Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - zmiany, zmiany, zmiany


Gerard

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, bulek napisał:

Wiesz, że zmierzasz nas bardzo ryzykowny grunt sugerując, że wysokość salary nie ma wpływu na wycenę gracza na rynku? Twierdząc, że to, czy Sc wynosi 400 czy 550 jest bez znaczenia?

Niby na jaki ryzykowany grunt zmierzam? Wyraźnie piszę, że ta cała niby reforma salary cap, nijak się ma do graczy którym przytrafiają się poważne kontuzje a nie do wszystkich graczy! To nie jest rozwiązanie problemu tych właśnie rozje***ych zawodników, na których jest mało chętnych, a jeśli są to za wiele nie chcą zaoferować. Moim zdaniem zmiana salary cap na większy limit ma być tylko ułatwieniem gry, aby móc więcej graczy zatrzymać w składzie, co będzie skutkowało mniejszą ilością wymian (bo jak nie musisz, to ich na siłę robić nie będziesz). A to jak nazwałeś, jest solą tej gry. W dodatku pogorszy rynek FA i zacznie się chomikowanie $$$, bo nie będzie na kogo tego wydawać.

Natomiast aby rozwiązać problem graczy z ACL, itp., trzeba tak jak wspomniał już @ai3 pokłonić się nad obniżeniem ich pensji na kolejny sezon! Ale nie o 20%, ale więcej! To może sprawić, że zacznie się większy ruch po takich zawodników i druga strona będzie w stanie zapłacić więcej niż gracz z obecnego poziomu FA. Można zostawić te widełki % które mamy i dodać tam jeszcze jakieś wyjątki 40% czy 50% pensji w przypadku poważnych kontuzji (zależne od części sezonu w którym dany zawodnik złapał kontuzję) które wykluczą z gry na około rok. No i teraz na przykładzie Twojego Fultza, który wg obecnych wyliczeń, jego salary na kolejny sezon wyniesie 29,70fp. A gdyby upi*****ić tą jego pensję nie o 20%, a np. o 40%, to by kosztował 22,30fp. Wygląda teraz bardziej atrakcyjnie? W przypadku zawodników którzy łapią roczną kontuzję po rocznej kontuzji, to z automatu 15fp (też to proponował @ai3). No i nie chodzi mi o to, że mam Klaya (bo prawo nie działa wstecz). No ale trzeba sprawić, żeby byli chętni na tego typu zawodników, bo obecnie taki Klay to powinien leżeć na FA, bo tam jest jego miejsce. No i gdybym grał o coś, to wiem, że popyt na niego byłby zerowy. Podniesie salary cap nic tutaj nie zmieni, bo nikt nie będzie blokował sobie slota w składzie.

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje wcześniejsze wpisy, trochę dziwi to, że argumentacja WiLQ-a ani moja do Ciebie nie trafiły. Ok, ja też zmieniłem zdanie, ale po dwóch latach i po analizie tego, do czego prowadzi 460, a nie po 2 dniach, no ale trudno.

Co do innego obliczania fp kontuzjowanych, to nie ma ku temu podstaw. Achillesy, ACL-e to nie kręgosłup, po nich można z powodzeniem wracać, co Durant, Wall udowodnili. Podwyższenie procentowego wskaźnika obniżenia salary to bardziej byłaby jakaś forma rekompensaty dla jego posiadacza aniżeli odwierciedlenie jego wartości po kontuzji. Oczywiście, zapobiegnie to waiverowaniu młodych prospectów, ale to droga na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bulek napisał:

@Krzemo to działa w dwie strony, Wy macie interes, by salary nie rosło, by za duzo nie stracić do czołówki

Zgadza się, ja nie dorabiam do tego bajkowej demagogii. 

Jak musiałem schodzić z 590 fp to też nie płakałem.

Zamiast zmieniać zasady wystarczy dostosować taktykę do zmieniających się warunków, a zasady zostawić w spokoju. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.