Skocz do zawartości

Sezon 2020/21 Liga Mistrzow


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, barcalover napisał:

@mac
 

Jakies wnioski po drafcie na chłodno macie? @bulls2006 doszedłeś do tego, w czym był problem wczoraj, ze nie mogłeś dołączyć?

Nie udało mi się odkryć przyczyny. Sprawdzałem różne rzeczy na kompie i przy ruterze. W pewnym momencie coś zadziałało ale nie wiem co. 

Dziękuję wszystkim za pomoc, za szybkie odpowiedzi i pomysły co zrobić. 

A z draftu pomijając powyższą przeszkodę to jestem zadowolony choć wzięcie przez automat Westbrook's spowodowało że musiałem całkowicie zmienić wcześniejsze założenia i było dużo improwizacji i licytowania graczy którzy są tańsi, mogą wypalić lub nie, ale mają potencjał przy spełnieniu pewnych warunków np. utrzymania zdrowia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szkoda-czasu napisał:

Big Bada Boom Budget $200

1. (1) James Harden (Hou - PG,SG) $65
2. (7) Zion Williamson (NO - PF) $35
3. (66) Christian Wood (Hou - PF,C) $25
4. (82) Richaun Holmes (Sac - PF,C) $9
5. (88) Otto Porter Jr. (Chi - SF,PF) $13
6. (108) Wendell Carter Jr. (Chi - C) $16
7. (112) Collin Sexton (Cle - PG,SG) $14
8. (138) Norman Powell (Tor - SG,SF) $7
9. (146) Will Barton (Den - SG,SF) $5
10. (147) Jakob Poeltl (SA - C) $6
11. (163) Kyle Kuzma (LAL - SF,PF) $1
12. (169) Tyrese Haliburton (Sac - PG,SG) $2
13. (177) Juancho Hernangomez (Min - PF,C) $2

Unused $0

No mój team jest Harden heavy. Byłem ciekawy jak bardzo ludzi odstrasza jego sytuacja i w szesnastozespołowej lidze, gdzie są mistrzowie, stwierdziłem, że warto podjąć ryzyko. Gość jednak daje top (jak nie max) w 4 kategoriach, holując tylko jedną, którą może zrównoważę. To, że Harden osiągnie wartość 65$ i tak uważam za mniejsze ryzyko niż to, że Zion osiągnie 35$. Ale znów stwierdziłem, że na upside, bazując na statach defensywnych z college'u, może nawet przebić tę wartość. Może ;) Potem długo nie chciałem przepłacać grona 20-50 i szukałem zbiórek i bloków. Wood może się przyjąć do systemu, jeśli nawet Hardena tam nie będzie (może i tym bardziej  jedynie z Wallem, prospectami, ktoś musi tam rzucać). Zaryzykowałem z Otto w contract year (gdybym wiedział, za ile szedł choćby Oubre, to może bym tego nie zrobił) i Carterem po roku zawodu (a ma upside na 1+1 w defensywnych). Sexton powinien spokojnie dać tę wartość, Powell - jeśli to będzie taki sezon jak myślę, czyli sporych rotacji na IL - też, a reszta to uzupełnienia, na upside (CY Kuzmy, bloki i może transfer LAA u Poeltla, szeroka rola Juancho, bounce back Bartona, który potrafi być TOP50). 

Trochę zbieranina, sporo ryzyka co do nowych ról, ale nie może wszystko pójść źle, aye? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień start, więc wrzucam moje projekcje - przed rokiem nawet ok mi się udało przeanalizować ligę, w której grałem. Standardowo dzielę ekipy na kilka tierów, patrząc głównie na top10-11 graczy, więc drużyny z głębszym składem mogą być nieco niedocenione względem tych z gwiazdami.

