Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Reikai napisał:

Lece na Teneryfe w sobotę na 3 noce i chciałem wypożyczyć auto, zawsze płaciłem jakies 100,120 euro za 10 nocy. Teraz chcą 280 euro za 3 noce. Pojebalo ich? Co się stało z rynkiem wypożyczalni samochodywych? 

Jak byłem w Gruzji i patrzyłem ceny w wypożyczalniach to taxi wszędzie wychodziło taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Jak byłem w Gruzji i patrzyłem ceny w wypożyczalniach to taxi wszędzie wychodziło taniej

Ja myslalem, że to kwestia swiat, ale jakiej daty nie wklepuje w wyszukiwarkę i jakiego miejsca na ziemi to jest to samo. Trzeba się przerzucić na wakacjach na rower czy quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał:

Ja myslalem, że to kwestia swiat, ale jakiej daty nie wklepuje w wyszukiwarkę i jakiego miejsca na ziemi to jest to samo. Trzeba się przerzucić na wakacjach na rower czy quad.

Nie chcesz lecieć 5-8 do Hiszpanii? Ja chyba wtedy robię krótki wypad do Barcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.12.2021 o 06:35, Reikai napisał:

Lece na Teneryfe w sobotę na 3 noce i chciałem wypożyczyć auto, zawsze płaciłem jakies 100,120 euro za 10 nocy. Teraz chcą 280 euro za 3 noce. Pojebalo ich? Co się stało z rynkiem wypożyczalni samochodywych? 

troche juz pozno ale:

w Paryzu na jeden dzien (pewnie troche drozej? bo jeszcze sylwester) rowniotko $100/dobe (w automacie Peugeot 2008) w Hertzu, w DC $23/doba (jakis bieda nissan). Oba na lotnisku.

chyba w calej EU sie zrobilo drozej - mniej samochodow (wypozyczalnie zaczely sprzedawac samochody jak ceny uzywek poszybowaly) ale tez bylo w pewnym momencie duuuzo mniej klientow i wypozyczalnie nawet nie mialy mozliwosci parkingowej (wiec tez powod do sprzedazy) ktora podobno slono ich kosztowala (jakis tam gruby procent samochodow zawsze jest w "rozjazdach"). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
29 minut temu, RappaR napisał:

Uważaj na mieście i zorientuj się co to za rejon :) kumpel anglik był na podróży poślubnej w Meksyku i powiedzieli im w hotelu, że jeśli pójdą w dane miejsca zbyt późno, to nie tyle ze mogą zostać okradzeni, co na pewno zostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiaca siedze w Playa del Carmen i sie bujam po Yucatanie i quintana Roo. Jesli chodzi o bezpieczenstwo to zagrozenia zadnego nie czulem, aczkolwiek jestem z dziecmi wiec nie bujam sie po imprezowniach. Co do Covida to mocno pilunja dezyfekcji rak i noszenia maseczek ale poza tym to wszystko otwarte. W takiej chchen Itzy na przyklad karza zakladac maski przy wejsci jak jest tlum ale potem jak sie chodzi i juz nie ma takiego zagesczenia to wszyscy zdejmuja i nikt sie nie czepia. Jak jedziesz w pare osob to warto auto pewnie wypozyczyc, zeby sie taxami nie bujac ciagle bo to troche kasy schodzi a collectivo nie wszedzie jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Weirdo Beaver napisał:

Ja od miesiaca siedze w Playa del Carmen i sie bujam po Yucatanie i quintana Roo. Jesli chodzi o bezpieczenstwo to zagrozenia zadnego nie czulem, aczkolwiek jestem z dziecmi wiec nie bujam sie po imprezowniach. Co do Covida to mocno pilunja dezyfekcji rak i noszenia maseczek ale poza tym to wszystko otwarte. W takiej chchen Itzy na przyklad karza zakladac maski przy wejsci jak jest tlum ale potem jak sie chodzi i juz nie ma takiego zagesczenia to wszyscy zdejmuja i nikt sie nie czepia. Jak jedziesz w pare osob to warto auto pewnie wypozyczyc, zeby sie taxami nie bujac ciagle bo to troche kasy schodzi a collectivo nie wszedzie jezdzi.

