Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2020/2021


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadziłem graczy ręcznie.

Co do yahoo, to samodzielne zaznaczanie keeperów przez graczy miało sens tylko taki, że komish musiał wprowadzić już tylko ich ceny. Oczywiście te ich ustawienia są spieprzone w stosunku do lat ubiegłych, bo do tej pory przy zaznaczanym keeperze były właściwe ceny. Teraz każdy z nas musi na forum podawać. Czy komish na tym traci? Nie sądzę, bo ceny musiał wklepywać tak czy siak. Tracą użytkownicy, którzy równie dobrze mogliby na yahoo w ogóle nic nie zaznaczać, bo te ceny tylko mylą. Sam fakt zaznaczenia nie jest w żadnym wypadku konieczny dla samego zostawienia keepera. Taka sztuka dla sztuki, jak większość tych ustawien teraz na yahoo.

Natomiast co do prośby @wilson44 to głównym komishem jest @dannygd i to on podejmie decyzję. Z formalnego punktu widzenia nie ma żadnych przeszkód dodać następnych keeperów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jako pierwszy pokuszę się do małego podsumowania.

Od początku plan był jeden - nie patrzeć na straty, natomiast zatankować bloki. Plan był misterny, ale poszło jak w "killerów 2". Fajnie wpadł Harris i czyhałem, że któryś z centrów również fajnie wpadnie - Kristaps, Lauri, Dray, Jonas, Love i inni. Ceny krążyły jednak spore i musiałem się ratować Adamsem, który mi tu po prostu nie pasuje. Ale dobrze, że go wziąłem, bo inaczej miałbym mały dramat wśród C. Generalnie centrzy szli drogo - prócz Drummonda - gdybym wiedział, że będe musiał brać Adamsa, bym Drumma spokojnie licytował i mógłbym nawet wtedy być największym wygranym tego draftu. Ale potoczyło się inaczej. Reszta zawodników tradycyjnie u mnie, szła bez żadnego planu, ot, kto mi pasował, to startowałem po niego, do pewnego momentu. Graham pewno drogo i jest wkurwiający, a w Hornets przesyt guardów, ale może dzięki temu będzie mniej rzucać, a asysty i steale spokojnie zrobi. Ingles to oczywiscie po diabła, bo zawsze muszę z kimś wypalić, lepiej było tą kasę trzymać. Jestem natomiast zadowolony z Rui i Garlanda - naprawde widze tu miejsce na upside. Jesli widac go u Sekou, czemu nie u Japońca? A gościu z kraju kwitnącej wiśni jednak do tego teamu pasuje mi dość fajnie, pts+rebs na niezłym FG% i omija bloki. Z Darka jestem nawet happy, ma super miejsce w Cavs i ten sezon moze mieć przełomowy. Demar za tą cene jest też ok, raczej w żadnej lidze specjalnie na niego nie poluję, nie jest z mojej bajki, ale też ma kto rzucać 3pts u mnie, wiec całkiem nieźle podpasował.

Generalnie jak na mój super plan - bez żadnego planu, nie wyszło źle. Tiszej jediesz, dalsze budiesz, zgodnie z rosyjskim przysłowiem - ominąłem gwiazdy i wyszło całkiem do rzeczy. Nie miałem ani wysokiej kasy, ani zajebistych keeperów, musiałem wymyślić cos innego, by znów, jak rok temu - w lidze zaskoczyć i mam nadzieję, że to się uda. Jeszcze lepiej byłoby kogoś przelicytować i zatrzymać małą kasę na key playerów ostatniej fazy - Brooksa i Miltona, ale spoko.

Sorry @dannygd za te żarciki z LiAngelo, ale no cóż, nie mogłem się powstrzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bulek napisał:

Sorry @dannygd za te żarciki z LiAngelo, ale no cóż, nie mogłem się powstrzymać :)

To jest najlepsze podsumowanie mojego draftu.... Generalnie przez nowych graczy i sporą ilośc kasy, ceny wielu były z kosmosu, a innych jak zwykle zaskakująco niskie (jak Kawhi, Kemba, Bledsoe czy LMA).

