Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - zmiany, zmiany, zmiany


Gerard

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, barcalover napisał:

A ma ktoś jakieś analizy / historyczne info, dlaczego salary cap wynosi 460 fp, a nie np. 430? W sensie, czym się kierowano przy ustalaniu. Może to nas naprowadzi na odpowiednie dostosowanie capu?

Nie grałem jak to było ustalane, ale to najprawdopodobniej było FP top 260 graczy podzielone przez 20 drużyn + potem decyzja czy dać jeszcze do tego wiggle room czy przeciwnie.

Ogólnie ekwiwalentem salary cap na poziomie 460 w 2008, w 2020 byłoby 515...

Według mnie powinniśmy celować w to co było w okolicach sezonu 17/18, kiedy salary cap był (jak zawsze) 460, a produkcja top 260 graczy dawała 462,5FP na zespół. W tym sezonie gralibyśmy więc z capem ok. 495.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chytruz napisał:

Yep. Kiedyś problem był w drugą stronę, tzn. znajdując jednego jelenia do ostrego wyruchania można było się ustawić na następne pół dekady, dlatego miło byłoby znaleźć jakiś złoty środek jak ok. 3 lata temu.

Jest na to proste rozwiazanie tzn zrobic to co w NBA i wyliczac corocznie salary cap na podstawie danych z minionego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barcalover napisał:

A ma ktoś jakieś analizy / historyczne info, dlaczego salary cap wynosi 460 fp, a nie np. 430? W sensie, czym się kierowano przy ustalaniu. Może to nas naprowadzi na odpowiednie dostosowanie capu?

To było dawno temu, jeszcze Grodzka waliła konia. Chyba nikt nie pamięta założeń, a źródła umarły wraz ze śmiercią e-basketu. 

Jedynym Lukiem Skywalkerem, który może to wiedzieć jest niejaki marcinek, ale o nim słuch zaginął z dziesięć lat temu. 

Oczywiście, że rozumiem chęć podwyższenia limitu SC, ale z drugiej strony doprowadzi to do tego, że znowu na FA nie będzie absolutnie nic. W 2005 roku biorąc Juwana Howarda w stanie geriatrialnym byłem w siódmym niebie. Nie chciałbym budowania dynastii, czy też pięcioletnich rebuildingów. Obecny limit pozwala na naprawdę szybką przebudowę, ale i rozbicie mistrzowskiej drużyny w drobny mak. Jestem zatem zwolennikiem korekty SC, ale jedynie marginalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 zespolow robi 40+ fp

przypadek

co nam da sc495 ? 
ze beda druzyny po 60?

naprawde tego chcemy ? 

Boucher jest zeszlorocznym top 260 zawodnikiem

dorian Finney robi 31

jak dojebiemy wiekszy sc to i tak beda druzyny top heavy i druzyny tankujace

mar, kolek23 i lbs rok temu byli w topie i dzis sa w topie

lbs ma zerowa aktywnosc , sc 500 pozwoli takim ludkom jak on nic nie robic

na koniec sezonu bylo ile druzyn powyzej 500 fp ? 4? 5? 
ile mialo mega mega problem ? 
jestesmy bardziej jak nfl i mamy hard cap i tak jest lepiej

jak bedziemy mieli dynastie to gra straci urok

kiedy byl back2back 

czy chcemy dominacji kolesi ktorzy wykazuja sie zerowa aktywnoscia jak Smok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulek napisał:

Zaoferowałeś mi Zubaca, który nic nie gra, a jak się nie udało go sprzedać. to wylądował na FA. I wyrzuciłeś go Ty - osoba tankująca. To jest zapytanie o Fultza? Jestem ciekaw oferty za Bryanta, ten sam Zubac? :)

A co miałem Tobie zaoferować? Pisałem wyrazie, że nie bardzo mam co dać. Za Bryanta też dawałem Zubaca i $$$. Nic więcej nie byłem wstanie, bo nie jestem debilem aby oddawać za nich Turnera czy Huertera. A jeśli uważasz, że Beverley jest dużo lepsza opcją to cóż, graj nim i oby doprowadził Ciebie na sam szczyt.

Przypomnij sobie co dawałeś za rozjebanego Wall. Kolesia który przed kontuzja grał na poziomie +60fp! A teraz czego oczekujesz za Fultza 38fp. Więc powinieneś brać takiego Zubaca z pocałowaniem ręki, bo to i tak dużo za niego, który nie tylko ma problem z noga ale również i z głową.

