Skocz do zawartości

WAKACJE A COVID podróże w 2021 roku


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat gdzie chciałbym poczytać/podyskutować o możliwościach podróżowania w różne miejsca w Polsce i na świecie. 
obecnie trwa dosyć liczny pęd ludzi na wakacje w miejsca dosyć egzotyczne bo obok Egiptu wyrastają na liderów Zanzibar ( bardziej celebryci bo to ponad 4,500 wydatek ) i Wyspy Zielonego Przylądka (3,200 w promocji 4****) 

Kazdy wyjazd to oczywiście ryzyko wiec każdy na swoją odpowiedzialność leci ale z tego co widzę sporo ludzi się ruszyło. 
 

ktos? Coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

Zakładam temat gdzie chciałbym poczytać/podyskutować o możliwościach podróżowania w różne miejsca w Polsce i na świecie. 
obecnie trwa dosyć liczny pęd ludzi na wakacje w miejsca dosyć egzotyczne bo obok Egiptu wyrastają na liderów Zanzibar ( bardziej celebryci bo to ponad 4,500 wydatek ) i Wyspy Zielonego Przylądka (3,200 w promocji 4****) 

Kazdy wyjazd to oczywiście ryzyko wiec każdy na swoją odpowiedzialność leci ale z tego co widzę sporo ludzi się ruszyło. 
 

ktos? Coś?

Ja jadę w lipcu na Kaszuby. Wstrzymam się jeszcze z wyjazdami zagranicznymi raz, że nie wiadomo co to będzie a dwa, że wspomogę, nie jakoś znacząco ale jednak lokalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

Niestety zaczyna mnie nosić z nudów. 

Ale Ty oczekujesz, że ktoś tu na forum powie ci czy lepiej Zanzibar czy Wyspa wielkanocna? Bo w sumie to nie wiem czego oczekujesz? 

 

23 minuty temu, ignazz napisał:

becnie trwa dosyć liczny pęd ludzi na wakacje w miejsca dosyć egzotyczne

Mam znajomych którzy lecą na kajta na Wyspy Zielonego Przylądka ale to jest wyjątek . Nawet wśród zamożnych nie widze pędu do takich wakacji obecnie. Więc albo masz nietypowe otoczenia albo jest inne wytłumaczenie

Ludzie obecnie chcą się wyrwać ale warunki odstraszają od rezerwowania sobie lotów hoteli wakacji itp bo przecież większosć moich znajomych na szczepienia to się załapią we wrześniu a prywatnie to chyba nawet nie ma jeszcze dostępnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę ze ktoś gdzieś poleci i poleci miejsce. A gdzie to już inna sprawa. Na chwile obecna czekam na to aby zrobiło się cieplej aby poleciec do Turcji. Ogolnie boje się lecieć do Egiptu jak i WZP. A tamte miejsca ostatnio wpadły mi w ucho i sprawdzałem oferty bo są dużo tańsze niż normalnie. 

Sporo ludzi z pracy było w różnych kierunkach i ciekawy jestem jakie są opcje i gdzie jakie obostrzenia. 

i właśnie o tego typu informacje jakimi dysponować będą twoi znajomi z kajtow mi chodzi 

Nie jestem w tym temacie zainteresowany dyskusja jaki procent społeczeństwa może sobie pozwolić na podróże w dosyć kruchych czasach obecnie a o praktyczne podpowiedzi. 

Jedna gownoburza o płacy minimalnej przyzwoitości zupełnie starcza. 

A kierunki o których wspomniałem związane są z większa dostępnością ( rabaty 30%) lub/i liberalna polityka turystyczna bo w Austrii czy Niemczech hotelu nie zarezerwujesz. 

