Skocz do zawartości

East Division 20/21


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2021 o 07:08, Szabla napisał:

McCabe 6 do 8 miesięcy poza grą. Szable ładnie się postawily Wyspiarzom. Zabraklo szczęścia. 2 słupki.

Za to dzisiaj... 4 słupki jednak poszły za tym bramki. Szkoda Ullmarka, który obronił 42 strzałów, a jedyna bramkę puscil na 27 sek przed koncem.

Nie oglądałem całych meczów, tylko skróty, ale mam wrażenie, że coś drgnęło z gra, zazębiłby się trybiki. Moze to myślenie życzeniowe...

Sabres mają świetny powerplay w tym sezonie, ale kompletnie sobie nie radzą jak mają atakować 5v5. Nie ukrywam również, że Eichel mnie rozczarowuje. 16 meczów i tylko 2 bramki, Hall 1 bramka. Słabo. No i trzeba się chyba pogodzić, że ze Skinnera to już nic nie będzie. Krueger go widzę odsuwa. Gracz za 9 baniek w 4 linii, grający średnio po 13mpg? Mocne. Patrzę w salary, a on ma jeszcze 7 lat kontraktu 🤦‍♂️. Współczuję naprawdę, a o złych kontraktach to coś wiem (patrz. Ladd podpisany niegdyś przed Snowa w Islanders, który nadal ciąży w salary). Z pozytywów, Ullmark fajnie w bramie wygląda, no i jeszcze raz wspomnę, świetny powerplay (Olofsson!), najlepszy w NHL na ten moment. 

ps. Odpaliłem ich przed chwilą i widzę, że bez Eichela. Szkoda :(. Oo, mają właśnie powerplay, może coś wymyślą. 

ps2. Zawsze miło posłuchać przy meczach Sabres, Ricka Jeanneret ;)

ps3. No niestety, pierwszy powerplay bez bramki. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ullmark wypadl na conajmniej miesiąc.  Eichel też kontuzjowany. Nie wiem na razie na jak długo.

A w skuteczności PP Szable są na... 1szym miejscu. A 5 na 5. Szkoda mówić. Tragedia

Nie ma Ullmarka i Eichela, nie ma zwyciestw. Juz 0-2

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót z ataku do obrony graczy Buffalo i ogólnie zabezpieczenie tyłów w takich sytuacjach fatalne dzisiaj. Co kontra Phily to groźna sytuacja. Jak Hutton ich trochę trzymał w tym meczu tak na koniec tercji gracze Flyers się trochę zabawili i dwa razy dostał w piąta dziurę. 

Btw, jakby ktoś mi powiedział, że Hall trzy sezony temu był mvp rozgrywek to bym go wyśmiał. On wtedy minimalnie pokonał w głosowaniu MacKinnona, a jak od tej pory potoczyły się ich kariery to widzimy... 

20 minut temu, Szabla napisał:

Ullmark wypadl na conajmniej miesiąc.  Eichel też kontuzjowany. Nie wiem na razie na jak długo.

😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowo-utworzona dywizja East jest arcyciekawa!

Nie pamiętam by tak wyrównana i zacięta walka odbywała się pomiędzy aż 5 zespołami które idą praktycznie "łeb w łeb" i między 1 a 5 miejscem są tylko 3 punkty różnicy! Zdaje sobie sprawę, że tutaj w grę wchodzą Jeszcze mecze nierozegrane przez poszczególne drużyny ale zapowiada nam się walka do samego końca o każde z powyższych 5 miejsc!

Jestem bardzo miło zaskoczony i pozytywnie nakręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa... Hutton 1 zwycięstwo na bodajże 7 meczów  a Ullmark kontuzja. Masakra jakaś. Buffalo wyrówna rekord o ile mnie pamięć nie myli w ilości sezonow pod rząd bez PO. Jak tak dalej pójdzie (a nie zanosi się na cud) dolacza do zacnego grona 2 druzyn z najdłuższa seria bez playoffów. Florida i Edmonton po 10 sezonów pod rząd bez PO. Po sezonie druzyna pójdzie w rozsypkę bo wielu straci cierpliwość i po sezonie  21/22 Sabres moga byc samodzielnym liderem mało zaszczytnej klasyfikacji. Póki co ich posucha trwa 9 sezonów. 2gi GK juz by  duzo dal. Niestety brak go w Szablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Raven2156 napisał:

Nowo-utworzona dywizja East jest arcyciekawa!

