Skocz do zawartości

Coronavirus Shit 2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Jok dostał covida zaraz po końcu rs, więc to żaden wyznacznik

Było nie było dostał go przed sezonem 20/21, zresztą to nie miał być wyznacznik tylko luźno rzucony fakt. W bańce też grał dobrze.

Swoją drogą trochę bawi mnie to, że Kyrie nie będzie mógł zagrać w Barclays Center, ale gdyby grał dla innej drużyny niż Nets czy Knicks to już nie byłoby żadnego problemu i wrota hali byłyby dla niego otwarte (podobnie rzeczy mają się w LA czy SF). Ciekawe czy Kyrie mógłby się w jakiś sposób na to powołać i tym samym zaskarżyć decyzję władz lokalnych zanim te zdecydują się wprowadzić mandaty dla wyjazdowych drużyn (co planują niby wdrążyć w przyszłym roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mógłby,

Dlatego ten kraj nazywa się Stany Zjedonoczone Ameryki Pólnocne, powiedzmy tak: to jest taki troche kraj związkowy, bardziej stowarzyszony niż UE, ale polega to na tym, iż każdy Stan jest troche traktowany jak oddzielny kraj pod względem przepisów prawa i ma możliwość ich samostanowienia.

To tak jak unia polski  i litwy, mielismy rzeczy wspólne, ale i mielismy rzeczy oddzielne, gdzie same sobie kraje decydowaly i nie było ingerencji, w konkretnych sprawch dla drugiego kraju.

Dlatego w Oregonie dopuszczone jest kupowanie m.in. narkotyków nawet twardych, a w innych stanach stanowi to bardzo duże przestępstwo. 

Domniemuje, że w stanie NJ jest przepis (chyba podobnie jest we Francji), że każdy pracownik przedsiębiorstwa, którego siedziba znajduje sie w stanie musi być zaszczepiony i stan NJ nie może powiedzmy ingerować w przepisy stanu California, żeby wymusić istnienie takiego samego przepisu na terenie danego stanu. ( dlatego stad pewnie na Florydzie może być tolerowana jazda pod wpływem alko powiedzmy do 0,5, w oregonie chyba maja zmienić do 1 promila  a np. w Luizjanie będzie dozwolone 0,2).

Oczywiście pewnie Kyrie mogłby zacząc odwalać maniane jak SImmons, pytanie tylko czy obecnie trade value Kyrie nie leci na łeb na szyje bo dla każdej organizacji taki zawodnik jest problematyczny. Pamietajmy jeszcze, żę te przepisy covidowe ciągle się zmieniaja i powiedzmy dzisiaj wprowadozno taki zapis tylko na ternie NJ, ale to nie znaczy, że np. podobne zapisy nie znajdują się już w innych stanach albo niebawem, w zależności od pewnych czynników, zostaną wprowadzone w Cali, Nevadzie, Nowym Meksyku. 

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Robaq napisał:

Domniemuje, że w stanie NJ jest przepis (chyba podobnie jest we Francji), że każdy pracownik przedsiębiorstwa, którego siedziba znajduje sie w stanie musi być zaszczepiony i stan NJ nie może powiedzmy ingerować w przepisy stanu California, żeby wymusić istnienie takiego samego przepisu na terenie danego stanu.

Ale tak nie jest jak piszesz. 

Kyrie jest pracownikiem przedsiębiorstwa, którego siedzibą znajduje się w stanie NJ i nie musi być zaszczepiony. Nie może po prostu grać w meczu na terenie tego stanu. Gdzie gracz niezaszczepiony z innego stanu może grać w meczach w NJ. 

To tak jakby w Twoim przykładzie z alko i kierowaniem, w danym stanie lokals mógł jeździć tylko do 0,2 promila, ale już kierowca z innego stanu, gdzie limit jest 0,8, może jeździć w tym samym miejscu na przykład z 0,7 promila i policja nic mu nie może zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Robaq napisał:

Nie mógłby

Z drugiej strony ten kraj nazywa się USA i można tam pozwać wszystkich o wszystko, Kyrie kasę na prawników z górnej półki ma.

Tak na marginesie Brooklyn jest w stanie New York nie New Jersey.

Swoją drogą aż muszę poszukać jak te zarządzanie wpływa na Giants oraz Jets, NFL co prawda sama swoje rygory narzuciła ale oba zespoły operują w NY za to mecze rozgrywają w NJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tecu napisał:

Ale tak nie jest jak piszesz. 

Kyrie jest pracownikiem przedsiębiorstwa, którego siedzibą znajduje się w stanie NJ i nie musi być zaszczepiony. Nie może po prostu grać w meczu na terenie tego stanu. Gdzie gracz niezaszczepiony z innego stanu może grać w meczach w NJ. 

To tak jakby w Twoim przykładzie z alko i kierowaniem, w danym stanie lokals mógł jeździć tylko do 0,2 promila, ale już kierowca z innego stanu, gdzie limit jest 0,8, może jeździć w tym samym miejscu na przykład z 0,7 promila i policja nic mu nie może zrobić. 

Po pierwsze nikt nie mówi, że musi być zaszczepiony  - o tym ta dyskusja jest. On może, nie musi, jego wybór, jego konsekwencje.