I o ile biura podróży stacjonarne są zamknięte to w internecie można kupić sporo kierunków choc o normalnym biznesie biura i hotele mogą zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zeszłym roku większośc ludzi raczej woli niczego nie planować. Bo mi do dziś Lot nie zwrócił wszystkich kosztów za anulowane bilety i to mimo ,że to rząd zakazał lotów. A ja przynajmniej hotel mogłem bezkosztowo odwołać a czasem się po prostu nie da zwłaszcza w sytuacjach z dnia na dzień . Ja obecnie rozpatruje tylko i wyłacznie Europe i to w formie samochodem do Bretanii albo Góry Harzu. W razie czego można w jeden dzień wrócić autem. Wystarczy mi historia jak znajomi byli służbowo w UK i im anulowali lot powrotny i była niezła jazda z powrotem

Ja na razie jedyne co planuje to Bory Tucholskie - część kujawska pomiędzy Brodnicą a Bydgoszczą. Lubię to miejsce od kilku lat. Cisza , czyste jeziora. Nie ma tłumów . Pyszne truskawki z Koronowa . A jakby co to można skoczyć do Grudziądza bo blisko  ( lubię) albo Chełmna ablo Chojnic jak ktoś lubi takie ciekawe małe miasteczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można lubić Grudziądz to nie wiem. Przecież to mniejszy biedniejszy Radom. Potężny wybór... dyskontów. 
Ogolnie Bory Tucholskie lub Pojezierze Brodnickie to świetne miejsca na wyciszenie. Skracając sobie trasę znad morza i uciekając od korków w okolicach 3Miasta zawsze jadę Kaszubami i Krajna. 
w sumie S5 pomaga Tobie zaglądać w te rejony. 
goraco polecam jak nie znasz Grill Stopka koło Koronowa. Najlepsza karkówka z sosem w Polsce. Fantastyczna miejscówka 20km od Bydgoszczy wyjazd na Koszalin. Sos epicki domowy na chrzanie. 

Oby przetrwali kryzys. 

https://www.stopkarozen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to w okolicahc Bydgoszczy zatrzymujemy się w Osielsku i Memo at Home.. A co do Grudziądza to nie doceniasz spichlerzy . Szerokiej plaży idealnej pod piknik. Przyjemnych kawiarni gdzie podają ci kawę z Jemenu po arabsku zaparzana w mosiężnym naczyniu

Jako miejsce do życia to nie jako miejsce na 1 dniową wycieczkę jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

mi do dziś Lot nie zwrócił wszystkich kosztów za anulowane bilety

jeśli chodzi o same bilety anulowane przez lot, to wezwanie do zapłaty czyni cuda. czekałem kilka miesięcy, w końcu na fejsiowej grupie znalazłem poradę i po dosłownie 3-4 dniach od wysłania mailem (!) pieniądze były zwrócone. więc jeśli u ciebie w tym rzecz, to mogę podesłać wzór pisma.

@ignazz znajomi kilka dni temu polecieli do egiptu. bardzo sobie chwalą, bo jest mało ludzi, mają praktycznie całe skrzydło hotelu dla siebie i pustą plażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ignazz napisał:

Ogolnie boje się lecieć do Egiptu jak i WZP.

Egipt jeszcze jestem wstanie zrozumieć, ale co masz do WZP?

No chyba, że strasznie się nudy boisz bo jak lecisz na wakacje nie tylko leżeć 7/14 dni, ale też coś pozwiedzać, obejrzeć, popstrykać fotki to tam się srogo zawiedziesz. Tam tylko leżeć, imprezować i pić. No i prawie 6h lotu. 

Jak otworzą granice ja uderzam znów na Bałkany. Niby dwa razy w to samo miejsce się nie jeździ ale marzy mi się znów Makarska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Eld napisał:

Niby dwa razy w to samo miejsce się nie jeździ ale marzy mi się znów Makarska. 