Nie pamiętam by tak wyrównana i zacięta walka odbywała się pomiędzy aż 5 zespołami które idą praktycznie "łeb w łeb" i między 1 a 5 miejscem są tylko 3 punkty różnicy! Zdaje sobie sprawę, że tutaj w grę wchodzą Jeszcze mecze nierozegrane przez poszczególne drużyny ale zapowiada nam się walka do samego końca o każde z powyższych 5 miejsc!

Jestem bardzo miło zaskoczony i pozytywnie nakręcony.

Najmocniejsza dywizja? Całkiem możliwe. W normalnych warunkach pewnie wszystkie z tych pięciu zespołów, by zagrały w PO, jednak w zmienionej formie, gdzie nie ma dzikich kart, ktoś będzie mocno rozczarowany na koniec. Oby nie padło na Wyspiarzy :)

52 minuty temu, Szabla napisał:

Po sezonie druzyna pójdzie w rozsypkę bo wielu straci cierpliwość

Trade request Eichela? :(

53 minuty temu, Szabla napisał:

2gi GK juz by  duzo dal. Niestety brak go w Szablach.

Niestety, gracze tacy jak niegdyś Hasek to na drzewach nie rosną, ale piszę już od dawna, że trzeba dołożyć drugiego dobrego bramkarza do Ullmarka, bo Hutton jest słaby! 

 

@Wujek Wójcik

Widzę Lafrenière się lekko przebudził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przed tym sezonem krążyły memy i ploty, że Eichel będzie zawijał wrotki. Troche słabo, nie wiem od czego to zależy bo były momenty w Bufflo, że to wyglądało na ogarnięty zespół...ale cos tam nie działa choćby na przykładzie O'Reillyego gość wbija do nich do zespołu po chwili jest załamany, ma doła i nie chce tam grać, pół roku później wygrywa mvp i puchar stanleya, nie wiem o co chodzi, w sumie z Rangers czy Leafs od lat jest podobnie...Lafrenier chyba usłyszał nasze wrzuty, ale nadal poniżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hall jest chętny podpisać nowy kontrakt pomimo rozczarowujacej dyspozycji jego jak i Buffalo. Tak niby twierdzi.

Nie przepadam za nim, ale ma papiery na grę i dobrze, ze zlozyl taka deklaracje. Daje to troche jednak spokoju i ciut więcej pewności co do przyszłych działań personalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brama Barzala!!! 😮

 

Nelson szybko poprawił i już prowadzenie Wyspiarzy :D

Clutterbuck i 3-1. Ile potrzebowali, 5 minut?! :)

Mayfield 4-1. Koncert trwa!

Fajna ciekawostka się pojawiła na ekranie w trakcie drugiej tercji. Islanders to jedyna drużyna w NHL, w tym momencie, która ma 4 graczy z przynajmniej 9 bramkami na koncie (Lee, Pageau, Eberle, Barzal).

Ostatecznie 5-2. Barry chyba zadowolony, bo na ten moment jego chłopaki liderują w tej silnej dywizji.

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, trochę jednym okiem obserwuje NHL w tym roku, bo obowiązki nie pozwalają na więcej, ale za każdym razem trochę żal, ze przez covid jest tak turbo mocna dywizja. Te 5 ekip na luzie by zrobiły PO w starym systemie. Trochę moje Pingwiny się rozegrały, bo początek był taki sobie i dużo wskazywało, ze to oni mogą być ofiara...obecnie wyglada to niezłe, a terminarz sprzyja...8x Devils, 6x Sabres, mniej więcej tyle spotkań z tymi ekipami jak z reszta z big5...ale dywizja przeciekawa!

Kto by pomyslal, ze dożyje takich Islanders :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie Isles za czasów Mario Cz. kojarzą się kiepsko, jako zespół, który zmarnował jego potencjał i najlepsze lata, zawsze chciałem go widzieć w innym mocniejszym klubie. Dodatkowo kojarzyli mi się z wiecznymi problemami z kasą, a do niedawna i miejscem do grania. 

