Skocz do zawartości

East Division 20/21


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje się bez bicia, po niepoprawnym optymizmie dopadł mnie pesymizm. Chwilowo jestem a raczej byłem człowiekiem małej wiary (tak mam, raz tak, raz siak). A tu co? Z Filadelfią Hall i Eichel po 3 asysty, 2 gole Reinharta. I to jest 1sza linia! Na usprawiedliwienie Flyers zagrali oni bez Ghosta (covid) i Couturiera, który ze 2 tyg bedzie pauzował. Slabienko w bramce Hart.

Z pesymizmu dopadł mnie optymizm i liczę na powtorke dzisiaj w nocy.

Go Sabres!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hu..siu.. hu..siu...

Siedze sobie na huśtawce i tak się bujam, raz w górę, raz w dół

Jakos łatwiej mi jest z góry pisac (ale dlaczego? ;) ), to i teraz pisze.

Wygrana z NYR. Git. Cieszy 1sza bramka Eichela w sezonie. Chyba czul ciazaca  na nim presje, bo po golu widac bylo sporo ulgę. Przynajmniej ja tak to odebrałem 

Mam też wrazenie, ze wiej punktów niz w poprzednich sezonach zdobywaja dalsze linie.

Spoko.

Na razie zostaje na górze ;)

Let's go BUFFALO!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć. Całkiem dobry mecz, na tablicy wyników remis, szykujesz się do dogrywki, a tu niecałe 30s przed końcem ktoś robi ci psikusa i wyjeżdżasz z niczym :(

Wróć, nie wyjeżdżasz. Będzie okazja do rehabilitacji pojutrze, a potem jeszcze dwa wyjazdowe mecze z Flyers. Będę optymistą i liczę, że dwa mecze z trzech uda się wygrać, a potem seria meczów u siebie, gdzie teoretycznie powinno być łatwiej, no właśnie tylko teoretycznie, bo kibiców niestety brak. Tyle, że nie trzeba podróżować przez jakiś czas. 

Cieszy, że Barzal od początku dobrze wszedł w sezon. Młody Dobson oprócz koszmarnego meczu z Rangers, też nieźle sobie radzi. Oby ten zespół zaraz ruszył, bo przydałoby się zrobić serię zwycięstw (czy meczów z punktem) jak w zeszłym roku :)

Ale na razie, jak to mówią - NY na czele jak odwrócimy tabelę (pamiętajmy, że Buffalo to również stan Nowy Jork, a Newark, mimo że New Jersey to praktycznie metropolia NYC) 😅

Jednak wierzę, że będzie lepiej. 

Let's go Islanders!!! :D

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rangers niestety w kratke, dużo ludzi z fanbasu Rangers zaczyna mocno powątpiewać w Quinna jako trenera. Zawsze byłem pozytywnie nastawiony do gościa z Bostonu, zarzucano mu, że nigdy nie trenowała zespołu NHL i brak doświadczenia. Mnie troche irytuje już rotacja w liniach, ja wiem, że ma młodą krew i musi troche minąć zanim dopasuje odpowiednie układy ale no właśnie ile to ma jeszcze trwać...póki co z Lafreniera jestem bardziej zadowolony niż z Kakko, poodba mi się też, że K'Andre dostaje więcej minut. Moja druga ekipa Blues też w kratke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Kakko, jako od dwójki rywalizującej z jedynką faktycznie ciut więcej powinno się wymagać. Zwlaszcza, ze owa jedynka lideruje w Diabłach w klasyfikacji punktowej, czego o Kakko powiedziec nie można.

A propos' Hughesa, oglądając mecze Szabel z Diablami komentatorzy ocenili (o ile dobrze zrozumialem), że Hughes zrobił największy postep z całej NHL.

Edytowane przez Szabla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujek Wójcik napisał:

Jeszcze nie znam szczegółów ale DeAngelo na liscie waivers...masakra, cos tam odwalił. 

Quinn niczego nie potwierdził, ale też niczemu nie zaprzeczył. Wspomniał tylko, że tu nie chodzi o jeden incydent. Na tt piszą, że nie podobała im się jego postawa w mediach społecznościowych, coś tam jeszcze mogło być na rzeczy, bo DeAngelo ogólnie ma opinię kontrowersyjnego charakteru. Za błahostkę, by tak nie postąpili, bo widać, że w niego wierzyli i był ważną częścią tego projektu. Btw, sezon zaczął słabiutko. 

