Skocz do zawartości

Washington Wizards 2020/2021


Rek'Sai

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ttr napisał:

Russ coś odwalił w końcówce czy co bo go hejtują na redditach, a na skrócie w sumie nic takiego nie widać ? Myślałem, że Bertans na takiej umowie będzie startował, ale widocznie jest inny plan w Wiz na lineupy.

Bertans ma restrykcję minutowe na ten moment dlatego ławka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

 tylko Westbrook jest tragiczny w D,  w końcówce kilka razy bronił zupełnie na radar.

Nawet nie radar, bo on w sumie sluzy informowaniu gdzie znajduje sie przeciwnik, a Westbrook ma na to kompletnie wyjebane.

Dziwne, ze nie dorobil sie reputacji wczesnego Hardena i w sumie sporo ludzi nadal uwaza go za dobrego obronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, julekstep napisał:

czytalem na tym forum ze jest dobrym obronca m2m :)

Man to Man to raczej nie ale on kiedyś był niezły w obronie na piłce. Problem zaczyna się gdy tak jak ostatnio Ben Simmons nie ma piłki w dłoniach. Wtedy RW olewa swojego gracza i wodzi wzrokiem za piłką. Simmons dzięki temu dwa razy stał w końcówce samotnie pod koszem i miał łatwe punkty. Westbrok ostatnie 3 sezony jednak już nawet nie piłce nie broni dobrze choć tu czasem się stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaq musi być chyba wniebowzięty - drugi mecz Wizards, a on ma już chyba pewnego kandydata do najgorszego zagrania sezonu.

 

Westbrook rzucający na 32% FG na pewno nie pomógł. Musi się ogarnąć, bo takie porażki - gdy sam Beal robi 39 punktów, a drużyna przegrywa - będą bolały w końcówce, kiedy szans na play-offy może już nie być. Wielu ludzi dowaliło się do tylko do niego, jeśli chodzi o defensywę, ale przecież nie tylko on źle radził sobie w obronie. Najbardziej zraził mnie Bertrans, który nie grał kompletnie NIC i to po obu stronach, a w obronie zachowuje się jak jakiś kołek.

Dużo też wynika z decyzji Brooksa - Neto robi 4/4 FG w tym trzy trójki w samej drugiej kwarcie i tyle. Nie dotyka nawet parkietu w drugiej połowie. Gdzie tu sens, gdzie logika? To, że drużyna w defensywie będzie wyglądała marnie, było wiadomo przed rozpoczęciem sezonu, ale ciężko wytłumaczyć brak spacingu i tak durne rotacje.

Dziś w nocy powtórka i must-win.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westbrook jest przeceniany, bo nie jest od roku-dwóch żadnym All-NBA graczem, ale wciąż ma określone value i przez ostatnie trzy sezony mieliśmy schemat: wolno wchodził sezon -> w połowie grudnia zaczął wyglądać jak Westbrook, a ludzie pisali: ,,patrzcie jaki jest zajebisty'', podając jego statystyki z wyłączeniem pierwszych 20-paru meczów -> Westbrook pomimo takiego sobie wyniku jego zespołu (~50W) dostawał recognition superstara -> Westbrook grał ultra-cancerskie playoffy.

Teraz może być podobnie, bo jest starszy, a nie młodszy, zmienił team, miał jakieś problemy ze zdrowiem + najkrótszy offseason ever - ale ciekawe czy Wizards przez to nie będą balansować na granicy playoffów pomimo całkiem sensownego rosteru, bo nie ma obok siebie top3 gracza regulara (George w ostatnim sezonie w OKC, Harden), a wygląda na to, że w końcu walka o 8. seed na Wschodzie nie musi przypominać wyścigu ślimaków. Tacy Magic mogą balansować na granicy pozytywnego bilansu, a kto wie czy w tym roku nie da to dopiero 10. miejsca.

W każdym razie, początek sezonu Westbrooka i Wizards mocno beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BMF napisał:

W każdym razie, początek sezonu Westbrooka i Wizards mocno beznadziejny.