Z graczy, których chciałem, mam aż Bledsoe (był 3 PG jakiego miałem na liście...) i Ross (był 4 swingmanem, którego miałem na liście). Żałuję, ze nie podbiłem Kemby, Roziera, LMA, Poeltla i Harrela. Chciałem WCJ lub Bagleya w sensownej cenie, ale zbyt dużo talentu zostało przepłaconego. Potem nie wiem jak wrzuciłem LiAngelo, chyba w apce w tel... przez to straciłem slot i szanse na steale typu Melton/Milton/Barnes/Clarkson/Wright/Brooks/Vassel czy Okongwu. Wprawdzie na drafcie "pozwoliliście" mi usunąc wybór, ale niestety były już kolejne i nie chciałem zamieszania robić i wziąłem za resztę kasy Rossa bo i tak by sie nie przydała.

Dlatego po drafcie wyrzuciłem LiAngelo i wrzuciłem z tego co nie wybraliście Portisa - pewnie i tak zaraz wyleci, ale na wszelki wypadek jeszcze tu napiszę: jak ktoś ma obiekcje co do tego ruchu, to proszę niech napisze tu lub pw, to usunę Portisa. ;)

Co do wyników draftu - niby tak źle to nie wygląda, ale mam samych vetsów, którzy wg mnie w ninja są przeszacowani i na podium moim zdaniem nie wystarczą. Z innych graczy podoba mi sie skład @Mikowal83, który choc kilku grajków przepłacił, to mógł sobie na to pozwolić ;) 

Dobrze wygląda BOS, tylko @chyzio postanowił zebrać najwięcej połamańców - jak wypalą, to wygra, jak nie to może być o podium b. ciężko. Podobnie Spurs, ale jak wyjdzie tez bądą wysoko.

Nie do końca rozumiem skład ATL: punt 3p z FT jeszcze kumam, ale czum wyszedł punt blk? 

Podobnie DET - @Jackoso, któremu sie szykuje punt FG i FT przy TO jednocześnie, a mimo RoCO i Bama dosyć słabo bloki wyglądają... hmmm chyba mistrz z zeszłego sezonu mógł ciut lepiej kase wydać ;)

Z innych ciekawostek CHI postanowił grać tylko PF/C /(jak cos polecam sie do dealu), ale strategie wydania kasy na 2 wielkie gwiazdy (155$) u nas się nie sprawdzają...  także 140 $ na Doncica i Giannisa będzie niewypałem, a tak jak Harden z PG13 nie działało w klubie, tu tez nie zadziała.

Także spodziewam sie sporej ilości dealów, tylko pamiętajcie - keeper za gwiazdę dopiero w okienku!!! ;)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny draft. Miałem plan bardzo prosty – kupić do moich keeperów dwóch dobrych centrów i zawodników 3iD. Przez to, że ceny gwiazd z pozycji G i F szły bardzo nisko jak na keepera to przy licytacji centrów uważałem, że wszyscy są przepłaceni i nie kupiłem żadnego z tych których planowałem (Embiid, Ayton itp.).  Ostatecznie zostałem z Holmsem i RoCo.  Cena RoCo 37$ i Holmes 23$ kosmos.
Lou Williams i Terry Rozier zostali wybrani by podciągnąć trójki. Niestety zaniżają mi FG ale nikt inny na tym etapie nie był dostępny. Ekipy z puntem FG oraz innych zapraszam do składania ofert na tą dwójkę, w pakiecie lub oddzielnie.

