Skocz do zawartości

beGM - trade kicker i no trade clause


Eld

Czy jesteś za wprowadzeniem trade kicker w beGM?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem trade kicker w beGM?

  2. 2. Czy jesteś za wprowadzeniem no trade clause w beGM?



Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam wprost. Męczy mnie to od paru tygodni, a dokładnie od momentu kiedy Sota odpaliła Lillarda. Nie miałem takich przemyśleń przy Hardenie bo nie byłem Radnym, ale jakiś tam niesmak pozostał.

Mocno myślałem nad sposobem utrudnienia rzucania superstarami jak workami z węglem. No i w sumie w samej NBA znalazłem odpowiedź. Oczywiście już widzę jak się Ignazzowi oczy świecą z podniecenia, że na FA będzie każdemu dawał TK 15%, i NTC kto mu się upatrzy ale zapewniam, że tak nie będzie.

Do rzeczy:

-----------------------------------

ZAPRASZAM NA DRUGĄ STRONĘ DO MOJEGO NAJDŁUŻSZEGO POSTU. TAM JEST TO INACZEJ I BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWO ROZOPISANE

-----------------------------------

1. NO TRADE CLAUSE

  • możliwość zaoferowania zawodnikom tylko otrzymującym maksymalny kontrakt. Poprzez maksymalny rozumiemy maksy, a nie, że daję NTC Nurkićowi przy maksie 12M bo tylko tyle mogę mu na ten moment zaoferować zgodnie z CBA. Nie będzie można oferować każdemu jak leci NTC aby go przekonać
  • NTC nie będą mogli otrzymywać RFA którzy dostają maksymalne przedłużenie. Dlaczego? Przykład Wigginsa. Gracz dostaje taki kontrakt trochę na wyrost, za rozwój który ma się dokonać, a u niego to się nie stało. GM musi mieć możliwość wytransferowania busta który przestał się rozwijać jak oczekiwano
  • I teraz jedno z pierwszych utrudnień przed transferowaniem superstarów/allstarów. Dałeś NTC? To teraz licz się z tym, że chęć wytransferowania go w dowolnym kierunku nie będzie zależna od Ciebie. Skoro GM będzie chciał wytransferować zawodnika z NTC i ma dogadany trade, wcześniej będzie miał obowiązek założyć temat z ankietą i podać destynację ( bez szczegółów transakcji ) do jakiej zamierza wytransferować zawodnika, a pozostała 28 GMów ( strony biorące udział w transferze nie będą mogły głosować ) zadecyduje czy zawodnik zrzeka się NTC, czy nie. Rada nie będzie o tym decydować. Każdy GM zastanowi się dwa razy, zanim doda do kontraktu taki zapis. Oznaczenie NTC w arkuszu jest banalnie proste.

2. TRADE KICKER

  • kopiuj wklej pierwsze dwa punkty z NTC, czyli dla graczy z maksem i nie dla RFA
  • trade kickera gracz nie będzie mógł zrzucić. Dający trade kickera GM musi się liczyć z tym, że jak gracz mu się połamie to wytransferowanie jego będzie trudniejsze o 5% - 15% jakie dał zawodnikowi, w takim sensie aby wymiana spięła się finansowo, a strona przyjmująca wiedziała, że przy kontrakcie na 30M będzie płacić przy 15% raise - 34,5M. Oznaczenie gracza z TK będzie równie proste co z NTC. 

Oba punkty można podsumować jednym zdaniem: Masz gest? To licz się nie tylko z przywilejami, ale też z konsekwencjami. 

 

-------------------------------------

Zanim się znów na mnie rzucicie, że tego brakuje, czy tamtego, albo że to totalnie bez sensu ( to się akurat okaże w głosowaniu ) to: nie konsultowałem tego z nikim, nie przedstawiłem tego Radzie, pytam się wszystkich o zdanie poprzez ankietę bo jesteśmy tu równi i jest to tylko i wyłącznie moja własna inicjatywa. Zdaję sobie sprawę, że może i pewnie jest to niedopracowane, że czegoś brakuje ale mogło by to u nas nieźle funkcjonować, dodać funu, zażartości w I turze FA, gdzie oczywiście weszło by to w życie od przyszłego RS w obliczu dość fajnego FA 2021.

Zapraszam do dyskusji. Sugestii.

Ankieta jest publiczna.

---------------------------------------

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł Eld!!! W pełni popieram. Może to ukróci rzucanie Gwiazdami u nas ot tak w stylu Woj Bomb. :) 

U mnie od razu można wpisać No Trade Clause Udonisowi Haslemowi jak tylko go podpisze w III turze FA. Nie mam tez problemu dodać takiego bonusu moim młodym Gwiazdom - KATowi i Mitchellowi pomimo że rok temu KAT, a teraz Mitchell podpisał/podpisze kontrakt tuż po zakończeniu draftowskiej umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cvbe napisał:

Imo z no trade za dużo jebania bo musielibyśmy za każdym razem głosować czy dany gracz zgadza się na taką wymianę czy nie. Trade kicker nas nie zmusza do dodatkowej aktywności więc spoko.

Tylko ile takich NTC będzie w lidze? 4-5? Nie więcej bo niewielu graczy, nawet w FA 2021 zasługuje na maksa i nie jest RFA.

