Skocz do zawartości

beGM - dyskusja na temat waiversów


Eld

Czy paycuty powinny funkcjonować w beGM?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy paycuty powinny funkcjonować w beGM?



Rekomendowane odpowiedzi

Wczytując się w Wasz głos wrzucam to co lubicie najbardziej czyli ankietę czy takie coś ma w ogóle sens. Jak zwykle większość zadecyduje.

O co chodzi? O paycuty Drummondów tej ligi. Oczywiście ewentualna zmiana weszła by od nowego sezonu.

Chcę poczytać ( pewnie nie tylko ja ) jak byście to widzieli i mam kilka pytań do pomysłodawców:

  • jaki miał by to być paycut? Procentowy? Kwotowy? 
  • co z zapisem w regulaminie, że jeśli zawodnik zostanie podpisany odejmuje się 20% od jego salary?
  • dla jakiej grupy graczy miał by być dostępny? Bo raczej nie wyobrażam sobie aby miało to dotyczyć każdego gracza, szczególnie jakiś na minimum albo weteranów gdzie już widzę jak jakiś Paterson zostawia kasę na stole aby iść grać o coś więcej

Piszących kilka dni temu o paycutach zapraszam do przedstawienia argumentów, pomysłów, odpowiedzi na pytania.

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie można to spróbować zbliżyć do warunków RL NBA

Czyli bierzemy zawodników którzy już maja odpowiedni staż w lidze - np min 7 lat, ewentualnie bierzemy pod uwagę kontrakty maksymalne lub bliskie maxa - czyli takie którymi trudniej handlować i są w ostatnim, lub przedostatnim roku.

Najłatwiej było by to powiązać procentowo - 10/20% max - tylko to trzeba zgrać wtedy z zapisem Regulaminu co do odjęcia 20% z salary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* powinno dotyczyć wysokich kontraktów, nie wiem może powyżej 10mln ? Bo wiadomo jak jakiś Dajmy na to Cole Aldrich ma  kontrakt 7mln to kluby zazwyczaj nie próbują nawet iść na ugodę tylko bez pi****lenia się płacą mu te 7 baniek i go zwalniają.  
* dowolny paycut dozwolony ale trzeba przekonać do tego zawodnika i agentów zawodnika, czyli -  klub składa ofertę np Pacers w przyszłym roku proponują aldridgeowi 18 z 24 milionów i wtedy agenci decydują. Powinien być tez jakiś pułap większy niż 51% na tak do osiągnięcia, np. 60% albo 2/3, bo contenderzy to zawsze będą na tak i nie będą dbać o dobro zawodnika raczej. 
* zasada odejmowania powinna zostać. Ten przykładowy LaMarcus jest na tak, wykupujemy go za 18 baniek, tyle leci do dead salary i od tej kwoty działa wszystko tak samo jak działało...

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie przemyślałem tej kwestii ale na pewno nie byłbym za wprowadzeniem tego już od przyszłego sezonu. Kontrakty graczy były już przerzucane jako negatywne assety, było do nich dopłacane a teraz okazałyby się dużo mniej negatywne niż jeszcze np 2 miesiące temu. Więc albo jeszcze rok później wprowadzić, albo wprowadzić taką możliwość dopiero dla kontraktów podpisanych od tego offseason a nie dla kontraktów już istniejących ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karpik napisał:

Ja proponuję zajrzeć do regulaminu, bo temat buyoutów uważam, że jest obecnie bardzo dobrze rozwiązany i to bez żadnych dodatkowych głosowań.

Nikt nie mówi ze jest źle rozwiązany i nit nie chce niczego zmieniać, jedynie coś dodać. Nie rozumiem czemu skoro w realu można się dogadac z zawodnikiem tu by nie można było... Tymbardziej ze u nas często gęsto trzeba przepłacać na FA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Nikt nie mówi ze jest źle rozwiązany i nit nie chce niczego zmieniać, jedynie coś dodać. Nie rozumiem czemu skoro w realu można się dogadac z zawodnikiem tu by nie można było... Tymbardziej ze u nas często gęsto trzeba przepłacać na FA. 

