Skocz do zawartości

New Orleans Pelicans 2020/2021


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, The Game 85 napisał:

Natomiast co do Turnera to powtórzę jeszcze raz, oni za Turnera chcieli dostać Haywarda, natomiast Pelicans nie mieli nic do zaoferowania Indianie, bo raczej picki ich nie interesowały podobnie jak młodzież. Favors wybrał Utah więc Griffin wziął Adamsa i nie wyszło, ale nie dlatego, że Adams utrudnia ofensywę co wielu pisało, tylko problemem jest obrona, która jest najgorsza w lidze.

Adams jest akurat mocno odpowiedzialny za tę tragiczną obronę, a w ataku możne w zasadzie wstawić każdego innego w miarę ogarniętego klocka i nie będzie różnicy. Największa głupota to było to extension, bo gracza pokroju Adamsa można mieć na pewno za połowę tej kwoty, a czasami jeszcze taniej. No i kontrakt Adamsa pokrywa się z rookie contract Ziona, więc Pels dając to extension zdecydowali, że nie będą szukać szczęścia na rynku FA, bo Adams im wystarcza. A po kilku miesiącach okazuje się, że randomowi userzy z forum e-nba mieli jednak rację i Adams nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, karpik napisał:

Adams jest akurat mocno odpowiedzialny za tę tragiczną obronę, a w ataku możne w zasadzie wstawić każdego innego w miarę ogarniętego klocka i nie będzie różnicy. Największa głupota to było to extension, bo gracza pokroju Adamsa można mieć na pewno za połowę tej kwoty, a czasami jeszcze taniej. No i kontrakt Adamsa pokrywa się z rookie contract Ziona, więc Pels dając to extension zdecydowali, że nie będą szukać szczęścia na rynku FA, bo Adams im wystarcza. A po kilku miesiącach okazuje się, że randomowi userzy z forum e-nba mieli jednak rację i Adams nie wystarcza.

Randomowi userzy jak to nazywasz to twierdzili, ze problemem z Adamsem będzie atak , co okazało się kompletna nieprawdą i atak to jest ostatnia rzecz, o którą można mieć pretensje. Natomiast za tragiczna obronę to odpowiedzialni są wszyscy, a nie tylko Adams. Zion, Ingram, Ball, Bledsoe są w równym jeśli nawet nie w większym (Zion) stopniu za to odpowiedzialni. Van Gundy też przychodził z łatką  dobrego trenera od defensywy ( bodajże 8 razy na 12 jego zespoły były w top 10 i chyba nigdy w najgorszej 10) natomiast tu stworzył takiego potwora, że nawet zespoły z PLK mogłyby im regularnie 100 wrzucać.

A co do samej obrony Adamsa to w dzisiejszym meczu w połowie 4 kwarty Van Gundy spróbował grać bez centra i wtedy w niecałe 2 minuty Portland odrobiło kilka punktów. To pokazuje, że granie Zionem na centrze to kompletnie nietrafiony pomysł. Samo extension wg mnie nie jest takim problemem ( sam może bym tyle nie dał, ale tym bardziej nie dał bym maxa dla Ingrama) bo myślę, że sporo klubów będzie rzucać sporą kasę średniakom i warto było się zabezpieczyć co pokazała sytuacja z Favorsem i jego odejściem. No i ten kontrakt może być pomocny w ewentualnym pozyskaniu jakiejś gwiazdy bo nie oszukujmy się ale wolni agenci to do Nowego Orleanu wcale się nie kwapią i raczej jedyna szansą jest trade.

Turner zapewne byłby lepszy, ale dla Pelicans praktycznie poza zasięgiem ( nie wierzę że wzięliby Bledsoe mając Dipo i Brogdona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Game 85 napisał:
12 godzin temu, danny napisał:

 

Wiem, ze mieli sporo kontuzji, ale fakty są takie, że James z Ingramem ( i Ballem czy Hartem) nie weszli do PO, a jak LeBron pogonił z klubu młodych i dostał Davisa to od razu został mistrzem, a Ingram mając jeden z najzdrowszych rosterów w tym sezonie jedyne na co może liczyć to doczłapanie się do play-in. 

Ale czego ty od nich wymagasz albo wymagales przed sezonem ? Top6 albo HCA na zachodzie ??
 

To jest młodziutka drużyna, nawet pomijając Ingrama i Ziona wiek to np. ich ławka prócz Reddicka i Harta który sam ma 25 lat i czwarty rok to same pryszcze, jedno i drugoroczniacy...