Na Manhattanie jest już spalony. 

4 godziny temu, Szabla napisał:

A propos' Hughesa, oglądając mecze Szabel z Diablami komentatorzy ocenili (o ile dobrze zrozumialem), że Hughes zrobił największy postep z całej NHL.

Trochę wcześnie jeszcze na takie oceny, ale całkiem możliwe, że tak będzie. Jak na #1 draftu to był spory zawód rok temu, ale nie każdy jest gotowy od razu do gry w NHL, tym bardziej, że Jack to raczej filigranowy gracz. Ale przed draftem eksperci mówili, że z braci Hughes to on jest bardziej utalentowany, a widzieliśmy jak starszy wszedł do ligi. Tak że talent u Jacka z pewnością jest duży :)

Z graczy, u których na starcie widać spory postęp to np. Farabee z Flyers podoba mi się. Pamiętam jak się śmialiśmy rok temu, że ledwo wszedł, a już fika do wszystkich, ale widać, że ma możliwości na fajne granie, twardy zawodnik. 

Pozytywnie zaskakuje też Minnesota Wild, a tam warto zwrócić uwagę na dwóch graczy z jednej linii, którzy na starcie są świetni, a niekoniecznie można było się tego spodziewać. Joel Eriksson Ek i Jordan Greenway. Ogólnie gra Wild podoba mi się. Może coś krótko o nich napiszę na dniach :)

Jak patrzę statystycznie z takich mniej znanych graczy to też Jordan Kyrou z Blues się wyróżnia, bo na starcie sezonu już ma 5 bramek i 5 asyst, a nie gra jakiś wielkich minut, bo ok. 15min na mecz średnio jak dotąd. Ale o nim za bardzo nic poza tym nie napiszę, bo Blues raczej nie oglądam. Może @Wujek Wójcik coś krótko powie o nim? ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Braveheart22 napisał:

Trochę wcześnie jeszcze na takie oceny, ale całkiem możliwe, że tak będzie. Jak na #1 draftu to był spory zawód rok temu, ale nie każdy jest gotowy od razu do gry w NHL, tym bardziej, że Jack to raczej filigranowy gracz. Ale przed draftem eksperci mówili, że z braci Hughes to on jest bardziej utalentowany, a widzieliśmy jak starszy wszedł do ligi. Tak że talent u Jacka z pewnością jest duży :)

 

Jest i trzeci - Luke. Podobno jeszcze większy talent od starszych braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Szabla napisał:

Od Kakko, jako od dwójki rywalizującej z jedynką faktycznie ciut więcej powinno się wymagać. Zwlaszcza, ze owa jedynka lideruje w Diabłach w klasyfikacji punktowej, czego o Kakko powiedziec nie można.

A propos' Hughesa, oglądając mecze Szabel z Diablami komentatorzy ocenili (o ile dobrze zrozumialem), że Hughes zrobił największy postep z całej NHL.

kakko to nie bombardier. nigdy nie bedzie w czolowce ligi jak idzie o punktacje kanadyjska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 16:02, Braveheart22 napisał:
Ale o nim za bardzo nic poza tym nie napiszę, bo Blues raczej nie oglądam. Może @Wujek Wójcik coś krótko powie o nim? ;)

Hej wywołany zostałem więc coś skrobne, niestety w tym roku jeśli chodzi o Blues to tylko highlajty widziałem poki co ale no "Kyriu" robi mega wrażenie. Notka jego dokonan:

 

Through seven games, Kyrou currently leads the Blues with three goals and a point-per-game average. From a statistical standpoint, Kyrou's 5.22 points-per-60 is first in the NHL, his 2.98 primary-assists-per-60 is second among players with at least five games played and his shots-per-60 of 11.92 is 16th. It might be a small sample size, but Kyrou has simply been one of the league's best offensive players thus far and, in the vein of Jakub Vrana in Washington, making the most of his opportunities despite not playing on the first line.