Uważam, że więcej jebania, czy roboty będzie przy trade request, niż przy NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karpik napisał:

Przecież to jest link bezpośredni do pkt o ntc. Klikasz i masz :)

Prowadząc auto cięzko się czyta, ale jedno mi się rzuciło już w oczy, że mowa o eight years co poniekad jest równe z tym co ja napisałem, że nie dla RFA. 3 lata rookoe contract + 5 maks extension daje akurat 8 lat.

Ale bardziej szczegółowo poczytam jak wrócę.

1 minutę temu, Eld napisał:

Prowadząc auto cięzko się czyta, ale jedno mi się rzuciło już w oczy, że mowa o eight years co poniekad jest równe z tym co ja napisałem, że nie dla RFA. 3 lata rookoe contract + 5 maks extension daje akurat 8 lat.

Ale bardziej szczegółowo poczytam jak wrócę.

A chcial byś wtopić na przysłowiowym Wigginsie np w przypadku JJJ? Dasz mu maksa za rozwój, rozwoju nie będzie i wypruj się z picków aby zrzucić go z kickerem.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

Tak naprawdę to trade kicker ma sens przede wszystkim u RFA:

Co pokazał przykład Westbrooka rok temu :P

 

 

 

 

RW0 nie był RFA i wierz mi, nie chcesz dawac TK RFA.

Choc z drugiej strony to będzie decyzja GMa i on się będzie z tym bujał jakby co. Sprawdzę tylko, czy to zgodne z CBA, czy też nie ma tak jak w przypadku NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

RW0 nie był RFA i wierz mi, nie chcesz dawac TK RFA

No nie był RFA i dlatego jego TK nie miał sensu, bo nie był zrealizowany w praktyce przez zbyt wysoki kontrakt xD

Przecież pisze, że w wypadku Westbrookow to TK nie ma takie sensu jak u RFA, a Ty piszesz że RW0 nie był RFA. Właśnie u RFA jest większy sens TK.

4 minuty temu, Eld napisał:

Choc z drugiej strony to będzie decyzja GMa i on się będzie z tym bujał jakby co. Sprawdzę tylko, czy to zgodne z CBA, czy też nie ma tak jak w przypadku NTC.

Zgodne na 99,9%

Otto Porter miał jako RFA trade kickera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

A chcial byś wtopić na przysłowiowym Wigginsie np w przypadku JJJ? Dasz mu maksa za rozwój, rozwoju nie będzie i wypruj się z picków aby zrzucić go z kickerem

Zacytowales wtedy samego siebie, więc nie zauważyłem.

To też nie do końca tak, bo trade kicker raczej idzie w sytuacji, gdzie organizacja nie chce swojemu RFA zapłacić i rywal daje mu maksa / dużo kasy i trade kickera, żeby zniechęcić do wyrównania. Gracze raczej gdy dostają to co chcą od swoich klubów to biorą kasę i nie przeszkadzają swojej organizacji 

Otto miał trade kickera jako dodatek do maksa, na którego według Wizards nie zasługiwał, a tak to musieli wyrównać maksa i trade kickera, żeby za darmo nie odszedł.

Jakby dostał maxa od razu od swojej drużyny to raczej wyglądałoby to inaczej, więc jeśli nie będę chciał dać JJJ maksymalnej umowy i ktoś będzie chciał go podebrać wykorzystując też trade kickera to nie mam nic przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karpik napisał:

Generalnie dobry pomysł z NTC i TK, tak samo bym wprowadził od następnego sezonu TE, ale z mojej strony nie ma zgody na jakieś nasze wariacje, po prostu wprowadzamy jak jest wg CBA, ew. delikatnie modyfikujemy tam gdzie trzeba i tyle. 

Zaraz siadam nad tym co mi wkleiłeś bo już w domu jestem i postaram się to doprecyzować aby było jak najbardziej zgodne z CBA. Na razie tak jak pisałem - zakaz dawania NTC RFA jest tożsamy z tym co jest w CBA tylko to jest tam inaczej ujęte, więc to na pewno wprowadzimy tak jak jest w RL NBA. Szczegóły dopracuję, ale muszę poczytać więcej.

Co do TE, to też o tym myślałem. OKC w RL ma TE w wysokości 71M, Boston ma około 30M. Data ważności - rok. O ile od strony technicznej było by to łatwe do ogarnięcia ( nowa zakładka w naszym pliku, sama zliczająca wysokość ) o tyle przy ilości wymian jakie się u nas odbywają już teraz współczuję osobie która by to miała liczyć i wprowadzać. Nie dość, że trzeba by było wprowadzić sam transfer do arkusza, to jeszcze trzeba by było później uzupełnić kolejną zakładkę z TE. Jak Qcin odwali kolejnego 18-way trade wyobrażasz sobie ile by to było liczenia? W najlepszym przypadku musielibyśmy wprowadzić nakaz przy rozpisywaniu tradeów w temacie Wymiany różnicy w kontraktach jaka wynika z danego dealu, ale to i tak nadal było by w cholerę roboty. 

@shevcu @kolader @cvbe @MMM2121 z czego wynikają Wasze obiekcje w sprawie wprowadzenia no trade clause?

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.