 

Adams i Bledsoe nie fitują ewidentnie, wiedzieliśmy to przed sezonem i dlatego też prawdopodobnie tak kasztanią. To nie jest zwykły brak formy, czy chęci. 
 

Dajmy tym chłopakom z rok, dajmy gmowi tez to poukładać bo chyba jest jednak bardziej kompetentny niż my, a skoro my sami widzimy, że te puzzle do siebie zwyczajnie nie pasują to i on pewnie już kombinuje co zrobić...

 

Oczywiście być może ta historia z Zionen i Ingramem skończy się jak case Kings - co roku zbyt młodzi i niedoświadczeni i co roku 32-50 albo 35-47 itd itp. ale ja osobiście w nich wierzę, po prostu dajmy im się ograć i trochę doświadczenia nabyć, czytaj dostać w pizdę kilkadziesiąt razy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Game 85 napisał:

Randomowi userzy jak to nazywasz to twierdzili, ze problemem z Adamsem będzie atak , co okazało się kompletna nieprawdą i atak to jest ostatnia rzecz, o którą można mieć pretensje. Natomiast za tragiczna obronę to odpowiedzialni są wszyscy, a nie tylko Adams. Zion, Ingram, Ball, Bledsoe są w równym jeśli nawet nie w większym (Zion) stopniu za to odpowiedzialni. Van Gundy też przychodził z łatką  dobrego trenera od defensywy ( bodajże 8 razy na 12 jego zespoły były w top 10 i chyba nigdy w najgorszej 10) natomiast tu stworzył takiego potwora, że nawet zespoły z PLK mogłyby im regularnie 100 wrzucać.

No i się randomowi userzy tak pomylili, że Adams nie dość, że jest słaby w ataku, to dodatkowo w obronie. To, że Pels mają lepszy atak niż myśleliśmy to zasługa tego, że Zion jest lepszy niż się spodziewaliśmy w ataku i Ball ma ostatnio świetny okres rzutowo, zresztą decision making też u niego poszedł w górę. Na pewno atak Pels z jakimś wysokim rozciągającym grę byłby jeszcze lepszy niż z Adamsem, który jedyne co robi bdb, to zbiera. Za tragiczną obronę jest odpowiedzialny cały zespół, to fakt, ale jedni są bardziej winni, a drudzy mniej. Jeśli jesteś rolesem w ataku, to Twoim obowiązkiem jest być dodatni w obronie, inaczej jesteś problemem. Włącz sobie choćby ten wczorajszy mecz i zobacz jak wyglądała obrona picków Adamsa, który tym razem wychodził wyżej do ball handlera niż w poprzednich meczach, ale co z tego, skoro był zwyczajnie za wolny na nogach i Lillard albo go objeżdżał albo podawał do rollującego Kantera lub (jeśli akurat Zion zdążył z pomocą) do wolnego shootera. Niemal każdy pick kończył się przewagą Blazers i tym, że Zion musiał bronić dwóch graczy na raz, bo Adams nie nadążał bronić nikogo. Dla odmiany popatrz sobie na obronę Hayesa w tym samym meczu i zobacz o ile więcej problemów sprawia Lillardowi na picku mobilny środkowy (wcale nie jakiś wybitny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Ale czego ty od nich wymagasz albo wymagales przed sezonem ? Top6 albo HCA na zachodzie ??
 

To jest młodziutka drużyna, nawet pomijając Ingrama i Ziona wiek to np. ich ławka prócz Reddicka i Harta który sam ma 25 lat i czwarty rok to same pryszcze, jedno i drugoroczniacy...

 

Adams i Bledsoe nie fitują ewidentnie, wiedzieliśmy to przed sezonem i dlatego też prawdopodobnie tak kasztanią. To nie jest zwykły brak formy, czy chęci. 
 

Dajmy tym chłopakom z rok, dajmy gmowi tez to poukładać bo chyba jest jednak bardziej kompetentny niż my, a skoro my sami widzimy, że te puzzle do siebie zwyczajnie nie pasują to i on pewnie już kombinuje co zrobić...

 

Oczywiście być może ta historia z Zionen i Ingramem skończy się jak case Kings - co roku zbyt młodzi i niedoświadczeni i co roku 32-50 albo 35-47 itd itp. ale ja osobiście w nich wierzę, po prostu dajmy im się ograć i trochę doświadczenia nabyć, czytaj dostać w pizdę kilkadziesiąt razy. 

