Skocz do zawartości

LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie jeśli January chciał udowodnić, że Jokic nie jest Gobertem (choćby ze względu na warunki), który będzie krył całe pomalowane i blokował szybszych od siebie graczy to spoko, gratuluję, udało się.

Ja o tym jakim jest obrońca Jokic, jakie ma mocne atuty po tej stronie i jakie ma wady i jak powinno go Denver obudowywac, że nie chce mi się kolejny raz powtarzać. Zwłaszcza rozmawiając na tak żałosnym poziomie jak teksty o kobiecej koszykówce.

Swoją drogą raz jeszcze szacun dla Adamsa, najlepszy gracz Pels dziś, najtrudniejszy matchup w tym sezonie dla Jokicia obok Holmesa z Pelicans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Ale wiesz, że tam był faul, bo go walnął łapą

nie widziałem

to nie był dobry mecz, i Jok grał w D słabo, ale robić raban w tak chamskim stylu... szkoda, ze po meczu z Jazz czy Bucks nie wpadałeś chwalić Joka i głosić nadejście białego Wilta

wiemy o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Może mi się będzie chciało to jak się filmiki na nba.com pojawiają i jak będę potrafił to ogarnąć to Ci chyba z 10 akcji, gdzie Jokić był "starym ochroniarzem z mema" w pomalowanym wrzucę, bo widzę wyparcie weszło ostro :D 

Proponuję poczytać co pisałem choćby przy kwestii Jokicia i pomalowanym jeśli chodzi o sprowadzenie Gordona, jeśli chodzi o Portera na czwórce czy Sapa z początków kariery w Denver.

Przecież każdy oglądający Denver wie, że Jokic nie jest obrońca pomalowanego i dlatego potrzebuje takiej czwórki do tego. Jokic jednak jest bardzo dobry z pomocy, świetny w stealach i gdy drużyna dobrze broni (jak właśnie w najlepszym czasie Sapa w Denver) to i jemu jest łatwiej. Jokic czyni grę w ataku prostsza i łatwiejsza wszystkim wokół w drużynie. Oni to samo choć częściowo muszą zrobić to w obronie i o tym wie dosłownie każdy kto ogląda ten zespół regularnie.

To jest nietypowy center w ataku i nietypowy center w obronie, co nie znaczy że jest najgorszym obrońca ligi jak próbujesz go tu malować.

No i to bardzo wygodne napisać coś takiego po jednym z gorszych, a na pewno najgorszym do przerwy meczu Jokicia w tym sezonie xD

Dodajmy jeszcze że akurat przy meczu z Pels, którzy ostatnio dość podobnie rozprawili się z Jazz, bo są świetni w atakowaniu paint, a tam wtedy stał Gobert, a nie Jokic.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucas napisał:

Swoją drogą raz jeszcze szacun dla Adamsa, najlepszy gracz Pels dziś, najtrudniejszy matchup w tym sezonie

Adams w 4 kwarcie kompletnie sobie z Jokiem nie radził, a na koniec to go sie jeszcze zagotował, Ayton był choćby znacznie lepszy w tej części gry, znacznie lepszy, przecież gdyby ta trójka siadła to ile Jokić miałby punktów w 4q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Swoją drogą raz jeszcze szacun dla Adamsa, najlepszy gracz Pels dziś

WUT? Przecież Jokic na nim po przerwie nabił masę łatwych punktów, a prosty pick Murray-Nikola niemal za każdym razem kończył się open lookiem. Naprawdę uważasz Nuggets za tak słaby zespół, że potrafią przegrać z rywalem, gdzie Adams jest najlepszym zawodnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

WUT? Przecież Jokic na nim po przerwie nabił masę łatwych punktów, a prosty pick Murray-Nikola niemal za każdym razem kończył się open lookiem. Naprawdę uważasz Nuggets za tak słaby zespół, że potrafią przegrać z rywalem, gdzie Adams jest najlepszym zawodnikiem?

No po przerwie, gdzie wynikało to też z obrony zespołowej + to Jokic w ataku, kto go tak niby zatrzymuje w tej lidze.

Za to to jak utrudniał grę Denver w obronie swoją postawą na tablicach dawało się mocno we znaki, no i mecz to nie tylko druga połowa, a całość. Jokic był dużo lepszy w drugiej połowie niż w pierwszej, a Adams zaliczył znacznie lepsza pierwsza niż druga :P

Choć to ten minus meczów na żywo, że trwa to dużo dłużej i może oglądając ten mecz bardziej na spokojnie rano to patrzyłbym na to inaczej. Ingram i Zion robili to co się spodziewałem, a Adams po prostu, zwłaszcza w 1 połowie grał lepiej niż sądziłem przeciwko Jokowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie możesz sobie nawet uważać, że Jokic nie potrafiłby wybronić akcji turnieju przedszkolaków, twoja sprawa. 

