Skocz do zawartości

beGM - RS 2020/2021 [ Opisy i głosowanie po T1 ]


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Memphis Grizzlies

Nie wypada nie zrobić opisu, ale też nie za bardzo jest o czym tutaj robić opis, ani ja nie mam za bardzo na to czasu, więc wstawiam statsy jeśli komuś pomogą.

memphis.png

Rotacja:

Fultz/Edwards

Edwards/KCP

Porter/Snell

Craig/Porter

Kanter/Okongwu

Nie będę rozpisywać minut, bo nie ma to większego znaczenia, w mojej sytuacji Memphis w rzeczywistości grałoby max minut prospektami, tak samo jest tutaj. Z dobrze dysponowanym Porterem byłaby szansa na jakieś 8-18, bez Portera w 10 meczach to jednak bliżej 5-19 albo 6-18 to max. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota Timberwolves

 

1.Skład i rotacja

 

PG- Conley/Booker (D.White- ale grał tak mało w tym trymestrze,że wstyd go umieszczać)

SG-Booker/George/Tate

SF-George/Tatum/Tate

PF-Tatum//M.Bridges/M.Morris/Niang/Boucher

C-Howard/Boucher/R.Williams

 

Kluczowi gracze:

 

Mike Conley- poprzedni sezon fatalny, wydawało się, że stracił większość z atletyzmu, w obronie również lillardował i kibice Jazz tęsknili za Rickym Rubio, w tym, po narodzinach swojej córeczki (<3) stał się kluczowym graczem Jazz po obu stronach parkietu. Maestro pnr, świetny offballowy strzelec, członek najlepszych lineupów najlepszej w 1 trymestrze drużyny rl NBA + świetny defensor. Nawet wczoraj była dyskusja kto ma największy impact na grę rl Jazz po Gobercie, czy jest to Conley czy Mitchell, ale dla mnie to akademickie rozważania, to co wnosi Mike do Minnesoty to przede wszystkim: obrona, świetna trójka (41% przy2.8 3PM), kreacja, w zależności od lienupów, rol primary lub secondary ballhandlera, ale okazjonalnie również spotupshootera.

 

Devin Booker- typ stuka Kendall Jenner a 152mln followersów na instagramie Kendall poprawia rozpoznawalność Minnesoty wśród młodzieży i czyni Minnesotę miejscem do którego chcą trafić wolni agenci. Devin miał słabe wejście w sezon po tym jak rozbudził apetyt grą w Bańce. Jednak, to co pragnę zauważyć, słaby sezon w wykonaniu Bookera to wciąż poziom top50-60 ligi- jest to coś o czym się często zapomina jarając się wielkimi Tadkami Youngami. Booker pierwszy trymestr jak na swoje standardy miał słaby, jak na standardy NBA miał na poziomie 24/4/4 i procentami bliźniaczymi do ubiegłorocznych, stąd pytanie do Was, czy to Booker był słaby, czy jego występy w bańce sprawiły, że oczekiwania były nieco zaburzone.

 

Paul George- kochałem te wymianę od pierwszych słów krytyki. Paul George był obiektem pożądań Minnesoty od ponad roku i przez cały ten okres Principie był molestowany przeze mnie o tego gracza. Wielkie kontrowersje wzbudziło oddanie Lillarda, część z Was już wieszała na mnie psy, inna cieszyła się ukradkiem jaki to fatalny deal wykonała Minnesota, ale no cóż, minął pierwszy trymestr i deal wygląda na W-W. Paul George od momentu kiedy Minnesota sparowała Bookera z Tatumem, był w top3 obiektu pożądań, wraz z Durantem i Simmonsem, więc jego dołączenie do Wilczków oznaczało otwarcie szampana u mnie i soku marchewkowego u Maca i wspólne świętowanie na messengerze do białego rana. Paul George, wyśmiewany Paul George, wrócił w wielkim, mvpowskim stylu. Dał elitarną obronę, najlepszy w karierze rzut i imo najlepszą kreację- Paul George sprawił, że rl Clippers mają bilans jaki mają w równym stopniu co Leonard, George ciągnął ten zespół wielokrotnie w pierwszych 3 kwartach, oddając Leonardowi piłkę w clutch- taką samą rolę ma pełnić w Minnesocie- obrona, kreacja, rzut (48% za 3 przy 8 próbach)

 

Jayson Tatum- jeśli nie kochasz Tatuma, nie lubisz koszykówki. Jeśli pytasz kto będzie oddawał ostatni rzut- to większośc ich będzie miał właśnie Tatum- nie będzie koniem przez cały mecz, ale to on będzie- w pierwszje kolejności- tym który przejmie rolę lidera w clutch. To jego czwarty sezon w Minnesocie, był z nami gdy tutejsi eksperci wieścili lata bez PO dla Minnesoty, był tutaj gdy graliśmy w Finale Konferencji i jego koszulka zawiśnie pod kopułą hali. Tatum może mieć gorsze momenty- choc w 1 trymestrze nie wiem czy miał ich więcej niż 90 minut, ale w decydujących chwilach możemy być go pewni, jego pewność siebie była skrupulatnie budowana przez 3 lata i wiemy że jest gotowy- w rl Bostonie miał co najmniej 2 gamewinnery w tym okresie. Dla mnie Superstar, a dla Ciebie @tangiers

 

Centrzy- Cóż, pozycja centra w Minnesocie jest tą która wymaga, w mojej opinii, największego wzmocnienia, nie dlatego że jest słabo obsadzona, ale dlatego, że mamy na niej 3 graczy porównywalnej jakości, z których każdy ma inną charakterystykę (no dobra, R.Williams i Howard są odrobinę podobni) ale żadnego nie mogę jednoznacznie uznać za startera.

 

Jeśli potrzebuje obrony obręczy wrzucam na boisko Howarda lub Robercika, jeśli rywal rzuca jakiegoś pionka pod kosz typu Theis.M.Leonard to witam Bouchera, jeśli przeciwnicy grają wielkimi klocami pod koszem to Howard gra większe minuty, jeśli knypkami bo smallball love, to Boucher ich wyjaśnia. Serio, mamy trzech równorzędnych centrów o różnym skillsecie, zawsze grałby ten najbardziej odpowiedni w zależności od matchupów.

 

Najważniejsi Rolsi:

 

Tate-Odkrycie sezonu w Houston, trafił do nas wprost z Australii i od początku byliśmy pewni, że na lata zagości w naszej rotacji. Świetny obrońca, dobry offballowo-broni wszystko od 1-4, wersja premium Og Annuobyego, któa do tego potrafi kozłować. No steal, co tu dużo mówić, polecam oglądać, bo jest co.

 

Miles Bridges- świetnie wyglądał w duecie z LaMelo, przejebany atletyzm, poprawił rzut, dobry obrońca, chimeryczny strzelec ale nie pałuje rzutów- tbh, Hornets oglądałem tylko dla dwójkowych akcji Lamelo-Miles, świetna chemia. Może bronić od 2-4, bo jednak z 5 sobie średnio radził. Lubię go oglądać, szkoda, że po trymestrze odchodzi.

 

G.Niang- no cóż, Jazz nie są pewnie zespołem który najczęsciej oglądacie, a nawet jeśli gdzieś, przypadkiem traficie na spotkanie Nutek, to Niang nie jest pierwszym nazwiskiem które wyryje się wam w pamięci- to jest rols na 10-12 minut, ale przez te 10-12 minut daje super obronę, bardzo dobrą trójkę a do tego robi robi rzeczy niewidoczne w boxscorze. Niang jest dziwny, bo w niczym nie jest elitarny, ale we we wszystkim jest niezły, ma wejśc na 10 minut, rzucić 1-2 trójki, postawić kilka zasłon i dać 100% energii w obronie,to wszystko.

 

Do tego mam jeszcze w składzie Markieffa Morrisa, Miye Oni czy Derricka White'a i każdy z nich znalazłby miejsce w opisie 20+ drużyn w beGM, no ale ich rola jest tu jednak marginalna i nie zamierzam Was tym zanudzać.

 

 

Rozpisywanie minut też uważam za trochę naciągane w tym sezonie, za dużo absencji by się trzymać sztywno rozpiski, niemniej, żeby było odhaczone to mamy mniej więcej:

PG- Conley- 32/ Booker 16 (jak gra White to on przejmuje minuty na PG+ na SG + na SF jakieś szczątkowe też)

SG-Booker- 16, George-16, Tate- 14, Miye Oni-2

SF- George-20-Tatum-20- Tate-8

PF-Tatum-12-Bridges- 13-Niang- 7Boucher-10M.Morris-6

C-Howard- 18, R.Williams-16, Ch.Boucher-14

 

Niemniej, nie przywiązywałbym sie do tych liczb jakoś szczególnie/

 

Absencje + statystyki dostaniecie w osobnym pliku.

 

Mocne strony:

 

*Defensywa- w s5 mam jednego słabego obrońce (Booker) reszta jest albo bardzo dobra albo elitarna- to samo tyczy się graczy z ławki.

