Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie podrożało, jak na całym świecie. Co nie zmienia faktu, że ogólnie ceny tam podobe jak w Europie Zachodniej, wiadomo, część rzeczy trochę taniej, część trochę drożej, ale ten rząd wielkości.  Tylko alko drożej, ale to pewnie żadne zaskoczenie.

No i absolutnie bym nie siedział w Abu Dhabi, tylko w Dubaju. Abu Dhabi też jest ciekawe, na dzień/dwa może, ale do Dubaju na kilkudniową wizytę nie ma podejścia. Od biedy da się codziennie dojeżdżać z AD do D., ale to strata czasu jednak.

@ignazz, porównanie do Monaco kiepskie, w Monaco nigdy nie byłem ale to ponoć tor uliczny, Yas Marina raz że położona jest daleko za miastem, 2 że to jednak wydzielony tor. Choć ogólnie bardzo spoko jest, nie wiem czy jeszcze robią tam te eventy w tygodniu jak bieganie albo jeżdżenie rowerem po torze. Warto też wpaść bo często bogaci miejscowi jeżdżą sobie po torze swoimi sportowymi furkami, to też są jakieś organizowane sesje więc  można było to sprawdzić na stronie Yas Marina. No i imprezki w ViceRoy przy torze to w połowie poprzedniej dekady była najlepsza vixa w Abu Dhabi, nie wiem jak jest teraz bo nie bywam już.

Inny punkt obowiązkowy, o którym nie przeczytasz w przedwodnikach - piątkowy (zmienili przecież weekendy w tamtym roku, więc teraz pewnie sobotni? nie wiem, do sprawdzenia) brunch. Wiadomo, jeśli jedziesz z panno to taki lepszy, z widokiem i ostrygami, jeśli z eskroto na któro nie chcesz się wykosztować sam to jakiś tańszy z głośno muzo i all inclusive alko. Za moich czasów się chodziło do 'Double Decker', sporo stewardess  z Emirates, w tym sporo Polek, ale to było dobrych parę lat temu i nie wiem, czy ciągle to działa.

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sumie nawet nie jestem w samym Miami, ale i tak: złotem tutaj srają, nigdy nie widziałem takiego bogactwa. Byłem miesiąc temu w Monaco - wygląda jak biedny kuzyn z Podlasia. Wszystko - budynki, jachty auta, czystość, ludzie. Normalnie jak w filmie

Z drugiej strony jak ktoś gada, że ceny są jak w Polsce, to nigdy tutaj nie był. Wszystko co najmniej 3 razy droższe, często więcej. Kilka kajzerek 3,5 dolara, jakiś mały, zbożowy serek ponad 2 dolarów. 

 

Ale ogólem jest piękne, naprawdę niebywale pięknie, człowiek aż się zastanawia by rzucic wszystko w Polsce w pizdu i tutaj wyjechać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RappaR napisał:

W sumie nawet nie jestem w samym Miami, ale i tak: złotem tutaj srają, nigdy nie widziałem takiego bogactwa. Byłem miesiąc temu w Monaco - wygląda jak biedny kuzyn z Podlasia. Wszystko - budynki, jachty auta, czystość, ludzie. Normalnie jak w filmie

Z drugiej strony jak ktoś gada, że ceny są jak w Polsce, to nigdy tutaj nie był. Wszystko co najmniej 3 razy droższe, często więcej. Kilka kajzerek 3,5 dolara, jakiś mały, zbożowy serek ponad 2 dolarów. 

 

Ale ogólem jest piękne, naprawdę niebywale pięknie, człowiek aż się zastanawia by rzucic wszystko w Polsce w pizdu i tutaj wyjechać 

 

Potwierdzam ja byłem na Florydzie dwa miechy temu już trzeci raz i jest tam kozak ( polecam Naples, Tampa ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Koelner napisał:

Potwierdzam ja byłem na Florydzie dwa miechy temu już trzeci raz i jest tam kozak ( polecam Naples, Tampa ) 

Potem lecę do Kolumbii drugiego, więc no ograniczam się do samego Miami, ale faktycznie da się tutaj żyć i szkoda, że specka mnie ogranicza, bo jakbym miał już, to bym myślał jak się tutaj przeprowadzić, serio k**** przejebanie. Ale tak na oko bez 100k rocznie USD to się tutaj żyć nie da, najwyżej dziadowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Potem lecę do Kolumbii drugiego, więc no ograniczam się do samego Miami, ale faktycznie da się tutaj żyć i szkoda, że specka mnie ogranicza, bo jakbym miał już, to bym myślał jak się tutaj przeprowadzić, serio k**** przejebanie. Ale tak na oko bez 100k rocznie USD to się tutaj żyć nie da, najwyżej dziadowanie 

Troche tak ale sklepy typu Fresco to nie ma tak przejebane. Ocean Drive i inne kultowe miejsca to kosmos ale weźmiesz dwa driny za 10-12$ ( czyli około stówy ) i masz wlane pół litra rumu więc ceny jak Sopot Wafka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Troche tak ale sklepy typu Fresco to nie ma tak przejebane. Ocean Drive i inne kultowe miejsca to kosmos ale weźmiesz dwa driny za 10-12$ ( czyli około stówy ) i masz wlane pół litra rumu więc ceny jak Sopot Wafka 

k**** byłem w publix, najtańszym dyskoncie i wydałem 40 dolarów na kilka jogurtów i ja zestaw na grilla dla jednej osoby, nie da się zejść taniej. Keczup 4,5 dolara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

bo jakbym miał już, to bym myślał jak się tutaj przeprowadzić, serio k**** przejebanie.

Miałem tak samo, ale nie chcę zmieniać roboty.

Na razie sobie postanowiłem w ramach kompromisu, że będę jeździł 2 razy w roku, ale to nie to samo.

No kurła, nie wyobrażam sobie lepszego miejsca do mieszkania niż South Beach, człowiek tęskni każdego dnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Key Biscayne? Dużo fajniejsza plaża do odpoczynku która doradził Palestyńczyk ze sklepów. A do North Beach się nie zgodzę, dużo bliżej do infrastruktury niż w South Beach gdzie ratujesz się napojami od murzynów z plecakami 

I bardziej chodziło mi Sunny Isles Beach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

Prawda to że ciężko o lepsze lachy niż w Miami?

Nawet jesli % lasek z potencjalem jest jakis mega wysoki (nie wydaje mi sie, ale nie ma statystyk na ten temat), to na bank duzo wieksza czesc z nich niz w innych miejscach na swiecie ma twarze spierdolone przez rzeznika, brwi malowane markerem permanentnym albo karykaturalne dupy wypchane wata szklana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.