Skocz do zawartości
BMF

New Orleans Pelicans 2020/2021

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój, niech mi ktoś powie co tam robił Lonzo na boisku w 4kw??? Gość nie bronił, nie podawał, nie rzucał. Zion w defensywie koszmar - nie kumam po co oni prowadząc grali takie tempo skoro sił nie mieli? Bo Lonzo poza long pass nie potrafi piłki rozegrać?  Reddick niestety ma swoje lata i dużych minut już nie pogra - to jest zadaniowiec w contenderze na max. 15 min. Tu koniecznie potrzebny jest full time SG z opcją ballhandlingu, albo niech NAW do S5 wpuszczą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie dzis postawili sie Clippers duzo lepiej niz sie spodziewalem. Walker dzis naprawde dojebal do pieca, zwlaszcza za 3.  Czasem odnosze wrazenie, ze brak Ziona jest dla tej ekipy pozytywny. Wynik testu ma chyba dalej inconclusive, wiec troche moga bez niego sie pobujac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, nba2midnight napisał:

Walker dzis naprawde dojebal do pieca, zwlaszcza za 3.

Chyba coś innego miałeś na myśli jak to pisałeś. Toż to negatywne powiedzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serio negatywne? Ja je slyszalem w swoim otoczeniu w wielu pozytywnych aspektach. Zawsze bylo uzywane jak ktos zrobil cos naprawde godnego podziwu. Ciekawe :)

No w kazdym razie zrobil konkret wynik;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ok, po tym wpierdolu z Minnesota bez DLO/Townsem chyba czas zadać sobie pytanie. Co tam się wyprawia?

5-10 a terminarza jakiegoś mega trudnego wcale nie mieli (+ jako nielicznych Covid ich ominął, Ingram/Zion łącznie omineli 1 spotkanie)

No i co z tym Ingramem? PPG fajne skuteczność fajna a kolejny rok nic wygrać nie mogą + zespół jakimś cudem bez niego na boisku ma lepsze staty niż z nim

o defensywie Ziona to chyba nie ma nawet co pisać..  ;)

Edytowane przez dapunk20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.01.2021 o 10:22, dapunk20 napisał:

No i co z tym Ingramem? PPG fajne skuteczność fajna a kolejny rok nic wygrać nie mogą + zespół jakimś cudem bez niego na boisku ma lepsze staty niż z nim

zatem nic nowego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to mam wrażenie, ze statystyki Ingrama czy Ziona niby są dobre, ale nijak to się nie przekłada na wyniki. Zespół bez nich czy z nimi gra na podobnym poziomie. Zresztą to przeglądając statystyki to już forma Bledsoe wydaje się bardziej znacząca, bo u niego bardzo często słabe mecze oznaczały porażki, a dobre zwycięstwa. Z tego co widziałem to tylko ze 2 mecze wyłamały się z tego schematu. Tak sobie pomyślałem, że ta fatalna końcówka z Pacers coś w zespole zepsuła, gra zaczęła wyglądać podobnie jak w zeszłym sezonie. Zdobywają sporo punktów zazwyczaj, ale tracą jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, The Game 85 napisał:

gra zaczęła wyglądać podobnie jak w zeszłym sezonie. Zdobywają sporo punktów zazwyczaj, ale tracą jeszcze więcej.

Problem jest taki ,że Zion nie umie bronic a Ingram przestał bronić. Obaj skupiają się na ataku ale o ile Ziona ciężko wyłączyć o tyle Ingrama już tak. Stracił dynamizm a obudowa Pelicans jest koszmarna. Lonzo nie rzuca tak dobrze jak rok temu. Redick stracił caly pazur. Adams za Favorsa to też koszmarny błąd. W ogóle już lepiej dla nich jakby zostali z Hillem zamiast Adamsem bo choć Zion na centrze to słaby pomysł to Hill byłby dla nich idealny..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, ely3 napisał:

Problem jest taki ,że Zion nie umie bronic a Ingram przestał bronić. Obaj skupiają się na ataku ale o ile Ziona ciężko wyłączyć o tyle Ingrama już tak. Stracił dynamizm a obudowa Pelicans jest koszmarna. Lonzo nie rzuca tak dobrze jak rok temu. Redick stracił caly pazur. Adams za Favorsa to też koszmarny błąd. W ogóle już lepiej dla nich jakby zostali z Hillem zamiast Adamsem bo choć Zion na centrze to słaby pomysł to Hill byłby dla nich idealny..