Swoje napisałem, nie mam zamiaru dalej tego drążyć, zwłaszcza po jednym spotkaniu z tak, a nie inaczej grającym zespołem, bo po Pels i ich stylu gry można właśnie nawet takiego Goberta od amatorów w formie wyzywac, bo tam chyba ze 130 stracili przy 5-6 celnych trójkach Pels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Ależ ja się z taką tezą w 100% zgadzam. Pytanie brzmi za to, jak wtedy finalnie wygląda value Joka pod kątem trueMVP

Dobra jeszcze tylko do tego odpowiem. Nie wiem czy widziałeś, ale pisałem chyba w tym temacie o tym, że Jokic nie wygra MVP swoją obrona, a w przeszłości MVP dostawali zawodnicy w obronie gorsi lub porównywalni jak Dirk. Jakoś nikt Curry'ego za obronę nie jebal w MVP, to samo Westbrooka, bo to nie ma w tej nagrodzie zwykle żadnego znaczenia.

I nikt z nas nie robi z Jokicia wielkiego defensora, po prostu ma tez pewne, choć nietypowe zalety  i wady dla swojej pozycji na parkiecie, a przeciwko takim Pels to jest widoczne jeszcze mocniej, tyle.

Jakby D było równie ważne co atak w MVP Race to Gobert byłby w top3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jakbyś @januarytwierdził, że nie zauważam problemów Jokicia w D jeśli chodzi o np potencjalny tytuł (bo to inna dyskusja niż MVP) to możesz poczytać jak namawiam LBS, żeby się do Gordona w Denver przekonał 🙃

Teraz, january napisał:

A tam warto było napisać, bo przynajmniej z "Jok jest specyficznym defensorem, ale nie jest problemem w obronie" grzecznie przeszedłeś na "jest tak super w O, że inni muszą za niego zapierdalać w D".

Krok po kroku.

 

 

Ale wiesz że ja o tym, że reszta musi zapierdalac w obronie, gdy Jokic im tak ułatwia życie w ataku to pisze nie od dzisiaj i nie ma tu jakiegoś twojego wpływu?

Jeśli Denver ma mieć dobre D (czyli powiedzmy top10) to bez ułatwienia gry Jokiciowi gry w D (tak jak on ułatwia reszcie w ataku, że to top3 atak ligi) tego nie będzie i tyle. Jokic w dobrym systemie jest pozytywnym obrońca, ot trzeba do tego otoczenia i systemu.

Bez tego jest raczej neutralny co chyba w tym temacie lub tym o Jokic vs Embiid pisał też @BMF, gdzie w miarę podobne zdanie o tej D mieliśmy, ja pewnie ciut lepsze.

Jednak to gigantyczna różnica między tym, a Twoim tekstem. Jakby było tak źle to przecież on nie miałby miejsca w lidze, bo nie dałoby się tego nadrobić nawet takim atakiem.

Teraz nieironicznie mam nadzieję, że już więcej nie odpowiem i zajmę się książka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubbas napisał:

No to co faworyci na ten moment

Jokic

Harden

Lillard

Doncic?

Giannis się już chyba przejadł, a powinien być w trójce lekko.

43 minuty temu, lorak napisał:

wobec kontuzji LJ oraz Embiida to jest teraz  wyścig między Jokiciem a Gobertem.

Nie ma opcji, żeby MVP w tej lidze został gracz, który zdobywa 14 punktów na mecz. Chociaż może bardzo się zdziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lorak napisał:

między Jokiciem a Gobertem

Gobert nie otrzyma bo większość głosujących nie dostrzega czegoś takiego jak wplyw na grę. Dla nich bilans i cyferki sa wązniejsze. Duzo tak naprawdę zależy od bilansów i zdrowia bo jednak dużo faworytów wypadło

Jokić, Lillard moze ktoś z Nets np Harden choć Nets jest jak na razie pomijane bo za dużo tam talentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak jokic nie przeszkadza jako mvp, robi dobry sezon a i nuggets dają radę po zadyszce. 

Jednak osobiście liczę, że ktoś doceni to jak Lillard od lat praktycznie sam ciągnie Blazers do po i to nie tylko do pierwszej rundy

 

 

Tak wiem, że mvp jest za rs 

Chodzi o wpływ na zespół i poziom wykurwostosci jako lidera i killera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 14:02, ely3 napisał:

Gobert nie otrzyma bo większość głosujących nie dostrzega czegoś takiego jak wplyw na grę. Dla nich bilans i cyferki sa wązniejsze. Duzo tak naprawdę zależy od bilansów i zdrowia bo jednak dużo faworytów wypadło

nie doprecyzowałem. chodziło mi o to, kto powinien być prawdziwym MVP, a nie kogo ci dyletanci wybiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.