Tak dziwnie się czyta odpowiedź na swój post na temat Meksyku od osoby co na forum siedzi 5 lat i napisała 3 posty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Ja nie mówię, że nie ma racji :D

Ja się dziwię, że akurat mój post został przeczytany i do tego wywołał reakcję :D

To konto ma 5 lat bo po przenosinach forum stare zniknelo :). Nie zebym mial wiele wiecej postow na starym ale czytam forum juz dluugo. Rzadko cos pisze, bo nie mam wiele czasu na ogladanie meczow, nie mowiac o sledzeniu statystyk itd. wiec raczej czytam co inni maja do powiedzenia zamiast pisac nic nie wnoszace pierdoly. W polityce tez sie nie wypowiadam bo nie lubie sie babrac w gownie chociaz czasem smiesznie poczytac co sie tam dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playa to świetny wybór. Jedno z najfajniejszych miasteczek gdzie jest świetny nadmorski klimat taki bardziej europejski.
Samo Tulum jest mocno przereklamowane i jest bardziej instagramowym wytworem korpoludzikow niż najlepsza destynacja w tym regionie. Ale do uroczych knajpek na głównej ulicy polecam zajrzeć. Już zazdroszczę kupna świeżego mango od babki z ulicy gdzie smakuje to inaczej niż u nas. 
 Sam hotel jako sieciówka prime jest świetny ( byłem w dwóch innych) a z tymi niebezpieczeństwami bym nie przesadzał. Owszem los może sprawić ze wpadnie się w tarapaty po kielichu ale to masz wszędzie i sam Jukatan tu wyróżnia się in plus niż in minus. 
jezeli chcesz to na priva mogę Tobie podrzucić numer do taksówkarza z oficjalnej korporacji który może Ciebie wozić w różne miejsca czekając na Ciebie za ustalona z góry dosyć atrakcyjna cenę. On w międzyczasie gdy pójdziesz zwiedzać Tulum ruiny Majów czy popływać w cenotach gdzieś tam albo się zdrzemnie albo zrobi extra kurs. na duży wygodny Nissan ( oczywiście nie jego) Ogólnie to jest świetnie miejsce na wypoczynek choć wole bardziej aktywny rodzaj niż leżakowanie. Tam jest tyle pozostałości Majów ze gorąco namawiam na zwiedzanie. Koniec kwietnia? Może być gorąco. 
 

sama PdC to ciekawy przykład możliwości inwestowania za 100.000$ można kupić apartament.  Niestety kraj jest potężnie skorumpowany i może 2 tygodniowy turysta tego nigdy nie odczuje to już kupienie czegoś tam może być ryzykowne ze zapuka jakiś smutny pan z oferta ochronki. Z perspektywy turysty poprawne zachowanie starczy. 
 

jeżeli nurkujesz to wyspa Cozumel to moim zdaniem najlepsze miejsce na świecie. (Choć tam nie mieszkałem ;)

Rainbow to fajne biuro gdzie kupujesz lot Dreamlinerem ( sprawdz ile jest dopłaty za fotel + gdzie minimalnie mocniej się rozkłada. / nie mylić z BC) 

z wycieczek autokarem w grupie Chichen Itza koniecznie. Reszte lepiej z taksówkarzem bez czekania na maruderów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem rybki.

 

Na wielkanoc wybieram się na kilka dni do Trójmiasta z dziewczyną i szukam jakiś ciekawych miejsc. Wymagania:

1. Miejsca na spacery, póki co wymyśliłem spacer z Jelitkowa/Brzezna do plaży w Gdynii, wychodzi 3h spacerem. Co jeszcze?Parki jakieś? Czytałem w tym temacie, że park oliwski jest spoko. Zarówno ja jak i dziewczyna bardziej widoczki niż muzea, takze szukałbym czegoś w tym kierunku. Oczywiście starówkę w Gdańsku tez pokaże, bo nigdy nie była. To samo monciak w Sopocie. Jeszcze jakieś must see?

 

2.  Jedzenie po drodze przy plaży, jedzenie w inne dni gdziekolwiek. Ryby(łosoś king), zupy, może być jakaś wege pedałówa, ale i dobrą azjatycka knajpa(nie sushi) tez nie pogardzę.

 

3. Drinki, alkohol, wóda. Cos w rozsądnej cenie, gdzie są dobre drinki w Trójmieście?

 

Wszelkie porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.