W większości się zgadzam, ale nie jeśli chodzi o Adamsa. Raz, że to nie była decyzja Pelicans tylko Favorsa o odejściu, a dwa to właśnie do niego mam najmniejsze pretensje z drużyny. Robi swoje i gra na w miarę równym poziomie ( ostatni mecz chyba najsłabszy był) Jak dla mnie akurat zamiana ta wyszła na plus ( chociaż u Favorsa to były też problemy zdrowotne i katastrofa w bańce).

Problemem jest właśnie słabiutka forma Lonzo, Redicka, brak solidnego wysokiego na ławce. Co do Redicka to na początku sezonu miałem nadzieję, że to jednak przypadek ta jego słaba forma, ale teraz już niestety myślę, że tak może wyglądać do końca sezonu i właśnie Hill by się bardzo przydał. Natomiast przed sezonem to go jednak tak bardzo nie żałowałem, bo jednak liczyłem na Redicka, NAW-a Lewisa i uważałem, ze może być mało minut dla Hilla.

NAW zrobił ten mały kroczek do przodu i spisuje się całkiem nieźle natomiast Hayes wygląda jakby się cofnął w rozwoju, a o Mellim to szkoda pisać.

Ogólnie to automatyczny awans do PO jest raczej nierealny, ale szanse na te baraże są spore, chociaż na tym etapie sezonu wydaje się, że różnica między awansem do baraży a ostatnim miejscem w konferencji, będzie niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to zaczęły się pojawiać pierwsze plotki transferowe i tak Lonzo i Redick są do oddania, a z drugiej strony pojawia się  nazwisko Oubre.  Od razu zaznaczam, ze póki co to są oddzielne plotki i nie jest wcale powiedziane że to się łączy.

Jako, że nie oglądam nic poza Pelicans nie mogę w żaden sposób ocenić Oubre natomiast co do oddania Lonzo i Redicka to wcale się nie dziwię. Tym bardziej że to ma dać więcej minut dla NAW-a i ewentualnie Lewisa. Jednak myślę, że priorytetem w takiej wymianie powinna być pozyskanie kogoś pod kosz bo tu jest największa bieda na ławce, ale z tym może być problem bo chyba dobrych wysokich to nie będzie zbyt wielu na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej nie próbuj ocenić Oubre. 
mozna dostać raka mózgu. 

Problemem jest Gruby niestety ale jsk to bywa wywala pozostała 14 graczy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ignazz napisał:

Lepiej nie próbuj ocenić Oubre. 
mozna dostać raka mózgu. 

Akurat czytałem sporo w waszej grze o Oubre, ale sam go nie widziałem w tym sezonie więc go nie ocenie, choć patrząc tylko na statystyki to ten sezon ma równie fatalny rzutowo jak Ball i Redick, więc nie widzę zbyt wiele sensu w tej ewentualnej wymianie . Co najwyżej przesunięcie NAW-a do 1 piątki i zrobienie z Oubre pierwszego rezerwowego, ale to i tak nie rozwiązuje problemu pod koszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, The Game 85 napisał:

Akurat czytałem sporo w waszej grze o Oubre,

Branie jakichkolwiek informacji nt. NBA z naszej gry jest podstawowym błędem, nie polecam nikomu wyrabiać sobie opinii tylko na podstawie tego co się tam przeczyta :) co zresztą trafnie napisałeś tutaj:

6 minut temu, The Game 85 napisał:

ale sam go nie widziałem w tym sezonie więc go nie ocenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat ja to doskonale wiem, tylko wspomniałem o tym, bo akurat w plotkach o Pelicans pojawia się Oubre który był u was chyba najważniejszym tematem pierwszego miesiąca gry i być może będę miał przyjemność (lub nie😂) na własne oczy przekonać się do jego umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, ignazz napisał:

Defensywnie niestety Zion grubo poniżej oczekiwań w tym sezonie, ciężko się to ogląda, zwłaszcza jego "contestowanie" na obwodzie jest bolesne dla oczu. Niemniej to tylko jeden z wielu problemów Pels. Dość mocno zawodzą indywidualnie:

1) Lonzo Ball, który w CY zamiast błyszczeć wygląda jakby cofnął się w rozwoju. Koszmarny jest w HCO, a dodatkowo trochę to z boku wygląda tak jakby te spie*dolone przez niego po całości 2-3 końcówki na starcie sezonu zabiły pozytywnego ducha zespołu. To nie jest przypadek, że pojawia się nazwisko tragicznego Oubre przy nim w plotkach...

