

ja doceniam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że sporo ludzi (w tym ja) docenia ranking Julka. Inaczej by o niego nie prosilo. Dyskusja, która wywołuje to zestawienie jest tego najlepszym dowodem. Zastrzeżenia nie są próbą deprecjonowania czyjejś pracy, a jedynie wyrażeniem własnej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Przede wszystkim czekamy na opisowy PR Julka jak rok temu;)

Tu się zgadzam ! :)

Teraz, Pablo81 napisał:

Przecież wiadomo, że sporo ludzi (w tym ja) docenia ranking Julka. Inaczej by o niego nie prosilo. Dyskusja, która wywołuje to zestawienie jest tego najlepszym dowodem. Zastrzeżenia nie są próbą deprecjonowania czyjejś pracy, a jedynie wyrażeniem własnej opinii.

Ja tam np. szanuję za wszystko co robi Julek, że mu się chce robić takie rankingi tabelki itd! Jest mega robota z jego strony taka prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matiwrona napisał:

Ja tam np. szanuję za wszystko co robi Julek, że mu się chce robić takie rankingi tabelki itd! Jest mega robota z jego strony taka prawda

Bez kitu, szacun dla Komiszy, a przede wszystkim dla Julka - oddawanie własnego wolnego czasu pod takie gierki jest najwyższą formą charytatywności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUSY, edycja 2034 (będzie podzielone na części, każdy tier z osobna - bo nie chce mi się pisać jednego długiego posta :))

Tankathon:

29. Los Angeles Clippers - Po zeszłorocznym oddaniu Francisa w tym sezonie zaczynają nowy piękny etap w swojej historii. Tank totalny! Aktualnie nie mają nawet jakichś wybitnych prospektów do ogrywania. Team który będzie musiał dopłacać kibicom za oglądanie meczu! Jedyna ciekawa kwestia to czy uda im się wymienić spadającego Gasola za jakiś ciężki kontrakt dosłodzony assetami (wydaje się że to powinien być ich pierwszy krok na tej nowej, tankowej drodze w simce)

28. Atlanta Hawks - Paździerz z grubsza na poziomie LAC, ale tam już jest fajny DMC do ogrywania, który sam pewnie wyrwie kilka winów. Dodatkowo jeden z większych simkowych steali draftowych Anthony Randolph wydaje się być pod niego idealnym fitem na lata. Tak czy siak, więcej niż 20 winów to tutaj nie będzie. Steve Nash już żałuje swojej decyzji z FA i zastanawia się jak sfromułować trade request.

27. Houston Rockets - Już jest świetny młody core, ale do wygrywania tam jeszcze daleko (tak ze 2 sezony). Jedna z bardziej perspektywicznych ekip w lidze.

26. Indiana Pacers - Jest tam kilku fajnych weteranów, ale strzelam że w trakcie sezonu będą systematycznie wymieniani (pewnie za bezcen do Spurs....).

25. Chicago Bulls - Simkowi królowie tankathonu nie zawodzą. Wzmocnieni kolejnym świetnym prospektem (widzę świat w którym Hassan będzie miał najlepszą karierę ze wszystkich graczy swojej klasy draftowej) będą dalej tankować! Top3 im raczej nie grozi (chociaż dzięki doświadczeniu mogą 'wyprzedzić' Rockets, ale kolejny draft zapowiada się tak głęboko że nawet 6-7my pick może być fajny).

24. Cleveland Cavaliers - Ciekawe czy w tym sezonie uda się już sprzedać tego Bosha xD. Byliby bliżej...ale kolejna ekipa to Knicks, którzy nie mają perspektyw nawet na dobry tank.

