Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - zmiany, zmiany, zmiany


Gerard

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Zgadza się, ja nie dorabiam do tego bajkowej demagogii. 

Jak musiałem schodzić z 590 fp to też nie płakałem. 

A kto tu płacze? Dostosowanie salary cap do ciągle zmieniającej się NBA to płacz? Jak Silver zmienia salary cap to też na skutek, że kluby płaczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie salary zawodników, to powinien rosnąć limit - proste jak budowa cepa i logiczne. Jak każdy będzie się kierował swoim krótkoterminowym interesem, to nigdy nie rozbijemy tego betonu, bo zawsze będzie część, której się to opłaca i część, której nie. Ja tam mogę grać jak teraz i wywalać co lato pół składu, po prostu nie kumam tak kurczowego trzymania się liczby ustalonej w erze mezozoicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jendras oczywiście. Jak ja schodziłem z sc, też nie płakałem, że sprzedałem Moranta. Po prostu obawiam się, że kiedyś dojdziemy do ściany z tym 460, bo dane wskazują, że co roku fpg  graczy wzrasta. Poza tym @GeDDo pisał o trejdach. A jakie my tu widzieliśmy trejdy w offseason, ilu ludzi powyżej sc trejdowało? Po prostu wyrzucało kolejnych graczy w wieku produkcyjnym, bo każdy wiedział, że nikt ich nie kupi. Wyższe salary umożliwi właśnie trejdy, a nie je ograniczy do minimum. Nie rozumiem, jak można tego nie widzieć. Nie widzieć problemu, że w offseason zejście do bariery 8 typa jest jedynym czasami rozwiązaniem.

Obawiam się teraz najgorszego - że nigdy już tego 460 nie sforsujemy. Trzeciego głosowania nie będzie, a mało kto będzie się chciał przyznać do błędu, jak już faktycznie dojdziemy do ściany.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bulek napisał:

A kto tu płacze? Dostosowanie salary cap do ciągle zmieniającej się NBA to płacz? Jak Silver zmienia salary cap to też na skutek, że kluby płaczą?

Ale my mamy Rogera a nie Silvera 😋😉

Jesli zmienilibyśmy limit SC to dla mnie równałoby się to z koniecznością redraftu. 

My gramy w gierkę internetowa. To nie real NBA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bulek napisał:

Różnica jest taka, iż nasze zdanie jest poparte obliczeniami WiLQ-a i tego skutkami. Przecież to jasne, że kiedys 460 było w sam raz, ale sytuacja się zmieniła.

ale niestety nie wszyscy mają takie zdanie jak Ty i powinieneś to po męsku uszanować, tak jak my szanujemy Twoje.

Co Wall udowodnił? Zagrał 7 meczów i tylko tyle. Kiedy zagra kolejne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bulek napisał:

A jakie my tu widzieliśmy trejdy w offseason, ilu ludzi powyżej sc trejdowało? Po prostu wyrzucało kolejnych graczy w wieku produkcyjnym, bo każdy wiedział, że nikt ich nie kupi.

Na FA leciał szrot. Bamba, Shamet itp. Ja wysłałem sporo ofert i zapytań i GMowie woleli wywalać na FA niż wziąć kogoś z niższym salary. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzemo napisał:

Jesli zmienilibyśmy limit SC to dla mnie równałoby się to z koniecznością redraftu.

My gramy w gierkę internetowa. To nie real NBA. 

Hmmm. A tego to już kompletnie nie rozumiem. Co ma jedno do drugiego?

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Na FA leciał szrot. Ja wysłałem sporo ofert i zapytań i GMowie woleli wywalać na FA niż wziąć kogoś z niższym salary. 

To tylko potwierdza to, co napisałem.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulek napisał:

Hmmm. A tego to już kompletnie nie rozumiem. Co ma jedno do drugiego?

Bo to z mojego punktu widzedznia zmiana fundamentu rozgrywki. Więc trzeba byłoby dać w miarę równe szanse wszystkim. I zrobić jakiś restart. 

A tak w pewnym momencie podnosi salary, dajesz mega bonus silnym ekipom i betonujesz układ sił na kilka sezonów. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piotreksuper napisał:

Co Wall udowodnił? Zagrał 7 meczów i tylko tyle. Kiedy zagra kolejne?

Już wkrótce zagra kolejne, nie martw się.

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Bo to z mojego punktu widzedznia zmiana fundamentu rozgrywki. Więc trzeba byłoby dać w miarę równe szanse wszystkim. I zrobić jakiś restart. 

A tak w pewnym momencie podnosi salary, dajesz mega bonus silnym ekipom i betonujesz układ sił na kilka sezonów. 

Nic bardziej błędnego. Jak Silver zmienia hard capy, też kluby nie renegocjują kontraktów. 

Wystarczy napisać od kiedy następuje zmiana i każdy się do tego dostosuje. Betonu żadnego nie będzie, jeśli SC byłoby na rozsądnym pułapie, a nie 500+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bulek napisał:

Nic bardziej błędnego. Jak Silver zmienia hard capy, też kluby nie renegocjują kontraktów. 

Jprdl co to za argument. Co mnie real NBA obchodzi. Ligę można wygrać nie oglądając meczy. Co ma jedno do drugiego. 

Ja mam takie chciejstwo, jak wasze z podnoszeniem SC. 

