Skocz do zawartości

Czy możemy pozwolić obrońcom bronić?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, darkonza napisał:

Swieża kompilajca rzutów Stefka tylko z tego sezonu. O takiej obronie na obwodzie z jaką on sie musi mierzyć w XX wieku nikt nawet nie pomyślał

TA

DOSTAŁBY ŁOKACIA OD  MALONA ALBO OAKLEYA TO BY MU SIĘ ODECHCIAŁO TYCH PIZDECZKOWYCH RZUTÓW ZA 3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

Swieża kompilajca rzutów Stefka tylko z tego sezonu. O takiej obronie na obwodzie z jaką on sie musi mierzyć w XX wieku nikt nawet nie pomyślał

 

Interesuje się koszem od 92 roku i tak sobie uświadamiam , że było trzech zawodników których mogę uznać jako „zmieniających obraz ligi” . To był MJ-ej , Shaq i właśnie Curry . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

TA

DOSTAŁBY ŁOKACIA OD  MALONA ALBO OAKLEYA TO BY MU SIĘ ODECHCIAŁO TYCH PIZDECZKOWYCH RZUTÓW ZA 3!

W latach 90tych najlepszych obrońcą na rzut za 3 byli trenerzy bo oni potrafili opieprzać za rzut za 3 bo skuteczniejszy wtedy się wydawał rzut za 2. Trochę to trwało zanim się do ludzi przebiło jakie znaczenie ma rzut za 3. Szkoda ,że Bird nie urodził się te 15-25 lat później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Koelner napisał:

Interesuje się koszem od 92 roku i tak sobie uświadamiam , że było trzech zawodników których mogę uznać jako „zmieniających obraz ligi” . To był MJ-ej , Shaq i właśnie Curry . 

Shaq-a bym chyba wyrzucił. Ten rodzaj gry wyniósł na wyżyny Chamberlain i już nigdy żaden center aż tak nie dominował.

MJ zmienił grę na pewno i większośc zawsze chciała być jak on i chyba dalej większość chciałaby być MJ-em niz Stefkiem. Pomijając psychikę Mj-em chyba łatwiej zostać bo takich harpaganów jak on to dziś jest na pęczki ale giną sami we własnym tłumie, a ponizej przykład jakie rzeczy potrafią dziś zrobić 20 letni rookie:

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomniały dwie rzeczy czytając ten temat. Jakiś czas temu kumpel z naszej amatorskiej drużyny był w LA i poszedł sobie pograć w kosza na Venice Beach. Mimo, że nie jest wirtuozem to jechał tam na pickup games z murzynami jak z taczką wiecie czego, bo nikt tam nie potrafił ani nie chciał bronić. Na każdym orliku u nas jest zawsze lepsza obrona niż to co tam mówił. Do tego przypomniały mi się wyjazdy wakacyjne z rodzicami na Bałkany kilkanaście lat temu i jak oglądałem gierki na boiskach zwykłych Jugoli, przeważnie postury niedźwiedzia brunatnego i tak samo owłosionych, to taki Oakley byłby tam traktowany jak syn Magica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

No i Curry często rzuca z pozycji rzutowych które właściwie nie są pozycjami rzutowymi

Można by powiedzieć ze ma fatalną selekcję rzutów tylko ze mu te fatalne rzuty wpadają.

właśnie Curry spowodował że nie ma niewłaściwych rzutów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.