Skocz do zawartości

beGM - trade kicker i no trade clause


Eld

Czy jesteś za wprowadzeniem trade kicker w beGM?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem trade kicker w beGM?

  2. 2. Czy jesteś za wprowadzeniem no trade clause w beGM?



Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MMM2121 napisał:

Powiedzmy, ze obejmuje stanowisko po kimś kto naobiecywał byle kmiotom NTC, zabija to fun z gry dla nowego Gm-a. A od czasu do czasu takie rotacje się zdarzają. 

Ale doczytałeś co pisałem o NTC? O to w tym chodzi, aby nie oferować go byle kmiotom a takie zobowiązanie ze strony GMa będzie na niego dużym batem, a i też potencjalnie ogromną nauczką jak nie daj Boże on mu się połamie. 

Dawanie NTC ma być ściśle reglamentowane, stąd pomysł aby dotyczyło tylko maks playerów, ale jeszcze muszę doczytać co CBA o tym mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie piszesz ze ścisłe reglamentowane a zaraz będzie wykorzystywane w takich dyskusjach jak o maxach. Nie dasz to gracz nie podpisze bo go nie szanujesz albo zagłosuje na tsk jak mu dasz TK. Przecież to za jakiś czas będzie mechanizm naciągania konkurencji jak teraz obserwujemy przy głosowaniu FA. A i tsk poszło moje x2 TAK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Ale doczytałeś co pisałem o NTC? O to w tym chodzi, aby nie oferować go byle kmiotom a takie zobowiązanie ze strony GMa będzie na niego dużym batem, a i też potencjalnie ogromną nauczką jak nie daj Boże on mu się połamie. 

 

Boje się tylko, ze ta nauczkę nie będzie musiał ponosić on bo najzwyczajniej odejdzie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shevcu napisał:

Obawiam się ze zostanie zabrany największy fun w tej grze czyli trejdy ale to moje zdanie :)

A ja w drugą stronę. Że tylko desperaci będą ryzykowali skorzystanie z dania TK i NTC, albo tacy którzy naprawdę mocno wierzą w zawodnika. To nam urealni grę względem RL NBA i chcę to dopracować tak, aby nie było używane w co drugim przypadku gracza "aby tylko dołączył", ale dla bardzo wąskiej grupy graczy, aby nie dochodziło do takich absurdów jak Lillard zmieniający w kilkanaście miesięcy miejsce zamieszkania trzy razy.

Hardena już jestem prędzej wstanie bardziej wybaczyć, bo się okazuje że Howard był be, ale CP3 cacy. Później się okazało, że CP3 be, ale kumpel RW0 cacy. Po roku się okazało, że RW0 be, ale może Wall cacy. No i organizacja się wypruła z picków, assetót, co tam miała a jak sam Harden się zawinie to z Houston zostaną zgliszcza. Drugie Nets po Kingu. Koleś powoli zmierza u mnie w rankingu idiotów w górę klasyfikacji, ale do Irvinga mu jeszcze daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ignazz napisał:

Na razie piszesz ze ścisłe reglamentowane a zaraz będzie wykorzystywane w takich dyskusjach jak o maxach. Nie dasz to gracz nie podpisze bo go nie szanujesz albo zagłosuje na tsk jak mu dasz TK. Przecież to za jakiś czas będzie mechanizm naciągania konkurencji jak teraz obserwujemy przy głosowaniu FA. A i tsk poszło moje x2 TAK 

OK, tu się mogę zgodzić, bo ostatnio mamy złe zjawisko naciągania na kasę, ale sam maks z PO na końcu jest wystarczającą ceną za docenienie gracza. Natomiast nie chcę mi się wierzyć, że przy głosowaniu głównym aspektem będzie to, czy zawodnik ma TK czy go nie ma, a perspektywy.

Poza tym można to w prosty sposób rozwiązać. TR i NTC będzie można tylko składać w ofertach. W kontrofertach i reofertach już nie. Wtedy nie ma szans na żadne wymuszanie bo sam nie wiesz kto co złoży do momentu otwarcia kopert a później wymuszenie będzie po prostu niemożliwe. 