Tier 1 - główni pretendenci do mistrzostwa

  • God of Thunder - głupio mi stawiać siebie najwyżej, ale akurat tutaj mi wychodzi, że mam wysoki sufit i wysoką podłogę oraz szeroki skład, więc wydaje mi się, że walka o mistrzostwo powinna być w zasięgu, a już na pewno uznam za rozczarowanie, jeśli skończę poza top4 zakładając brak kontuzji. Moimi najsłabszymi punktami są prawdopodobnie asysty, ale jeśli Garland będzie prezentował solidny poziom, to tutaj powinienem też dobić do środka stawki, więc wychodzi mi, że będę miał na tyle zbalansowany team, że będę walczył o mistrzostwo. Zobaczymy.
  • Dragons Nest Champ - Davis obudowany under the radar solidnymi rolesami. Dodatkowo Wall wygląda póki co bardzo intrygująco, więc tutaj może być jeszcze trochę ukrytej wartości. Jest kilka znaków zapytania (Jerami Grant, Hayward, Lou Will, Favors), ale pozostała część składu powinna solidnie ciągnąć, a Davis na swagu po mistrzostwie pewnie też dużo zyska. Jeden z faworytów.
  • sama-sama - sooobi jak zwykle wymyślił punt, tym razem ten najpopularniejszy, czyli FT. Kozacki trzon Simmons-Lonzo-Gobert-Drummond uzupełniony Lamelo, Fultzem, Wigginsem, Ibaką i Plumlee. Nie sądzę, by skończyło się to poza top5. Brawo, draft tool dał radę.
  • Dziki Wschód - dobrze zbalansowany team zbudowany na centrach, ale sneaky wszechstronnych, bo Embiid i Nurkic to pewnie 7-8 asyst razem. Obwód uzupełniony pewniakami lub upsidem, więc ja tutaj widzę team, który przy dobrych wiatrach może spokojnie powalczyć o podium i mistrzostwo.
  • evitacre team! - KAT, D'Angelo i - jak to u eviego bywa zawsze - znakomite uzupełnienia po taniości oraz pewnie sporo rotacji i wyjęcie kogoś mocnego z FA. Jeśli KAT będzie zdrowy, to evi powalczy o mistrzostwo.

Tier 2 - środek stawki z potencjałem

  • Big Bada Boom - Harden+Zion jeszcze parę dni temu wyglądało średnio, ale po ostatnim meczu Ziona i jego FT% być może trzeba skorygować projekcje. Jednak z drugiej strony Harden jest gruby, więc może się wyrówna ;) Asq bardzo dobrze uzupełnił, ma szeroką i ciekawą rotację. Wystarczy, że ktoś typu Wendell czy Wood mocniej wypali i spokojnie może tutaj być skok tier wyżej.
  • HYPE_TRAIN - Curry + Ayton + mac jako GM. Aż prosi się o wstawienie tej ekipy tier wyżej "za zasługi", ale jest tutaj wg mnie kilka znaków zapytania - jeśli wypalą lub uda się je zastąpić kimś solidnym z FA, to mac włączy się do walki.
  • Jackaso Wroc Team - przemyślany punt BLK wokół Jokica, Sabonisa i PG. Bardzo ładnie wykonany, ale na moje oko brakuje mimo wszystko zbiórek i stls, a w TO może się zrobić niebezpiecznie, przez co na ten moment sufit tej ekipy jest trochę ograniczony.
  • The Big - Kevin Durant i młodość z upsidem. Bardzo dobra ekipa z brakami w punktach i zbiórkach, a jeśli KD będzie trochę słabszy, niż zakładamy, to też FG nie będą dobrze wyglądać. Oprocz tego jest solidnie i z potencjałem na wymiany, więc zobaczymy.

Tier 3 - niższe rejony z potencjałem

  • Wilson's gang - kategorie w teorii dobrze pokryte, ale sporo niepewnych ludzi w trzonie; Kawhi, LMA, Brook Lopez, Cody Zeller, Derrick White. Przez tych graczy sufit tej ekipy uwazam za ograniczony.
  • eM's Cubes - LeBron, Porzingis - obawiam sie o ilość gier. Trae-Jrue-Siakam będą ciągnąć, ale czy uciągną? Tutaj jest mimo wszystko potencjał, bo Bagley, Washington i Barrett wszyscy mogę sporo się poprawić, więc będę obserwował z zainteresowaniem ruchy komisarza.
  • Bulls's Best Team - Trochę fg punt wyszedł, ale pełno high-usage graczy, więc wygląda to ok, ale bez szału. Są też niepewni gracze typu Beasley, Griffin, Markkanen, Draymond, Conley i Horford, więc osobiście nie widzę zbyt wysoko upside'u.
  • Sopockie Trefliki - bulek był rok temu na podium, więc nie chcę go przekreślać od razu, ale wychodzi mi, że średnio dopasował core i zabraknie głębi składu, zwłaszcza w razie kłopotów ze zdrowiem kogoś z Big3. FT i ast to chyba największe mankamenty tej ekipy.

