Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, RappaR napisał:

 nie muszę mieć super luksus, ale po prostu wymagam pewien poziom, by faktycznie wakacje były wakacjami, a nie liczeniem grosza, to próg wejścia wzrósł w cholerę.

 

Jak cena najtańszych poszła do góry, to i sredni poziom musiał się dostosować. No i ludzie nie jeździli tyle jak był covid więc teraz więcej osób  pewnie chce jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę już ceny moich ostatnich podróży i poszło w górę. Ale ja i tak mając wybór unikam lipiec sierpień oraz długich weekendów majowych i czerwcowych. Bo wtedy ceny są podbijane. Santorini na koniec wrzesnia Nissia Apartments 

289-D58-B8-ECF6-4-F2-E-A5-FF-F82-FD567-D

to już jest ok choć znowu wyżej niż rok temu 

Bezpisrednio taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

Widzę już ceny moich ostatnich podróży i poszło w górę. Ale ja i tak mając wybór unikam lipiec sierpień oraz długich weekendów majowych i czerwcowych. Bo wtedy ceny są podbijane. Santorini na koniec wrzesnia Nissia Apartments 

289-D58-B8-ECF6-4-F2-E-A5-FF-F82-FD567-D

to już jest ok choć znowu wyżej niż rok temu 

Bezpisrednio taniej 

Jak lecę sam, to wychodzi właśnie  z10k na tydzień Santorini, to już lepiej być na Karaibach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Koelner napisał:

Leć do Afryki - tam jest najlepiej 

Byłem w Kenii w styczniu, jest fajnie i tanio, ale nie chcę znowu tam, szczególnie, że teraz są głównie oferty na Zanzibar i to mniej więcej to samo.

Sri Lanka wychodzi najtaniej - 5 gwiazdek z 8k na tydzień.

 

 

25 minut temu, RonnieArtestics napisał:

@RappaR leć na Filipiny. Oprócz przelotu wszystko bedzie mega tanio. 
 

ja taki domek wziąłem na 4 noce na Boholu za 90€ za dobę wychodzi: 

 

Mam ~10 dni wolnego. Średnio chce mi się spędzić z tego 50h ściśnięty w samolocie :)

To świetna opcja i pewnie zrobię sobie dłuższe wolne na wakacje w grudniu(trochę jestem też na etapie zmiany prioryterów życiowych i przestania robić po 400h miesięcznie) właśnie na Filipinach/Indonezji, takie z 3 tygodnie, to wtedy sens lecieć. 

A tak wydam z 8k na loty i połowę wyjazdu będę wracał do siebie po podróży/szykował się na powrót

W ogóle jeszcze w styczniu za najbardziej luksusowy hotel w Dani Beach za tydzień dałem ~5k za tydzień. Ceny odjechały w chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

Jasne na Filipiny jest sens tylko jak masz więcej niż trzy tygodnie. Ale lot bukuj już zaraz bo ja trzy miesiace przed wylotem kupiłem za 1200€ za osobę w dwie strony a teraz na miesiąc przed stoją po 1800€ 

Dokładnie - wiem, ze nie ma to sensu teraz, a jak będe planował listopad/grudzień, to wtedy kupię.

 

A szukam teraz na drugą połowę lipca i w zasadzie praktycznie wszystko wychodzi dużo hajsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Sri Lanka wychodzi najtaniej - 5 gwiazdek z 8k na tydzień.

Taniocha. Tylko trzeba się liczyć z tym, że żarcia zabraknie, a potem kajakiem trzeba będzie wracać ;) 

Ceny w Grecji w tym roku oszalały, jeździłem tam przez kilka lat z rzędu, ale w tym roku Hiszpania. Nie wiem, jak biznes turystyczny się w Grecji utrzyma, jak ceny za rok nie spadną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

Senegal/Gambia jest kozak

Co takiego fajnego tam polecasz?

Teraz, Grzechu napisał:

Taniocha. Tylko trzeba się liczyć z tym, że żarcia zabraknie, a potem kajakiem trzeba będzie wracać ;) 

 

Tzn?

 

Teraz, Grzechu napisał:

Ceny w Grecji w tym roku oszalały, jeździłem tam przez kilka lat z rzędu, ale w tym roku Hiszpania. Nie wiem, jak biznes turystyczny się w Grecji utrzyma, jak ceny za rok nie spadną

Byłem w październiku w Grecji i było relatywnie tanio. Dałem za dwa dni mega hotelu 5 gwiazdkowego 900 zł za dwie osoby w bardzo dobrych warunkach, jedzenie w knajpach na poziomie polskiego, teraz jak patrzę to masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał:

Tzn?

konflikt usa - rosja zatacza kolo i papu moze niedlugo nie byc na srilance , lada  dzien moze wybuchnac rewolucja ...

srilanka jest zajebista true - za 800 -900 (teraz moze drozej) usd mozna zrobic cala wyspe z lokalsem po angielsku , 14 dni w tym zakwaterowanie  i transport , jedzonko samemu ale lokals pomaga ogarnac. lokalsa mozna ogarnac  zdalnie z polszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RappaR napisał:

Tzn?

 

Poczytaj sobie, co tam się dzieje od jakiegoś czasu

 

 

38 minut temu, RappaR napisał:

Byłem w październiku w Grecji i było relatywnie tanio. Dałem za dwa dni mega hotelu 5 gwiazdkowego 900 zł za dwie osoby w bardzo dobrych warunkach, jedzenie w knajpach na poziomie polskiego, teraz jak patrzę to masakra

Zawsze u nich było relatywnie tanio, sporo taniej niż nad Bałtykiem a jakość i wybór ofert niebo lepsze. Ciekawe co będzie dalej, bo ich wyspy żyją praktycznie tylko z turystów, jak ludzie przestaną przyjeżdżać to wszystko tam padnie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Ale nie można pisać, że horrendalne podwyżki, to pochodna bogatego społeczeństwa. Co teraz biura odpi.....ją to jest żart. W ciągu roku zagraniczne wakacje ok 60-70% w górę. W kraju gdzieś 40-50%.

Jak jest dwa razy wiecej chętnych na coś to cena rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Jest dwa razy więcej chętnych 2020 -> 2022?

2021 - obostrzenia covidowe.

Proszę podaj mi źródło.

Nie, w stosunku do 2012. 

W stosunku do 2020 jest o połowę więcej bo wtedy wyjechalo 40 procent. 

Z badań CBOS wynika, że w 2020 roku na wypoczynek (z co najmniej jednym noclegiem, poza miejsce stałego zamieszkania) wyjechało 39 proc. dorosłych Polaków,
 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

- Według szacunków - na podstawie już opłaconych zaliczek - średni koszt wakacyjnego wyjazdu wyniesie 2104 zł, a średnia ceną za dobę dla jednej osoby to 111 zł - mówi Karol Wiak z Nocowanie.pl.

111 zł!!! Statystyczny mieszkaniec Eldorado śpi raczej nie w powalających warunkach. Odejmujac Rapparow, czy Flubberow wyjdzie, że Kowalski jeździ pod namiot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.