U nas FA funkcjonuje zupełnie inaczej niż w RL, bo mamy podział na tury, gdzie pierwsze dwie są ograniczone finansowo, więc wprowadzenie tego typu zapisu nie powinno stanowić problemu.

3 minuty temu, MMM2121 napisał:

Boje się tylko, ze ta nauczkę nie będzie musiał ponosić on bo najzwyczajniej odejdzie 😛

No takie ryzyko miał każdy dołączający do gry. Sam jesteś tego przykładem ogarniając kuwetę w GSW. Podobnie pod górkę ma Pablo w Bulls ale idzie na razie grubo, sprawia wrażenie, że mu się to podoba. 

Wszystkim dobrze nie da się zrobić.

No chyba, że do gry i do Rady dołączyła by Sasha Grey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMM2121 napisał:

Powiedzmy, ze obejmuje stanowisko po kimś kto naobiecywał byle kmiotom NTC, zabija to fun z gry dla nowego Gm-a. A od czasu do czasu takie rotacje się zdarzają. 

Prawo do NTC przysługuje weteranom z 8-letnim stażem, którzy minimum 4 lata spędzili w tym klubie, z którym podpisują kontrakt. Sam sobie przeanalizuj ilu takich u nas jest, którzy się do tego kwalifikują ;) To jest totalny margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

Prawo do NTC przysługuje weteranom z 8-letnim stażem, którzy minimum 4 lata spędzili w tym klubie, z którym podpisują kontrakt. Sam sobie przeanalizuj ilu takich u nas jest, którzy się do tego kwalifikują ;) To jest totalny margines.

w sumie zostałem przekonany, więc chciałbym zmienić głos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karpik napisał:

Prawo do NTC przysługuje weteranom z 8-letnim stażem, którzy minimum 4 lata spędzili w tym klubie, z którym podpisują kontrakt. Sam sobie przeanalizuj ilu takich u nas jest, którzy się do tego kwalifikują ;) To jest totalny margines.

O, no to jeszcze lepiej. 

5 minut temu, MMM2121 napisał:

w sumie zostałem przekonany, więc chciałbym zmienić głos. 

Przyjąłem :).

Zmieniam ręcznie. 

W sumie to bardzo łatwo jest zrobić listę graczy i GMów którzy mogą użyć NTC dla swoich graczy i to rzeczywiście będzie margines.

Pierwszy kto mi przyszedł na myśl to MMM i Curry. Jokić i LBS. LMA i Ignazz. Lowry i Magic. Giannis i SlaKB. Pewnie Embiid w 2023 i Tecu.

Nie wielu ich jest na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shevcu napisał:

Obawiam się ze zostanie zabrany największy fun w tej grze czyli trejdy ale to moje zdanie :)

c***owa zmiana i tyle. 

Jeszcze większość pamięta jak Jasiek po 3/4 sezonu cofnął trade kickera dla Butlera. A teraz znowu wraca... Bezsens. 

Pewnie jak to wejdzie, to razem z moją rezygnacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Prawo do NTC przysługuje weteranom z 8-letnim stażem, którzy minimum 4 lata spędzili w tym klubie, z którym podpisują kontrakt. Sam sobie przeanalizuj ilu takich u nas jest, którzy się do tego kwalifikują ;) To jest totalny margines.

Poczytałem i tak.

Przy NTC nie ma więcej szczegółów poza jednym. Można spokojnie wprowadzić to samo co w CBA, czyli 4 lata w jednym klubie i minimum 8 lat w lidze - wtedy można oferować graczowi NTC. Automatycznie RFA zostają wyeleminowani. Natomiast jedna ciekawa rzecz. To nie muszą być 4 lata pod rząd. Czyli np, LeBron jak by teraz wrócił do Cavs to może dostać NTC, albo Lillard od Portland. Rozsądnym będzie dodać zapis że wliczają się nie tylko lata z beGM, ale też z RL przed rozpoczęciem naszej gry. Brak ograniczeń finansowych jeśli ma być rzeczywiście zgodne z CBA.

