Skocz do zawartości

Offseason 2009


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

No ja właśnie też o tym, bezsensowny transfer dla Celtów i tu nie trzeba byc żadnym znawcom żeby to zobaczyć. Może i Allen juz tak nie wymiata ale na mój gust dalej jest wiecej wart od Hamiltona, reszta dealu to juz jest kompletny nonsens bo Stuckey nic wielkiego nie pokazał a szanse ze bedzie z niego rasowy pg oceniam na ponizej 50%, niby dlatego Price idzie ale to żadne zadość uczynienie za odebranie Rondo, Price to mieki typ podobny do Hamiltona z takimi gościami to sie więcej człowiek nadenerwuje niż pożytku ma. Jeśli to by doszło do skutku to albo Ainge jest matołem, albo jeśli toby zagrało na kozyść dla Bostonu to ja już naprawdę mało o NBA wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypomiało mi się faktycznie, że jeszcze 2 dni do draft ;]

New York chce koniecznie podobno Stephen'a Curry'ego, a 8. numerek nie da mu tego prawdopodbnie więc ma isć jakaś wymiana z Wizards, czyli miało by być wymiana następuąca:

5. numerek draftu(czyli właściwie Curry, o ile prędzej ktoś go nie weźmie ;D ) za Larry'ego Hughesa i Jareda Jeffriesa

 

Ale podobno jak by sie NY nie udało pozyskac 5. numerku, to za Hughesa miał by być Ethan Thomas i Mike James.

Jak widać, Wizardom zależy na Larrym ;]

Można zauważyć, że pozbycie się Jeffriesa przez NY dało by na 2010 rok dodatkowo 13.2 miliona dolarów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się ciekawa plotka dotycząca Celtics i Pistons. Wg niej miałoby dojść do wymiany Allena i Rondo na Hamiltona, Prince'a i Stuckeya. Wygląda na to, że Ainge chce wykorzystać ostatni moment, w którym może coś dostać za Allena i jednocześnie to, jak przereklamowany jest Rondo. Wymiana zdecydowanie na plus dla Celtów. Hamilton to idealne zastępstwo dla Allena i zapewnienie dobrego poziomu prawdopodobnie na dłuższy czas niż w przypadku Raya. Doliczyłbym do tego również większą stabilność formy. Rondo jest zdecydowanie najbardziej przereklamowanym ofensywnie graczem w lidze i Stuckey sądzę, że spokojnie byłby w stanie godnie go zastąpić i natłuc ciekawe cyferki. Zwłaszcza, ze nie jest tak żenujący rzutowo. A Prince piechotą nie chodzi i biorąc pod uwagę dotkliwą stratę Poseya, ktoś taki jak Prince byłby z pewnością pomocny. Ktoś, kto mógłby zarówno pełnić rolę plastra, grać na PF przy obniżonym składzie, jak i dorzucić coś z dystansu.

 

EDIT:

No to mamy jeszcze ciekawszą propozycję i to chyba dokonaną. Richard Jefferson za paczkę czipsów (Bowen, Oberto i Thomas) do Spurs. Komentować tu własciwie nie ma czego. Spurs chcą złapać ostatni oddech i jeśli zdrowie dopisze to są jakąś nadzieją na nawiązanie walki na zachodzie z Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kto bedzie rozgrywajkiem Celtow? Najlepszy PG ligi ktory podpisze z nimi kontrakt za grosze :)

Kily to chyba zart z tym ZDECYDOWANIE najbardziej przereklamowanym ofensywnie graczem ligi?

Pistons zjebali z tym wielkim extension dla Ripa, teraz mogliby spokojnie zjechac z salary bo Allenowi konczy sie kontrakt, plus miec mlodego rozgrywajka na lata, Pistons w glebokiej przebudowie ciag dalszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily to chyba zart z tym ZDECYDOWANIE najbardziej przereklamowanym ofensywnie graczem ligi?