 

*Mnogość opcji ofensywnych- Booker/Tatum/George/Conley to jest walec, żadnego z nich nie odpuścisz, każdy z nich jest równie grożny z piłką jak i bez niej (tak, wiem, że Booker w tym trymestrze odstawał do tego trio, ale nadal to poziom nieosiągalny dla większości graczy w NBA)

 

*Talent- największy w lidze, możecie mnie nie lubić, ale tego tej drużynie nikt nie odbierze.

 

*Offball- 4 moje gwiazdy są lepsze z piłką niż bez. A mimo to każdy z nich może grać bez piłki i- poza Bookerem imo- nie traci na jakości.

 

*Dobra forma rolsów- każdy z rolsów- Howard, Williams, Boucher, Tate, Niang byli na tle ligowym w dobrej/bardzo dobrej formie- Boucher przez długi czas był typowany do MIP i 6th mana, Tate miał takie wejście do Rockets że nawet Ely przeprosił za swoją ignorację, za Howardem płaczą w L.A. , Williams przed covidem był typowany do wskoczenia do s5 Bostonu (po covidzie gra gorzej), Niang jest współtwórcą 19-1 rl Jazz i poza kiepskim starem grał bardzo dobrze (gdzieś od 5meczu) a nie wymieniłem w opisie jeszcze Derricka White/a, Markieffa Morrisa czy Miye Oni.

 

Clutch- Tatum i Booker rzucili razem 4 gamewinnery w tym trymestrze. Do tego Paul George i Mike Conley gwarantują, że Minnesota w spotkaniach na styk nie będzie zespołem na który chcesz grać (no chyba, że jesteś tankerem)

 

 

Głębia- najwięcej użytecznych graczy w beGM mimo 2 skreśleńców :) z 8-9 osobowej rotacji każdy gracz nadawałby się do s5 zespołów z pogranicza PO, a 3 z nich byłoby pierwszą opcją co najmniej w 25 zespołach.

 

Słabsze strony:

  • Zdrowie (Paul George ma niepewny status na 2 trymestr)

  • Niezadowalająca forma Bookera względem naszych standardów (od każdego gracza oczekujemy bycia numerem 1 na swojej pozycji w NBA,a nie numerem 3/4 jak u Bookera za 1 trymestr)

  • Brak dominującego centra.

 

 

(w tym miejscu powinny pojawić się statystyki, nie wiem czy uda mi się je wrzucić z komórki, jak nie to dostaniecie bezpośrednie linki do danych w csv, więc to dla zainteresowanych.

Proponowany bilans- taki jak uważasz za słuszny

 

 

PBP.csv PER_GAME.csv PER_MIN.csv PER_POSS.csv SHOOTING.csv SHOOTING_ADJ.csv

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja: 

Dragic 28/ Beal 10/ Wanamaker 10

Beal 24/Gordon 20/ Hart 4 

Brown 32/Hart 16/ C. Martin

Porzingis 28/J. Green+Ojeleye 20  

Bam 33/ Cousins 15

Absencje uzupełnię później, ale główne braki to Porzingis 11, Dragic 7 i Gordon 5. Z pozostałych chyba nikt nie ma więcej niż 2-3.

Kiedy nie ma Porzingisa większą rolę dostają J. Green, Ojeleye, Caleb Martin i Cousins. 

Pod nieobecność Dragica głównym rozgrywaniem jest Beal, rosną minuty Gordona i  Harta oraz nieznacznie Wanamakera. 

Plusy: 

- zgranie : całe s5 plus Gordon, Hart i J. Green ( a więc gracze 1-7 i 9/10 jeśli chodzi o ilość minut! pozostali z poprzedniego sezonu) 

- rewelacyjna forma liderów ( Beal + Brown + Bam) 

- solidna gra rolesów ( bardzo dobry w Pels jest Hart, a w Hou Cousins do tego sporo dobrego pokazał Ojeleye), Eric Gordon również póki co jest w lepszy i zdrowszy niż w poprzednim RS. 

- brak większych problemów zdrowotnych, co przy szerokiej i mocnej rotacji sprawia, że pod tym względem nie mam żadnych problemów

Minusy: 

- problemy na pozycji PG. Dragic trochę opuścił, a kiedy gra jest chimeryczny - mecze dobre przeplatał mocno przeciętnymi. Póki on gra nie  jest jeszcze źle, lekki  problem pojawia się kiedy go nie ma (7 gier w I trymestrze), bo Wanamaker był słaby. Na szczęście jest Beal, który choćby w poprzednim sezonie w roli pierwszego rozgrywajka radzi sobie bardzo dobrze. 

- Porzingis w t1 nie pomógł za wiele. Opuścił blisko połowę trymestru i w sezon wszedł dość wolno. Na szczęście wygląda na to, że powtarza się sytuacja z poprzedniego sezonu kiedy to po kontuzji trochę bczasu zajęło mu zdjęcie rdzy, ale w końcu złapał bardzo dobrą formę. Ostatnie mecze pokazują, że jest coraz lepiej i z optymizmem patrzę na dalszą część sezonu. 

 

Przepraszam, że się tak szeroko rozpocząłem, ale tak już mam kiedy mogę skorzystać tylko z telefonu. Jeśli Elf nie zamknie tematu to jutro postaram się uzupełnić opis o staty i absencje. Mogę też pisać laurki na temat moich graczy, ale to już dłuższą zabawa bo to co grali Beal, Brown czy Bam to kosmos i nie da się tego opisać w dwóch zdaniach:) 

Bilans: prawdę mówiąc myślałem, że jest dobrze ale jak zacząłem przeglądać jakie bilanse proponują sobie inni to widzę, że dla mnie wiele Winów już nie zostało. Niemniej myślę, że uda się załapać choćby na jakieś  5-19 czy może nawet 6-18. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORONTO RAPTORS

Rotacja:

przed kontuzją McColluma - pierwsze 13 meczów:

PG:    Damian Lillard 34 / Fred VanVleet 14
SG:    C.J. McCollum 32 / Fred VanVleet 16
SF:    Wesley Matthews 20 / Terence Davis 18 / Troy Brown Jr. 10 
PF:    Pascal Siakam 36 / Dwight Powell 6 / Yuta Watanabe 6
C.      Montrezl Harrell 32 / Dwight Powell 16

po kontuzji McColluma - 11 meczów:

PG:    Damian Lillard 36 / Malachi Flynn 12 
SG:    Fred VanVleet 33 / Troy Brown Jr. 15
SF:    Wesley Matthews 24 / Terence Davis 24
PF:    Pascal Siakam 36 / Dwight Powell 6 / Yuta Watanabe 6
C.      Montrezl Harrell 32 / Dwight Powell 16

Absencje z powodu kontuzji:

Dwight Powell - 8 meczów
Pascal Siakam - 2 mecze
C.J. McCollum - 11 meczów
Troy Brown Jr - 4 mecze
Wesley Matthews - 2 mecze
Damian Lillard - 1 mecz

DNP:

Malachi Flynn - 11 meczów
Troy Brown Jr. - 7 meczów
Yuta Watanabe - 6 meczów
Wesley Matthews - 5 meczów
Terence Davis - 6 meczów

Wg wyliczeń Flubera, Raptors w środku ligowej stawki jeśli chodzi o ilość opuszczonych spotkań. Siedemnasta pozycja bodajże.

STATYSTYKI:

Damian Lillard - 29,4 pts 7,1 as 4,4 rb 62% TS, 39% 3P%
C.J. McCollum - 26,7 pts 5,0 as 3,9 rb 62% TS, 44% 3P%
Fred VanVleet - 20,7 pts 6,4 as 4,3 rb 56% TS, 38% 3P%

Pascal Siakam - 20,2 pts 7,8 rb 4,6 as 54% TS, 27% 3P%
Montrezl Harrell  - 12,9 pts 6,3 rb 1,0 as 68% TS,
Terence Davis II - 7,9 pts 1,8 rb 0,6 stl 56% TS, 39% 3P%
Dwight Powell - 4,9 pts 3,8rb 60% TS
Troy Brown Jr. - 4,8 pts 3,5 rb 1,0 as 46% TS 31% 3P% 
Wesley Matthews - 4,7 pts 1,1rb 1,0 as 58% TS 36% 3P%
Yuta Watanabe - 3,2 pts 3,3 rb 0,5 stl  51% TS 43% 3P%
Malachi Flynn - 2,2 pts 1,2as 0,7 rb 36% TS 22% 3P%

 

Początek to rollercoaster czyli świetny start Lillarda i CJa, z drugiej strony fatalni Raptors z Siakamem na czele z którego chcieli zrobić lidera zespołu a on już pokazał w bubble że takim nigdy nie będzie. U mnie jest trzecią opcją i pełni rolę którą miał w mistrzowskim zespole 2019. Liczyłem na więcej jeśli chodzi o role playerów - Wesa, Powella i Browna, braki na pozycji SF starałem się załatać głębia na tej pozycji dzięki czemu mam trzech graczy mogących tam grać. Cieszy Harrell który mimo mniejszej liczby posiadań, w Lakers wygląda lepiej niż w ostatnim roku gry w Clippers. Jeśli chodzi o FVV to w końcu doczekał się u mnie roli startera przez kontuzję CJa, w tym trymestrze miewał słabe momenty jak np 3/17 z MIL by pięc dni później rzucić franchise record 55pkt vs ORL.

