Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Reikai napisał:

Czołem rybki.

Ad. 1 

Jak spacer nad morzem to polecam Platformę widokową - Mewia Łacha, na Wyspie Sobieszewskiej. Dojść można brzegiem Wisły od Świbna albo plażą od Hotel Orle Centrum Konferencyjne. Foki, ohary, ale warto zabrać lornetkę. 

Park Oliwski zawsze spoko. Niedaleko do Ogrodu zoologicznego, fajnie położony w otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, super na spacer. A po drodze jeszcze Pachołek: https://odkryjpomorze.pl/pokaz_obiekt-2442-Wieza_widokowa_Pacholek_Gdansk_Oliwa.html

Najlepszy widok na Gdańsk to z Góry Gradowej https://pl.wikipedia.org/wiki/Góra_Gradowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Czołem rybki.

Na wielkanoc wybieram się na kilka dni do Trójmiasta z dziewczyną i szukam jakiś ciekawych miejsc. Wymagania:

1. Miejsca na spacery, póki co wymyśliłem spacer z Jelitkowa/Brzezna do plaży w Gdynii, wychodzi 3h spacerem. Co jeszcze?Parki jakieś? Czytałem w tym temacie, że park oliwski jest spoko. Zarówno ja jak i dziewczyna bardziej widoczki niż muzea, takze szukałbym czegoś w tym kierunku. Oczywiście starówkę w Gdańsku tez pokaże, bo nigdy nie była. To samo monciak w Sopocie. Jeszcze jakieś must see?

2.  Jedzenie po drodze przy plaży, jedzenie w inne dni gdziekolwiek. Ryby(łosoś king), zupy, może być jakaś wege pedałówa, ale i dobrą azjatycka knajpa(nie sushi) tez nie pogardzę.

3. Drinki, alkohol, wóda. Cos w rozsądnej cenie, gdzie są dobre drinki w Trójmieście?

zacznij od Brzeźna :)

jesteś turystą więc pewnie lubisz jeść z widokiem na morze ale to jest ciężko ale coś jest :P

https://mnietorybka.pl/ ( tam jest wszystko od ryb po makarony itp itd)  - nie jest nad morze

przy molo Brzeźno restauracja Gruba Ryba  ok jest jedzenie ale polecam raczej tam tylko pyknąć jakieś piwko ( dają w kuflu ) lub grzańca - nad morzem

https://tawernaklipper.pl    (polecam zupa rybna)     ceny poszły do góry ale masz morze,fajny klimat i dużo lepiej niż już komercyjny Bar Przystań ale wiem że do przystani lubią chodzić turyści, jest tam tam dużo ludzi  - nad morzem

w Sopocie to na monciaku zależy co lubisz ale strzelić sobie alkohol to Trzy Siostry albo Tapas a jeśli chcesz możesz to idź do http://www.klubatelier.pl/ - nad morzem, polecam  a jedzenie to nie pamiętam ale jeszcze za zatoką sztuki jest taka restauracja z drewna ceny w miarę ok , w Sopocie jest dużo knajp ale w miarę ok ceny to Prosty Temat lub Śliwka w kompot ( to jest modne )

do Gdyni się nigdy nie wybieram ale wszyscy polecają Haos - azjatycka , reszta przy plaży to standard jakieś rybki i pizza  ale tam rzadko jestem bo jak mam jechać na wieś to wolę jechać na Kaszuby :P

w Gdańsku masz food hall przy Raddison Hotel a dużo osób chodzi do Chleb i Wino

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdynia:

Honolulu Wise Food 

lubie atmosferę Pokład vis a vis Błyskawicy ale tam picie a jedzenie tuż obok w takiej knajpce gdzie okienka są jak na statku ( szprotki) nie pamietam czy to Tawerna Gdynia 

na uroczysty obiad koło molo w Orlowie Tawerna Orlowska lub Biały Merlin Sopot

sopot koniecznie zupa rybna w barze przystań lub halibut z pieca gdzie nie ma tego smrodu oleju bo się sam wytapia choć tu jakiś czas temu zmienił się właściciel i chyba siadło 

Gdansk 

bary i knajpy na Wyspie obok chleb i wino Słony Spichlerz 

fajnie pokręcić się diabelskim młynem 

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koelner napisał:

https://mnietorybka.pl/ ( tam jest wszystko od ryb po makarony itp itd)  - nie jest nad morze

Hmmm no rozumiem, że chodzi o to, że przy deptaku przy plaży, a nie na plaży? ;)

22 minuty temu, ignazz napisał:

na uroczysty obiad koło molo w Orlowie Tawerna Orlowska lub Biały Merlin Sopot

Chyba w obecnych czasach to już nieaktualne - drogo na pewno, uroczyście... raczej nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dannygd napisał:

Hmmm no rozumiem, że chodzi o to, że przy deptaku przy plaży, a nie na plaży? ;)