6 minut temu, bulek napisał:

Wystarczy napisać od kiedy następuje zmiana i każdy się do tego dostosuje. Betonu żadnego nie będzie, jeśli SC byłoby na rozsądnym pułapie, a nie 500+

Zmiana nie nastepuje i nie nastąpi, bo przepadła w głosowaniu. 😋

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzemo napisał:

Jprdl co to za argument. Co mnie real NBA obchodzi. Ligę można wygrać nie oglądając meczy. Co ma jedno do drugiego. 

Ja mam takie chciejstwo, jak wasze z podnoszeniem SC. 

Trzeba było tak od razu... Tylko, że Twojego z naszym nie porównuj, bo my sugerujemy się faktami, a nie chciejstwem. Poza tym nikt z nas nawet nie pisał o barierze nowego sc, wy i tak byliście na nie. Coś w rodzaju PO-PISu.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, zbierzesz takich stasherów jak obi i kilku innych i nie masz szans na żaden trade ani rebuilding. A tak, to przynajmniej przez FA możesz się przebudować. Jeśli nie będzie na FA nikogo, to jesteś w dupie na lata.
Na bank wtedy na FA by nie było Elfrida, LaMarcusa, Inglesa, czy Fourniera. A FA promuje aktywnych GMów i o to moim zdaniem chodzi.

Głosując przeciw FA nie mam w tym swojego interesu, bo skład mam taki średni, więc każde z rozwiązań by dla mnie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demokratyczne wybory 

I stekacie ; co to k**** jest za świat 

nie kumam 

nie glosuje od lat na nikogo - bo to bez sensu - ale ta demokracja i co nie z tym Stalo nawet tutaj to jest jakiś żart 

zbudujcie argumentacje 

dajcie mi ffpg waszych składów jakbyście nie zeszli z salary 

moja argumentacja jest taka 

hard cap = parity 

hard cap = większy ruch na trejdach

mimo iz mamy 460 to mamy pełno drużyn które robią po 40fp + - historycznie dużo

liga jest top heavy I jest dlugi ogon 

jest covid I ciezko o cokolwiek z 15 fp - ja rozumiem ze to was boli

ale podwyższenie salary nie rozwiąże ani problemu kilku ACL ani covid ani tego ze liga jest jaka jest  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzemo napisał:

My gramy w gierkę internetowa

nawet w gierce internetowej trzeba dostosowywać zasady, do panujących okoliczności, chciałem Ciebie poprosić o choć jeden przykład w jakiejkolwiek branży, gdzie od 15 lat stoi się w miejscu z założeniami jak w czasach jej powstawania i pomimo wciąż zmieniającego sie rynku jest to wytłumaczalne, a przede wszystkim wciaż opłacalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nawet w gierce internetowej trzeba dostosowywać zasady, do panujących okoliczności, chciałem Ciebie poprosić o choć jeden przykład w jakiejkolwiek branży, gdzie od 15 lat stoi się w miejscu z założeniami jak w czasach jej powstawania i pomimo wciąż zmieniającego sie rynku jest to wytłumaczalne, a przede wszystkim wciaż opłacalne

 

Co ma realne życie i działalność biznesowa do prostej gierki w necie. No nic. 

Taaa trzeba dostosowywać zasasy... pod siebie, jak ma się grube salary. 

Wiele zasad zmieniliśmy, ale w przypadku salary..  jak widać zgody nie ma. 

Kilka sezonów do tyłu te okoliczności były podobne. 2 sezony temu mieliśmy z Antkiem do zejścia dużo więcej niż tu płaczący. Nikomu z nas wtedy nie przyszło do głowy by próbować wymusić podniesienie limitu, żeby ułatwić sobie grę. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzemo napisał:

Nikomu z nas wtedy nie przyszło do głowy by próbować wymusić podniesienie limitu, żeby ułatwić sobie grę

to, że akurat nic wtedy nie było poruszane, nie znaczy, że problemu nie było, znam z 10 osób, które grały w jednej z fbxów i lwia większość non stop na te salary narzekała, bo jeśli gość, który pomimo zrobienia 3peata nagle mówi, że pierdoli ten format, bo jest obiektywnie najgorszy i przestarzały, to wybacz, ale żadne Wasze tłumaczenia do mnie raczej nie trafią

o tym ułatwieniu gry, to jest chyba najbardziej żenujący z argumentów, a nawet jeśli, to i tak finalnie wszyscy gramy w kerpera, który żadnym keeperem nie jest, do tego właśnie doprowadziliście, a będzie jeszcze gorzej

18 minut temu, Krzemo napisał:

Co ma realne życie i działalność biznesowa do prostej gierki w necie. No nic

człowieku, ta gra opiera się na realnych występach realnych graczy, co Ty próbujesz tu wkręcać, to nie jest FM gdzie wszystko jest symulowane, a nawet tam wciąż poprawiają mechaniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

znam z 10 osób, które grały w jednej z fbxów i lwia większość non stop na te salary narzekała, bo jeśli gość, który pomimo zrobienia 3peata nagle mówi, że pierdoli ten format, bo jest obiektywnie najgorszy i przestarzały, to wybacz, ale żadne Wasze tłumaczenia do mnie raczej nie trafią

To weź się wypisz, cienki bolek jesteś i za dużo nie stracimy. 😋 Podejście też masz mocno na pół gwizdka 

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

człowieku, ta gra opiera się na realnych występach realnych graczy, co Ty próbujesz tu wkręcać, to nie jest FM gdzie wszystko jest symulowane, a nawet tam wciąż poprawiają mechaniki

Ale to są nowe gry.

Załóż keepera z poprawionymi zasadami, gdzie będzie draft od 0. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.