Skocz do zawartości

Czy możemy pozwolić obrońcom bronić?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

tak ja pisałem wcześniej - te zmiany będą prowadzić do absurdów, naprawde takiej ligi chcecie czy chodzi tylko o to, że jest fajnie gdy Broda dostaje po głowie?

nba nas przyzwyczaiła , że jak wprowadza zmiany to w pierwszym okresie są dość rygorystyczni ( z czego też jest przegięcie w drugą stronę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

nba nas przyzwyczaiła , że jak wprowadza zmiany to w pierwszym okresie są dość rygorystyczni ( z czego też jest przegięcie w drugą stronę )

liga mnie przyzwyczaiła do tego, że nie ogarnia tematu sędziowania, dlatego dziwię się tym zachwytą nad nową reformą, najpierw trzeba zmienić system u podstawy a dopiero potem bawić się w rewolucję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

nba nas przyzwyczaiła , że jak wprowadza zmiany to w pierwszym okresie są dość rygorystyczni ( z czego też jest przegięcie w drugą stronę )

Naturalna kolej rzeczy. Przez lata korzystał na głupich przepisach, dzis płaci cenę za reputację 'naczelnego naciagącza'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gracze w typie hardena, Lillarda czy trae muszą przestać odpowrdalac te swoje wygibasy tylko zacząć grać normalnie 

Wtedy i przepisy zaczną obowiązywać 

Dopóki taki harden będzie się wbijał i  wkładał łapy pod rękę obrońcy dopóty sędziowie będą ich olewać i tym sposobem nawet przy faulu często tego nie gwizdną, bo wyjdą z założenia że znów fejk 

Tu analogia do historii i chłopcu który krzyczał wilki dla zgrywu jest bardzo na miejscu

 

Mi tam tych cipek wymuszających faule nie jest żal 

Niech się naucza grać zgodnie z przepisami albo won

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspirując się nieco wątkiem z innego tematu (wstyd przyznać jakiego, ale zaraz załapiecie) zastanawiam się czy przy ocenie zawodników za kilka lat brane będą pod uwagę ostatnie zmiany w przepisach. Jakby nie patrzeć jest to mała rewolucja - nie wiem czy porównywalna do mitycznej zmiany w zakresie "hand checkingu" ;) but still. 

Chodzi mi tu przede wszystkim o zmiany z tego sezonu, które nie tylko ograniczyły wymuszanie fauli, ale też promują dużo bardziej fizyczną grę jako taką. Do tego trzeba dodać wyeliminowanie na przestrzeni kilku sezonów tych wszystkich 2+1/3+1, które kiedyś gwizdano choćby zawodnik oddał rzut 2 sekundy pod faulu. Teraz faktycznie musisz być w shooting motion. Tak samo nienaturalne wyrzucanie nóg przed siebie przy rzucie. Generalnie taryfa ulgowa dla shooterów żyjących z FT się skończyła (i dobrze). 

I teraz pytanie jak by w tym wszystkim odnaleźli się cwaniacy-jump shooterzy sprzed dekady czy dwóch? Jak odnalazłby się np. Kobas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I to by było na tyle.

 

Ok już nie ma tego wskakiwania w obrońce przy rzutach za 3 ale przy wjazdach to już sie znowu dziwne rzeczy dzieją. PG może odpychać. Giannis wręcz przestawia rywala. Właściwie pod kosz znowu obrońcy mają ciężko bo sędziowie wrócili do starych nawyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie standard. Co roku są wprowadzane jakieś "ulepszacze" w przepisach, które są gwizdane przez sędziów dość skrupulatnie przez pierwszy miesiąc/dwa a później i tak wszystko wraca do stanu sprzed rewolucji. Najpierw odpuszczają gwiazdom a później to już jak leci. Jakieś 2/3 tygodnie temu jak mignęła mi grafika podczas meczu BKN pokazująca FT/g u Hardena z 5 ostatnich spotkań i znowu pojawiły się tam same dwucyfrowe wartości to wiedziałem, że to już. Jedynie tak jak mówisz to wymuszanie kontaktu podczas rzutów ze 3 nieźle kontrolują i nawet czasami wpadają za to ofensy - nawet w Q4 ale i tutaj znalazło by się parę wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.