Tier 4 - najsłabszy draft, dużo pracy do wykonania

  • Genzo Wakabayashi - Rotacja podkoszowa jest mocno chybotliwa oprócz Capeli. Dodatkowo brak Kemby będzie dawał się we znaki dość szybko. Mały upside w moim odczuciu niestety.
  • Nic nas nie łączy - Doncic, Morant, D. Mitchell, Adebayo - szkoda, że obudowani starociami, bo pewnie miałbym ten team wyżej. Na teraz blado wychodzi na tle reszty niestety.
  • Szkoda-czasu - Lillard-Booker-Butler-Vucevic; w teorii bardzo solidny trzon, ale uzupełnienia mogą być problematyczne. Osobiście uważam, że ten team ma największy potencjał w tym tierze, by udowodnić, że moje projekcje są słabe :P 

 

Trochę się rozpisałem. Jak Wy to widzicie po drafcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
14 minut temu, barcalover napisał:

Jeszcze raz gratulacje @mac Świetnie wykorzystałeś szansę i pogromiłeś mnie w końcówce.

Dzięki za gratulacje jak i za wyrównaną walkę. To już mój drugi tytuł w LM :) Wracasz tu za rok ?

Ogólnie dla mnie szczęśliwy sezon, bo wygrałem 4/8 lig, z tym że pewien niedosyt, bo mogłoby być 5, ale 1ligę na sznurówce przegrałem ostatniej nocy 😛

Więc jest pewien niedosyt.

W sumie też, ciekawi mnie właśnie, zwycięstwo w jakich ligach daje prawo do gry tutaj?

Czy H2H się łapią?

Czy ligi roto ( aukcja i snake ) Woodena ( dawne 6g ) się łapią?

Te co wymieniłem to gram, ale pewnie są jeszcze jakieś inne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

Dzięki za gratulacje jak i za wyrównaną walkę. To już mój drugi tytuł w LM :) Wracasz tu za rok ?

Chyba nie. W drzewku zająłem 3 miejsce, a wygrałem tylko nbatwitterpl, ale stamtąd chyba nie zapraszamy.

2 minuty temu, mac napisał:

Ogólnie dla mnie szczęśliwy sezon, bo wygrałem 4/8 lig, z tym że pewien niedosyt, bo mogłoby być 5, ale 1ligę na sznurówce przegrałem ostatniej nocy 😛

Wow, no to tym bardziej czapki z głów ;) 

W dniu 16.12.2020 o 09:43, barcalover napisał:
  • God of Thunder - głupio mi stawiać siebie najwyżej, ale akurat tutaj mi wychodzi, że mam wysoki sufit i wysoką podłogę oraz szeroki skład, więc wydaje mi się, że walka o mistrzostwo powinna być w zasięgu, a już na pewno uznam za rozczarowanie, jeśli skończę poza top4 zakładając brak kontuzji. Moimi najsłabszymi punktami są prawdopodobnie asysty, ale jeśli Garland będzie prezentował solidny poziom, to tutaj powinienem też dobić do środka stawki, więc wychodzi mi, że będę miał na tyle zbalansowany team, że będę walczył o mistrzostwo. Zobaczymy.
  • HYPE_TRAIN - Curry + Ayton + mac jako GM. Aż prosi się o wstawienie tej ekipy tier wyżej "za zasługi", ale jest tutaj wg mnie kilka znaków zapytania - jeśli wypalą lub uda się je zastąpić kimś solidnym z FA, to mac włączy się do walki.

No i jeszcze cieszy, że projekcje tym razem dość w sedno w przypadku naszych ekip @mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, barcalover napisał:

Chyba nie. W drzewku zająłem 3 miejsce, a wygrałem tylko nbatwitterpl, ale stamtąd chyba nie zapraszamy.

nbatwitter to nie jest ta z 6G? gra tam chyba sporo znanych typkow?
Imo nadaje sie na zapro, ale czekamy co odpisze wilk.

Dobrze też by było jakoś wypisać listę lig dopuszczalnych tutaj.

Btw przewiduję po tym sezonie bardzo dużą ilośc rezygnacji graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mac napisał:

nbatwitter to nie jest ta z 6G? gra tam chyba sporo znanych typkow?
Imo nadaje sie na zapro, ale czekamy co odpisze wilk.

Podobna ekipa ogarnia te rozgrywki, to fakt, ale to inne ligi :) 

45 minut temu, mac napisał:

Btw przewiduję po tym sezonie bardzo dużą ilośc rezygnacji graczy.

Myślisz? Wg mnie liga wróci do kibiców i bardziej normalnego terminarza, więc powinno być w miarę ok. Czy dlaczego myślisz, że jeszcze więcej osob się zniechęci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.