TERMINARZ:

Bez-tytu-u.jpg

Połowa trymestru to tzw mecz i rewanż :) Dwa spotkania z CHA, IND, ORL, NOP, SAC, MIA.

Mecze z zespołami z dołu tabeli: MEM, BRK, POR, PHX, SA i tylko trzy wg mnie z drużynami które są wyraźnie lepsze na ten moment: MIA x2 i NYK.

Plusy/Minusy:

- Słaby Siakam, na początku bardzo później przeciętny
- Kontuzja McColluma i out na 11 meczów
- Mało minut dla Browna
- Po kontuzji Powella brak dobrego zmiennika na PF/C

+ Lillard Mode rzucający prawie 30 ppg
+ Najlepszy początek sezonu McColluma w karierze
+ Zero opuszczonych spotkań VanVleeta i Harrella
+ Sześciu graczy rzucających ponad 36% za 3

TAK TO WYGLĄDA GDY NIE MA KTO RZUCAĆ W NAJWAŻNIEJSZYCH MOMENTACH:

A TAK TO ROBIĄ PROFESJONALIŚCI:

Proponowany bilans:

Myślę że uczciwy będzie bilans który wykręcili rl Blazers czyli 14-10.

 

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washington Wizards

 

ROTACJA

PG Harden 38 / Smart 10 / 

SG Smart 23 / Shamet 17  / Connaughton 8

SF Durant 28 / Connaughton 13 / Cody Martin 7

PF Nance Jr. 22 / Durant  8/ Jakar Sampson 7/ Cody Martin 5/ Gill 6

C Bradley 28 / Nance Jr. 14/ Sampson 6

W meczach gdzie niektórzy moi zawodnicy będą pauzować to minuty dostaną na pewno Anthony Gill czy Josh Hall.

 

Statystyki moich zawodników:

 

James Harden – 37.8 MPG, 23.6 PPG, 7.0 RPG, 11.2 APG, 36.7 %3P, 63.6 %TS

Kevin Durant -  35.9 MPG, 29.5 PPG, 7.4 RPG, 5.2 APG, 44.9 %3P, 66.0 %TS

Marcus Smart – 32.3 MPG, 13.1 PPG, 2.8 RPG, 6.1 APG, 31.1 %3P, 51.6 %TS

Larry Nance Jr. – 33.4 MPG, 9.3 PPG, 6.8 RPG, 3.2 APG, 48.3 %3P, 58.4 %TS

Landry Shamet – 17.5 MPG, 5.9 PPG, 1.4 RPG, 1.1 APG, 31.3 %3P, 46.6 %TS

Pat Connaughton – 17.6 MPG, 5.8 PPG, 3.9 RPG, 1.4 APG, 40.6 %3P, 58.4 %TS

Tony Bradley – 12.8 MPG, 4.3 PPG, 5.6 RPG, 0.7 APG, 0.0 %3P, 52.4 %TS

Cody Martin– 9.6 MPG, 2.7 PPG, 1.9 RPG, 0.9 APG, 16.7 %3P, 54.9 %TS

Jakarr Sampson –  6.9 MPG, 2.5 PPG, 2.5 RPG, 0.0 APG, 0.0 %3P, 50.1 %TS

Josh Hall – 7.3 MPG, 1.7 PPG, 1.3 RPG, 1.0 APG, 12.5 %3P, 28.5 %TS

Anthony Gill – 6.5 MPG, 1.0 PPG, 1.9 RPG, 0.3 APG, 14.3 %3P, 42.5 %TS

 

Absencje:

 Harden    2 ( jedna jeszcze w Houston, druga pomiędzy transferem z Houston do Nets- tutaj u mnie na pewno by grał)
 Smart     7
 Durant     6
 Nance     5
Tony Bradley  15 (same DNP-u mnie by grał)
Cody Martin    9 (DNP- u mnie by grał)
Connaughton    3
Shamet    4 (DNP-u mnie by grał)
Sampson    14 ( w jednym meczu go nie było, reszta DNP, więc u mnie by grał)
Josh Hall   17 (8 DNP-u mnie by grał w razie potrzeb)
Anthony Gill 10 (13 DNP - u mnie by grał w razie potrzeb)

 


Zacznijmy od tego, że u mnie Durant i Harden są drugi sezon i żadnej dramy, która miała miejsce w real NBA być nie może. Moi dwaj główni zawodnicy to ziomki zarówno na parkiecie jak i poza nim, więc na chemię w zespole nie powinienem narzekać. 
Obrona u mnie powinna być lepsza niż w real Nets patrząc szczególnie na Nance Jr. , Smarta i Duranta (oczywiście nie w każdym meczu to pokazywał, choć pewnie dopiero w PO wskoczy na stałe na wyższy poziom w tej kwestii). Problemem może być pozycja centra gdzie Tony Bradley dość średnio radzi sobie w obronie. Plusem jest na pewno fakt, że skorzysta na grze z Hardenem i będzie kręcił średnio statystyki w okolicach 12/12.
U mnie w porównaniu do real Nets Harden od początku gra najwięcej z piłką, a że jest w tym jednym z najlepszych w lidze to będzie to na pewno z korzyścią dla drużyny. Zyska na tym na pewno Pat Connaughton, który rzuca 3.3 trójki na mecz na skuteczności 40.6 % a jego volume na pewno się zwiększy. Według mnie zyska na tym też Shamet, który odkąd Harden prowadzi atak w Nets gra zdecydowanie lepiej niż gdy robił to Irving. 

Jak gram ?
Na pewno nie będzie to jakaś wybitna koszykówka w stylu Spurs za najlepszych lat. Będę grał coś w stylu Nets gdzie Harden będzie rozgrywał i szukał jak najwięcej czystych pozycji dla kolegów. Na pewno nie zabraknie też izolacji dla Duranta i innych. 

Edit: warto też zaznaczyć, że mam fajny zespół do small ballu i na pewno sporo będę grał takim składem: Harden-Smart-Connaughton-Durabt-Nance Jr.

Dodatkowo może się to komuś nie spodobać ale spójrzmy prawdzie w oczy. Z takimi koszykarzami jak Durant czy Harden innym gra się łatwiej. U mnie zapewne by też tak było i na pewno ktoś niespodziewanie by się pojawił i wystrzelił z formą.

Ponadto Durant razem z Hardenem (bez Irvinga) zagrali wspólnie dwa mecze ( z Orlando Magic i Milwaukee Bucks). Oba wygrali, a Durant i Harden zdobyli razem w tych meczach odpowiednio 72 i 66 punktów.

Plusy :

-Wybitna forma Duranta
-Bardzo dobra forma Nance Jr.
-Dobrze featujace s5

Minusy:
-Słabo obsadzona pozycja centra
-Spora liczba opuszczonych meczów przez mój zespół (covid i te sprawy)
-Przeciętna ławka rezerwowych

 

Bilans:

Gdyby nie kontuzje covidove i inne byłoby lepiej, a tak to pewnie realnie patrząc coś w okolicach 13-11 lub 12-12.

Edytowane przez Sylvinho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portland Trail Blazers

 

Rotacja przed powrotem Lamb'a

PG Payton Pritchard (20) / Kira Lewis (20) / Tyler Johnson (4) / Dennis Smith Jr. (4)

SG Tyler Johnson (10) / Reggie Bullock (14) / Josh Jackson (14) / Kira Lewis (5) / Dennis Smith Jr. (5)

SF Josh Jackson (14) / Patrick Williams (14) / Reggie Bullock (14) / Isaiah Joe (4) / Amir Coffey (2)

PF Obi Toppin (24) / Kelly Olynyk (12) / Patrick Williams (12)

C DeAndre Jordan (20) / Naz Reid (20) / Kelly Olynyk (8)

 

Rotacja po powrocie Lamb'a

PG Payton Pritchard (24) / Kira Lewis (22) / Tyler Johnson (2)

SG Tyler Johnson (6) / Jeremy Lamb (20) / Reggie Bullock (14) / Josh Jackson (6) / Kira Lewis (2)

SF Jeremy Lamb (8) / Josh Jackson (18) / Patrick Williams (14) / Reggie Bullock (8)

PF Obi Toppin (28) / Patrick Williams (14) / Kelly Olynyk (6)

C DeAndre Jordan (18) / Naz Reid (18) / Kelly Olynyk (12)

                                                                 

Role w zespole:

Payton Pritchard i Kira Lewis dzielą się obowiązkami rozgrywającego. W zależności od przeciwnika i obrońców, jeden lub drugi prowadzi grę Blazers. Czasami, lecz nie za długo, grają razem w rotacji.

Tyler Johnson otrzymał obietnicę gry w S5 - to coś próbuje. Jeżeli nie poprawi się jego gra w następnym okresie to może wypaść z S5, a nawet rotacji.