A masz lepsze propozycje? ;) A Rondo po prostu korzysta na tym, z kim gra i nawet nie umiejąc szczególnie rozgrywać natłucze te 8 apg i trochę łatwych koszy. Doliczając te jego sztucznie nabijane zbiórki po zbiciach od wysokich i notowanie jakichś tam triple-doubles ludzie zaczynają robić z niego all-stara. Statsy fajne, tylko nie widać w nich niestety takich rzeczy jak żenada rzutowa, dzięki której defensywy rywali brechtają go, zostawiają mu 5 metrów wolnego i mają zdecydowanie łatwiejszą robotę niż gdyby miał choćby przeciętny rzut. Jeśli ktoś z jego umiejętnościami jest promowany do miana gwiazdy i mówi się o BIG 4, to jest naprawdę przereklamowany. Nie wiem, może o kimś istotnym teraz zapominam, ale nie widzę za bardzo drugiego takiego gracza. Zresztą Celtics zdaje się doskonale wiedzą o tym, że taki Stuckey spokojnie jest w stanie Rondo ofensywnie zastąpić - i to z nawiązką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili:

 

http://realgm.com/src_wiretap_archives/ ... jefferson/

 

he Milwaukee Bucks agreed to trade Richard Jefferson to the San Antonio Spurs for Bruce Bowen, Kurt Thomas and Fabricio Oberto, a Bucks source told ESPN.com.

 

The two teams have agreed to the deal in principle.

 

The deal will clear $15 million off the books for the Bucks next season and give Milwaukee more flexibility for next year, while also saving them $3 million this year.

Back in the game.

 

Tony Manu RJ Duncan + Pop na ławie. ARE YOU KIDDIN ME?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle teraz niech jeszcze podpiszą Marcina za MLE i Lakers mają nowego/starego rywala na zachodzie :)

 

świetny deal, Spurs w zasadzie nie tracą nic a dodają w końcu świeżej krwi, atletyczności do drużyny, okradli Bucks jak Lakers Grizzlies.

 

tak jak napisałem na początku kluczowa sprawa teraz dla nich do znalezienie pomocy Duncanowi pod kosz i Gortat wydaje się tu być idealnym kandydatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tak zastanwiam teraz, co wybierze Gortat jak dostanie pare ofert w tym z Orlando? Siedziec na lawie za DOPTY i grac wlasciwie ogony, bo gra na dwie wieze w ogole nie funkcjonuje w Orlando (przynajmniej wieze DH-MG), czy nawet dostajac mniej pieniedzy ale grac "pierwsze skrzypce" w ekipie w stylu SAS majacej spora szanse na sukces.

ps-oczywiscie nie twierdze ze w Orlando zarobi wiecej bo to zalezy od paru innych czynnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny deal dla spurs. wrecz swietny.

ale problem polega na tym, ze w tym momencie o ile obwod moze nawiazac spokojnie walke z lakers/nuggets o tyle pod koszem to wciaz tylko duncan. tam brakuje minimum 2 solidnych wysokich. z tego co widzialem, to spurs maja dobra sytuacje placowa, moga podpisac kogos za mle, ale to wciaz bedzie troche malo. potrzebuja jeszcze 1 grajka.

 

niemniej brawa

zero sentymentow. to jest biznes. bowen chyba w ogole odpusci granie, wykupia jego kontrakt i moze nawet wrocic. choc on sie juz w ogole nie nadaje do basketu.

 

fajnie bo znudzilo mnie ogrywanie spurs.

 

tylko zobaczymy jak ze zdrowiem. duncan wygladal w tym sezonie slabo. przerazajaco slabo. i czy manu sie wyleczy? z niecierpliwoscia czekam na nowy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily uwazasz za argument fakt z kim wygrał tytuł Rondo. A nie pamietasz bez kogo w składzie Rondo przeprowadził pogubionych Celts przez Bulls i prawie przez magic?

Owszem rzut ma beznadziejny, ale juz w tym sezonie widac było poprawę, Parker też ma słaby rzut, a w przeszłości mniał beznadziejny a jakos zrobili z niego All-Stara.