23. New York Knicks - Kolejny sezon w tierze 'tankathon' i kolejny sezon bez swojego picku. Koelner świetnie cosplayuje Dolana ❤️

cdn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, julekstep napisał:

29. Los Angeles Clippers - Po zeszłorocznym oddaniu Francisa w tym sezonie zaczynają nowy piękny etap w swojej historii. Tank totalny! Aktualnie nie mają nawet jakichś wybitnych prospektów do ogrywania. Team który będzie musiał dopłacać kibicom za oglądanie meczu! Jedyna ciekawa kwestia to czy uda im się wymienić spadającego Gasola za jakiś ciężki kontrakt dosłodzony assetami (wydaje się że to powinien być ich pierwszy krok na tej nowej, tankowej drodze w simce)

 

Orlando chyba też musi dopłacać kibicom za blamaż w ostatnich sezonach 😃😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, julekstep napisał:

FUSY, edycja 2034 (będzie podzielone na części, każdy tier z osobna - bo nie chce mi się pisać jednego długiego posta :))

Tankathon:

29. Los Angeles Clippers - Po zeszłorocznym oddaniu Francisa w tym sezonie zaczynają nowy piękny etap w swojej historii. Tank totalny! Aktualnie nie mają nawet jakichś wybitnych prospektów do ogrywania. Team który będzie musiał dopłacać kibicom za oglądanie meczu! Jedyna ciekawa kwestia to czy uda im się wymienić spadającego Gasola za jakiś ciężki kontrakt dosłodzony assetami (wydaje się że to powinien być ich pierwszy krok na tej nowej, tankowej drodze w simce)

28. Atlanta Hawks - Paździerz z grubsza na poziomie LAC, ale tam już jest fajny DMC do ogrywania, który sam pewnie wyrwie kilka winów. Dodatkowo jeden z większych simkowych steali draftowych Anthony Randolph wydaje się być pod niego idealnym fitem na lata. Tak czy siak, więcej niż 20 winów to tutaj nie będzie. Steve Nash już żałuje swojej decyzji z FA i zastanawia się jak sfromułować trade request.

27. Houston Rockets - Już jest świetny młody core, ale do wygrywania tam jeszcze daleko (tak ze 2 sezony). Jedna z bardziej perspektywicznych ekip w lidze.

26. Indiana Pacers - Jest tam kilku fajnych weteranów, ale strzelam że w trakcie sezonu będą systematycznie wymieniani (pewnie za bezcen do Spurs....).

25. Chicago Bulls - Simkowi królowie tankathonu nie zawodzą. Wzmocnieni kolejnym świetnym prospektem (widzę świat w którym Hassan będzie miał najlepszą karierę ze wszystkich graczy swojej klasy draftowej) będą dalej tankować! Top3 im raczej nie grozi (chociaż dzięki doświadczeniu mogą 'wyprzedzić' Rockets, ale kolejny draft zapowiada się tak głęboko że nawet 6-7my pick może być fajny).

24. Cleveland Cavaliers - Ciekawe czy w tym sezonie uda się już sprzedać tego Bosha xD. Byliby bliżej...ale kolejna ekipa to Knicks, którzy nie mają perspektyw nawet na dobry tank.

23. New York Knicks - Kolejny sezon w tierze 'tankathon' i kolejny sezon bez swojego picku. Koelner świetnie cosplayuje Dolana ❤️

cdn

 

kontynuujmy zatem!

Coś tam powalczymy, ale ogólnie to bieda:

22. Utah Jazz - 'Doskonały' core (Granger, SAR, Vince, Troy) wsparty równie 'doskonałymi' rolsami. Strasznie nudna ekipa. ZIEW!

21. Milwaukee Bucks - Strata LMA długoterminowo wyjdzie im na dobre, ale obecnie to ekipa tylko z teoretycznymi szansami na PO imho. Niestety campy były dość słabe w ich wykonaniu (szczególnie Iggy). Czegoś tam brakuje - jak to zwykle w przypadku Bucks xD

20. Denver Nuggets - Geriatria Krzema jeszcze starsza i jeszcze gorsza, dodatkowo 'wsparta' Anthonym. Śmierdzi kupą - nie dajcie się zwieść dobremu początkowi w ich wykonaniu!

