Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ignazz napisał:

Tu głównym elementem nie jest zabawa na statku tylko codzienne zwiedzanie innego miasta. 

tak, dlatego zimo to imho jest średni pomysł, bo w Kotorach, Genuach i BArcelonach tego świata może być słoneczko i fajne 15-17C, a może też być 6C i lać deszcz. We wrześniu, tak jak Twoi starsi byli, to świetny (najlepszy w roku może) moment, bo jeszcze super pogoda a już bez wakacyjnych tłumów.

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Planuję dłuższe wolne z 3-4 tyg po 26 grudnia i jako, że po tym moje zdolności podróżnicze mocno spadną, chcę by to była egzotyka.

Kusi mnie Ameryka Południowa i Azja Południowo-Wschodnia sęk w tym, że ceny biletów i czas lotów wywaliło w kosmos.
Stąd zastanawiam się nad czymś takim - lot do Nowego Yorku, z Nowego Yorku w dół Ameryki Południowej, druga opcja lot do Indii Lotem i stamtąd dalej.

Patrzyłem, że za 3k jestem w stanie polecieć do Nowego Yorku, tam spędzić dwie doby, polecieć na Bahamy, albo na Karaiby, albo do Miami na sylwestra. 

 

Głównie szukam porad w kwestii biletów, by mnie nie kosztowały same loty na miejsce kilkanaście koła i trwały po dwie doby.

Ogólnie to mają być moje "wakacje życia" pod kilkoma względami, więc liczę budżet z 20k+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Planuję dłuższe wolne z 3-4 tyg po 26 grudnia i jako, że po tym moje zdolności podróżnicze mocno spadną, chcę by to była egzotyka.

Kusi mnie Ameryka Południowa i Azja Południowo-Wschodnia sęk w tym, że ceny biletów i czas lotów wywaliło w kosmos.
Stąd zastanawiam się nad czymś takim - lot do Nowego Yorku, z Nowego Yorku w dół Ameryki Południowej, druga opcja lot do Indii Lotem i stamtąd dalej.

Patrzyłem, że za 3k jestem w stanie polecieć do Nowego Yorku, tam spędzić dwie doby, polecieć na Bahamy, albo na Karaiby, albo do Miami na sylwestra. 

 

Głównie szukam porad w kwestii biletów, by mnie nie kosztowały same loty na miejsce kilkanaście koła i trwały po dwie doby.

Ogólnie to mają być moje "wakacje życia" pod kilkoma względami, więc liczę budżet z 20k+. 

Jak jeszcze mogłem latać, to zawsze szukałem na esky (teraz widzę, że jest kayak, fru itp.).

Co do budżetu, to nie wiem, czy to dużo. Teraz ceny za granicą to kosmos. 10 dni, HP, hotel 4* tureckie i prawie 20k wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Planuję dłuższe wolne z 3-4 tyg po 26 grudnia i jako, że po tym moje zdolności podróżnicze mocno spadną, chcę by to była egzotyka.

Kusi mnie Ameryka Południowa i Azja Południowo-Wschodnia sęk w tym, że ceny biletów i czas lotów wywaliło w kosmos.
Stąd zastanawiam się nad czymś takim - lot do Nowego Yorku, z Nowego Yorku w dół Ameryki Południowej, druga opcja lot do Indii Lotem i stamtąd dalej.

Patrzyłem, że za 3k jestem w stanie polecieć do Nowego Yorku, tam spędzić dwie doby, polecieć na Bahamy, albo na Karaiby, albo do Miami na sylwestra. 

 

Głównie szukam porad w kwestii biletów, by mnie nie kosztowały same loty na miejsce kilkanaście koła i trwały po dwie doby.

Ogólnie to mają być moje "wakacje życia" pod kilkoma względami, więc liczę budżet z 20k+. 

Az się prosi o 28 grudnia Miami vs Lakers I po kilku nocach tam na jakąś Kube np.

 

Btw popatrz na loty z przesiadka w Londynie np bo jak kiedyś patrzyłem cena jest strasznie na plus UK.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Reikai napisał:

Az się prosi o 28 grudnia Miami vs Lakers I po kilku nocach tam na jakąś Kube np.

 

Mogę lecieć najwcześniej 28, więc nie.

6 minut temu, Reikai napisał:

Btw popatrz na loty z przesiadka w Londynie np bo jak kiedyś patrzyłem cena jest strasznie na plus UK.

Patrzyłem. Najtaniej Warszawa-NY albo Lizoba-Rio de Janeiro. 

 

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Na esky szuka z przesiadkami m.in.

Właśnie jak szukałem tak, to dużo gorzej wychodzi niż samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

To może teraz sponsorowane promują. Jak latałem kilka lat temu, to nigdy po Europie nie zapłaciłem więcej jak 80zl.

A jak kupowałem kilka dobrych lat temu chiska, to płaciłem 2 zł :P 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RappaR rozwazales lot z Niemiec?

jest sporo opcji praktycznie do całych stanów z DOR lub FRA a i BER taniej a z Górnego Śląska nie masz aż tak złego połączenia chociażby kolejowego. Kiedyś przy tańszym paliwie to opłacało się samochodem podjechać. Teraz niekoniecznie.  ( jeżeli masz coś z KAT) 
 

Z lotów bezpośrednio polecam z marszu MIA i potem albo zwiedzanie Florydy z Key West i oldschool Everglades lub przez Fort laundander Karaiby. Tylko sprawdź porę deszczowa bo w pewnym momencie strasznie trzepie huraganami.  Koniec grudnia to ostatki pory deszczowej na Karaibach ale ma to tez zalety ze jest mniej ludzi. 
 

to plus potencjalne zwiedzanie MIA ORL a może i Nowego Orleanu ustawi tez mecze nba. 

Na samo MIA potrzebujesz 3-4 dni bo warto. 

Jeżeli nie byłeś to w ORL UNIVERSAL STUDIOS 

Podrasuj to koncertami NHL i Daytona. 

Wykupić można rejsy abyś tej egzotyki złapał przez tydzień od Jamajki po Barbados. To plus bardziej ułożone stany powinny pomoc złapać świetny bilans. Bezpieczeństwa jakości i dreszczyka przygody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie prawie w ogóle nie nęcą Stany. Chcę z tego korzystać jako punktu przesiadkowego. W sumie znalazłem tani lot Berlin-Miami w dobrej dacie, to chyba akurat 4 dni na miejscu w tym nowy rok i polecieć dalej na południe, bo w sumie oszczędzam ponad tysiąc złotych na locie w porównaniu z WAW-NY i potem południe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Mnie właśnie prawie w ogóle nie nęcą Stany. Chcę z tego korzystać jako punktu przesiadkowego. W sumie znalazłem tani lot Berlin-Miami w dobrej dacie, to chyba akurat 4 dni na miejscu w tym nowy rok i polecieć dalej na południe, bo w sumie oszczędzam ponad tysiąc złotych na locie w porównaniu z WAW-NY i potem południe

Za ile lot Ber Mia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.