Co do trade kicker sprawa jest prostsza i zgoła inna niż myślałem. ETO u nas nie funkcjonuje a extra kasę płaci nie klub który przyjmuje, a klub który oddaje jeśli ma być zgodne z CBA. Nie bardzo na ten moment mam pomysł jak to rozwiązać patrząc na nasz system finansowy, ale chyba najlepszy rozwiązaniem będzie dołożenie Jaśkowi do jego zakładek finansowych w naszym arkuszu kolumny "trade kicker" i w momencie transferu zawodnika, klub który oddaje zawodnika odejmie mu się np. -3.000.000 od wyniku finansowego, ale nie jak cash transaction. Sprawi to, że każdy GM dwa razy się zastanowi zanim da TK w ofercie. 

Dodatkowo jeśli chodzi i TK, RFA mogą je jak najbardziej dostawać. To kto w takim razie nie może? Każdy może, ale jeśli gracz ma uzależnioną wypłatę od 1st, 2nd, 3rd all nba team, DPOTY, MVP i rok w rok dostaje maksa jakiego zgodnego z CBA może dostać, to jego wynagrodzenie nie może wzrosnąć o wartość TK ponad jego maksymalną wypłatę. Innymi słowy - wszyscy tegoroczni RFA przedłużeni na DPE maksach i meldujący się w all nba teams, nawet posiadania TK w kontrakcie w razie transferu nic nie dostaną.

Przykład I - każdy RFA który dostaje DPE max player extension, mimo trade kickera w kontrakcie jeśłi będzie MVP lub DPOTY, lub w 1st, 2nd, 3td all nba team i zostanie wytransferowany NIE otrzyma bonusu.

Przykład II - gracz dostaje maksa, ale nie łapie się na DPE ( np Lillard za rok ) więc nie ma co liczyć na wzrost wynagrodzenia wyższego niż 5% raise per year ( jeśli ściągnięty z FA ). Za dwa lata maks dla tego zawodnika dzięki wzrostowi salary może wyglądć zgoła inaczej, więc bonus za TK zostanie doliczony graczowi do wypłaty, a odjęty od wyniku finansowego drużyny oddającej w chwili transferu.

TK może otrzymać każdy gracz który ma gwarantowany kontrakt. Nie mogą z ETO na końcu, ale to u nas nie funkcjonuje więc nie ma co o tym pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Pewnie jak to wejdzie, to razem z moją rezygnacją. 

Przeczytaj powyższe jak marginalne to będzie, jak wygląda to w RL i sam dojdziesz do wniosku że każdy się dwa razy zastanowi zanim z tego skorzysta.

Oceniasz to co napisałem pewnie w poście otwierającym, a jednak CBA mówi co innego i jest to coś, co może zwiększyć fun w naszej grze, bo już widzę jak ktoś rozdaje trade kickery na lewo i prawo podczas FA, później oddaje zawodników, a później bankrutuje :).

-------------------------------------------------

@MarcusCamby proszę Cię, przeczytaj poniższe z uwagą a później strasz, że jak wejdzie to wpłynie wraz z Twoją rezygnacją. Bardzo fajne narzędzie. Marginalne, ale fajne. Doceń przez przeczytanie poniższego to, co robiłem przez ostatnią godzinę.

12 godzin temu, Eld napisał:

No Trade Clause

Przy NTC nie ma więcej szczegółów poza jednym. Można spokojnie wprowadzić to samo co w CBA, czyli 4 lata w jednym klubie i minimum 8 lat w lidze - wtedy można oferować graczowi NTC. Automatycznie RFA zostają wyeleminowani. Natomiast jedna ciekawa rzecz. To nie muszą być 4 lata pod rząd. Czyli np, LeBron jak by teraz wrócił do Cavs to może dostać NTC, albo Lillard od Portland. Rozsądnym będzie dodać zapis że wliczają się nie tylko lata z beGM, ale też z RL przed rozpoczęciem naszej gry. Brak ograniczeń finansowych jeśli ma być rzeczywiście zgodne z CBA.