19. Dallas Mavericks - Nabrali wysokich i przez to mają jakąś dziwną rotację teraz. Trejdami mogą mocno poprawić swoją sytuację, ale na tu i teraz jest kiepsko.

18. Minnesota Timberwolves - Pseudomistrzowie Simbasketu pokażą swoją realną siłę nie wchodząc do PO w tym roku! Mark my words. Robin Lopez jest świetny - już jest lepszy od brata, ale cała reszta wygląda gorzej niż rok temu - z Ray Rayem na czele. ALE MI PRZYKRO!

17. New Jersey Nets - Rewelacja poprzedniego sezonu....teraz jednak oberwali na campach (Lowry i Roy nie zachwycili a Ron i Ben mocno polecieli). Będzie walka o PO, ale jak bym miał wytypować ekipę której trochę zabraknie to Nets tam właśnie będą.

Coś tam powalczymy i nawet wejdziemy do PO po oklep w 1szej rundzie!:

16. Los Angeles Lakers - Ostatni Taniec vol. 7. Ekipa nawet nie jest taka słaba, ale tam trzeba wliczyć duuuuużo potencjalnych kontuzji wśród ichniejszych starców. Teraz to chyba faktycznie last dance bo nieźle się zakopali kontraktem Mariona.

15. Miami Heat - Campy ich nie rozpieściły i będzie się to dało odczuć. Grant Hill chyba już oficjalnie przestał być superstarem w tej lidze - to ciągle solidna ekipa, jednak jest o półkę niżej niż rok temu.

14. Golden State Warriors - Kolejna odsłona odwiecznego pojedynku Davis vs Ariza. Kto w tym roku będzie górą? MVP Davis czy Hamulcowy Ariza? Redick nawet po słabych campach powinien tam być lepszym fitem niż J-Rich.

13. Sacramento Kings - Czyli znów to zrobił. Kolejna banda randomów z FA, która powinna zrobić PO, chociaż tam raczej nie namieszają. KD debiut w ASG?

12. San Antonio Spurs - Doskonały Gay, cancer Hughes, ciekawi Dirk, Bogut i Nowitzki + banda hydraulików. Oj będzie ciężko coś ugrać (a GM pewnie znów ma ambicje). No chyba że wariat ruszy im na ratunek.

Możemy namieszać:

11. Seattle Sonics - Świetne campy i nie dość że Alonzo powinien pierwszy raz wejść do PO to może tam jeszcze coś namieszać. Brakuje im jednak jeszcze jednego elementu do s5 żeby być realną siłę (stary Muresan w s5 to mocne meh).

10. Boston Celtics - Za rok/dwa to będzie pewnie top-3 ligi, teraz jeszcze Westbrook musi się trochę oswoić (w sensie zacząć łapać typowo PG skille na campach xD), Blake też ma swoje wady no i ciągle brakuje im legitnego SGka (jakiś pure shooter pokroju Ripa tam byłby idealny) - tak czy siak będą mocni.

9. Phoenix Suns - CP3 to najlepszy pure PG ligi, ale ciągle podejrzanie wygląda jego fit z Wadem. Ekipa mocna -> na wschodzie biłaby się o PO na zachodzie realny jest nawet finał konfy.

8. Philadelphia 76ers - Na papierze wyglądają potężnie, ale kiedy w Twoim s5 ważne role odgrywają 36-latek i 38-latek to jednak musisz się liczyć ze  wszystkim. No i ten fit Shaq/Kobe chyba jednak nie działa w Simce. Z wielkiej chmury będzie raczej mały deszcz.

7. Portalnd Trailblazers - Francis jest prawdziwym superstarem w tej lidze. Francis jest idealnym fitem pod Rondo i całą ekipę PTB. Qcin i tak to pewnie zepsuje (patrz katowanie Bynuma na PF) - ale obiektywnie to powinna być siła nr 2 na kiepskim zachodzie.