Zgoda ale dziś z Neto wyglądali lepiej niż z RW choć akurat 4 kwarty już nei oglądałem w tym meczu . A widze ,ze tam był pogrom. Niemniej z Neto wyglądało ,że jest obrona( co akurat mnie nie dziwi bo lubię jak ten Brazylijczyk broni) i wyglądało to jak zespół . Beal zdecydowanie lepiej czuje się przy takim rozgrywającym niz takim , który dominuje bo wtedy się wzajemnie kanibalizują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pare zespołów takich jak Cavs Wizz spurs a nawet knicks wyglądają obecnie bardziej koszykarsko. W Sumie zaczyna się ten pozytyw od uproszczonej gry i nacisku na obronę. Wyglada to solidnie. 

Sezon miłych zaskoczeń. A jest jeszcze ORL CHAR dodatkowo. Kings? Bo tych nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem tak wkurzonego Beala jak po tych dwóch porażkach z Magic. Niedobrze się to zaczęło dla Wizards, choć teoretycznie teraz przed nimi trzy takie mecze, które mogą i powinni wygrać. A jeśli nie... oj ciężko to widzę. Potem lepiej nie patrzeć w terminarz co ich czeka... 

Jeszcze krótko na temat Bongi, który najbardziej mnie interesuje w tym zespole. Ja wiem, że w Wizards sporo młodzieży jest na skrzydłach i trzeba jakoś rozdzielić te minuty, ale dziwnie to wygląda, kiedy Bonga dosyć fajnie wygląda w ataku, a nie dostaje większych minut. Jeśli w dłuższym okresie ustabilizuje swoją grę po tej stronie (szczególnie rzut zza łuku, który na razie gdzieś tam z rogów ładnie wpada) i trener mu zaufa, dając większe minuty, to przy jego umiejętnościach obronnych, imho jest to gracz z potencjałem nawet na All-Defensive Team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 0-4 od 2012 roku.

Każdy, kto ogląda mecze wie, że Westbrook nie jest żadnym problemem. Tylko z nim na parkiecie piłka lata w miarę jak należy, co można było zaobserwować wczoraj. Tylko on w piątce wnosi większą ambicję także wśród innych zawodników i wtedy ogólne zaangażowanie wzrasta. W we wszystkich trzech meczach z nim w grze +/- drużyny było na plusie, bez niego na minusie (w trzech przypadkach poniżej -10...). Dzisiejszej nocy znacznie poprawił też FG% i widać było, że gra pod drużynę, nie wpieprza się samemu z piłką bezsensownie i za wszelką cenę chce podłączyć partnerów z drużyny do ataku. I jeżeli kogoś szkoda, to właśnie Russa, który został oddany do drużyny bez trenera i z zawodnikami bez większych ambicji.

Problemem jest Scott Brooks i pokazał to kolejny mecz z rzędu. Jego dni są policzone, co do tego jestem pewien, a takie wątki tylko podgrzewają atmosferę.

https://twitter.com/scoutwithbryan/status/1344105024478191617?s=21

Defensywa w kolorowym nie istnieje, Lopez jest tyczką, a Bryant chyba wpadł w jakiś dołek emocjonalny po pierwszych meczach, dzięki czemu nawet LaVine wparowywał pod kosz jak chciał. Choć powiedziałbym, że to było do wygrania, gdyby trójki siedziały. Bertans 3/9, Neto 0/6, dobrze, że chociaż Avdija rozważniej próbował rzucać z daleka. Niech Rui wreszcie wraca...

Edytowane przez Rek'Sai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 18:12, ttr napisał:

Mo Wagner rozpierdzili ten sezon. Mark my words.

Tak tylko wspomnę ,że Wizards zrezygnowali z 4 roku Wagnera i on za rok będzie wolnym agentem więc chyba jedynie jak może rozpierdzelić ten sezon to już raczej poza parkietem

I jeszcze jeden dziwny stat z play by play. Wizard kiedy na parkiecie są sami starterzy mają najlepszy net rtg w lidze za to jak tylko choć jeden schodzi to oscylują od 27 do 30 ..... Na razie jeszce się nie wgryzłem bo wydaje się mimo wszystko to dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.