2) JJ Redick, który wygląda jakby postarzał się nie o kilka miesięcy, a o kilka lat. Znacznie wolniejszy, nie wszystko można zrzucić tu na slump rzutowy.

3) Jaxson Hayes, który jest overall beznadziejny jako backup w tym sezonie, nie wiem czy się ogarnie, ale jak dotąd zęby bolą od patrzenia na niego

4) Nicolo Melli, który... a w sumie idź pan z nim w ch*

Do Bledsoe, Ingrama, Ziona (poza koszmarną D), Adamsa czy nawet Harta większych pretensji do tego co grają mieć nie można. Jak dotąd bardzo chimeryczny NAW, ale poza może Hartem grają wręcz ciut lepiej niż można było zakładać indywidualnie. Może niepokoić tylko to co któryś z fanów OKC napisał, o tym iż prędzej czy później zacznie się znowu zjazd Stevena Adamsa, oby te ostatnie jego znacznie słabsze gry to nie był tego początek, a jedynie wypadek przy pracy.

Ale wrócić trzeba do budowy rosteru przez GMa. Po pierwsze okienko FA/konstruowanie ławki przez te 2 sezony przez Griffina wyglądają jak jakiś żart. Dosłownie nic grywalnego przez 2 offseasons wyciągniętego z FA to smutny obrazek, a już powielenie zeszłorocznego błędu z absolutnie koszmarną obsadą rezerwy frountcourtu to grubszy mindfuck i efekty tego znów widać. WTF?

Jednak upierać się będę, iż przede wszystkim bardzo słabo to wszystko wygląda koncepcyjnie przy budowie rosteru. Przy każdym kolejnym meczu tegorocznego MVP Pacers Mylesa Turnera naprawdę ciężko nie wzdychać nad tym, iż był tanio dostępny podczas offseason, a Griffin wolał się odezwać do OKC. Powtórzę - nie mam specjalnie nic do Adamsa jak dotąd, choć o/o nabija mu Jaxson Hayes, to gra solidnie. Ale Myles byłby idealnym tu fitem long i short term. 

To co jest to nie działa zgodnie z przewidywaniami. 2 całkowitych non-shooterów (nawet bez short-midrange) pod koszem to jest totalny anachronizm, a i tak trójka obwodu dodatkowo delikatnie mówiąc nie powala. Znacznie cięższe akcje w HCO (żyłowanie się fizyczne w takiej grze), masa strat w takim tłoku, brak łatwiejszych punktów... to się odbija i na defensywie.

I znów - Bledsoe czy Adams wcale nie grają źle. Tylko po prostu nie pasują do dwójki/trójki młodych (yup Ball koszmar w tym sezonie), a cały roster Pels obecnie koszmarnie sam się ogranicza.

Można było (nie wydając wcale wiele assetów) zaczynać ten sezon s5 Hill-Ball-Ingram-Zion-Turner. A obecnie to nie wiem jak Griffin po extension dla Stevena będzie z tego co jest teraz (a jest mehh) wychodzić chciał. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, ignazz napisał:

Lepiej nie próbuj ocenić Oubre

Czemu? To gracz 3&D, broni dobrze w tym sezonie, ale przez brak typowego rozgrywającego i troche dublowanie roli na PF z Drayem jest dramat w ofensywie. Samo podanie Greena jest pomocne, ale o ile w PHO na SF/PF grali z nim rozciągający obronę gracze z rzutem za 3, przez co Oubre mógł też ścinać pod kosz - szczególnie mając Rubio, tak teraz dupa. Scinać nie ma jak.gdzie bo stoją tam Wiseman i Green, do tego Wiggins też lubi wejść pod kosz (nie jest to Booker), a Curry nie jest first pass. Pisałem o tym przed sezonem i to widac jak na dłoni. Jak grają small ballem z Greenem na C i shooterem na obwodzie, to Oubre ma dobre mecze. Jak grają Wiseman. Green/Paschal - to chłop jest bezuzyteczny i powinien grac z ławki - trochę jak casus Mikala rok temu w Suns. Zwróćcie uwagę, Mika wszedł w role Oubre i gra świetnie... 

Także GSW potrzebują back up głównie na rozegraniu - swoją drogą mogliby lepiej wyglądać gdyby wzięli takiego Balla/Rubio (abstrahując od ich obecnej formy i niewpasowania w ich zespoły, to szczególnie w ost dwóch meczach Rubio na rozegraniu jest klasą w sobie) i grali Ball/Rubio, Curry, Wiggins, Oubre Wiseman, tylko czy ktoś tam odda Greena, któremu zmiana otoczenia mogła by dać drugie życie - pytanie czy mu się chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, dannygd napisał:

Czemu? To gracz 3&D, broni dobrze w tym sezonie, ale przez brak typowego rozgrywającego

I w tym momencie przestałem czytać Twój wywód o Oubre. Poza znośną D tam nie ma nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Eld napisał:

Poza znośną D tam nie ma nic więcej.