 

Siedem spotkan, trzy bramki, asysty też widać ogarnia. Dobrze bo mam wrażenie,  że O' Reilly i całe Blues mają jakąś zadyszkę od zeszłego sezonu więc da kopa ktoś taki. Podoba mi się też zmiennik Benningtona, bronił świetnie. Wracając do sprawy DeAngelo to wielka szkoda, bo przydawał się bardzo i był walczakiem, a mało ich w Rangers, obok niego Lemioux sie wyroznia, nikt z ligii chyba sie poki co nie zgłosił. W tym sezonie fakt początek tragiczny, jestem ciekaw kto się skusi, mysle, ze druzyny w budowie będą chętne i z mniejsza obawa o zepsucie atmosfery w szatni niz jacys contenderzy. Nie zdziwie się jak Steve Y wezmie go do Detroit. Tyle, ze kumpel mi wspominał jeszcze o jakis wypowiedziach Tonyego skrajnie prawicowych, nie wiem ile w tym prawdy, ale w stanach są uczuleni na to i przy okazji dwulicowi, ale nie zaczynajmy polityki tu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujek Wójcik napisał:

Siedem spotkan, trzy bramki, asysty też widać ogarnia.

W 9 meczach już 10 punktów za 5 bramek + 5 asyst, tak że śmiga ładnie ;)

Btw, jeszcze kolega Hughesa z Devils, Miles Wood miłe zaskoczenie, bo 9 meczów 8pkt (5bramek+3asysty) i +7 w statystyce +/-, i jeszcze debiutant, obrońca Ty Smith - 8pkt (2bramki+6asyst) i +4. Spoko Diabły zaczęły ten sezon, naprawdę zaskoczyli mnie, bo myślałem, że od początku będą mocno odstawać. 

@Szabla

Odwołali nam meczyk Islanders-Sabres, bo z Devils ktoś tam covid, a Buffalo teraz grali z nimi dwumecz, więc też uziemieni :(

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manago K'Andre Millera raportował do władz Rangers o złym traktowaniu jego podopiecznego przez DeAngelo. Tony już oficjalnie bez szans na powrót i marne szanse coś widze, żeby jakiś team go wziął. Szkoda kurde mimo słabego sezonu wydawał mi się solidnym grajkiem i trzonem zespołu...a dziś dzieciak z Long Island strzelił dla Rangers brameczke co mnie zdziwiło chłopaki ograli Capitals.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki tydzień miałem i trochę wypadłem z obiegu, ale dzisiaj sporo NHL nadrobiłem :)

Bardzo fajny mecz Islanders-Penguins. Cieszy, że seria porażek wreszcie zakończona. 

1/5 sezonu mniej więcej za nami i trochę zaczyna się kształtować tabela. Boston szczerze mnie zaskoczył. Odeszło dwóch ważnych obrońców, były problemy z kontuzjami, a oni i tak są najlepsi w dywizji. Pastrnak szybko wrócił i od razu w świetnej formie. W ogóle ten atak Pasta-Bergeron-Marchand to jest kosmos. Flyers też mocni (stawiam, że takie top2 będzie na koniec RS). Capitals też mieli swoje problemy (Ruscy pobalowali i opuścili kilka spotkań haha), ale jednak raczej wygląda na to, że wstępnie są faworytem do uzupełnienia top3. Ale walka o 4 seed (w sumie o 3 być może też) w tej dywizji będzie mocna! :D

Na koniec podrzucam dla porównania. 

 

 

Btw, Ovi pnie się w górę na liście najlepszych strzelców wszechczasów. W tym czasie Pastrnak strzela 9 hattricka w karierze (ma podobną średnią jak Ovi na ten moment, czyli hattrick co jakieś 42-43 mecze. Kosmos!). Wygląda na to, że Czech ma papiery na to, by być godnym następcą Rosjanina :)

 

ps. @kcp78 zobaczymy już w przyszłym sezonie Robina Salo w barwach Islanders? :D

 

ps2. @Wujek Wójcik ta bramka Bitetto trzeba przyznać, że po kapitalnej akcji. Myślę, że warto ją pokazać ;)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy już możemy mówić, że Alexis Lafrenière był mocno przehajpowany? 

Media ostro nakręcały jego wartość. Eksperci mówili, że chłopak jest gotowy zarówno pod kątem fizycznym, jak i umiejętności cztsto sportowych na NHL. Przewidywali jakieś 50-60pkt (przy normalnym 82-meczowym RS) jako przetarcie na start kariery (w 56-meczowym RS byłoby to jakieś 35-40pkt). A tu na razie po 15 meczach jest klops i tylko 1 punkt za bramkę. I niczym szczególnym się nie wyróżnia Lafrenière. Taki Stutzle, czyli #3 draftu prezentuje się imho znacznie lepiej. 

