Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, ignazz napisał:

SPATiF otwarty

On nawet na chwilę w pandemii nie był zamknięty 🤣🤣🤣

Ale to też klimat jak ktoś lub ryczące milfy i 50+ bizneso-artystów co to z malowaniem mają tyle wspólnego co z farbą na ścianie hurtowni w Rumii czy Chwaszczynie i próbujące za wszelką cenę wejść insta-nastolatki dla których fame tego miejsca coś znaczy bo fotka z selfie Pana Zdzisia gwarantuje tysiące odsłon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

A co lubisz ?

Każdą kuchnie właściwie, w Gdynii byłem już w Pueblo,Port Gdynia, Ale Browar,Honolulu,HAOS i Czerwonym Piecu.W Gdańsku byłem tylko na jakimś typowo kaszubskim jedzeniu, nie pamiętam nawet nazwy, weszliśmy tylko na szybko z doskoku.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sewer napisał:

Każdą kuchnie właściwie, w Gdynii byłem już w Pueblo,Port Gdynia, Ale Browar,Honolulu,HAOS i Czerwonym Piecu.W Gdańsku byłem tylko na jakimś typowo kaszubskim jedzeniu, nie pamiętam nawet nazwy, weszliśmy tylko na szybko z doskoku.

Jak ryba to Rybakówce , steki to Delmonico , sushi i ramen to Izakaya . Dużo osób chodzi do Chleb i Wino ale ja tam się niczym nie jaram no może oprócz żeberek które są naprawdę dobre :P a w Sopocie w podobnym stylu jest Śliwka w Kompot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Koelner napisał:

Jak ryba to Rybakówce , steki to Delmonico , sushi i ramen to Izakaya . Dużo osób chodzi do Chleb i Wino ale ja tam się niczym nie jaram no może oprócz żeberek które są naprawdę dobre :P a w Sopocie w podobnym stylu jest Śliwka w Kompot 

Ramen - Meso Ramen

Sushi - Sushi Rola 

Mięso - Meat Shack BBQ 

Piwo - Pułapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

Jak ryba to Rybakówce , steki to Delmonico , sushi i ramen to Izakaya . Dużo osób chodzi do Chleb i Wino ale ja tam się niczym nie jaram no może oprócz żeberek które są naprawdę dobre :P a w Sopocie w podobnym stylu jest Śliwka w Kompot 

A Neon nie? Pytam z ciekawości bo mi tam smakowało,. Choć będę się upierał i Sztuczka to moim zdaniem najlepsze jedzenie - inny pułap cenowy ale pamiętam jak swego czasu powiedział im ,że nie lubię śledzi to kucharz specjalnie z poza karty zrobił mi śledzia marynowanego w burakach... Coś genialnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz na Kaszubach spotykamy się już z cała rodzina i pewnie nie wszyscy będą chcieli ale ja i mój ojciec na pewno tego nalotu spróbujemy, bo mój tata ma fioła na punkcie IIwś. 
 

odwrócony domek mamy na liście to do od początku ale spoko że potwierdzasz ze warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kolader napisał:

A co polecacie na wypad solo? 

Nie do końca precyzyjne pytanie... solo z wyboru aby napawać się samotnością czy solo ale z opcja aby kogoś poznać. Polska? Świat? Teraz po covidzie?

ciezko tak ogólnie doradzać.

Bramka nr 1 jakieś wyciszające miejsca gdzie solo tylko pomoc może:

Bieszczady lub Puszcza Białowieska a dalej Nepal Islandia Tybet Tajlandia Birma Irlandia prowincja Indie Maroko ale sprawdzić trzeba coVid jezeli teraz chcesz jechać 

albo kierunki gdzie o towarzystwo łatwo:

Kraków Lizbona lub ogólnie Portugalia Dublin Barcelona i inne tłumne kurorty gdzie na śniadaniu w hostelu już poznasz ekipę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 19:24, Sewer napisał:

Dzięki za propozycje, na pewno odwiedzimy niektóre miejsca a z kuchni miejscowej możecie coś polecić? Jakiś dobry śledź plus kieliszeczek czegoś mocniejszego? :D

restauracja czy pijalnia wódy ?

Godzinę temu, kolader napisał:

A co polecacie na wypad solo? 

Do Tanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ignazz napisał:

Nie do końca precyzyjne pytanie... solo z wyboru aby napawać się samotnością czy solo ale z opcja aby kogoś poznać. Polska? Świat? Teraz po covidzie?

ciezko tak ogólnie doradzać.

Bramka nr 1 jakieś wyciszające miejsca gdzie solo tylko pomoc może:

Bieszczady lub Puszcza Białowieska a dalej Nepal Islandia Tybet Tajlandia Birma Irlandia prowincja Indie Maroko ale sprawdzić trzeba coVid jezeli teraz chcesz jechać 

albo kierunki gdzie o towarzystwo łatwo:

Kraków Lizbona lub ogólnie Portugalia Dublin Barcelona i inne tłumne kurorty gdzie na śniadaniu w hostelu już poznasz ekipę 

Solo bo jestem typem samotnika. Wolałbym uniknąć wszystkiego rodzaju pokoi koedukacyjnych. Nie jestem przekonany do tego typu noclegów. Co nie znaczy że nie chciałbym przebywać wśród ludzi. Myślałem jechać nad polskie morze ale pogoda zapowiada się kiepsko więc dupska nie wygrzeje. 

Budżet. 2k więc zagraniczne wojaże odpadają.

 

15 minut temu, Koelner napisał:

Do Tanu

możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtyk jest idealny na takie solo harce. 
tym bardziej ze niedaleko zbiegowisk i tłumów są niezłe perełki. 
 

20km od Łeby znalazłem dzika plaże za jeziorem Sarbsko na północ od Ulinia gdzie trzeba było przejść 1,4 km przez las aby trafić na coś co wyglada jak bezludna wyspa. 
 

niedaleko Stilo gdzie noclegi są tańsze niż topowe lokalki

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kolader napisał:

Solo bo jestem typem samotnika. Wolałbym uniknąć wszystkiego rodzaju pokoi koedukacyjnych. Nie jestem przekonany do tego typu noclegów. Co nie znaczy że nie chciałbym przebywać wśród ludzi. Myślałem jechać nad polskie morze ale pogoda zapowiada się kiepsko więc dupska nie wygrzeje. 

Budżet. 2k więc zagraniczne wojaże odpadają.

Serio nie rozumiem ludzi, co uważają, że polskie morze jest tańsze od zagranicznych. 2k to już jakiś budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 19:24, Sewer napisał:

Dzięki za propozycje, na pewno odwiedzimy niektóre miejsca a z kuchni miejscowej możecie coś polecić? Jakiś dobry śledź plus kieliszeczek czegoś mocniejszego? :D

Rybka na wartkiej nad Motławą, Hot Bear Fusion (nowoczesna hotdogownia), Słony spichlerz, z tańszych PastaHouse a potem browar na Lawendowej. Imprezowo 100cznia i Elektryków lub Sassy (jak lubisz drogo) i Chmielna lub RedLight, Craftcoctails (maga drinki, podobne jak w Cocktail Bar Max w Sopocie - ci od Domu whisky w Jastrzębiej Górze).

Mi to rybka jedzenie, Moloteka zabawa w Brzeźnie 

Bistro B13 Jelitkowo

Przystań, M15 i Śliwka w kompot jedzenie, jedzenie + picie: Tapas de Rucola i Fidel a potem tańce: Wtedy, 3 siostry, Mewa Towarzyska czy Sztuczka i Zła kobieta w Sopocie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.