A Zubaca wyjebałem z innego powodu. Po prostu był pierwszy na wylocie. Jeśli nie zrobiłbym ruchów, to i tak rozstali byśmy się podczas draftu najpozniej. Więc mogłem pozbyć się jego już teraz, dzięki czemu nie będzie brany pod uwagę do obliczeń draftu. 

2 godziny temu, bulek napisał:

My, wy, oni... Zapominasz o tym, że jak salary będzie wyższe to ten problem możesz mieć Ty i to Ty możesz wtedy sprzedawać połamańca, którego myślę, że uda Ci się wtedy z powodzeniem sprzedać. A teraz zarzekasz się, że salary nie ma wpływu na negocjacje, poczekamy, jak role się odwrócą...

Mam rozjebanego od dawna Kleya. No i jakoś nie płacze, że jego miejsce jest na FA. Owszem tankuje, więc mi nie wadzi. Aczkolwiek nawet gdybym grał o coś, to bym nie stękał jak Ty, że nikt mi nic ciekawego za niego nie chce zaoferować. Po prostu wyjebałbym go na FA i tyle. Jak kupowałeś tanio połamanego Walla to było super. A jak teraz musiałeś sprzedać rozjebanego Fultza i nie było ofert ciebie zadawalajacych, to już salary jest winne i trzeba podnieść. Słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, GeDDo napisał:

Przypomnij sobie co dawałeś za rozjebanego Wall. Kolesia który przed kontuzja grał na poziomie +60fp!

Akurat za Walla dostałem Bartona. Który rok temu robił 50fp. A jak Walla oddawałem to gość miał przed sobą przynajmniej 12 miesięcy przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GeDDo napisał:

A co miałem Tobie zaoferować? Pisałem wyrazie, że nie bardzo mam co dać. Za Bryanta też dawałem Zubaca i $$$. Nic więcej nie byłem wstanie, bo nie jestem debilem aby oddawać za nich Turnera czy Huertera. A jeśli uważasz, że Beverley jest dużo lepsza opcją to cóż, graj nim i oby doprowadził Ciebie na sam szczyt.

Bev nie jest żadną dobrą opcją, rzecz w tym, że Zubac nie jest dla mnie żadną opcją.

Godzinę temu, GeDDo napisał:

Przypomnij sobie co dawałeś za rozjebanego Wall. Kolesia który przed kontuzja grał na poziomie +60fp! A teraz czego oczekujesz za Fultza 38fp. Więc powinieneś brać takiego Zubaca z pocałowaniem ręki, bo to i tak dużo za niego, który nie tylko ma problem z noga ale również i z głową.

A Zubaca wyjebałem z innego powodu. Po prostu był pierwszy na wylocie. Jeśli nie zrobiłbym ruchów, to i tak rozstali byśmy się podczas draftu najpozniej. Więc mogłem pozbyć się jego już teraz, dzięki czemu nie będzie brany pod uwagę do obliczeń draftu. 

Nie wiesz, co oczekiwałem za Fultza, ale odpowiem, proszę bardzo: pewnego kolesia nas teraz, niezależnie od wieku. Naprawdę Fultz nie jest wart weterana/gościa w sile wieku, który z uwagi na salary w przyszłym sezonie, latem wyląduje na waiverach przy aktualnym salary?

Co do wyjebania Zubaca, choćbyś wyrąbał go z powodów serbsko-chorwackich, fakt jest faktem, wyleciał szybko na FA. Po prostu więc chciałeś za FA-sa fajnego prospecta i jeszcze ściemniasz, że nie o to chodziło. Mógłbys być przynajmniej szczery.

Godzinę temu, GeDDo napisał:

Mam rozjebanego od dawna Kleya. No i jakoś nie płacze, że jego miejsce jest na FA. Owszem tankuje, więc mi nie wadzi. Aczkolwiek nawet gdybym grał o coś, to bym nie stękał jak Ty, że nikt mi nic ciekawego za niego nie chce zaoferować. Po prostu wyjebałbym go na FA i tyle. Jak kupowałeś tanio połamanego Walla to było super. A jak teraz musiałeś sprzedać rozjebanego Fultza i nie było ofert ciebie zadawalajacych, to już salary jest winne i trzeba podnieść. Słabe. 

 Nie kupowałem tanio połamanego Walla, bo znałem jego wartość. Jak widać, nie przeliczyłem się.

