Skocz do zawartości

[2033] Draft i Free Agency - Komentarze


SlaKB

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Tecu napisał:

Te 1,7 to faktycznie nie pasuje, ale minimum to chyba często można dawać, jeżeli jest to maksimum ile może zespół dać. Rozumiem, że u Ciebie 6 mln to jest maksimum? 

Po prostu chcę się dowiedzieć. 

Nie, to nie jest maximum. To po prostu moja oferta. :) 

Nie będę ukrywał, że Twoje wątpliwości co do tego, że złożyłem prawidłową ofertę zaskoczyły mnie. Przecież ofertę można złożyć dowolną - byle zgodną z przepisami. Czemu gracz zawsze musi wybierać wyższą propozycję? 

To przebijanie - które podałeś - wg mnie dotyczy licytacji w tej ostatniej fazie składania ofert, gdzie można przedłużyć o te 5min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tecu napisał:

Te 1,7 to faktycznie nie pasuje, ale minimum to chyba często można dawać, jeżeli jest to maksimum ile może zespół dać. Rozumiem, że u Ciebie 6 mln to jest maksimum? 

Po prostu chcę się dowiedzieć. 

Można dać mniej niż ktoś oferował wcześniej. Nie trzeba koniecznie przebijac oferty konkurencji. Nie licytujemy jak na aukcji. 

Przebicia liczą się tylko przy resetowaniu zegara na końcu etapu. Przed laty ten przepis miał nieco inne znaczenie, bo inaczej wpływał na wydłużenie etapu. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Krzemo napisał:

Można dać mniej niż ktoś oferował wcześniej. Nie trzeba koniecznie przebijac oferty konkurencji. Nie licytujemy jak na aukcji. 

Przebicia liczą się tylko przy resetowaniu zegara na końcu etapu. Przed laty ten przepis miał nieco inne znaczenie, bo inaczej wpływał na wydłużenie etapu. 

Byłem przekonany, że tylko przebijamy, może dlatego, że oferty inne niż przebicie to wielka rzadkość 🙂

A jak na przykład ta oferta @Alonzo (nie chodzi o Ersana, tylko jako przykład) się ma do poprawienia oferty i wycofania? 

Poprawienie jest możliwe tylko przez przebicie, czyli nie można w tym wypadku zmienić oferty bez przebicia? 

I jak się to ma do możliwości wycofania? Wycofanie jest możliwe tylko w przypadku przebicia. Tu, mimo, że oferta nie jest najwyższa, nie została oferta 6 mln przebita, czyli nie może zostać wycofana? A gdy 3cia oferta się pojawi, na przykład 9 mln za sezon, to traktujemy ją jako przebicie wszystkich ofert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Byłem przekonany, że tylko przebijamy, może dlatego, że oferty inne niż przebicie to wielka rzadkość 🙂

A jak na przykład ta oferta @Alonzo (nie chodzi o Ersana, tylko jako przykład) się ma do poprawienia oferty i wycofania? 

Poprawienie jest możliwe tylko przez przebicie, czyli nie można w tym wypadku zmienić oferty bez przebicia? 

I jak się to ma do możliwości wycofania? Wycofanie jest możliwe tylko w przypadku przebicia. Tu, mimo, że oferta nie jest najwyższa, nie została oferta 6 mln przebita, czyli nie może zostać wycofana? A gdy 3cia oferta się pojawi, na przykład 9 mln za sezon, to traktujemy ją jako przebicie wszystkich ofert?

Trochę dużo kombinowania ;) 

Mnie się wydaje, że wycofać można tylko ofertę ewidentnie mniej korzystną - czyli niższą za poszczególne sezony oraz niższą przy sumie $$$$. Jednak ja nie planuję swojej wycofywać. Obaczymy jak silnik zadecyduje. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tecu napisał:

Poprawienie jest możliwe tylko przez przebicie, czyli nie można w tym wypadku zmienić oferty bez przebicia? 

I jak się to ma do możliwości wycofania? Wycofanie jest możliwe tylko w przypadku przebicia. Tu, mimo, że oferta nie jest najwyższa, nie została oferta 6 mln przebita, czyli nie może zostać wycofana? A gdy 3cia oferta się pojawi, na przykład 9 mln za sezon, to traktujemy ją jako przebicie wszystkich ofert?

Będzie mógł poprawić, bo jego oferta jest "przebita" przez wcześniejszą ofertę Hawks. Może dołożyć kasy, wyrównać, albo zaoferować więcej.

Z tego też powodu w każdej chwili może się też jeszcze wycofać.

Natomiast w tym etapie nie może tej oferty obniżyć, w żadnym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzemo napisał:

Będzie mógł poprawić, bo jego oferta jest "przebita" przez wcześniejszą ofertę Hawks. Może dołożyć kasy, wyrównać, albo zaoferować więcej.

Z tego też powodu w każdej chwili może się też jeszcze wycofać.

Natomiast w tym etapie nie może tej oferty obniżyć, w żadnym aspekcie.

a można swoją ofertę podnieść nawet jeśli nie została ona przebita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cvbe napisał:

Mógłbyś mi napisać w jaki sposób? Jak za dużo pisania to nie musisz bo to tylko z ciekawości pytam więc bez spiny :P

załóżmy że masz wolne 30 baniek i prawa MLE* do jakiegoś ziutka

oferta:

1. xxx - 10 000 000

2. yyy - 10 000 000

3 zzz - 10 000 000

4 ziutek - 5 400 000 (MLE*)

będzie poprawna a oferta:

1. xxx - 10 000 000

2. yyy - 10 000 000

3. ziutek - 5 400 000 (MLE*)

4. zzz - 10 000 000

już nie bo na grajka zzz nie będziesz mieć kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

załóżmy że masz wolne 30 baniek i prawa MLE* do jakiegoś ziutka

oferta:

1. xxx - 10 000 000

2. yyy - 10 000 000

3 zzz - 10 000 000

4 ziutek - 5 400 000 (MLE*)

będzie poprawna a oferta:

1. xxx - 10 000 000

2. yyy - 10 000 000

3. ziutek - 5 400 000 (MLE*)

4. zzz - 10 000 000

już nie bo na grajka zzz nie będziesz mieć kasy :)

Aaa faktycznie, dzięki! Ale teraz np jakbym dokładał jakąś ofertę to mogę ją dodać w dowolnym miejscu na liście priorytetów czy tylko na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eMeS napisał:

A w wypadku nr 1 jak wejdą np oferty 1 i 2, a 3 już nie - czy nadal oferta 4 jest podpisana?

tak - ale normalnie zajmuje salary, więc to bez różnicy tbh :)

3 minuty temu, cvbe napisał:

Aaa faktycznie, dzięki! Ale teraz np jakbym dokładał jakąś ofertę to mogę ją dodać w dowolnym miejscu na liście priorytetów czy tylko na dole?

kiedyś była chyba regułą że tylko na dole ale szczerze mówiąc przechodziła już masa tego typu zmian:

1. xxx 10 000 000

1. xxx 11 000 000

2. yyy10 000 000

więc raczej wklepujący powinni to uwzględnić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.