Jeremy Lamb po powrocie stał się najważniejszym zawodnikiem w rotacji.

Reggie Bullock gra regularnie, ale jego rola jest ograniczona, zwłaszcza po powrocie Lamba.

Josh Jackson odbudowuje swoją formę. Przed powrotem Lamba grywał więcej, ale ma też swój istotny udział w rotacji.

Patrick Williams jest w bardzo dobrej sytuacji. Grywa sporo, nie ma presji by być najlepszy na boisku, w grę wkłada dużo walki. Jest zawsze pierwszy do wejścia z ławki.

Obi Toppin przystosowuje się do gry w NBA. Dostaje sporo czasu i sporo okazji do wykazania się.

Kelly Olynyk to bardzo ważny zawodnik rotacji na pozycji 4/5.

DeAndre Jordan w związku ze swoim doświadczeniem, rozpoczyna każde spotkanie.

Naz Reid wymienia się regularnie z DeAndre na pozycji C.

Dennis Smith Jr. coś grał, ale to chyba jego koniec. Choć organizacja mocno w niego wierzy.

Isaiah Joe grywał przed powrotem Lamba i gra gdy ktoś z pozycji 2 lub 3 jest kontuzjowany.

Amir Coffey grywał przed powrotem Lamba i gra gdy ktoś z pozycji 2 lub 3 jest kontuzjowany.

 

Krótki opis:

Od zespołu oczekiwana jest gra piłką, dużo biegania i szukanie zawodnika z najlepszą pozycją do zdobycia punktów. W zagrywkach istotne jest wykorzystanie mocnych stron zawodników na parkiecie. Zespół stara się unikać tzw. izolacji i rzutów z półdystansu. Zawodnikiem oddającym najwięcej rzutów jest Jeremy Lamb. Dużo pozycji przechodzi również przez młodych zawodników. W związku ze sporą rotacją pod koszem, zawodnicy na pozycji 5 grają bardzo intensywnie - w obronie i ataku. W przypadku braku dyspozycji do gry przez zawodnika - minuty dzielone są na co najmniej trzech zawodników, z wykorzystaniem Isaiah Joe i Amira Coffey'a.

 

Ocena: Każda wygrana jest na wagę złota, choć 5 to chyba maks na co mogę liczyć w takim składzie.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIAMI HEAT

Skład jest prawie identyczny względem poprzedniego sezonu. Z kluczowych graczy straciłem Holmesa, który był świetnym wysokim z ławki  - w drafcie udało mi się jednak wyszukać wysokiego o podobnym profilu gry(Tillman), rotację na skrzydle uzupełni jeszcze D. Brooks. To w zasadzie jedyne ważniejsza zmiane w stosunku do zespołu, który osiągnął tak dobry wynik w naszej BeGMowej bańce. W związku z tym nie powinno być jakichkolwiek problemów ze zgraniem: Luka, Dipo, Satoransky,,Vucek beda zaczynali już 3 sezon wspólnej gry. Dla prawie całej reszty to już drugi kolejny sezon w naszej rodzinie. My na Florydzie cenimy stabilizację i mamy zaufanie swoich graczy. Można jeszcze wspomnieć, że tamtym roku w 1 trymestrze był jeszcze Trey Burke, ale nie łapał się do rotacji, na szczęście dla niego znalazł miejsce w tym roku w Knicks i przez pół trymestru był nawet starterem. 

Depth Chart:

PG: Oladipo 30/Satoransky 18/Brunson

SG: Middleton 32/Brooks 16/Arcidiacono

SG: Doncic 32/Ross 16/Strus

PF: Crowder 28/Tillman 20/ Dudley

C :  Vucevic 30/Portis 18/Patterson

Mając na uwadzę przewidywane absencje w związku z pandemią postawiłem na bardzo szeroki skład, gdzie nawet trzecia 5ka wygląda lepiej niz niektóre drugie 5ki pozostałych zespołów. Celem na ten sezon jest 1 seed, a tak szeroka i stabilna rotacja powinna to umożliwić. Gwiazdy grają 2-3 minuty mniej niż zazwyczaj, niedawno skończyli PO, więc przyda im się więcej odpoczynku. Tradycyjnie zaznaczam, ze to nie jest hokej, wiec np. taki Dipo może chwilę pograć z rezerowowym unitem podobnie jak Middleton. Tillman też może czasami grać obok Vucka(jak Holmes w tamtym roku).  

Kluczowe Absencje:

Luka - 1

Oladipo - 6

Crowder - 3 

Ross - 1 

Brunson - 4

Satoransky - 11

Tillman - 5

Wedle rozpiski Flubera miałem szczeście do covida/kontuzji w tym trymestrze i po Nuggets miałem najmniej absencji kluczowych graczy w lidze. Jednakzę do kluczowych rezerwowych dodałbym Tillmana, który opuscił pierwsze 5 meczów w sezonie, choć na ogólny obraz nie wpływa to raczej znacząco.

Jak nie ma Dipo to do S5 wchodzi Satoransky, jak nie ma Satoranskiego to gra za niego Brunson. Jak nie ma Crowdera to wchodzi Tillman. 

Podstawowe statystyki:

Luka Doncic - 23 GP, 34.9 mpg, 27.9 pts., 8.7 rb., 9.5 ast., 2.3 made 32% 3P%, TS 57%

Do sezonu przystąpił w gorszej formie niż w tamtym roku, a apetety były rozbudzone, ESPN miało go chyba nawet za faworyta do MVP. Rzeczywistość była jednak inna, Porzingis nie grał od początku, a wzmocnienia Cubana skończyły się tym, że Timi Hardaway jr znowu musiał byc druga opcją w ataku, a to nie jest recepta na sukces w  RS.  Support miał kiepską skuteczność za 3, co w skutek szybszej pomocy rywala odbiło się na volume w drivach Luki, które cześciej kończył floaterami niż layupem. Znacznie pogorszyła mu się skuteczność pod koszem, ale wydaje mi się, że po powrocie Porzingisa kończy na już na lepszej skuteczności, więc powinien to jakoś ustablizować. Do % z poprzedniego sezonu jednak cięzko już będzie dobić (rok temu at rim 75%  -Lebronowy poziom, teraz 68%). Słaby w ataku skład, w szczególności bez gracza który łamie 1 linie, powodował, że w skutek kierunkowania obrony rywala Luka oddawał bardzo dużo jak na siebie rzutów z mid range, ale o dziwo kończył te rzuty na Durantowym poziomie (pod 50%), co tylko pokazuje jak ciężko się go broni. Jak dołoży mu się odpowiedni spacing, gdzie nawet koszmarny powrót Porzingisa(on zawsze po kontuzji potrzebuje chyba 10 meczów na ogranie) otworzył mu grę i Dallas wrocilo do TOP10 ofensyw w lidze, to Luka będzie prowadził zawsze topowy atak. U mnie ma personel skrojony pod siebie. Dalej myśli kilka podan do przodu, ma te crossowe podania. Irytuje mnie jeszcze jego selekcja z dystansu, uważam że powinien najpierw ustabilizować rzut po zasłonie i koźle, a nie oddawać tyle step backów, wiem że jest mu latwiej stworzyc przez to miejsce do rzutu, bo dosyć wolno składa sie do niego sklada i ma niski release point, ale nie jest na tyle dobrym shooterem jak Lillard/Harden zeby sobie na to tak czesto pozwalac. Krishna Narsu (napisał kod do tego Lebron stata z bball index) dobrych kilka lat stworzył tzw. ,,Kobe'' stat, chodziło o ujęcie jak trudne rzuty oddaje dany gracz i myśle, że Luka  byłby w absolutnej czołówce. Bierze na siebie zawsze najgorsze rzuty, a takich w Mavs jest naprawde bardzo dużo. Licze, że Cuban się wezmie do roboty, a kariera Luki nie skonczy sie  na 1 mistrzostwie jak Dirka. 

Khris Middleton - 24 GP, 32.4 mpg, 20.8 pts., 6.1 rb., 6.0 ast., 2.5 made 45% 3P%,  TS 65%

Gra w tym roku na absurdalnej skuteczności, znowu pewnie zachaczy o 50/40/90 club, trudno miec jakies zastrzezenia do jego perimeter game. Kolejny rok z rzędu jest w absolutnym topie na midrange(goldsberry chyba cos wrzucal w tym temacie), swietna trojka, dobry pull up. Jako 2-3 opcja jest idealny do mojego zespolu. Wart swojego kontraktu, co nie bylo takie oczywiste w chwili podpisu. Zauwazylem w tym roku, ze gra lepiej bez Giannisa, wiec mysle, ze bede go w niektorych meczach stagerowal od Luki zeby pogral sobie z 2nd unitem. W obronie tez nie mozna miec zadnych zastrzezen.