Salary jest winne, bo Fultz i Bryant są warci więcej niż nic nie grający Chorwat, który i tak wyleciał na FA. Co do Zubaca, to spytaj się Adama Hrycaniuka, czy było trudno go mijać.

A co do Klaya... zastanawiam się co byś pisał, gdybyś walczył o coś, a nikt by się nie kwapił go kupić.

 

 

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeWee napisał:

Akurat za Walla dostałem Bartona. Który rok temu robił 50fp. A jak Walla oddawałem to gość miał przed sobą przynajmniej 12 miesięcy przerwy.

Opinie na forum w momencie wymiany były jednoznaczne, że poszedł tanio.  Poza tym strata w fp wynosiła jakieś 10fp(jesli Barton robił 50fp). Więc gołym okiem widać, ile obniżyła się wartość w momencie kontuzji. 

Godzinę temu, bulek napisał:

Nie wiesz, co oczekiwałem za Fultza, ale odpowiem, proszę bardzo: pewnego kolesia nas teraz, niezależnie od wieku. Naprawdę Fultz nie jest wart weterana/gościa w sile wieku, który z uwagi na salary w przyszłym sezonie, latem wyląduje na waiverach przy aktualnym salary?

Wiem co oczekiwałeś, bo pisałeś. No ale jakoś Beverley nie spełnia tych kryteriów. A Fultz jest warty tyle ile rynek jest w stanie dać za niego, a nie tyle ile kupujący chciałby za niego dostać. 

A Zubac pomimo małych minut kręci się w okolicy 30fp. Więc taki c***owy jak go malujesz to nie jest. 

Godzinę temu, bulek napisał:

Co do wyjebania Zubaca, choćbyś wyrąbał go z powodów serbsko-chorwackich, fakt jest faktem, wyleciał szybko na FA. Po prostu więc chciałeś za FA-sa fajnego prospecta i jeszcze ściemniasz, że nie o to chodziło. Mógłbys być przynajmniej szczery.

No taki fajny peospect, tylko szkoda, że zapomniałem powalczyć o niego na waiverach. Wstyd mi, że o niego śmiałem zapytać proponując Zubaca. Jest taki c***owy, że FA to jego miejsce. Wira jest kolejnym który powinien się wstydzić, że go pobrał.

A skoro Hrycaniuk jest lepszy od niego, to pobierz bo z FA i atakuj mistrza. 

Godzinę temu, bulek napisał:

Salary jest winne, bo Fultz i Bryant są warci więcej niż nic nie grający Chorwat, który i tak wyleciał na FA.

Grasz już tyle i jeszcze się nie nauczyłeś, że długa i poważna kontuzja znacznie obniża wartość kontuzjowanego. Salary nie ma nic do tego. Jak będzie wyższe, to oferty będziesz mial w stylu Beverley za Fultza. Czyli kolesia który obecnie był na FA. Więc nic się w tej materii nie zmieni. 

Godzinę temu, bulek napisał:

A co do Klaya... zastanawiam się co byś pisał, gdybyś walczył o coś, a nikt by się nie kwapił go kupić.

Czytamy ze zrozumieniem... 

2 godziny temu, GeDDo napisał:

Mam rozjebanego od dawna Kleya. No i jakoś nie płacze, że jego miejsce jest na FA. Owszem tankuje, więc mi nie wadzi. Aczkolwiek nawet gdybym grał o coś, to bym nie stękał jak Ty, że nikt mi nic ciekawego za niego nie chce zaoferować. Po prostu wyjebałbym go na FA i tyle.

 

Edytowane przez GeDDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za debata 

proponuje ćwiczenie 

jak by wyglądały wasze sklady przy salary 480 czy salary 500 

czy byłoby lepiej ? czy było by większe parity ? czy mniejsze 

ile drużyn rok w rok przekracza 460 ? ile przekracza 500 po sezonie ? 