Split, Makarska i Omiś to moje ulubione miejsca w Chrowacji + Park Plitvice.  Mało jest takich miejsc na świecie gdzie praktycznie z jednej strony morze, a z drugiej góry  mające blisko 2 tys m wysokości - zresztą w tych górach do dziś są opuszczone wioski po wojnie - szkoda, że większość ludzi jedzie autostradą i trochę omija ten teren. Jak byłem  bodajże w 2001 roku pierwszy raz, to okolice granicy Serbsko - Chorwackiej przyprawiały ciarki na plecach. Niemniej polecam pojeździć trochę i koniecznie rejs na wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wycieczkę na Białoruś, o ile da się tam wjechać. Od dawna chcę zwiedzić twierdzę i poznać ten kraj bliżej.

Dłuższy weekend rowerem po Szwajcarii kaszubskiej z kumplami.

 

 

A żona ostatnio o Zanzibar wspominała, bo połowa ceny w stosunku do lat poprzednich. Choć ja zwolennikiem tego pomysłu nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Planuję wycieczkę na Białoruś, o ile da się tam wjechać.

Ojciec był przed covidem. 

Czysto, spokojnie, bezpiecznie. Oczywiście, luksusów nie ma i widać niższy poziom życia, ale ogólnie wrażenia miał bardzo pozytywne i wszystkim poleca. Dużo lepiej wyskoczyć na Białoruś, niż na Ukrainę lub Litwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 'zamknięte' resorty typu właśnie Sal / Cabo Verde czy w mniejszym stopniu Zanzibar, z niewielko lokalno populacjo + testami na wjeździe (Sal), wydajo mi się najbezpieczniejszymi na tę chwilę miejscami. Minusem jest to, że jak się gdzieś CoVid pojawi, to możliwe, ze całe miejscowości, bądź, w przypadku miejsc typu Sal, całe wysepki, będą zamykane. + opieka zdrowotna w takich miejscach też jest wątpliwa.

Pytanie kto na ile się boi CoVida tudzież może pozwolić sobie na bycie zamkniętym przez parę tygodni.

A gdzie można jechać - lista, wbrew pozorm jest długa  , więc zależy to od Twojego budżetu i preferencji. 

Z miejsc w miarę popularnych Kanary chyba cały czas są otwarte (z testem).

Kraje arabskie typu Turcja czy Egipt - akurat w żadnym z tych dwóch nie byłem, ale przy ich podejściu do higieny raczej bym odpuścił.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat - planujemy (już od dłuższego czasu) podróż na Zanzibar całą rodziną. COVID zepsuł nam plany w zeszłym roku, więc może uda się w tym. Chciałbym najpierw zbadać sytuację epidemiologiczną, żeby sie nie okazało, że wszystko zamknięte (restauracje, jakieś atrakcje dla dzieci). Czy wie ktoś z Was coś na ten temat? @rw30 ? Żona dzisiaj się szczepi (służba zdrowia), mam nadzieję, że mi też się uda do czasu wyjazdu. Druga rzecz to pogoda: marzec-maj to pora deszczowa, więc wstępnie planujemy czerwiec. Może do tego czasu też sytuacja z COVID-em się uspokoi?  

W dniu 7.01.2021 o 14:56, ignazz napisał:

Jak można lubić Grudziądz to nie wiem. Przecież to mniejszy biedniejszy Radom. Potężny wybór... dyskontów. 

Moja żona pochodzi z Grudziadza, mieszkają tam teściowie - moim zdaniem bardzo zadbane, czyste miasto. Taki Radom nie ma startu moim zdaniem. Owszem, dyskontów dużo ;) Polecam spichrze, tereny nad Wisłą (np. fajny spacer można zrobić po wałach przeciwpowodziowych), można zwiedzić cytadelę i przejechać się starym poniemieckim tramwajem (Grudziądz to najmniejsze miasto w Polsce posiadające linie tramwajowe). Zaletą jest też, że można autostradą dojechać. Moim zdaniem spory potencjał turystyczny, nie w pełni jeszcze wykorzystany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.