 

taaaaa, chodziło mi o widok na morze :P

17 minut temu, dannygd napisał:

 

Chyba w obecnych czasach to już nieaktualne - drogo na pewno, uroczyście... raczej nie ;)

przyznam się, że pierwszy raz w Merlinie byłem jak znajoma z Krakowa zaproponowała bo „podobno to popularne miejsce” - selfikowe miejsce :P

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reikai

Ad. 1 - masz Park w Sopocie, przed Gdynią i klifem, po drodze fajna knajpa na plaży M15 https://m15.sopot.pl/ Jak byś schodził z Pachołka, to polecam pierogarnie Mandu (jest tez w Gdynii i na Starym miescie) https://pierogarnia-mandu.pl/ 

Ad.2 Jak chcesz połączyć inny widok z dobrym jedzeniem (i nie stracić majątku), to polecam Vidokówka z tarasem widokowym https://www.oliviastar.pl/ tylko zanim wjedziecie windą (jest płatna) to zainstalujcie sobie aplikacje Olivka z Google Play to będzie za free i jeszcze jakieś punkty uzbieracie na następną okazję ;)

Ad.3 Najlepsze drinki w Gdańsku to Craft Coktails https://craftcocktailsgd.business.site/ a obok najlepsze hot-dogi https://www.hotbear.pl/ - w Sopocie jeszcze Fidel (obok 3 siostr) ma ciekawe menu alkoholowo - jedzeniowe ;) 

A tak w ogóle, to mnóstwo jest dziś smacznych i ładnych miejsce, po prostu jak sie Wam podoba - idźcie, naprawdę niewiele "totalnych wtop" zostało na rynku po covidzie.

 

 

1 minutę temu, Koelner napisał:

znajoma z Krakowa zaproponowało bo „podobno to popularne miejsce” - selfikowe miejsce :P

i wszystko jasne - w skrócie, lubisz glono.../insta.... - dobrze trafisz ;)

41 minut temu, ignazz napisał:

sopot koniecznie zupa rybna w barze przystań lub halibut z pieca gdzie nie ma tego smrodu oleju bo się sam wytapia choć tu jakiś czas temu zmienił się właściciel i chyba siadło

To chyba "inwestor" - bo główny właściciel/-e chyba dalej jest/są tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
16 minut temu, RappaR napisał:

Ja pierdolę ceny wakacji popierdoliło

Jak patrzyłem, to jako singiel tydzień w Santorini mnie wyniesie ponad 10k, Grecja jest chyba dwa razy droższa niż rok temu, Bułgaria i Turcja podobnie odjechały

Chyba wszyscy chcą nadrobić bo my w 2 za długi weekend w pl musieliśmy wyłożyć 5 tys na sam pobyt, bez jedzenia dojazdu etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, blackmagic napisał:

Chyba wszyscy chcą nadrobić bo my w 2 za długi weekend w pl musieliśmy wyłożyć 5 tys na sam pobyt, bez jedzenia dojazdu etc

Lol. Ja pamiętam, że za mega hotel rok temu we Wrocławiu dawałem 800 zł za noc, a to było takie 6 gwiazdek(Monopoly)

Teraz lecę do Albanii z kumplem i za apartament nad plażą 90 metrów w samym centrum Durres płacę 300 zł/noc

 

Więc to co widzę gdziekolwiek indziej mnie napawa zgrozą, to już lepiej niż w Europie, lecieć na Sri Lankę albo Kubę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RappaR napisał:

Ja pierdolę ceny wakacji popierdoliło

Jak patrzyłem, to jako singiel tydzień w Santorini mnie wyniesie ponad 10k, Grecja jest chyba dwa razy droższa niż rok temu, Bułgaria i Turcja podobnie odjechały

Odlot cenowy. Szukając czegoś ciekawszego babka mi podesłała coś za 54.000 na 10 dni nie czując nawet zażenowania oferta a nie były to Seszele czy Malediwy tylko bardziej przyziemny kierunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Odlot cenowy. Szukając czegoś ciekawszego babka mi podesłała coś za 54.000 na 10 dni nie czując nawet zażenowania oferta a nie były to Seszele czy Malediwy tylko bardziej przyziemny kierunek. 

Jak patrzyłem Malediwy w styczniu to dla pary były za 20k, kumpel podróż poślubną na Mauritiusie zrobił w grudniu za 22k na 2 tygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Jak patrzyłem Malediwy w styczniu to dla pary były za 20k, kumpel podróż poślubną na Mauritiusie zrobił w grudniu za 22k na 2 tygodnie.