EuH2HQtXIAA4mOp?format=jpg&name=large

Victor Oladipo - 18 GP, 32.5 mpg, 19.7 pts., 5.2 rb., 4.7 ast.,  2.4 made 33% 3P%, TS 50%

Mial bardzo dobry poczatek sezonu w Pacers i liczylem w skutek tego na powrot do lepszej formy, ale ostatnie mecze to jednak zawod. Na starcie rewelacyjnie wygladal w 2man game z Sabonisem(Pacers mialo dobry spacing do tego, 2-3 shooterow zawsze na weak side),  umiejetnie korzystal z jego zaslon, wchodzil pod kosz, Sabonis go trafial jak scinal. Sam Dipo tez bardzo dobrze odnajduje wysokich po pickach. Pozniej jednak coraz wiecej jumperkowal, a Pacers zrobili ten dziwny trade po Carisa. W Houston zawodzi, zbyt czesto gra pod siebie i w zasadzie nastepne 2 trymestry to jest dla niego byc albo nie byc pod katem finansowym. Przypomne, ze u nas latem odrzucil propozycje extension 100/3+1 PO, a czy teraz dostanie, szczerze watpie jak nie pokaze wiecej ruchu bez pilki i nie zacznie wiecej rzucac bez kozla. Do obrony nie można się przyczepiać, cięzko sie na nim punktuje, staty tez to potwierdzaja z tego co pamietam. 

Jae Crowder -  21 GP, 27.7 mpg, 10.1 pts., 5.0 rb., 2.2 ast.,  2.3 made 34% 3P%, TS 53%

Juz nie jest tak, ze trafilby nawet w totka ;]  Ma nizsze % niż w tamtym roku, u mniej dalej gra bez pilki, corner 3s i jako plaster w defensywie na winga rywala. Pomimo tego, ze nie jest tak skuteczny ma niezla tasme w Phoenix i robi troche winning plays: dla przykladu widzialem, jak od razu zbijal pilke przy walce o zbiorce w ataku do kolegi wolnego na dystansie, ktory to zamienil na trojke, 80% graczy najpierw chcialoby zabezpieczyc pilke i potem by patrzylo gdzie jest kolega, ale on to juz wczesniej widzial, detale

Nikola Vucevic - 24 GP,  33.1 mpg, 23.1 pts., 11.4 rb., 3.4 ast.,  2.6 made 42% 3P%, TS 57%

Klasa sama w sobie. Orlando maja chyba najgorszy roster w lidze, a Vucek gra 3 kolejny swietny sezon zamiast pozwolic im do konca tankowac. Poszedl ,,w analityke'' odpuscil post upy i rzuca wiecej z dystansu. W statch off the catch jest w czolowce ligi:  Nikola Vucevic averages 1.344 PPP on unguarded C&S shots, with the most possessions (93) and PTS (125) in that shot-type. U mnie jak będzie gral high picka z Doncicem, to nie wiem ktore pick/n/roll coverages ich zatrzyma. Duet idealny, a Vucek gra tak dobre sezony w sytucaji, gdzie obok niego biegaja Bacony tej ligi, a najlepszy kreatorem z ktorym gral jest DJ Augustin albo pol sezonu Fultza - co samo w sobie jest szokujace w lidze guardow.  Ponadto wykorzystuje jego passing w short rollach, a jak trafic na jakiegos Sarica na blocku to ma przyzwolenie an granie tylem do kosza(nie wiem od kogo obrona mialaby pomagac). W obronie w tym roku tez gra dobrze, zreszta jego slaba defensywa zaczyna juz byc na szczescie tylko mitem. 

EucMEuZUUAIl7LV?format=jpg&name=4096x409

Tomas Satoransky - 13 GP, 18.6 mpg, 6.2 pts., 2.5 rb., 4.8 ast.,  0.7 made 45% 3P%, TS 62%

Opuscil sporo meczow przez covid, po powrocie dalej gra swoja koszykowke. Bardzo potrzebuje takich rolsow, ktorzy maja impact na gre i nie potrzebuja do tego wielu rzutow. Sato wypelnia sie z tych obowiazkow znakomicie. Jest liderem 2nd unitu i szkieletem tego zespolu.

Dillon Brooks - 23 GP(widze, że real Memphis zagrali tylko 23 mecze) - 29.1 mpg, 15.8 pts., 3.3 rb., 2.7 ast.,  2.0 made 33% 3P%, TS 48%

Kontrowersyjny trade i na pierwszy rzut oka troche zawod w tym sezonie. Jednak jak podejdzie sie do tematu powaznie to Brooks ma sporo umiejetnosci, ktore bylyby przydatne w contenderze. Slabsze % wynikaja z kilku okolicznosci: Memphis ma bardzo malo talentu w ataku, a po kontuzji Moranta to sa w bottom ligi  - skutkuje to wiekszym loadem w ataku na rzecz Brooksa, a z ich rosteru nie ma innego gracza ktory naturalnie moglby te role przejac. Nastepnie ilosc quality rzutow, ktore generuje ofensywa jest nizszym poziomie, co rowniez wplywa na skutecznosc. Generuje to wiecej broken plays, co skutkuje izolacja, a Brooks nie ma motoru zeby konczyl wjazdy, wiec decyduje sie zazwyczaj na mniej efektywny pull up. Ja go wykorzystuje czesciej off the catch/po zaslonach(Sato dobrze trafia w shooting pocket), uwazam ze technicznie robi to bardzo bardzo i jego aktywnosc, ruchliwosc w ataku w ten sposob bym wykorzystal. Mniej pilki w rekach i w dobrym zespole mozna go swietnie wykorzystac. W obronie za bball index byl w czolowce(top 10 w lidze) pod wzgledem matchup difficulty, wiec poza wieloma obowiazkami w ataku mial rowniez role stopera w D.

Terrance Ross - 24 GP - 27.7 mpg, 14.1 pts., 2.8 rb., 1.8 ast.,  1.7 made 33% 3P%, TS 54%

Wiele z rozprawki na temat Brooksa mozna tez zastosowac do Rossa, z profily gry to bardzo podobni zawodnicy, srodowisko w ktorym graja rowniez zblizone. Rossa jednak cenie bardziej, uwazam ze jest lepszy movement shooter i ma swietne floater game, ktore przy jego reach bardzo ciezko contestowac. Po zaslonie ladnie potrafi po curlu wejsc pod kosz, Brooks tego jeszcze nia ma.

Xavier Tillman - 18 GP(widze, że real Memphis zagrali tylko 23 mecze) - 21.3 mpg, 8.0 pts., 4.6 rb., 1.6 ast.,  0.4 made 35% 3P%, TS 59%

Nie myslalem, ze tak szybko bedzie spelnial role 3 wysokiego w niezlym zespole w real NBA, tt analytics jest w nim zakochane, ale ja bym tonowal emocje. W Estimated Plus Minus jest z tego co pamietam TOP 2 wsrod rookasow, wiec pewnie z tego tytulu jest podniecenie. Rola zadaniowcow w mojej opinii zaczyna byc juz chyba zawyzana ale to temat na dluzsza dyskusje. Bardzo dobrze pozycjonuje sie w team D, w ataku lapie pilki, ma niezle rece, konczy nawet przyzwoicie jak na brak length, jest bardzo dobrym podajacym(w sensie extra passy nie kreacja). W swojej roli jest znakomity, upside wielkiego tu nie ma, ale potrzebowalem takiego gracza.  Jak nie ma Crowdera w 3 meczach to gra w S5.

Bobby Portis - 24 GP, 21.6 mpg, 11.0 pts., 7.4 rb., 1.1 ast.,  1.0 made 48% 3P%, TS 61%

Największe zaskonczenie tego zespołu. Portis gra najlepsza koszykówke w karierze i jest modelowym przykladem jak dobry zespol, scheme, trener moze wyciagnac wszystko co najlepsze z gracza, ktory ma niskie/przecietne bball iq. To byl moj bet latem, liczylem ze w Bucks zoptymalizuja jego talent i sie nie zawiodlem. W zwiazku z tym sa przeslanki ku temu, ze w moim zespole gralby na podobnym. Gra na bardzo duzej intensywnosci, w 1 meczu wyprzedzal swoje matchupy i wypelnial linie w kontrataku w sytuacji gdzie wiekszosc graczy znajdujac sie w tym samym miejscu by taka sytuacje odpuscila. Gra na rewelacyjnej skutecznosci (jumpery: 16-23 f 58%, 10-16f 49%, at rim: 73%), na mniejszym usage i wykreca kosmiczne on/offy pomimo tego, ze lawka Bucks jest bardzo krotka. 

Jalen Brunson - 20 GP, 23.6 mpg, 11.6 pts., 3.1 rb., 3.4 ast. 1.1 made 42% 3P%, TS 64%

Jeden z moich ulubienców, ale niestety gra tylko przy kontuzjach Sato. Nie mam dla niego miejsca na stale w rotacji. W Mavs ma pelne zaufanie trenera, pod nieobecnosc Doncica podobnie jak w tamtym roku gral od razu w  S5. W tym roku jeszcze dolozyl swietna skutecznosc, idealny back up.