Nie twierdze, ze podobnie musi byc w przypadku Rondo, ale pisanie "najbardziej przereklamowany gracz, nabijanie statów" itd to juz lekkie przegiecie, zwłaszcza, ze niedawno wypomniałem Ci kto nabijaniem statów zrobił sobie opinię przereklamowanego first defense team gracza :twisted:

 

RR to nie ścisła czołówka Ligi, ale bardzo perspektywiczny gracz, juz w tym momencie jeden z lepszych rozgrywajków nowej ery, brak rzutu nadrabia szybkoscia i zaangażowaniem w grę, do tego jest tez całiem ciekawym defensorem. Ja bym go tak surowo nie oceniał

 

SAS wracają? Szkoda BB, ale taki jest los graczy jego kalibru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily uwazasz za argument fakt z kim wygrał tytuł Rondo. A nie pamietasz bez kogo w składzie Rondo przeprowadził pogubionych Celts przez Bulls i prawie przez magic?

Widzisz Joseph, dla mnie właśnie wspomniana przez Ciebie seria z Magic jest idealnym przykładem tego, jak przereklamowany jest Rondo. Ludzie (tak jak Ty w tej chwili) mówią o nim, jak to super nie grał i rzeczywiście spojrzymy w statsy i na pierwszy rzut oka jest git - średnie całkiem bliskie triple-double. No bomba. Tylko, że to nie pokaże nam, na ile w rzeczywistości te jego 8 apg pomagało komukolwiek w zdobywaniu punktów i na ile on sam się przysłużył przy tych 10 rpg. Przesłania to również obraz tego, jak bardzo beznadziejne miał skuteczności pod każdym względem i jak wiele miał strat. Zatem nawet pod względem statystycznym takie średnie nie muszą oznaczać takiej świetności jaką się powszechnie w takich przypadkach widzi. A do tego dochodzą takie kwestie szkodzące zespołowi jak odpuszczanie go na dystansie i niekorzystny wpływ na spacing ataku Celtów, których już w jego liczbach nie zobaczysz.

 

RR to nie ścisła czołówka Ligi, ale bardzo perspektywiczny gracz, juz w tym momencie jeden z lepszych rozgrywajków nowej ery, brak rzutu nadrabia szybkoscia i zaangażowaniem w grę, do tego jest tez całiem ciekawym defensorem. Ja bym go tak surowo nie oceniał

Akurat jego defensywy się nie czepiam, dlatego napisałem wyraźnie o przereklamowanym ataku. I nie twierdzę, że nie jest perspektywiczny, bo jest. Być może będzie z nim nawet jak z Parkerem (choć osobiście wątpię by slashing Parkera był do powtórzenia w jego przypadku), który też zaczynał ze śmiesznie słabym rzutem, a teraz jest nawet pewny na półdystansie. Tylko po prostu już w tej chwili Rajon jest uważany za zdecydowanie lepszego niż jest i mówienie o BIG 4 to IMO nadużycie. W rzeczywistości Rondo to nie jest nikt więcej niż taki Stuckey wbrew powszechnej opinii i zdaje się Celtics dokładnie o tym wiedzą proponując taką wymianę.

 

Nie twierdze, ze podobnie musi byc w przypadku Rondo, ale pisanie "najbardziej przereklamowany gracz, nabijanie statów" itd to juz lekkie przegiecie, zwłaszcza, ze niedawno wypomniałem Ci kto nabijaniem statów zrobił sobie opinię przereklamowanego first defense team gracza :twisted:

Przecież o tym Cambym to ja pierwszy pisałem. :twisted:

 

SAS wracają? Szkoda BB, ale taki jest los graczy jego kalibru

Podejrzewam, że będzie buyout i on wróci do Spursów. ;)

 

Ja sie tak zastanwiam teraz, co wybierze Gortat jak dostanie pare ofert w tym z Orlando? Siedziec na lawie za DOPTY i grac wlasciwie ogony, bo gra na dwie wieze w ogole nie funkcjonuje w Orlando (przynajmniej wieze DH-MG), czy nawet dostajac mniej pieniedzy ale grac "pierwsze skrzypce" w ekipie w stylu SAS majacej spora szanse na sukces.

ps-oczywiscie nie twierdze ze w Orlando zarobi wiecej bo to zalezy od paru innych czynnikow

