Skocz do zawartości

Draft 2021


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

@Tecu@january

 

Marcus Bagley czy Greg Brown z Texas? Który z nich jest lepszy po obu stronach parkietu. I czy w ogóle w tej klasie jest ktoś po koniec pierwszej rundy z potencjałem dobrej obrony i przyzwoitej trójki?

A taki Boston ? Bo rok temu w mockach nie schodził poniżej TOP5 ale był tak kiepski w tym sezonie ( ale widziałem raptem dwa mecze więc mój punkt widzenia może być wypaczony) ,że teraz widzę go w okolicach 30-40 miejsca i nie wiem czy ktoś źle ocenił jego potencjał w HS ( spadek spektakularny nawet Labissiere nie miał takiego) czy jednak miał pecha w NCAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

@Tecu@january

 

Marcus Bagley czy Greg Brown z Texas? Który z nich jest lepszy po obu stronach parkietu. I czy w ogóle w tej klasie jest ktoś po koniec pierwszej rundy z potencjałem dobrej obrony i przyzwoitej trójki?

A taki Boston ? Bo rok temu w mockach nie schodził poniżej TOP5 ale był tak kiepski w tym sezonie ( ale widziałem raptem dwa mecze więc mój punkt widzenia może być wypaczony) ,że teraz widzę go w okolicach 30-40 miejsca i nie wiem czy ktoś źle ocenił jego potencjał w HS ( spadek spektakularny nawet Labissiere nie miał takiego) czy jednak miał pecha w NCAA

Jeszcze @tangiers należy oznaczyć przy takim pytaniu. No i @BMF może też coś podgląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ely3 napisał:

Marcus Bagley czy Greg Brown z Texas? Który z nich jest lepszy po obu stronach parkietu.

Brown to dla mnie spore rozczarowanie. Czysty atletyzm, jakiś tam rzut, niskie bbiq (10 asyst na 520 minut gry) , trochę tweener, który może i ma potencjał, ale ja w niego osobiście nie wierzę. 

Bagley miał dobry początek sezonu, później kontuzja i trochę słabiej. Mądry gracz, dobry rzut, dobra obrona, pewnie potencjał mniejszy, ale pewniejszy wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, january napisał:

yło o Sengunie - niedoceniany mega typ. Przy tym co pokazuje spokojnie można go rozważać z wysokim pickiem

2 miesiące temu nie było go chyba w żadnym mocku. Miesiac temu zaczął się  pojawiać . A teraz widze ,że w USA zaczęli ogarniać ,że 18 latek kręci cyferki z kosmosu w o wiele mocniejszej niż NCAA lidze i nawet zaczął pojawiać się w TOP10 . Z drugeij strony ten draft na razie wygląda na mocną piątke a potem dziura więc taki Sengun powinien wysoko trafić. Patrząc na to jak rzuca wolne to ma szanse wyrobić sobie rzut na poziomie Mehmeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Brown to tier niewypałów z HS

Jak widziałem trochę ten Texas to mój pierwszy wniosek: Kai Jones > Greg Brown, a w mockach przez długi czas było zupełnie odwrotnie. 

Godzinę temu, january napisał:

Nie było o Giddeyu

Z wiadomych względów liczyłem, że cichutko o nim będzie :D

39 minut temu, january napisał:

Nie wiem, ja go pamiętam z dyskusji na redditach i tt od dawna, ale nie będę się spierał, mocków tak nie śledzę.

Racja, tu bardziej się rozchodziło o dyskusję czy on jest wart lottery picku, ale w mockach dosyć dawno już się pojawiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, january napisał:

Brown to tier niewypałów z HS. BJ Boston etc. Może jeszcze wypali, jednak śmierdzi bustem. Ale nie można przekreślać, że pójdzie wysoko za treningi sam na sam z koszem (Reddish). Bagley mnie nie przekonuje.

 

Było o Sengunie - niedoceniany mega typ. Przy tym co pokazuje spokojnie można go rozważać z wysokim pickiem.

Nie było o Giddeyu - co jest ciekawe, bo gra znacznie lepiej niż LaMelo Ball w tej lidze (wiadomo - inna dynamika, ale wciąż), poprawił się mocno na przestrzeni sezonu jak chodzi o pewne aspekty, a gdzieniegdzie dalej jest traktowany jako fringe 1st rounder.

Trochę mało docenieni są za to co robią vs inny level oponentów niż w NCAA. Zresztą dotyczy to też dalszych (poza Greenem i Kummingą) prospectów z Ingite - Todda i Nixa.

@memento1984 pytałeś o ready gracza z czołówki draftu do Cavs? Top5 będzie to się bierze kogoś stamtąd, a z 6+ pickiem jest bardziej sprawa skomplikowana, bo tam nie ma totalnie ready freshmana na SF-PF.

Miałeś nie spojlerowac ale trudno. 
Giddey to świetny talent a jego szanse podskoczą gdy go zmierza dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Teams shouldn't draft Sengun expecting the next Jokic. But they should make an effort to learn from the mistakes that were made when evaluating Jokic: overvaluing physical traits and undervaluing the hands, touch, instincts, feel for the game and confidence to take risks. Sengun doesn't have Jokic's size, length or elite court vision, and there's much more of a track record for Serbian prospects than Turkish prospects. Coming from a small town in Turkey where learning English isn't always a priority, Sengun still speaks little to no English, which will surely elongate his transition to the NBA."
 

gość nie mówi po angielskiemu co może utrudnić aklimatyzację i przyswojenie zagrywek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.