Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Pablo81 napisał:

@fluber

- Według szacunków - na podstawie już opłaconych zaliczek - średni koszt wakacyjnego wyjazdu wyniesie 2104 zł, a średnia ceną za dobę dla jednej osoby to 111 zł - mówi Karol Wiak z Nocowanie.pl.

111 zł!!! Statystyczny mieszkaniec Eldorado śpi raczej nie w powalających warunkach. Odejmujac Rapparow, czy Flubberow wyjdzie, że Kowalski jeździ pod namiot :)

Te 220-230 złotych za pokój dwuosobowy to nie jest żaden namiot przecież

https://www.booking.com/hotel/pl/willa-daniela.pl.html

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Te 220-230 złotych za pokój dwuosobowy to nie jest żaden namiot przecież

Ja patrzyłem na Polskie miejscowości i za 220-230 to pokój w średnim stanie gdzieś na obrzeżach. W centrum takiego Gdańska to conajmniej 250-300 trzeba liczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ale nie można pisać, że horrendalne podwyżki, to pochodna bogatego społeczeństwa. Co teraz biura odpi.....ją to jest żart. W ciągu roku zagraniczne wakacje ok 60-70% w górę. W kraju gdzieś 40-50%.

To nie biura odpierdalają. Linie lotniczy i booking też w c*** wzrósł cenowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska się rozwija niezależnie od rządzących. Z obu opcji. Unia E co by nie pisali twardogłowi inwestuje i społeczeństwo się bogaci. Rośnie konsumpcja co poprawia sektor usług.  To naturalny obecnie cykl gospodarczy w Polsce gdzie do niedawna ( stad wzrosty przez ostatnie 20 lat ) mieliśmy młode i ambitne społeczeństwo. 
Nie wiem jak można być zakochanym w swoim polityku ( niezależnie od opcji) aby wyciągać w tej trudnej chwili takie wnioski. 
Oceniajac PiS należałoby zadać pytanie czy można było lepiej rządzić gdzie wzrost byłby większy lub szybszy. Argumentując w taki sposób jak Ty @fluber serio promujemy bylejakość. I na taka błyskotliwość społeczeństwa liczą politycy. Będzie jsk będzie. A jak będzie katastrofa to się coś wymyśli albo sekretnego wroga albo szczęśliwie przyjdzie pandemia lub wojna jako alibi. Moim zdaniem PiS rządzi fatalnie i nie generuje on maksymalizacji zysków. Idziemy po prostu rozpędem dziejowym. Niż rewelacyjnym sposobem rządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Ze u nas obecnie jest super bo 10 lat temu mniej ludzi jechało na wakacje. 

Nie twierdzę że jest super tylko że jest lepiej. 

16 minut temu, RappaR napisał:

To nie biura odpierdalają. Linie lotniczy i booking też w c*** wzrósł cenowo.

 

Linie lotnicze to akurat nic dziwnego

Według danych IATA z 6 maja 2022 r. paliwo lotnicze kosztuje obecnie średnio 176,29 dol. za baryłkę, czyli o 146,6 proc. więcej niż rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie zauważyłem (albo był nieznaczny) wzrost cen lotów* w tym roku. 1 miejsce w które raczej pojadę faktycznie poszło w górę, reszta - ceny takie jak poprzednie lata / minimalnie (inflacyjnie) wyższe.

Wiem, to trochę mała próbka - dla porównania jak ostatnio czegoś szukałem to poszukałem sobie kilka innych kierunków z BER / WAW - i znowu, większość bez zmian, coniektóre poszły w górę. Wiem, to ciągle za mała próbka, ale tak to widzę.

*zupełnie się nie znam na zorganizowanych przez biuro wyjazdach, nigdy na takim nie byłem i nie zanosi się, bym się miał w najbliższym czasie wybrać. Więc nie wiem jak ze wzrostem cen tego typu wyjazdów

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wrocilismy z wakacji (Toskania) i przy check-oucie zapytałem wlascicielki skad podwyżka +30% w przyszlym roku (dzien wczesniej sprawdzalem ceny) za ten sam okres w bardzo podobnym czasie (-+2 dni) to mi odpowiedziała, że to pytanie do agencji (interhome), przez którą odbywała się rezerwacja - ona cenami nie zarządza i sama tego nie rozumie. Ot, anegdotka.

Ale pewnie i tak domek rozejdzie się szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 17:15, LAF napisał:

Ja patrzyłem na Polskie miejscowości i za 220-230 to pokój w średnim stanie gdzieś na obrzeżach. W centrum takiego Gdańska to conajmniej 250-300 trzeba liczyć 

Dobra lokalizacja w Gdańsku to licz dziś 400-500 za dobę - i to zakładając brak jakiś imprez jak Opener.

@RappaR ceny są koszmarne, ja właśnie z weekendu z Paryża wróciłem - nawet tanie linie nie były tanie - za to opóźnione 🤣

Hiszpania i Portugalia oraz południowe Włochy jeszcze w miarę ceny mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RappaR napisał:

Ibiza za tydzień 10k

Pamiętaj Ibiza to "nie Hiszpania" :)

Jedź do Valencii lub dalej na południe, Alicante, Almeria, Kartagina, Murcja - loty jeszcze tanie, noclegi może 15-20% droższe, a 2-3 daniowe Menu del dia zjesz naprawdę dobre już za 11-13 euro. Do tego naprawdę jest co zwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.