Osobiście nie wierzę, by oferta Magic mogła być dla niego korzystniejsza finansowo od innych. Tam raczej szykują grubszą umowę dla Hedo i w przypadku Marcina będą się liczyć z każdym dolarem ze względu na luxury. Co więcej - nie sądzę, żeby w ogóle było istotne prawdopodobieństwo pozostania Gortata w Orlando. Raczej pójdzie gdzieś do takich Knicks, gdzie mógłby dostać fajny kontrakt i możliwości gry, albo właśnie do Spurs, gdzie trade Jeffersona wydaje się być dla niego idealnym. W tej chwili poza Duncanem w San Antonio jest prawdziwa pustynia pod koszem, a jako, że TD woli mieć koło siebie C niż PF, to i nasz rodak jest w świetnej sytuacji w rywalizacji z takimi Goodenem jako potencjalny zakup Spursów. Wydaje się, że Spurs naprawdę mogą chcieć Marcina i będzie to dla niego świetna szansa, aby jednocześnie i pograć zdecydowanie więcej, i nadal liczyć się w walce o wysokie cele.

 

BTW fajnie widzieć, że nie tylko ja od razu po wymianie Spursów pomyślałem o Gortacie i to może być dla niego ogromna szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze kierunek NYK dla Marcina byłby lepszy, w SAS bedzie tylko wsparciem dla Tima a on by sie sprawdził w drużynie która na serio potrzebuje centra. A co do draftu to NY podobno za wszelką cenę chcą tego młodziaka z hiszpanii Rubio, czy jak mu tam, a na Currego parol zagioł Nelson i wydajwe sie ze koleś wyladuje w GSW, i to nasówa następne pytanie skoro chcą Curego to raczej bedą próbowali sie pozbyc Crowforda i Maggetego, albo Elisa ale ta druga opcja chyba mniej prawdopodobna, chociaż sensu pozyskiwania Currego nie widze bo jak nie mieli pg tak dalej nie mają. U nas na stronie parę tygodni temu ktoś zarzucił pogłoskę ze Crowford i CM mieli by powendrować do nas do Utah za AK 47, w sumie fajny transfer dla obu stron by był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Bucks intend to waive Fabricio Oberto and Bruce Bowen as soon as the Richard Jefferson trade is finalized, according to Oberto's agent.

Lecz po chwili

 

A high-ranking Bucks official said Tuesday that the team is in the process of trading newly acquired center Fabricio Oberto to Detroit for power forward Amir Johnson.

 

The Bobcats made a qualifying offer to Raymond Felton on Tuesday, making him a restricted free agent.

 

The Wolves will reportedly trade Randy Foye and Mike Miller to the Wizards in exchange for the #5 pick in Thursday's draft, Oleksiy Pecherov, Etan Thomas and Darius Songaila.

A teraz Caron za Amare i Wizards wracają do gry-.-

 

Zaczynamy Offseason na calego!:))

 

 

a i :

 

Phil Jackson said in a recent interview that he may only coach the Lakers home games next season.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trochę się z Gortatem nie zapędzacie za daleko? Po jednym sezonie, gdzie dopiero co pokazał, że sprawdza się jako zmiennik, widzicie Polaka w pierwszej piątce czołowego zespołu NBA, walczącego o tytuł? I to u boku Tima Duncana? Ja myślę, że Spurs chętniej przejrzą najpierw katalog dostępnych weteranów z doświadczeniem. Z pewnością kilku dostępnych się znajdzie. Marcina by prędzej wzięli na ławkę. Może i dali większą rolę niż w Orlando, ale bez przesady, żeby od razu awans do pierwszej piątki...

 

Co do Rondo to podzielam zdanie Josepha. Mnie też on wygląda na materiał na naprawdę mocnego PG w najbliższych latach. Jest twardy, nieustępliwy i zapieprza jak dziki. Do tego zbudowany na obronie i penetracjach. W playoffach, gdzie trzeba ostrzej i mocniej wpychać się pod kosz, będzie procentował dla swojej drużyny. Może i niektórzy inni obiecujący, młodzi PG są bardziej wyszlifowani jeśli chodzi o całokształt gry, ale pewnie niejeden zakocha się w jumperkach za często. A argumento tym, kto z kim gra, jest średni. Zastosować go można do każdej ekipy i każdego zawodnika. Lepsi partnerzy, to pewnie okazja do ładnych statsów i sukcesów. Ale mając mniej gwiazd dookoła, to znów okazja do lepszego nabijania choćby punktów. Ten argument to broń obosieczna, bo różne otoczenie może dwojako wpływać na danego zawodnika. I tego się nie da w pełni obiektywnie ocenić i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny deal, Spurs w zasadzie nie tracą nic a dodają w końcu świeżej krwi, atletyczności do drużyny, okradli Bucks jak Lakers Grizzlies.