 

PS Jesli jeszcze nie widzieliscie jak Dominik Hasek wspomina, że ojciec Patricka Kane pożyczył od niego fure to musicie to zobaczyć;)

Edytowane przez Wujek Wójcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz Islanders to mówisz przede wszystkim, era dominatorów pierwszej połowy lat 80. Denis Potvin, Mike Bossy, Bryan Trottier itd. oraz legendarny trener, Al Arbour. Jednak trzeba pamiętać, że to nie tylko 4 tytuły i 5 finałów w ciągu 5 lat, ale ten zespół był mocny przez ponad dekadę. Poczynając, od połowy lat 70. aż 14 występów w PO z rzędu. Jak to często bywa, po grubych latach przychodzą chude lata, no i dla Wyspiarzy takie przyszły. Jeszcze na początku lat 90., w drugiej kadencji Arboura udało się zagrać w finale konferencji, ale dawny blask Wyspiarzy zaczął gasnąć i zgasnął okrutnie na długie lata. Poza jakimiś wyjątkami jak czasy Laviolette'a czy pojedyncze sezony Capuano (ale i tak były to zespoły max na 1 rundę czy ewentualnie raz na 2 rundę PO) to była straszna kicha na Long Island. Czerkawski dwa najlepsze sezony zagrał za czasów Goringa, czyli 99-01, gdzie Islanders robili poniżej 40% możliwych do zdobycia punktów i nie powąchali nawet PO. Można gdybać, co by było gdyby wtedy zamienić jego i Krzyśka Oliwę na zespoły. Pewnie kariera Mariusza odbiłaby się znacznie większym echem, bo Devils byli wtedy bardzo mocni, a sukcesy zawsze są głośne. Ale z drugiej strony, wtedy ja pewnie dzisiaj nie emocjonowałbym się tak ekipą Trotza, tylko spokojnie obserwował przebudowę Diabłów :)

Jak już jesteśmy w temacie Trotza. Ten facet odmienił tę organizację, ale podziękowania najpierw dla ludzi, którzy rozpoczęli ten projekt, czyli nowi właściciele i Lou Lamoriello, bo to oni namówili Trotza do pracy na Long Island. Dalej nie wierzę jak Capitals mogli mu pożałować całych 5 baniek wypłaty, żeby po sezonie mistrzowskim został w stolicy. Nie wiem czy najlepszy trener w NHL, ale całkiem możliwe, że tak, bo to co robi z Wyspiarzami jest nieprawdopodobne i powinni sobie Capitals mocno pluć w brodę.

Kończąc, przejdę do spraw bieżących, z jeenej strony trochę pozytywnych, z drugiej niestety negatywnych. 

Półmetek sezonu praktycznie za nami, a Islanders mają obok Panthers najwięcej punktów w Lidze. Procentowo mają 5 bilans w Lidze, a najlepszy w swojej dywizji. Tylko Vegas tracą minimalnie mniej bramek na mecz jak dotąd (2.15 vs 2.17). Super :D

Druga kwestia to poważna kontuzja kapitana Andersa Lee i wypada on na czas nieokreślony (oby chociaż na PO się udało wrócić). Już go wpisali na LTIR, dzięki czemu w salary udało się uwolnić trochę milionów i pewnie należy się spodziewać jakiegoś ruchu. Z kolei protokół covid zatrzymał ostatnio Pageau i Dobsona :(

Mimo wszystko trzeba myśleć pozytywnie i póki zespół jest na fali (nawet mniej doświadczeni gracze, którzy wskoczyli do grania, tj. Wahlstrom, Bellows, czy ostatnio Aho, strzelają ważne bramki i asystują), jak najlepiej to wykorzystać.

Let's go Islanders!!! :D

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruger zwolniony z Buffalo. Na razie nie wiadomo kto go zastapi, ale jest pozytyw 😜

Ovi wskakuje na 6 miejsce wszechczasow wsrod strzelców przed Phila Esposito z 718 golami. Przed nim Dionne 731, Hull 741, Jagr 766, Howe 801 i Gretzky 894. Jakby nie kadłubowe sezony (poprzedni i obecny) moglby siedzieć lada chwila na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szabla napisał:

Kruger zwolniony z Buffalo. Na razie nie wiadomo kto go zastapi, ale jest pozytyw 😜

Na razie go zastapi dotychczasowy asystent, czyli Don Granato. Kilka ciekawych nazwisk na giełdzie trenerów jest, ale coś czytałem, że mogą szukać trenera z NCAA.

Warto wspomnieć, że to już trzecie zwolnienie trenera w NHL, w tym sezonie. Wcześniej Calgary i Montreal to zrobiły. 

Btw, mimo że wspominałeś, iż Hall chciałby zostać w drużynie, to spekuluje się, że mogą go jednak wymienić. Wśród potencjalnych kontrahentów, m.in. Islanders, którzy po kontuzji Andersa Lee, mogą szukać jakiegoś skrzydłowego. 

6 godzin temu, Szabla napisał:

Ovi wskakuje na 6 miejsce wszechczasow wsrod strzelców przed Phila Esposito z 718 golami. 

A Backstrom zapisuje kolejną asystę przy bramce Oviego. Co za duet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.