Nie wymagałem top 6 czy HCA, ale w takiej sytuacji jaka jest w całym NBA gdzie prawie każdy zespół ma pełno problemów z kontuzjami i opuszczaniem meczów, a Pelicans są najzdrowsi od lat i to w niczym nie zmieniło ich sytuacji.W normalnym sezonie taki bilans i miejsce byłoby w miarę dobre natomiast w tym sezonie póki co uważam że jest poniżej możliwości. Nawet za Gentry'ego nie zdarzało się aż tak dużo wypuszczonych zwycięstw, a tutaj straty w końcówkach gdzie wystarczyło dać się sfaulować lub nietrafione  2 wolne.

Z tego co widziałem to Ingram w clutchu ma niecałe 30% z gry  i 7 strat to niech częściej rozpisuje Van Gundy akcje na Ziona, a nie pałowanie Ingrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

To po co w ogole pozyskiwali Adamsa?

Bo Zion jest fatalnym obrońcą i potrzebują dobrego centra ale o ile z Favorsem rok temu jeszcze jakoś to wyglądało o tyle z Adamsem wygląda to źle. Zion bez Derricka to był koszmar a z Favors to był poziom TOP3 obrony w tej lidze. I to mała próbka niestety ale nawet wizualnie Favors był bardziej mobilny. LEpiej w ataku pasował do Ziona bo nie blokował mu kosza. Dobrze zbiera . To był idealny small ball center . Jak by dali dużą umowę Favorsowi to byliby teraz w innym punkcie.. Z drugiej strony Favors podobno i tak by odrzucił bo jego jedynym celem był powrót do Jazz i Snydera nawet jako rezerwowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams to niezły starter, ale całe życie grał w contenderze + ma łatkę tough guya, więc część osób uważała, że jest kimś więcej. Nawet nie wiem czy Pelicans mogą nim w tym momencie handlować po kolejnym genialnym ruchu Griffina w postaci extension dla niego, bo zmienił się kalendarz z CBA przez COVID. Miło, że chociaż zdaje sobie sprawę, że Bledsoe i Adams nie mają tutaj racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, BMF napisał:

Nawet nie wiem czy Pelicans mogą nim w tym momencie handlować po kolejnym genialnym ruchu Griffina w postaci extension dla niego, bo zmienił się kalendarz z CBA przez COVID. Miło, że chociaż zdaje sobie sprawę, że Bledsoe i Adams nie mają tutaj racji bytu.

Mogą nim handlować. 

W zasadzie do nietrejdowalnych graczy w tym okienku należy oczywiście Blake Griffin, Dragić ( podobnie jak m. Leonard musiał by się zgodzić ), Giannis ( 6 msc po extension ), Monte Morris, PG13, Gobert i tyle. Reszta graczy jest tradeable. 

No i co ciekawe: nikt w lidze nie ma aktualnie no trade clause. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

No nie bardzo, wszyscy którzy w offseason podpisali roczne umowy i będą mieć po nich ptaszkowe prawa, mają NTC.

No i właśnie wszystkich takich wypisałem. Nie znalazłem nikogo innego z 1y na tych zasadach w lidze poza Dragicem i M. Leonardem który już poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

No i właśnie wszystkich takich wypisałem. Nie znalazłem nikogo innego z 1y na tych zasadach w lidze poza Dragicem i M. Leonardem który już poleciał.

Nie jest moim priorytetem w życiu na ten moment przeszukanie wszystkich rosterów i zrobienie takiej listy, ale na pewno Biyombo i Haslem mają NTC, a jakby ktoś jednak poczuł potrzebę podjęcia się tego wyzwania, to pewnie znalazłby więcej nazwisk.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Nie jest moim priorytetem w życiu na ten moment przeszukanie wszystkich rosterów i zrobienie takiej listy, ale na pewno Biyombo ma NTC, a jakby ktoś jednak poczuł potrzebę podjęcia się tego wyzwania, to pewnie znalazłby więcej nazwisk.

Nom. Racja. Ma 1y NTC. Przeglądałem roostery i albo pominąłem Hornets, albo jakoś mi wyleciał z kąta widzenia. Może później na spokojnie jeszcze przeglądnę niż na szybko listę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mac napisał:

Gosciu w swoim debiucie na Gobercie zrobil 23-15

Debiut to on miał 3 lata temu i zdobył wtedy 2 punkty w garbage time.

A co do "23/15" na Gobercie to aż sobie sprawdziłem. Gość wbił 11 punktów w 4Q, gdzie Jazz po prostu już mecz miało wygrany a Gobert grał 1,5 minuty, a w całym meczy nie zagrał nawet pełnych dwóch kwart. Trochę przesada z tym 23/15 na Gobercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.