 

Tak naprawde to Bucks przemyśleli ten trade bardzo dokładnie ;] Nie wiem czy zauważyliście, ale Bucks zyskali pod względem finansów na lata 2010 :D Fabricio Oberto, Bruce Bowen i Kurt Thomas mają ostatni sezon obowiązujących kontraktów. A więc za rok Bucks na wydatki będą mieli o 15 milionów więcej. :) Więc juz myślą o przyszłości :D

 

 

PS

a wiec oficjalnie juz na yahooo napisali, że wymiana Wizards-Timberwolves doszła do skutku. Randy Foy i Mike Miller w zamian, oprócz piątego picka dostają Etana Thomasa, Dariusa Songailę oraz Oleksiya Pecherova.

Podobno Minesota chce Rickiego Rubio stąd chęć numerku, ale przecież Mock Draft pokazuje Rickiego z numerkiem 2, wiec nie wiem na co oni licza. ;] Ale niech maja chociaz te nadzieje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei

 

Sas bucks

 

Dla mnie o taki ruch chodzilo, teraz się modle aby RJet pocwiczyl rzuty z rogu boiska i bedzie na obwodzie dobrze...

 

Trejd ten niewatpliwie czysci 15mio w 2010 bucks rownoczesnie zawalajac salary sas (podpisanie Manu kosztem luxtax na pewno)

Nic dziwnego sas zbroja się teraz na teraz (TD coraz starszy) a nie czekaja na za rok.....

Gracz typu RJ (19 5 4, 42proc za 3) to jest brakujace ogniwo w ofensywie sas teraz trzeba podrasowac D do tego to mój ulubieniec że wschodu wiec milo mi go przywitac

Dodatkowo niektorzy placza że plan 2010 to już ruina ale ja tak kojarze że przeciez w najlepszym razie lapiesz z rynku jednego FA za darmo ( co nastapilo teraz z RJ) a ILE MASSZ szans że bedzie to ktos lepszy od Jeffersona? 2-3 wylaczajac LBJ ktory do sas i tak się nie wybieral!!!!

Bowen zostanie wykupiony i za minimum zagra jeszcze rok w barwach SAS bo ma czesciowo gwarantowany kontrakt w bucks latwy do zrzucenia co robi kolejne 2 mln na zrzucenie salary

 

W bucks po prostu zamieniono RJ na swoich FA (Sassions Villeneva) co wcale aż takie fajne patrzac przez pryzmat fanow nie jest

Oberto to już inna sprawa bo liczylem że obaj wroca do SAS ale trejd z Pistons lub oferta z Europy sprawia że już go w sas nie zobaczymy

Zostaje MLE na Ptaka lub Gortata no i czekamy na cud jakiegos wysokiego weterana bo po wykorzystaniu MLe na Goodena raczej nie styka

 

Pytal ktos o Rubbio i Minny?

Proste pick 5 i 6 za pick 2

Dziecinnie proste....

 

Rondo bym aż tak nie krytykowal bo w sezonie pokazal się z lepszej strony niż rok temu stockey

Dla mnie trejd bez sensu z innego powodu

Rewolucja i zamieszanie nie sluzy zbytnio walce w pierwszym sezonie bez przetarcia (Boston byl wyjatkiem niż regula) a tu zmian zbyt duzo na mój gust choc sparowanie zespolowego graczy w trejdzie moze ulatwi sklejanie ekip

 

Fajnie widac że slabeusz nawet się wzmacnia bo liga bedzie bardzo ciekawa jakby jeszcze lakers starcili arize i odoma nie zyskujac Kidda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.