Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, rw30 napisał:

1. nie wiem czemu ludzie tak panicznie boją się tych kaucji . Kaucji się nie ściąga z karty, tylko się ją blokuje (ściąga się tyle ile potrzeba w przypadku wystąpienia szkody)

2. masz w ogóle kartę kredytową ? jeśli nie to w ogóle nikt Ci nie pozwoli na wypożyczenie bez pełnego ubezpiecznia (które zwalnia z potrzeby blokowania depozytu), więc nie ma problemu. 

jesli masz no to ok, możesz brać bez pełnego ubezpieczenia , wtedy kaucja , ale i tak powinieneś wziąć ubezpieczenie wkładu własnego , najlepiej zewnętrzne które jest wielokrotnie tańsze niż pełne ubezpieczenie od wypo. Likwidowalem już tak parę szkód z wypożyczonych samochodów , przebiega to bez problemu .

Miałem kiepskie doświadczenia z jedną wypożyczalnia, gdzie raz że czekałem na zwrot kaucji 2 miesiące, dwa ujebali mi 30% mimo absolutnie żadnych szkód, nie odbierali i nie odpisywali, totalna olewka dlatego się zrazilem.

 

Nie mam problemu z pełnym ubezpieczeniem jeśli obniży to kaucje. Z tym że nie mam kredytowej, a rok temu normalnie wzialem bez ubezpieczenia pełnego na zwykla debetowke. Ale z tego co czytam opinie, to to car free jest spoko i nie odpierdalają maniany z kaucja za 4k przy najtańszym aucie pierdzie małym.

 

Jeśli ktoś ma coś jeszcze do polecenia, nawet z pełnym ubezpieczeniem i drożej, niż taniej ale pewniej to chętnie wysłucham porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Reikai napisał:

Miałem kiepskie doświadczenia z jedną wypożyczalnia, gdzie raz że czekałem na zwrot kaucji 2 miesiące, dwa ujebali mi 30% mimo absolutnie żadnych szkód, nie odbierali i nie odpisywali, totalna olewka dlatego się zrazilem.

wg mnie pech po prostu, to jest dziwna branża i czasem trzeba być upartym ale w razie czego raczej się kasę odzyska.... przy czym mi na 50 czy 60 wypożyczęń nie zdażyła się taka sytuacja (choć tak, miałem ze 2 czy 3 szkody, wszystkie pokryte z ubezpieczenia zewnętrznego)

6 godzin temu, Reikai napisał:

Nie mam problemu z pełnym ubezpieczeniem jeśli obniży to kaucje.

pełne ubezpieczenie od wypożyczalni ZNOSI zupełnie wkład własny, a w związku z tym depozyt

6 godzin temu, Reikai napisał:

Z tym że nie mam kredytowej, a rok temu normalnie wzialem bez ubezpieczenia pełnego na zwykla debetowke

to bardzo rzadka (rzekłbym: wyjątkowa) sytuacja, żeby można było na debetówkę wziąć samochód bez pełnego ubezpieczenia. Co w sumie ma sens, bo jeśli ktoś Ci wypożycza Ci sprzęt o wartości 15-30K € no to chciałby się na wypadek ewentualnych problemów zabezpieczyć, żadna sensacja.

...ale ogólnie na wypożyczalniach w Polsce to akurat zupełnie się nie znam, więc nic nie doradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, ignazz napisał:

A dlaczego nie Floryda? Masz sporo tego czego szukasz plus NBA?

Sam się czaje na jakiś tydzień na Florydzie. Bardzo popularny kierunek z UK.

 

Pytanie - większość lotów i wycieczek jest do Orlando, a nie Miami. Jaki jest to powod? Zawsze myslalem, że to Miami jest bardziej turystyczne.

 

Byłeś w Orlando? Możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał:

Sam się czaje na jakiś tydzień na Florydzie. Bardzo popularny kierunek z UK.

 

Pytanie - większość lotów i wycieczek jest do Orlando, a nie Miami. Jaki jest to powod? Zawsze myslalem, że to Miami jest bardziej turystyczne.

 

Byłeś w Orlando? Możesz polecić?

Disneyland?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał:

Groźny region podobno 

podobnie jak większość świata poza Europo i większościo Azji

8 godzin temu, RappaR napisał:

nie chce spędzić kilku dób w samolotach i na lotniskach. Seul ma bezpośrednie z Wawy 

ale może wejdź na skyScanner i wyszukaj sobie loty, zajmie Ci to jakieś 2 minuty i zobaczysz ile czasu i dup na lotniskach, ok? bo zdaje się jesteś słabo zorientowany.

Kuźwa, Seul do Cape Town to jak Katowice do Krakowa, jakbyś podał że się nastawiasz na jakiś kozak kierunek to spoko, ale Seul? LOL, no ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rw30 napisał:

podobnie jak większość świata poza Europo i większościo Azji

ale może wejdź na skyScanner i wyszukaj sobie loty, zajmie Ci to jakieś 2 minuty i zobaczysz ile czasu i dup na lotniskach, ok? bo zdaje się jesteś słabo zorientowany.

Kuźwa, Seul do Cape Town to jak Katowice do Krakowa, jakbyś podał że się nastawiasz na jakiś kozak kierunek to spoko, ale Seul? LOL, no ale co kto lubi.

No właśnie patrzyłem i tak wychodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff, no to źle patrzyłeś, ale co mi tam

 

7 godzin temu, Reikai napisał:

Pytanie - większość lotów i wycieczek jest do Orlando, a nie Miami. Jaki jest to powod? Zawsze myslalem, że to Miami jest bardziej turystyczne.

 

niech zgadnę - Orlando fchooj tańsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał:

Myślę jeszcze nad jakimś rejsem po morzu śródziemnym - raczej na razie z ciekawości jak to wygląda. Nie musi być drogo, nie musi być długo, byle łatwo dolecieć do portu :)

to nie jest tak że większość tych wielkich statków zimo śmiga po karaibach? nie znam się na rejsach zupełnie, ale tak słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice wrócili w sobotę  z rejsu Marsylia ( lot z Krakowa) Genua Neapol Sycylia Malta Barcelona Marsylia na nowym z 2019’roku 5 tysięcznym wycieczkowcu. Dawno ich nie widziałem tak zachwyconych. 
 

weź jakby co lewa stronę burty kajutkę z balkonem. 
 

rejsujznami.com sobie przejrzyj 

MSC warte polecenia 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.