 

Te lepsze hotele nawet w takich zwykłych lokalizacjach jak Xanadu Turcja kiedyś za 6.000 od pary teraz ledwo w wakacje 16.000/18.000 starczy ( doliczam bobasa). Kiedyś zwykły choć nie tani wypad na tydzień dziś już ceny grube. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santorini to samemu można zrobić bo i bilet lotniczy tani i mnóstwo świetnych hoteli wręcz na płazy bo tylko za promenada. 
polecam druga stronę na polowe pobytu Kamari tylko jak najbardziej od południa aby uciec przed strefa nalotowa lotniska. Miasteczko ma klimat i świetne restauracje. Trochę inaczej niż Thira i klasyczne Santorini na skale z widokiem na Kaldere 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Ja pierdolę ceny wakacji popierdoliło

Jak patrzyłem, to jako singiel tydzień w Santorini mnie wyniesie ponad 10k, Grecja jest chyba dwa razy droższa niż rok temu, Bułgaria i Turcja podobnie odjechały

Ludzi stać, jest duży popyt, to ceny idą w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ludzi stać, jest duży popyt, to ceny idą w górę. 

No nie wiem. W paru ostatnich wyjazdach w lepszych hotelach było pustawo co akurat bardzo nam pasowało. Myśle ze klientów ubywa bo sprzedawcy są bardziej agresywni w sprzedażach. Choć zaskakuje mnie co roku niska dostępność fajnych a droższych miejsc nad Bałtykiem gdzie pokoje w bloku we Władysławowie rosną do 700-800 za dobę w sezonie wysokim. Kompletna bzdura.  

(Cena od czwartku do niedzieli dla tych co nie planują 2 tygodni tylko szybki reset z biura) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał:

No nie wiem. W paru ostatnich wyjazdach w lepszych hotelach było pustawo co akurat bardzo nam pasowało. Myśle ze klientów ubywa bo sprzedawcy są bardziej agresywni w sprzedażach. Choć zaskakuje mnie co roku niska dostępność fajnych a droższych miejsc nad Bałtykiem gdzie pokoje w bloku we Władysławowie rosną do 700-800 za dobę w sezonie wysokim. Kompletna bzdura.  

(Cena od czwartku do niedzieli dla tych co nie planują 2 tygodni tylko szybki reset z biura) 

Nie wszyscy jeżdżą do lepszych hoteli. Próg wejścia bardzo spadł, prawie każdego stać na wakacje więc ten sredni poziom podnosi ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie wszyscy jeżdżą do lepszych hoteli. Próg wejścia bardzo spadł, prawie każdego stać na wakacje więc ten sredni poziom podnosi ceny. 

No nie wiem - Jak szukalem czegos na poludniu Polski na ten weekend to za 400 zl za noc to masz standard lat 90. Dobre hotele to 600 zl, te naprawde fajne kolo 1000.

nawet Jak para ludzi zarabia nie wiem 8000 razem na Reke to chyba Taki wypad na weekend jest poza ich zasiegiem chyba ze 2 razy w roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackmagic napisał:

No nie wiem - Jak szukalem czegos na poludniu Polski na ten weekend to za 400 zl za noc to masz standard lat 90. Dobre hotele to 600 zl, te naprawde fajne kolo 1000.

nawet Jak para ludzi zarabia nie wiem 8000 razem na Reke to chyba Taki wypad na weekend jest poza ich zasiegiem chyba ze 2 razy w roku

Częste wypady weekendowe ciągle są zarezerwowane dla bogatszych ale na wakacje jeździ coraz więcej ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ignazz napisał:

Te lepsze hotele nawet w takich zwykłych lokalizacjach jak Xanadu Turcja kiedyś za 6.000 od pary teraz ledwo w wakacje 16.000/18.000 starczy ( doliczam bobasa). Kiedyś zwykły choć nie tani wypad na tydzień dziś już ceny grube. 

No ja rok temu płaciłem w czerwcu za 4 noce 3000 za parę w 5 gwiazdkach

 

34 minuty temu, LAF napisał:

Ogólnie z tego co patrzyłem to lepiej jest dać trochę więcej i pojechać za granicę niż zostać w Polsce.

Ale to zawsze tak było, nie rozumiem ludzi wakacjujących w Polsce, najdroższy hotel w jakim byłem to Sopot, a nic specjalnego.

31 minut temu, ignazz napisał:

Santorini to samemu można zrobić bo i bilet lotniczy tani i mnóstwo świetnych hoteli wręcz na płazy bo tylko za promenada. 

Patrzyłem - tydzień 7k za same noclegi na bookingu. 90% cen zaczyna się od tysiąca za noc, większość ofert za tydzień jest pięciocyfrowa.

13 minut temu, fluber napisał:

Nie wszyscy jeżdżą do lepszych hoteli. Próg wejścia bardzo spadł, prawie każdego stać na wakacje więc ten sredni poziom podnosi ceny. 

Właśnie ja nie muszę mieć super luksus, ale po prostu wymagam pewien poziom, by faktycznie wakacje były wakacjami, a nie liczeniem grosza, to próg wejścia wzrósł w cholerę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.