------------------------------------

Trade Kicker

Co do trade kicker sprawa jest prostsza i zgoła inna niż myślałem. ETO u nas nie funkcjonuje a extra kasę płaci nie klub który przyjmuje, a klub który oddaje jeśli ma być zgodne z CBA. Nie bardzo na ten moment mam pomysł jak to rozwiązać patrząc na nasz system finansowy, ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie dołożenie Jaśkowi do jego zakładek finansowych w naszym arkuszu kolumny "trade kicker" i w momencie transferu zawodnika, klub który oddaje zawodnika odejmie mu się np. -3.000.000 od wyniku finansowego, ale nie jak cash transaction. Sprawi to, że każdy GM dwa razy się zastanowi zanim da TK w ofercie. 

Dodatkowo jeśli chodzi o TK i RFA mogą je jak najbardziej dostawać. To kto w takim razie nie może? Każdy może, ale jeśli gracz ma uzależnioną wypłatę od 1st, 2nd, 3rd all nba team, DPOTY, MVP i rok w rok dostaje maksa jakiego zgodnego z CBA może dostać, to jego wynagrodzenie nie może wzrosnąć o wartość TK ponad jego maksymalną wypłatę. Innymi słowy - wszyscy tegoroczni RFA przedłużeni na DPE maksach i meldujący się w all nba teams, nawet posiadania TK w kontrakcie w razie transferu nic nie dostaną.

Przykład I - każdy RFA który dostaje DPE max player extension, mimo trade kickera w kontrakcie jeśłi będzie MVP lub DPOTY, lub w 1st, 2nd, 3td all nba team i zostanie wytransferowany NIE otrzyma bonusu.

Przykład II - gracz dostaje maksa, ale nie łapie się na DPE ( np Lillard za rok ) więc nie ma co liczyć na wzrost wynagrodzenia wyższego niż 5% raise per year ( jeśli ściągnięty z FA ). Za dwa lata maks dla tego zawodnika dzięki wzrostowi salary może wyglądć zgoła inaczej, więc bonus za TK zostanie doliczony graczowi do wypłaty, a odjęty od wyniku finansowego drużyny oddającej w chwili transferu.

TK może otrzymać każdy gracz który ma gwarantowany kontrakt. Nie mogą z ETO na końcu, ale to u nas nie funkcjonuje więc nie ma co o tym pisać. 

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie TK jeszcze bardziej zniechęci do pozyskiwania gwiazd. Co oznacza, że będzie jeszcze więcej tankerów i jeszcze większa polaryzacja ligi. 

To będzie śmierć tej gry dla mnie. Jeszcze więcej Karpików, koladerów, tangiersów żebrzących na FA po latach tankowania. 

Nie o takie BeGM walczyłem. 

Z jednej strony oddawanie Hardenów i Lillardów jest c***owe, a z drugiej ich pozyskiwanie to ogromny boost dla klubu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Wprowadzenie TK jeszcze bardziej zniechęci do pozyskiwania gwiazd. Co oznacza, że będzie jeszcze więcej tankerów i jeszcze większa polaryzacja ligi. 

Ale czy dawanie TK jest obowiązkowe? Oczywiście, że nie. Co istotne, co starałem się jak najlepiej opisać - gracze z maksymalnym wynagrodzeniem uzależnionym od wzrostu salary cap mogą mieć TK, ale i tak ono będzie martwe u nich. To samo tyczy się RFA na DPE jeśli zameldują się w all nba teams, MVP, DPOTY.

Poza tym, weźmy na przykład Jaśka, Żebrze aby LeBron dał mu zniżkę. LeBron mówi ok Jasiu. Nie chcę od Ciebie 45M a 35M ale dasz mi trade kickera 15% na wypadek jak by coś Ci walnęło do głowy. No i Jasiek nie dotrzymuje słowa i oddaje LeBrona i wtedy bach, Jasiowi odpiszemy -5,25M od wyniku finansowego tytułem trade kickera dla LeBrona. Tak to funkcjonuje w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, january napisał:

 

Bardziej zabije to możliwości oddania przykładowych Johnów Wallów w tej grze, niebezpieczne to może być.

Dlaczego ma zabić? Wkraczamy w RS gdzie chyba praktycznie wszystkie kontrakty z RL wygasają, więc ryzyko związane z NTC i TK ponosi ten co daje. Jak użyję tego a coś się wydarzy, sam będzie miał pretensje tylko do siebie.