Max Strus - 13 GP, 13.9 mpg, 5.9 pts., 1.2 rb., 0.5 ast.,  1.4 made 39% 3P%, TS 65%

Male odkrycie z FA. Zobaczymy jak go rozwina w Heat. Spelnia sie w roli movement w shootera, podobnie zreszta gral w collegu. Jak ktos sypnie Duncanowi 20 baniek rocznie to moze na niego postawia w Heat.

Ryan Arcidiacono - 8 GP, 11.4 mpg, 3.3 pts., 2.1 rb., 1.8 ast., 0.8 made 46 3P%,  TS 59%

Patrick Patterson - 8 GP,  13.4 mpg, 4.8 pts., 1.6 rb., 0.5 ast. 1.1 made 39% 3P%,  TS 62%

Jared Dudley - 6 GP, 3.6 mpg,  0,5 pts., 1.0 rb., 0.2 ast., 0.2 made 100% 3P%,  TS 150%

 

Plusy:

- bardzo silna ofensywa( mysle ze kolejny rok najlepsza w lidze), w szczegolnosci HCO, ktore bedzie cholernie ciezko ograniczyc( w zasadzie tylko Lakers jakby zamienili na kogos DLO mieliby na to personel),

- utrzymanie prawie calego zespolu z poprzedniego sezonu, brak zmian w S5, szeroka rotacja - zastepstwa na wypadek covida/kontuzji

- zdrowie, 3 najlepszych  graczy opuscilo 1 mecz

- rewelacyjna forma Vucevica i Middletona

- elitarna kreacja Luki, z lawki bardzo dobry Satoransky

- mozemy grac small bedac big, tzn. sklad jest bardzo wysoki(Dipo jest najmniejszy w podstawowej 10ce), ale gracze maja bardzo wszechstronny profil gry i taki Middleton/Luka moga spokojnie sobie grac na poscie, a Crowder czy Vucevic  tworzyc spacing na obwodzie

Minusy:

- slaba forma Oladipo

- Brooks/Ross maja podobny skillset

- brakuje troche vertical threat lub tradycyjnego rollera, ktory potrafi przyjac kontakt i wykonczyc picka

 

Terminarz:

  1. @ORL
  2. NOP
  3. MIL
  4. MIL
  5. @DAL
  6. OKC
  7. BOS
  8. @WSH
  9. @PHI
  10. @PHI
  11. DET
  12. DET
  13. @TOR
  14. @TOR
  15. @BRK
  16. @BRK
  17. DEN
  18. LAC
  19. SAC
  20. CHA
  21. WSH
  22. WSH
  23. NYK
  24. NYK

 

Podsumowanie:

Uważam, że trafiłem na sprzyjające okoliczności. Miałem stosunkowo mało absencji, 3 najlepszy graczy opusciło łącznie 1 mecz, nie mam zadnych wynalazkow w rosterze, tylko  graczy, ktorzy zagrali juz sporo minut w tym sezonie i sa aktywni. Jest elitarny kreator, sa shooterzy, jest wysoki do grania pickow, niedoceniana defensywa. Okoliczności mi sprzyjają, więc liczę na dobry bilans: Proponuję 20-4 lub 19-5. 

Pozdrawiam ;]

 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Orleans Pelicans

Bez większego entuzjazmu podchodzę do tego opisu. Dwa wielkie nazwiska, kilku fajnych rolesów i przyszłościowe prospecty, ale zespół wydaje się być za słaby na poważną walkę o PO, mimo wielkiej chęci wrócenia do grona ośmiu najlepszych drużyn na Zachodzie.

Rotacja

John Wall 30/Tyus Jones 14/Coby White 4

Kevin Huerter 30/Coby White 13/Alec Burks 5

Derrick Jones 28/Alec Burks 20

Blake Griffin 28/Marvin Bagley 20

James Wiseman 24/Bismack Biyombo 24

Absencje:

John Wall - 9

Derrick Jones - 4

Blake Griffin - 6

James Wiseman - 4

Alec Burks - 12

W arkuszu jeszcze wpisany jest Biyombo - 2 spotkania, ale tam po powrocie do zdrowia Cody Zellera, Borrego próbował ustawień bez Kongijczyka, jednak Bismack szybko wrócił do rotacji. U mnie był cały czas do dyspozycji.

John Wall - Wrócił po dwóch latach przerwy i z miejsca pokazał, że za wcześnie go skreślono. Nic nie stracił na szybkości, wciąż silny i w doskonałej formie fizycznej. Widać po Nim wielką chęć gry, przestał się obijać w obronie i przypomniał sobie czasy jak wybierano go do all-def team. Po odejściu Hardena, który wymuszając trade sabotował grę Rockets, Wall przejął zespół i wyglądał rewelacyjnie. Trio Wall-Oladipo-Wood wydawało się, że może nawet zaatakować PO, ale po kontuzji dwóch kolegów z zespołu gra Rockets się posypała. Przestał holować piłkę, stawiając na ball movement, ale wciąż potrafi rzucać fantastyczne passy. Po odejściu Hardena miał drugie najlepsze on/offy w lidze. Two-way all-star. Może to jeszcze nie jest TOP15 gracz w lidze jak w swoim najlepszym okresie, ale z przyjemnością ogląda się jego powrót.

19,2 pkt - 44,7 FG% - 35,8 3FG% (5,4 próby na mecz) - 6,0 asyst

Tyus Jones - Kolejny świetny kreator w mojej drużynie co pozwala mi przy braku absencji mieć przez cały mecz dwóch świetnych rozgrywających. Tyus po niemrawym początku w pewnym momencie stał się w mojej ocenie i masie statystyk najlepszym graczem Grizzlies, którzy mimo masy absencji notowali bardzo przyjazny win streak. Prowadził lepsze unity niż Ja Morant i to zarówno jako starter jak i rezerwowy. Bardzo dobry inteligentny obrońca wykorzystujący swoje BBIQ. Tradycyjnie czołówka w kategorii AS/TO. Drugie miejsce po jego ciągłym rywalu w tej statystyce Monte Morris ze wskaźnikiem 5,39. Nie jest to zawodnik, którego można docenić za boxscore, ale ten mały artysta i wojownik robi na parkiecie masę świetnej nieocenionej pracy.

8,0 pkt - 41,5 FG% - 25,4 3FG% (2,9 próby na mecz) - 5,4 asyst

Coby White - W RL NBA dostał bardzo dużą rolę jako pierwszy point guard i widać, że ta rola go przerosła. Cieszy mnie, że może się rozwijać i dostaje tak duże minuty, ale Coby nie jest świetnym rozgrywającym, a przy tym ma spore problemy z dostawaniem się pod kosz i wykańczaniem akcji. Ciągle jego największą zaletą jest trójka, ale tu też te średnie nie zachwycają. W Bulls gra regularnie grubo powyżej 30 minut, u mnie dostaje ledwie koło 15-19 i to głównie jako rezerwowy SG. Widzę go w roli typowego shootera.

15,5 pkt - 40,3 FG% - 36,2 3FG% (6,8 próby na mecz) - 5,4 asyst

Kevin Huerter - Idealny roles. Potrafi grać typowego Kyle Korvera, ale sprawdza się też jako kreator. Zanotował już w tym sezonie dwa spotkania, gdzie zanotował 10 asyst i stawiam, że wśród SG to jeden z najlepszych podających ligi. Dobry obrońca z świetną trójką.

12,7 pkt - 44,1 FG% - 41,6 3FG% (5,7 próby na mecz) - 3,6 asyst

Derrick Jones - Mimo, że obronie Portland daleko do topowych to Derrick jest tam najjaśniejszą postacią. Ostatnio bball index dając próbkę swoich zaawansowanych, płatnych statystyk podawał TOP10 najlepszych perimeter obrońców w lidze i był tam Jones, co nie powinno być żadną niespodzianką. Zawodnik dostaje regularnie do bronienia najlepszego gracza rywala i potrafi zatrzymać największe gwiazdy ligi z LeBronem na czele. Poprawić musi głównie się w ataku, jak poruszać się bez piłki, jak ścinać pod kosz. Na razie głównie punktuje widowiskowymi dunkami i po dobitkach.

7,3 pkt - 45,8 FG% - 28,3 3FG% (2,7 próby na mecz) - 4,5 zbiórki, 0,9 bloki

Alec Burks - Początek sezonu miał rewelacyjny. Potem dłuższa kontuzja i trochę zjechał na ziemię. Idealny zawodnik do ciągnięcia drugich unitów. Dobry scorer mający sporą łatwość dostawania się pod kosz, świetny na piłce, solidny kreator. Widzę go w większej roli niż w Knicks, gdzie jeszcze po dojściu Rose mam wrażenie, że jego potencjał znowu nie będzie w pełni wykorzystywany. Mam nadzieję, że podobnie jak rok temu zaliczy jakiś trade do PO teamu. W Sixers w roli rolesa sprawdzał się świetnie.

13,3 pkt - 40,7 FG% - 44,3 3FG% (5,1próby na mecz) - 2,3 asyst.

Blake Griffin -

Wklejam na razie tyle. Nie wiem czy po zamknięciu tematu będzie możliwa jeszcze opcja edycji.