6. New Orealns Hornets - Fatalny trade na rozpoczęcie FA..ale na tu i teraz jest to fajna, kompletna ekipa. Okafor powinien fajnie kryć braki Stoudemire'a i Calderona. Na wschodzie wszystko jest możliwe.

5. Orlando Magic - Osłabieni Magic to ciągle mocna ekipa ze świetnym Smithem jako full-time liderem. Wydaje się że w tym sezonie na nic więcej niż 2gą rundę nie powinniśmy liczyć, ale wschód będzie pełen niespodzianek.

4. Toronto Raptors - Tylko słabe campy Curry'ego uratowały nas przed dominacją tej ekipy. Fajna, kompletna ekipa ale to jeszcze nie będzie ich sezon.

Główni faworyci:

3. Washington Wizards - Po odejściu Cancera Hughesa wszyscy koledzy odetchnęli z ulgą. Ta ekipa od lat była mocna na papierze, ale kulał fit. Teraz chyba w końcu wszystko tam pasuje. Ostatni taniec Webbera!

2. Detroit Pistons - Po przebudowie w Magic wschód się strasznie spłaszczył. W takiej sytuacji wielkie znaczenie może mieć star-factor....a nikt nie ma go na takim poziomie jak duet AI-Al. Świetna sprawa z Marquisem, który rok temu męczył się u mnie a tu powinien być idealnym fitem w 100% skupionym na D. Jedyny minus to słabiutkie backupy wśród wysokich. Tak więc czekamy na kontuzję Dale'a albo Ala! (które by ich zabolały chyba mocniej niż potencjalna kontuzja AI!).

1. Memphis Grizzlies - Najlepsza ekipa w lidze, posiadająca najlepszego gracza w lidze dodatkowo grająca w tej gorszej konferencji. W końcu rok temu zagrali przyzwoite PO, teraz czas na kolejny krok. Standardowo jedyny minus to brak PG, więc muszą grać tam LBJem i w konsekwencji jakimś totalnym szrotem na SF. Przykładowa wymiana Goodena (który trochę dubluje się z Dwightem) na legitnego PG (Nash?) i mamy behemota.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep

Po transferach Causwella i Millera moja ławka wygląda średnio, nie swietnie, nie banda chydraulikow, a średnia. A czepiasz się tylko mnie :) Wspaniałe jak wsiadles na Larrego akurat po transferze do Spurs. Aż chciałoby się zacytować:

W dniu 15.05.2021 o 12:14, julekstep napisał:

uwielbiam jak się angażujesz 'osobiście' w takich gadkach xD

No i moje dwie ulubione "teorie":

1. Rose to fajny PG i udowodnię to wszystkim katując go w s5 :)

2. PTB > SAS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

@julekstep

Po transferach Causwella i Millera moja ławka wygląda średnio, nie swietnie, nie banda chydraulikow, a średnia. A czepiasz się tylko mnie :) Wspaniałe jak wsiadles na Larrego akurat po transferze do Spurs.

bo po transferze do Spurs widać jak Wizards odżyli :) (a dostali 'gorszego' na papierze Arenasa i zaliczyli kilka lekko minusowych campów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marquis to był mój główny cel na FA, chciałem wyrwać jak najlepszego obrońcę dostępnego za MLE kosztem ataku który mi od SFa nie potrzebny, oprócz niego myślałem o Battierze, ale on szybko podpisał z Sixers. Marquis to duże wzmocnienie względem Barnesa/Horrego mimo tego, że w boxie będzie wyglądał pewnie słabiutko to jest to świetny fit. 

Szkoda jedynie, że za LLE nie udało się podpisać jakiegoś solidnego wysokiego + Fazekas zaliczył słabiutkie campy, ale może w trakcie sezonu uda się coś wyrwać na ławkę pod kosz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.