A co do pierwszej kwestii nie wiem jak jest. Nie czytałem, żadnych przepisów prawa. Jeśli nie może grać w Barclays widocznie, jako pracownik zatrudniony w NJ czy też NY jest jaki zakaz przewidziany dla pracowników zatrudnionych przez przedsiębiorstwa z tych stanów.

I rozkminam sobie dzisiaj sytuacje np. z Francji. Co się dzieje, gdy przyjeżdza powiedzmy pracownik z PL, zatrudniony w PL przedsiębiorstwie, wykonywać konkretne czynności we Francji w ramach wyjazdu służbowego. I tutaj z tego co mi wiadomo Francja nie ingeruje, czy taki pracownik ma być zaszczepiony, czy jeśli wykonuje te prace w ramach jakiegos wyjazdu sluzbowego chwilowego krotkotrwalego to nie ma tego obowiązku. 
Tak to logicznie mogę wytłumaczyć, jak jest nie wiem.

 

Jeśli chodzi o Wigginsa prawo stanowe jest jasne, z tego co wyczytałem każdy uczestnik wydarzenia w hali musi być zaszczepiony.

Pytanie czy np. nieszczepieni w NYC i NJ będą mogli grać pod halą właśnie jako pracownicy służbowi na podstawie specjalnych pozwoleń?  Może to jest właśnie takie wytłumaczenie, że jesli pracujesz dla organizacji majacej siedize w stanie gdzie się tego wymaga nie dokonuje się wyjątku, które przewidziane są dla pracowników przyjezdnych. Tak bym to wytłumaczył i szczerze mówiąc - taka luka prawna mniemam, ze nie powstała dla sportowców tylko bardziej dla biznesu jako, że i Kali i NYC to jednak  mocno liczące się biznesowe aglomeracje.

I w ogóle nie chce, zeby traktował to jak jakies prawdy objawione, tylko rzucajac teze próbuje odpowiedzieć na to pytanie, choć całkowicie mogę być w błędzie, aczkolwiek jak to ostatnio mówia - sport to dyskusja.

Edytowane przez Robaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko ,że Nets odsunęło go kompletnie od gry. Irving obecnie jest poza zespołem. Ma zakaz wstępu na hale treningową. Klub zrezygnował z przedłużenia go a rozmowy były mocno zaawansowane więc jak coś się nie wydarzy nagle to Kyrie moze samoczynnie wygasic sobie karierę. Nie jestem wielkim fanem aż takiego rygoru ale z drugiej strony jak słyszę, że Irving nie jest antyszczepionkowcem ale on w ten sposób protestuje przeciwko temu ,ze ludzie traca pracę bo nie są zaszczepieni to nawet nie wiem jak to komentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fluber napisał:

Nie dziwię się, że NBA nie chciało, żeby ujawniał to co mu się wydaje, zanim sprawdzą co to. Zwłaszcza, że w NBA tak średnio raz na rok jakiś gracz ma takie problemy. Że wspomnę chociażby z ostatnich 5 lat Bosha, Teletovića, czy Ingrama

Dokladnie, cala NBA to ~450 graczy, duza rotacja wsrod “pionkow”, tromboza w stanach to 1-2 przypadki na tysiac. Nie dzwiwi mnie ze taki biedo gracz jak goodwin (wylot z ligi?) szuka $ w sensacyjnosci pt szczepionka spowodowala  moja tromboze a nie jestem ingramem i mniectu zara nie bedzie na peyrollu, lol.

*ale niech badaja, jak dostal johnsona albo astre to moze cos tam mu skapnie

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/TheFreds/status/1452693070835863561/photo/1

ogromnie jestem ciekaw czy liga by tak samo, jak teraz w przypadku irvinga zareagowala jakby np taki lebron powiedzial,ze sie nie zaszczepi,ma swoje przekonania i nie oprze sie tej calej nagonce plandemicznej.

organizatorzy AO tez mowili,ze w 2022 zagraja u nich tylko zaszczepieni,ale sie ugieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oglądałem w nocy Gervonte Davisa w swoją drogą świetnej walce z Cruzem o pas i patrzę a w 1 rzędzie Melo i Kawhi bez maseczek wsrod 15k ludzi

Jakie są teraz protokoły covidowe w NBA? Można sobie tak swawolnie śmigać na jaki event się chce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i Covid zaczyna robić swoje. Widać ,ze chyba zawodnicy odpuścili sobie zasady patrząc choćby na cytat @Kubbas

Nets już mają 7 na protokole w tym  Hardena a Irving cały czas poza drużyną

Lakers już mają 3

Dziś trafiło dwóch z Bucks- Giannis i DiVincenzo.  Bulls mają 2 mecze odwołane. Zaraz pewnie to samo spotka Nets. Jedne kluby widać ,że gdzieś pilnują się a inne średnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ely3 napisał:

No i Covid zaczyna robić swoje. Widać ,ze chyba zawodnicy odpuścili sobie zasady patrząc choćby na cytat @Kubbas

Nets już mają 7 na protokole w tym  Hardena a Irving cały czas poza drużyną

Lakers już mają 3

Dziś trafiło dwóch z Bucks- Giannis i DiVincenzo.  Bulls mają 2 mecze odwołane. Zaraz pewnie to samo spotka Nets. Jedne kluby widać ,że gdzieś pilnują się a inne średnio

Jak tak dalej pojdzie to zaraz sie wszystko spierdoli i tyle bedzie z najlepszego lebronless runu Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.