Rick DiPietro haha

*do listy bramkarzy można dopisać Kevina Lankinena z Blackhawks, który ma 2 asysty po 12 pierwszych meczach w NHL (btw, kapitalne wejście do Ligi Fina!!!) 

Oczywiście nie ma co skreślać chłopaka, początki bywają trudne, ale ewidentnie eksperci przeszacowali jego możliwości na starcie. Dalej może być kiedyś tam franchise playerem jak dumnie pisali (np. taki MacKinnon potrzebował kilku lat zanim wskoczył na tak wysoki poziom jaki prezentuje, choć przebłyski talentu było widać od razu), ale nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz #1 draftu miała tak słabe wejście do NHL. Oby to nie było coś w stylu "Nail Yakupov case". 

Btw, ten nieszczęsny Yakupov zaczął całkiem dobrze przygodę z NHL, ale im dalej w las tym było coraz gorzej. Patrząc na hype jaki był na Lafrenière'a to koszmarnie to wygląda dla niego. Mocna psychika wskazana. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale ostatnia 1dynka Devils ten cały Nicko to nie istniał w pierwszym sezonie, co prawda też Laf lekko rozczarowuje, ale zespoł jako ogół mnie rozczarowuje. 

Teraz jeszcze jakieś szopki z Panarinem, nie wiem dokładnie o co chodzi, ale wole się nie zagłębiać bo osiwieć można przy kibicowaniu Rangers. Dobrze, że K'Andre progres widać... coś czuje w kościach, że to ostatni sezon Quinna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wujek Wójcik napisał:

Ej ale ostatnia 1dynka Devils ten cały Nicko to nie istniał w pierwszym sezonie, co prawda też Laf lekko rozczarowuje, ale zespoł jako ogół mnie rozczarowuje. 

Raczej Jack Hughes, a nie Nico Hischier ;) i chłopak rzeczywiście miał ciche wejście do NHL, ale nikt się wielce nie napalał, bo on zdecydowanie nie był gotowy, przede wszystkim fizycznie. Jak go widzę w tym sezonie to śmiem twierdzić, że to będzie kawał grajka i eksperci się nie mylili mówiąc o dużym talencie. 

Z kolei Laf miał być na poziomie jakiegoś praktycznie Matthewsa. Ogromny hype, gość gotowy zarówno fizycznie, jak i pod kątem umiejętności czysto hokejowych. Sorki, ale nie widać tego, a ta tabelka, którą wrzuciłem wyżej wygląda brutalnie. Jednak tak jak pisałem, chłopaka nie skreślam, raczej wbijam szpilkę w dziennikarzy, którzy niepotrzebnie nakręcali hype :)

Btw, o Panarinie nie czytałem, ale z ciekawością poszukam o co chodzi. Aj, do teraz żałuję, że Rosjanin nie wziął oferty Islanders, która leżała na stole, a on podobno mocno się zastanawiał, który klub wybrać. Może wybór Rangers to był błąd? :P

Jak już wspomniałem o Islanders to warto zaznaczyć, że chłopaki są ostatnio w dobrej formie. Szkoda tylko tych porażek z Penguins, szczególnie tej drugiej, bo byli zdecydowanie lepsi i mecz był spokojnie do wygrania. Na pochwałę zasługuje ostatnio J.G. Pageau, najlepszy zawodnik w meczach z Buffalo. Zapowiada się ostra walka o PO!!! :D

Jedno się nie zmienia. Boston dalej najlepszy. Rozbili Flyers na Lake Tahoe. Pastrnak kolejny hattrick. Chapeau bas! Może w klasyfikacji strzelców jeszcze się za bardzo nie wyróżnia - 9 bramek, a Matthews aż 18, ale Czech ma dwa razy mniej rozegranych meczów, więc średnia identyczna. Ich rywalizacja przez kolejne lata to rzeczywiście może być niesamowita sprawa :)

@Szabla Buffalo :(

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McCabe 6 do 8 miesięcy poza grą. Szable ładnie się postawily Wyspiarzom. Zabraklo szczęścia. 2 słupki.

Za to dzisiaj... 4 słupki jednak poszły za tym bramki. Szkoda Ullmarka, który obronił 42 strzałów, a jedyna bramkę puscil na 27 sek przed koncem.

Nie oglądałem całych meczów, tylko skróty, ale mam wrażenie, że coś drgnęło z gra, zazębiłby się trybiki. Moze to myślenie życzeniowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.