Poza tym i tak by to weszło od nowego RS a graczy w lidze mogących dostać NTC jest 6-8 i nie jest to Wall, Griffin czy LBJ o ile nie wróci do Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wprowadzenie trade kickera w beGM jest zależne od dwóch głosów na tak więc pewnie przejdzie.

Gorzej sytuacja ma się z no trade clause, więc postanowiłem zebrać Wam wszystko w punktach jak to będzie funkcjonować i aby było zgodne z CBA jak najbardziej się da. Zamiast pełnego zwrotu No Trade Clause będę używał skrótu "NTC" ).

  1. NTC może dawać tylko drużyna w której gracz zagrał 4 sezony, ale nie muszą być to cztery sezony pod rząd ( przykład - LeBron James jak by wrócił do Cavs ).
  2. NTC mogą otrzymać tylko zawodnicy których staż w NBA przekroczył osiem sezonów. Tym samym odpada NTC dla RFA.
  3. Do liczby 8 lat rozegranych na parkietach NBA wliczamy również te z RL NBA. Spowodowane jest to tym, że nasza gra jest młodsza i jeśli ograniczylibyśmy to tylko do naszego podwórka, nikt by się na to nie łapał.
  4. NTC można dawać tylko na początku kontraktu.
  5. Nie można dawać NTC przy extension chyba, że poprzedni kontrakt gracza zawierał NTC.
  6. Dawanie NTC nie jest obowiązkowe.
  7. Nie ma kwoty minimalnej dotyczącej NTC, ale nadużywanie jej skończy się potencjalnym zamrożeniem roosteru. Jak? Nie GM o tym będzie decydował a społeczność GMów, więc jak ktoś tym będzie szastał na lewo i prawo w końcu zabetonuje sobie rooster tak, że nic z nim nie zrobi. Siłą rzeczy NTC ma być przeznaczone dla superstarów.
  8. Nawet jeśli gracz zdecyduje się na transfer, NTC nie przechodzi wraz z jego kontraktem. 
  9. Decyzja czy gracz zrezygnuje bądź nie z NTC należy do agentów gracza, czyli do pozostałych GMów.
  10. Decyzja będzie odbywała się poprzez prostą ankietę TAK/NIE a jej czas będzie ograniczony do 72 godzin. Dlaczego? GM u którego jest gracz który się zrzeknie NTC musi mieć czas na dokonanie transferu.
  11. Obowiązek założenia ankiety spoczywa na GMie posiadającego gracza z NTC z prostymi dwoma odpowiedziami TAK/NIE. Ów GM ma obowiązek podać destynację gracza gdzie go wysyła, acz bez szczegółów transakcji.
  12. W głosowaniu nie biorą udziału strony zainteresowane bezpośrednio wynikiem ankiety, czyli GM oddający, GM przyjmujący, czy inne drużyny włączone w multiway trade.

Punkty: 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 są zaczerpnięte z CBA, pkt. 101.

------------------------

Dodam tylko, że na ten moment mamy raptem paru graczy którzy mogli by się na to łapać. LeBron wracający do Cavs, Lillard wracający do Portland, Curry, czy Westbrook wracający do Thunder. Będą to marginalne przypadki, ale dodające kolorytu beGM.

-----------------------

Mam nadzieję, że tych którzy jeszcze nie głosowali przekonałem na TAK prostotą NTC, a tych którzy zagłosowali na NIE, poproszę o publiczną deklarację chęci zmiany głosu. Zrobię to ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

ponieważ mój czas jako Radny dobiega końca ( zostało 11 dni ), był bym Wam bardzo wdzięczny za pomoc w doprowadzeniu obu tematów do końca. Bardzo, ale to bardzo nie lubię czegoś zaczynać, a później nie kończyć stąd prośba do Was o poświecenie pięciu minut i przeczytanie jak by wyglądało u nas no-trade clause i trade kicker oraz oddanie głosu w ankiecie.

Prośbę kieruję do tych co jeszcze nie zagłosowali: @LeweBiodroSmoka @BMF @mac @elwariato @Regis @eMeS @Pablo81 @SlaKB @Principe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.