W razie czego proponowany bilans 11-13. Taki sobie wyliczyłem. Mam szeroki skład, stosunkowo niewiele kontuzji. Całkiem przyjemnie spasowany skład z dwoma świetnymi kreatorami, dobre opcje ofensywne i na obwodzie bardzo fajny zestaw defensywny Wall - Huerter - Jones, który pewnie byłby w TOP3 ligi. Trochę kiepsko to wygląda pod koszem, bo Griffin, Bagley kiepsko wyglądają w obronie. Wiseman ma duży potencjał, ale też jeszcze uczy się poważnego grania, a Biyombo chociaż obrońcą jest bardzo dobrym, to w nowoczesnej koszykówce jest straszną kotwicą w ataku. Także frontcourt to moja na ten moment największa słabość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld podpiął/eła, promował(a) i przestał(a) promować ten temat
  • Celtics: 9 - 15
  • Nets: 10 - 14
  • Knicks: 17 - 7
  • Sixers: 15 - 9
  • Raptors: 14 -10
  • Bulls: 4 - 20
  • Cavaliers: 14 - 10
  • Pistons: 6 - 18
  • Pacers: 15 - 9
  • Bucks: 14 - 10
  • Hawks: 15 - 9
  • Hornets: 13 - 11
  • Heat: 18 - 6
  • Magic: 14 - 10
  • Wizards: 13 - 11
  • Mavericks: 16 - 8
  • Rockets: 15 - 9
  • Grizzlies: 4 - 20
  • Pelicans: 11 - 13
  • Spurs: 9 - 15
  • Nuggets: 18 - 6
  • Wolves: 16 - 8
  • Blazers: 4 - 20
  • Jazz: 11 - 13
  • Thunder: 13- 11
  • Warriors: 13 - 11
  • Lakers: 14 - 10
  • Clippers: 4 - 20
  • Suns: 7 - 17
  • Kings: 14 - 10
Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Celtics: 8 - 16
  • Nets: 9-15 @Eld
  • Knicks: 18-6 @Eld
  • Sixers: 17 - 7
  • Raptors: 14 -10
  • Bulls: 8 - 16
  • Cavaliers: 14 - 10
  • Pistons: 7 - 17
  • Pacers: 14 - 10
  • Bucks: 14 - 10
  • Hawks: 14 - 10
  • Hornets: 13 - 11
  • Heat: 17-7 @Eld
  • Magic: 15 - 9
  • Wizards: 12 - 12
  • Mavericks: 14-10 @Eld
  • Rockets: 15 - 9
  • Grizzlies: 4 - 20
  • Pelicans: 11 - 13
  • Spurs: 5 - 19
  • Nuggets: 19 - 5
  • Wolves: 18 - 6
  • Blazers: 1:23 @Eld druga edycja 
  • Jazz: 11 - 13
  • Thunder: 13- 11
  • Warriors: 15-9 @Eld druga edycja 
  • Lakers: 15-9 @Eld
  • Clippers: 3:21 @Eld druga edycja 
  • Suns: 9 - 15
  • Kings: 13 - 11
Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENVER NUGGETS

 

1. Rotacja

PG: Holiday 23 / Caruso 17 / Lou 8

SG: Harris 28 / Holiday 9 / Barton 6 / Lou 5

SF: Royce 22 / Barton 20 / Grant 6

PF: Grant 24 / Vanderbilt 15 / Royce 9

C : Jokić 32 / Thompson 16

2. Absencje

Jokić - 24/24

Harris - 18/24

Holiday - 23/24

Royce - 24/24

Barton - 24/24

Caruso - 19/24

Lou - 22/24

Vanderbilt - 22/24

Thompson - 22/24

Osman - 24/24

Stewart - 22/24

3. Terminarz

treminarz.png.8879af0ba11731664d7e99ce7767e12e.png

4. Statystyki i opis graczy

Nikola Jokić

26.9 / 11.3 / 8.6 / 1.6 st. / 0.6 blk  | 61 EFG%; 65.4 TS%

Nie ma się tu za bardzo co rozwodzić, Jok gra przełomowy dla siebie sezon. W tym czasie zdążył już zaliczyć carrier high we wszystkich statystykach, choć najważniejsze z mojej perspektywy jest to, że staje się scorerem pełną gębą co daje mi sporą elastyczność. Ustabilizowana trójka na poziomie +/- 40% jest tutaj czymś co wypada też przypomnieć.

Garry Harris

10.1 / 2.5 / 1.7 / 0.9 stl | 53 EFG%; 55.4 TS%

Ja wiem, że suche statystyki nie powalają, ale w tym sezonie Gary wygląda naprawdę solidnie, gra więcej na piłce, stara się też częściej kreować. Do czasu kontuzji bardzo podobała mi się jego chłodna głowa, bardzo dobrze zachowuje się w zamieszaniach podkoszowych. Malone szuka dla niego idealnej roli, nie jest to wciąż ten Harrisek z początku kariery, ale pewne symptomy lepszej gry widać jak na dłoni... tylko ta trójka (33%) na pewno do poprawy.

Royce O'Neale

7.9 / 6.8 / 2.3 / 0.7stl / 0.6 blk | 60.6 EFG%; 62.9 TS%

Nie będę ukrywał, że miałem pewne obawy co do Royca w tym sezonie. Przez wielu był wymieniany jako jeden z głównych winowajców porażki Jazz w pierwszej rundzie PO, takie doświadczenia potrafią niejednokrotnie załamać kariery graczy, ale na szczęście Royce'a to nie dotknęło. Absolutnie fenomenalny sezon w jego wykonaniu, zalicza najlepsze %w karierze, a do tego jest jedną z ostoi defensywy Utah. Na dziś warty każdych pieniędzy, bardzo się cieszę, że udało się go przedłużyć.

Jeremi Grant

24.3 / 5.5/ 3.0 / 0.8 stl / 1.2 blk | 52.6 EFG% 59TS

To jakiej metamorfozie uległa gra Granta na przełomie ostatniego półtora roku jest niewyobrażalne. Gościu praktycznie z miesiąca na miesiąc przemieniał się z ograniczonego ofensywnie rolsa w scorera na full etacie. Dalej nie za bardzo potrafię sobie to wytłumaczyć, ale nie zamierzam z tego powodu płakać, w końcu posiadam w składzie strzelca, który regularnie zapewni mi te 20 punktów na bardzo solidnej efektywności, Jeremi - dziękuję.

Jrue Holiday 

16.4 / 4.8 / 5.4 / 1.9 stl / 0.6 blk | 57.4 EFG% 59.3 TS%

Długo pokutowałem za to jak źle wpasowany był Holiday w roster Pelicans, większość patrzyła na jego suche statystyki zapominając o tym, że w naszych Nuggets Jrue jest jednym z najdłużej grających. Teraz po przejściu do Bucks znowu przypomina swoją najlepszą wersje, a ja nareszcie mogą się cieszyć graczem formatu boardline allstar po którego swego czasu dealowałem, najwyższy czas aby zacząć zbierać z tego faktu profity.

Will Barton

11.7 / 3.7 / 3.1 / 0.8 stl |  51.2 EFG% 53.8 TS% 

Na pewno trzeba powiedzieć, żeto nie jest póki co najlepszawersja Bartona, będąc szczery, to na dziś jest od niej bardzo daleko, ale już nie takie kryzysy razem przechodziliśmy, a ja w niego wierzę od początku i tego się będę trzymał. Czy lepiej byłoby mieć teraz Inglesa? Pewnie tak, ale dzięki tej wymianie pozyskałem też Vanderbilta dlatego niczego nie żałuję, mój sentyment do graczy rl Nuggets jest zresztą powszechnie znany.

Alex Caruso

5.5 / 2.4 / 2.1/ / 1.0 stl | 57.6 EFG% 59.3 TS%

Żywe sreberko. Jeden z najbardziej cenionych rolsów w lidze. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć jak ważny jest Caruso w mojej drużynie, świetny defensor, ale przede wszystkim niezwykle mądry gracz.

Lou Williams

9.8 / 2.0 / 3.2 | 46.0 EFG% 51.2 TS%

Nie była to trafiona inwestycja, Lou jest już za górką, ale trudno się dziwić, wiek robi swoje. Mocno ograniczam jego rolę w zespole, bo z taką skutecznością staje się po prostu nieprzydatny.

Jarred Vanderbilt

6.4 / 6.1 / 1.9 / 1.1 stl / 0.7 blk

JV to wychowanek rl Nuggets, który trafił do mnie dosłownie w ostatniej chwili. Jestem niezwykle ukontentowany, że może się u mnie rozwijać, czego dowodem są całkiem spore minuty, które dostanie w T1. Niezwykle silny, skoczny i mobilny grajek z wrodzonym instynktem do zbiórek. Z marszu stał się praktycznie najlepszym obrońcą Soty co może wyczynem wielkim nie jest, ale warto to podkreślić.