czy ktokolwiek kiedykolwiek plakal nad tym i cierpiał bo musiał zejść z 520 na 460 i oddal zajebisty asset ( no ja np Garland ) 

gramy w Keeper to prawda ; i narzekacie na to ze wygrywa ten co ma najwiecej MIP ; zawsze tak było w hard cap ligach i zawsze tak będzie 

kiedys bylo tak ze byl jeden Lebron po 75 KG /Marion cos kolo tego i potem pare 60 tek 

teraz mamy 20 zawodników robiących miesiącami po 70-90 fp ( Luka spasiony robi tyle ) 

czemu jest rozpacz nad tym ze ktoś wywalił 100 $ na Fultza czy Bryanta - dwa wątpliwe NBA talenty robiące po ok 40 fp - które po ACL beda robiły 35 fp - to czego my oczekujemy 

proponuje żebyśmy bardziej nie zastanowili nad ludkami out for season - typu Achilles, ACL biodro czy patella tendon - dajmy takim ludkom maksymalny upust - nie jakieś 30% a minus 30 fp - może spowoduje jakiś rozruch 

plus kazdy kto w dwa sezony nic nie grał i jest poza liga jak Boogie to z automatu ma 15 fp - bo te jego 50 to jest jakiś żart i żadne SC tu nic nie pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z niskim salary np o 15 czy tam 20 dla graczy z ACL itd mega mi się podoba. W takiej sytuacji każdy tanker powinien zgłosić się po takiego gracza.

Raczej na pewno będę głosował przeciw zmianom salary, ponieważ pamiętam czasy gdzie miałem salary 430 i graczami z Fa nie dało się dobić do 460, bo nikogo ciekawego tam nie było. Po tygodniu rozgrywek wiadomo było kto walczy o podium... słabe to było.

W tym momencie tankuje parę osób, reszta jest nadal w grze...

 

Edytowane przez piotreksuper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, piotreksuper napisał:

Ten pomysł z niskim salary np 15 czy tam 20 dla graczy z ACL itd mega mi się podoba. W takiej sytuacji każdy tanker powinien zgłosić się po takiego gracza.

W takiej sytuacji, to beda gracze decydujacy o mistrzostwie rok pozniej i nie bedzie sie oplacalo ich sprzedawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Chytruz napisał:

W takiej sytuacji, to beda gracze decydujacy o mistrzostwie rok pozniej i nie bedzie sie oplacalo ich sprzedawac.

Jeśli będą zdrowi, a po takich kontuzjach wątpie aby Fultz i Dinłidi wskoczyli jeszcze kiedykolwiek na porównywalny poziom.

Przy obecnych naliczeniach taki Dinłidi będzie miał pensję 40? Trochę dużo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piotreksuper napisał:

Jeśli będą zdrowi, a po takich kontuzjach wątpie aby Fultz i Dinłidi wskoczyli jeszcze kiedykolwiek na porównywalny poziom.

Przy obecnych naliczeniach taki Dinłidi będzie miał pensję 40? Trochę dużo. 

 

Durant mialby teraz 15fp, Curry pewnie tez, bo zagral 5 meczow w zeszlym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, GeDDo napisał:

Opinie na forum w momencie wymiany były jednoznaczne, że poszedł tanio.  Poza tym strata w fp wynosiła jakieś 10fp(jesli Barton robił 50fp). Więc gołym okiem widać, ile obniżyła się wartość w momencie kontuzji. 

Barton robiący koło 50 w tym momencie to mało na Walla? Przecież ja za Fultza nic innego nie oczekiwałem niż typa dawno za swoim prime.

20 godzin temu, GeDDo napisał:

Wiem co oczekiwałeś, bo pisałeś. No ale jakoś Beverley nie spełnia tych kryteriów. A Fultz jest warty tyle ile rynek jest w stanie dać za niego, a nie tyle ile kupujący chciałby za niego dostać. 

I dlatego nie tylko ja pisałem, że trzeba jakoś zreformować ten rynek...

 

20 godzin temu, GeDDo napisał:

A Zubac pomimo małych minut kręci się w okolicy 30fp. Więc taki c***owy jak go malujesz to nie jest. 

No taki fajny peospect, tylko szkoda, że zapomniałem powalczyć o niego na waiverach. Wstyd mi, że o niego śmiałem zapytać proponując Zubaca. Jest taki c***owy, że FA to jego miejsce. Wira jest kolejnym który powinien się wstydzić, że go pobrał.

Pobrał go, bo ostatnie mecze miał koło 30fpg. Ja tylko pisałem, że nie jest wart Fultza ani tym bardziej Bryanta, co to ma do Saricia, który powędrował na FA?

Co do propozycji @ai3 to nie tędy droga, Boogie jest przykładem jednostkowym. Wiemy, co gra Durant po achillesie, wiemy co gra Wall po 2 latach przerwy. Wiemy też co gra Curry, takie przykłady można mnożyć. A w przeszłości był jeszcze Embiid, a ostatnio Zion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a), podpiął/eła i odblokował(a) ten temat
  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.