17 godzin temu, dannygd napisał:

Podobnie DET - @Jackoso, któremu sie szykuje punt FG i FT przy TO jednocześnie, a mimo RoCO i Bama dosyć słabo bloki wyglądają... hmmm chyba mistrz z zeszłego sezonu mógł ciut lepiej kase wydać ;)

@dannygd coś ci się pomyliło z puntem moich trzech kategorii. Punt TO ok i co najwyżej słabe FG ale FT to overkill (83%). Bloki ze średnią 0,65 to też całkiem dobry wynik (wg średniej z zeszłego roku z naszego keepera to około 14 PKT Roto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 19:23, Jackoso napisał:

@dannygd coś ci się pomyliło z puntem moich trzech kategorii. Punt TO ok i co najwyżej słabe FG ale FT to overkill (83%). Bloki ze średnią 0,65 to też całkiem dobry wynik (wg średniej z zeszłego roku z naszego keepera to około 14 PKT Roto).

fakt FT chyba miałem w innym miejscu dopisać ;) Ale co do bloków to niestety opierasz się tylko na prognozach starterów swoich wg ninja, w tym dla Holmesa, który ma konkurencje zarówno do gry na C (Whiteside) jak i PF (Bjelica), a nikogo na BEN... do tego rok temu sporo kluczowych graczy nie miało (przez kontuzje) opcji na wyższą średnią BLK (kontuzje Nurka, KATa, Bagleya, Capeli, DMC, Greena, problem Al-Embiid sporo tego było). Więc dla mnie będzie wynik słaby po punt, chyba że Dejounte i Joe, zaczną blokowac jak Jrue. 

BTW. Ciekawa wymiana, fajnie % może poprawić, choć przy kontuzji Gordona, w styczniu mógłby mieć większą wartość.

@Mikowal83 jak tam deale? Ja bym cos kupił od Ciebie, ale tak drogo niektórych wylicytowałeś, że przez pryzmat wartości z draftu możesz nie byc zainteresowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dannygd nie planowalem na razie zadnych wymian ale ta trojka ktora wystawilem na sprzedaz jest dalej aktualna. Wiekszosc graczy ktorych wylicytowalem raczej nie bedzie keeperami ale swiadonie licytowalem wysoko bo saoich keeperow juz mam a w trakcie sezonu moze sie jakiegos zdobedzie tak jak w zeszlym sezonie Wooda.

Celem jest wygranie ligi bo po zeszlym sezonie (2 miejsce) apetyt mi sie zaostrzyl. 

Ceny z draftu w zwiazku z tym raczej nie beda mialy wplyw na moje decyzje więc wal śmiało i sie nie krępuj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze za szybko na oceny ale boje sie ze inwestiwanie tak duzej kasy w Cartera moglo byc bledem... To samo dotyczy Washingtona...

Z drugiej strony mialem chyba niezlego nosa zeby wybrac Sextona i po taniosci Miltona

Szkoda ze Houston i OKC nie gralo bo do dobrych trafien moglbym wtedy jeszcze pewnie dopisac Bazleya

Moje wypociny można przeczytac na Discordzie... Polecam tamta forme dyskusji i kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z 1 dnia, może też dlatego, że moi wcale nie mieli żadnego dnia konia a'la Rozier - no ok, prawie TD Middletona i DDR można do tego zaliczyć 😁 Ale są też rezerwy - Graham, FVV i Tobias zagrali po prostu słabo. Na tym polu widzę spore szanse poprawy a mimo to nie było tragedii. Cholernie cieszy Adams - może bedzie takim defensywnym centrem? Punktów od niego wcale nie wymagam. A w zanadrzu jest jeszcze Garland - coś czuję tutaj szansę na upside. Szkoda, że się polamał Rui - cholernie liczyłem że jego sophomore season będzie niezły. Na razie muszę poczekać.

W dłuższej perspektywie może mi jednak zabraknąć gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to mała próbka, a tabela z dnia na dzień obraca się o 180%, ale powoli zaczynam się przekonywać że z Jordana wielkiego pożytku miec nie będę 😄

Bucks mają nowego lidera? Obserwuje Khrisa już od dłuższego czasu i wiem, że on jest cholernie underrated. Boiskowa inteligencją przypomina mi Tatuma.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.