Ale tu nie ma co dodawać, bo u nas to dobrze działa. W realu zawodnik zwykle wie ile może dostać na rynku FA po buyoucie, wie jakie będzie nim zainteresowanie na rynku, bo jego agent sonduje rynek przed buyoutem. U nas się tego nie da zrobić, więc skąd mamy wiedzieć na jaki paycut może się zgodzić zawodnik? Dlatego też obecne rozwiązanie jest najlepsze, bo określa wysokość buyoutu dopiero po tym jak zawodnik podpisze z następnym klubem. Nie wiem po co coś tu dodawać, efekt jest ten sam jak w realu, tylko kolejność inna (najpierw zwolnienie, potem paycut), bo nie jesteśmy w stanie sami ustalić tej kwoty, a w realu zawodnik z agentem mogą to zrobić.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zabieram mocniejszego zdania z prostej zasady ze wpis byłby tendencyjny majac ponad 60 mln w kontraktach które mógłbym zwolnić korzystniej gdyby zmienić nasze przepisy. Jestem za zmiana ale na pewno nie teraz bo nie może być tak ze otworzyłaby się furtka na niespodziewany zysk parunastu mln z racji za szybkiej korekty przepisów. Ale ogolnie od 2023 powinnismy wprowadzić korektę. 

1 minutę temu, eMeS napisał:

Ja zaglosowalem na 'nie' jako poparcie dla obecnych przepisow jbc

To mamy cenzora bo głosu na NIE nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz mógłbyś mi przytoczyć jakieś przykłady z real, gdzie zawodnik zrezygnował przy buyoucie z ponad 20% swojej pensji? O jakich zyskach Ty mówisz? Ja mam wrażenie, że Wy po prostu nie rozumiecie obowiązujących przepisów, bo nie mam absolutnie pojęcia o jakich zmianach w takim razie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, karpik napisał:

@ignazz mógłbyś mi przytoczyć jakieś przykłady z real, gdzie zawodnik zrezygnował przy buyoucie z ponad 20% swojej pensji? O jakich zyskach Ty mówisz? Ja mam wrażenie, że Wy po prostu nie rozumiecie obowiązujących przepisów, bo nie mam absolutnie pojęcia o jakich zmianach w takim razie rozmawiamy.

Przecież mam 4 dusze które mógłby zrezygnować tak średnio 2-3 mln. Przecież przy kontrakcie Lou Gaya nie mówiąc o Drummondzie to nie są zaporowe kwoty. LMA odpuścił 5,8 mln z 24.000.000. 

Nigdzie nie pisałem ze liczę na jakieś masywne przeceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Przecież mam 4 dusze które mógłby zrezygnować tak średnio 2-3 mln. Przecież przy kontrakcie Lou Gaya nie mówiąc o Drummondzie to nie są zaporowe kwoty. LMA odpuścił 5,8 mln z 24.000.000. 

No i możesz ich zwolnić, a po tym jak podpiszą z nowym klubem, to zostaną odjęte z Twojego salary pieniądze, z których oni zrezygnowali. Wychodzi po prostu, że nie rozumiesz obecnych zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karpik napisał:

No i możesz ich zwolnić, a po tym jak podpiszą z nowym klubem, to zostaną odjęte z Twojego salary pieniądze, z których oni zrezygnowali. Wychodzi po prostu, że nie rozumiesz obecnych zasad.

Ale ja nie twierdze ze jest inaczej. Rozumiem zasady. Różnica jest tylko taka ze przykładowo lakers będą zainteresowani podpisem za minimum. W negocjacjach z graczem jeżeli otworzymy logiczna bo zgodna z CBA furtkę mogę ugrać ( tak jak kluby w rl) więcej po prostu. 
Nie wiem skąd to przeświadczenie ze nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Różnica jest tylko taka ze przykładowo lakers będą zainteresowani podpisem za minimum. 

Różnica między czym?

5 minut temu, ignazz napisał:

W negocjacjach z graczem jeżeli otworzymy logiczna bo zgodna z CBA furtkę mogę ugrać ( tak jak kluby w rl) więcej po prostu.

Jeśli zawodnik będzie zainteresowany podpisem z Lakers za minimum, to będzie skłonny odpuścić mniej kasy niż ten, który będzie zainteresowany podpisem z Nets za 5 mln. 

Tylko my w momencie ustalania wysokości buyoutu nie wiemy jakie będzie zainteresowanie danym graczem na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karpik napisał:

Różnica między czym?

Jeśli zawodnik będzie zainteresowany podpisem z Lakers za minimum, to będzie skłonny odpuścić mniej kasy niż ten, który będzie zainteresowany podpisem z Nets za 5 mln. 

Tylko my w momencie ustalania wysokości buyoutu nie wiemy jakie będzie zainteresowanie danym graczem na rynku.

Karpik właśnie dostałeś lajka ode mnie za avatar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.