Tristan Thompson

6.9 / 8.5 / 1.0 | 49.2 EFG% 52 TS%

To jak ciężko wyłowić u nas centra na FA chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, może i TT nie gra jakiegoś wybitnego sezonu, ale posiadanie w składzie podstawowego centra Bostonu napawa optymizmem i raczej jestem spokojny o backup dla Wielkiego Serba.

5. Ogólne założenia

Moją największą zaletą jest to, że mam bardzo stabilny, zdrowy i zgrany roster. Większość graczy biega u mnie już przynajmniej trzeci sezon co nie jest raczej u nas normą. Nie będzie też żadną tajemnicą, że wszystko będzie się kręcić wokół trio Jrue-Grant-Jok, to na nich opieram swoje nadzieje na ten sezon. Na pewno też cieszy mnie fakt, że po bronionej stronie parkietu posiadam o wiele lepszy zestaw ludzki niż rl Nuggets, to jest chyba ten kluczowy aspekt, który pozwala mi celować naprawdę wysoko.

6. Plusy

- zgrany, zdrowy roster

- Wielki Jokić

- Holiday i Grant z nowym otwarciem

- bardzo mocna trójka, gdzie tylko Lou i Harris zawodzą w tym elemencie

7. Minusy

- kontuzja Harrisa (dziś już wrócił na mecz z Wizz)

- fatalna forma Lou i słaby Barton, przez co ofensywa dalszych unitów może czasem cierpieć

8. Proponowany bilans

Nareszcie mogę być naprawdę zadowolony z tego co udało mi się stworzyć. Masa farta z Holidayem i Grantem pozwala mi wierzyć w jak najlepszy bilans na koniec rs.Póki co propunuję 20-4 lub 19-5, myślę, że w tym składzie bez większych problemów zdrowotnych jest to jak najbardziej do osiągnięcia

pozdrawiam serdecznie

LBS

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Celtics: 9 - 15
  • Nets: 10 - 14
  • Knicks: 17 - 7
  • Sixers: 15 - 9
  • Raptors: 14 -10
  • Bulls: 4 - 20
  • Cavaliers: 15 - 9
  • Pistons: 7 - 17 @Eld
  • Pacers: 15 - 9
  • Bucks: 14 - 10
  • Hawks: 15 - 9
  • Hornets: 13 - 11
  • Heat: 18 - 6
  • Magic: 12 - 12
  • Wizards: 13 - 11
  • Mavericks: 16 - 8
  • Rockets: 15 - 9
  • Grizzlies: 4 - 20
  • Pelicans: 11 - 13
  • Spurs: 7 - 17 @Eld
  • Nuggets: 18 - 6
  • Wolves: 16 - 8
  • Blazers: 4 - 20
  • Jazz: 11 - 13
  • Thunder: 13- 11
  • Warriors: 15 - 9
  • Lakers: 15 - 9
  • Clippers: 4 - 20
  • Suns: 8 - 16
  • Kings: 12 - 12

 

Wybacz Eld, ale jescze raz zmieniłem głosy xd oznaczam przy czym zmieniłem.

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Celtics 8 16
    Nets 8 16
    Knicks 18 6
    Sixers 15 9
    Raptors 14 10
    Bulls 7 17
    Cavaliers 14 10
    Pistons 8 16
    Pacers 13 11
    Bucks 13 11
    Hawks 14 10
    Hornets 11 13
    Heat 19 5
    Magic 12 12
    Wizards 12 12
    Mavericks 14 10
    Rockets 16 8
    Grizzlies 4 20
    Pelicans 10 14
    Spurs 10 14
    Nuggets 20 4
    Wolves 17 7
    Blazers 4 20
    Jazz 11 13
    Thunder 13 11
    Warriors 15 9
    Lakers 15 9
    Clippers 4 20
    Suns 7 17
    Kings 14 10

 

gdzie niegdzie moze jeszcze zmienie. jak ktos ma zastrzezenia oczywiscie zapraszam, na priv badz publicznie

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 9 15
Nets 8 16
Knicks 18 6
Sixers 14 10
Raptors 14 10
Bulls 9 15
Cavaliers 12 12
Pistons 8 16
Pacers 14 10
Bucks 13 11
Hawks 14 10
Hornets 12 12
Heat 18 6
Magic 12 12
Wizards 12 12
Mavericks 14 10
Rockets 17 7
Grizzlies 5 19
Pelicans 11 13
Spurs 10 14
Nuggets 18 6
Wolves 19 5
Blazers 4 20
Jazz 10 14
Thunder 13 11
Warriors 13 11
Lakers 14 10
Clippers 4 20
Suns 8 16
Kings 13 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W L
Celtics 9 15
Nets 7 17
Knicks 17 7
Sixers 16 8
Raptors 14 10
Bulls 3 21
Cavaliers 15 9
Pistons 7 17
Pacers 15 9
Bucks 13 11
Hawks 15 9
Hornets 13 11
Heat 19 5
Magic 13 11
Wizards 13 11
Mavericks 15 9
Rockets 17 7
Grizzlies 4 20
Pelicans 10 14
Spurs 9 15
Nuggets 20 4
Wolves 18 6
Blazers 2 22
Jazz 10 14
Thunder 13 11
Warriors 14 10
Lakers 15 9
Clippers 3 21
Suns 8 16
Kings 13 11
Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Celtics: 9 - 15
  • Nets: 6-18
  • Knicks: 17 - 7
  • Sixers: 14-10
  • Raptors: 13-11
  • Bulls: 6-18
  • Cavaliers: 16 - 8
  • Pistons: 8-16
  • Pacers: 14 - 10
  • Bucks: 15 - 9
  • Hawks: 14 - 10
  • Hornets: 12 - 12
  • Heat: 18 - 6
  • Magic: 12 - 12
  • Wizards: 10 - 14
  • Mavericks: 16 - 8
  • Rockets: 18 - 6
  • Grizzlies: 4 - 20
  • Pelicans: 11 - 13
  • Spurs: 7 - 17
  • Nuggets: 20 - 4
  • Wolves: 18 - 6
  • Blazers: 4 - 20
  • Jazz: 8 - 16
  • Thunder: 15- 9
  • Warriors: 15 - 9
  • Lakers: 16 - 8
  • Clippers: 5 - 19
  • Suns: 7 - 17
  • Kings: 12 - 12
Edytowane przez cvbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschód:

1. Heat
2. Knicks
3. Bucks
4. Hawks
5. Cavaliers
6. Raptors
7. 76ers
8. Pacers
9. Hornets
10. Magic
11. Wizards
12. Nets
13. Celtics
14. Pistons
15. Bulls

Zachód:

1. Denver
2. Minnesota
3. Rockets
4. Warriors
5. Lakers
6. Mavericks
7. Kings
8. Thunder
9. Jazz
10. Pelicans
11. Spurs
12. Suns 
13. Clippers
14. Grizzlies
15. Blazers

Bilans.png

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Celtics: 8 - 16 @Eld
  • Nets: 8-16
  • Knicks: 17 - 7
  • Sixers: 14-10 @Eld
  • Raptors: 13-11
  • Bulls: 9-15
  • Cavaliers: 15- 9 @Eld
  • Pistons: 10-14 @Eld
  • Pacers: 14 - 10
  • Bucks: 13 -11
  • Hawks: 14 - 10
  • Hornets: 13 - 11
  • Heat: 17 - 7
  • Magic: 12 - 12
  • Wizards: 12- 12
  • Mavericks: 15 - 9
  • Rockets: 16 - 8
  • Grizzlies: 4 - 20
  • Pelicans: 10 - 14
  • Spurs: 8- 16
  • Nuggets: 18 - 6
  • Wolves: 17 - 7
  • Blazers: 4 - 20
  • Jazz: 9 - 15
  • Thunder: 14- 10
  • Warriors: 15 - 9
  • Lakers: 15- 9
  • Clippers: 5 - 19
  • Suns: 9 - 15
  • Kings: 12 - 12
Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Celtics: 8 - 16
  • Nets: 8 - 16
  • Knicks: 17 - 7
  • Sixers: 15 - 9
  • Raptors: 14 -10
  • Bulls: 6 - 18
  • Cavaliers: 14 - 10
  • Pistons: 7 - 17
  • Pacers: 14 - 10
  • Bucks: 14 - 10
  • Hawks:14 - 10
  • Hornets: 13- 11
  • Heat: 18 - 6
  • Magic: 14 - 10
  • Wizards: 12 - 12
  • Mavericks: 15 - 9
  • Rockets: 16 - 8
  • Grizzlies: 4 - 20
  • Pelicans: 11 - 13
  • Spurs: 9 - 15
  • Nuggets: 18 - 6
  • Wolves: 17 - 7
  • Blazers: 4 - 20
  • Jazz: 10 - 14
  • Thunder: 14 - 10
  • Warriors: 14 - 10
  • Lakers: 15 - 9
  • Clippers: 4 - 20
  • Suns: 8 - 16
  • Kings: 13 - 11
Edytowane przez fluber
Zmiana bilansu Bulls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld przestał(a) promować temat
  • Eld odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.