Zdecydowanie broni najlepiej z GSW, to że drużyna broni źle jako całokształt, to nie powód, żeby pisać, że Oubre "znośnie" broni... poza tym resztę jego gry skrytykowałem, więc nie wiem o co Ci chodzi. Problemem jest to, że nie on budował roster, który jest tak koszmarnie zbilansowany... i gołym okiem widać, że Oubre z Greenem nie fitują i albo jak sa to jest jako taka defensywa, ale koszmarna ofensywa, albo na odwrót:

v61hNgr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, dannygd napisał:

Zdecydowanie broni najlepiej z GSW, to że drużyna broni źle jako całokształt, to nie powód, żeby pisać, że Oubre "znośnie" broni... poza tym resztę jego gry skrytykowałem, więc nie wiem o co Ci chodzi. Problemem jest to, że nie on budował roster, który jest tak koszmarnie zbilansowany... i gołym okiem widać, że Oubre z Greenem nie fitują i albo jak sa to jest jako taka defensywa, ale koszmarna ofensywa, albo na odwrót:

v61hNgr.jpg

Samo użycie w jednym zdaniu zwrotów: "Oubre", "3&D" (sic! Chyba 21,8% za 3 & jakaś tam D ), "w tym sezonie", oraz "brak typowego rozgrywającego" to...no nawet nie wiem jak to skomentować.

Two-man line up to raczej słaby wzorzec, ale nawet jeśli chcesz się opierać na tym co wkleiłeś to zauważ, że w obu setupach jak Oubre jest na boisku jest minusowy. Jak schodzi i zostaje Dray nagle net wywala do góry. To kto jest problemem? Dray czy Oubre? 

Nie tylko Ty umiesz w WoWy combinations ( choć ja chcąc udowodnić tezę o obronie Oubre, czy Oubre jako 3&D powyższego za cholerę bym nie wkleił ) porównałem sobie 5 man lineupy GSW Curry-Wiggins-Oubre-Green-Wiseman. I wiesz co? W większości setupów jak tylko jest na boisku to GSW mają minusowy net. Plusowy mają tylko wtedy jak ma obok siebie Currego-Wigginsa-Greena a Wiseman siedzi na ławce, czyli ofensywna bestia ( Curry ) i dwóch na pewno lepszych od O***e obrońców czyli Green i Wiggins ale próbka jest tak śmiesznie mała, że nawet nie ma co o tym wspominać bo raptem 52 minuty.

Jak już chcesz zrzucać na kogoś winę za obronę, to zrzucają ją na Wisemana, a nie na Greena. Zresztą nie bez powodu Kerr powiedział chyba wczoraj, że Wiseman idzie na ławkę i wstawia do s5 Looneya aby poprawić obronę. A Oubre jak tylko znajdzie się frajer zostanie odesłany prywatnym samolotem na koszt Warriors. Jak go Kerr nie ogarnął, to nie wiem kto może to zrobić. Papa LeBron może by dał radę. 

Co do rasowych 3&D w lidze to pierwsi jacy mi przychodzą na myśl to Jrue Holiday, RoCo, Dort, OG Anunoby, czy Klay ( ok, nie gra ). Gdzie Oubre do nich?

Z pozytywnych rzeczy czytałem wczoraj ciekawą rzecz, gdzie pojawiają się już oceny dealu Wiggins <---> DLO. Nie wiem jak można wygrać wymianę z Wigginsem, ale znakomita większość uważa, że GSW tą wymianę wygrało. Pytanie tylko czy jest to efekt ręki Kerra i Wiggins jednak jest reformowalny, czy że DLO gra jak łajza do potęgi entej a Wolves spadli z deszczu pod rynnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@january @The Game 85 @BMF

A co sądzicie by spakować Lonzo Bledsoe 2x pierwsza runda od Lakers 1 x pierwsza od NOP( najlepiej 22) i moze z jeden swap za Beala? Beal Zion w obronie to może być dramat . Z drugiej strony może wtedy zechce się biegać w obronie Ingamowi bo na razie to sie obija po tej stronie parkietu. Z drugiej strony jak Pelicans nie rusza tego swojego no3 no D ukladu to zmarnują tylko kolejne 2 lata . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi