Skocz do zawartości

Memphis Grizzlies 2020/2021


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

@Braveheart22

Dillon jest jednym z najdziwniejszych graczy. 

Po 1 - To nie jest poziom startera w tej lidze. Nie wiem po jakiego grzyba jest on trzymany w s5

Po 2 - Ty patrzysz na rzut za 3 ale jego efG jest takie same od 3 lat 46,3 -47,6-45,7.... Trójkę ma gorszą niż rok temu ale tak naprawdę to raczej gra na swoim mniej więcej poziomie. To nie będzie wybitny strzelec. To już lepiej jakby jego rzuty brał Grayson czy Bane... Brooks rzucający tyle to jest balast dla Memphis

Zwłaszcza ,że w obronie też odstaje od kolegów.. Dillon ma najgorsze TS w drużynie nie licząc Winslowa.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

No ja tam na obwodzie wyzej cenie w obronie Meltona, Tillmana czy Winslowa.. Jak uważasz ,że Dilon jest lepszym od nich obrońcą to ok ... Ja mam odmienne zdanie

Melton jest super, ale jest ograniczony w wielu matchupach, bo jest za mały. Tillmana to w ogóle nie biorę tutaj pod uwagę, bo to gracz podkoszowy i na obwodzie na pewno nie jest lepszy. Winslow jest lepszy, ale on jest dopiero wprowadzany. A Dillon jest tak ważny dla Jenkinsa właśnie dlatego, że daje obronę, hustle plays, charakter, energię itd. Polecam zobaczyć z ostatnich spotkań jego obronę np. na Bealu (btw, nie wiem czy ktoś w tym sezonie bronił lepiej Beala niż Grizzlies i sam Beal mocno komplementował Dillona po meczu) czy na Murrayu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grayson Allen też daje duzo hustle gry. Ogólnie Dillona lubię najmniej z całego Memphis i uważam ,ze on jest balastem dla tej druzyny w wielu meczach bo rzuca dużo, czasem najwięcej i jest najmniej efektywny

A co do Tillmana to tu jednak on dobrze broni na mid range i obwodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allen jest fatalny, nie rozumiem po co on jest w rotacji i to jeszcze jako starter - jak trafia to idzie go znieść a jak gra takie co jak z Heat to jest useless. Brooks jako pierwsza linia obrony jest świetny i bardzo dobrze uzupełnia się z Clarke i przede wszystkim bierze problemy Moranta na siebie. On zdecydowanie ma skillset startera i widać, że też jest wysoko w hierarchii zespołu a oni mu ufają, bo wiedzą, że nie boi się trudnych decyzji. W silnym zespole powinien wyglądać tylko lepiej. Poza tym TS% jako głowna miara oceny gracza jest paskudny i zaślepiający, ale jak ktoś lubi...

25 minut temu, ely3 napisał:

A co do Tillmana to tu jednak on dobrze broni na mid range i obwodzie. 

u wysokiego to powinien być dodatek a nie podstawa gry, główne zadania big-mana znajdują się gdzie indziej

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Jo, tez  nie czaje tej rotacji, tam Melton powinien w s5 wychodzić bo jest baaardzo solidny. A grayson z ławki maks na 10-12min. 

właśnie Melton to baardzo przypomina (w skali oczywiście) pewnego białego 6th mana swoim skillsetem, jedynie co to gorzej rzuca z dystansu, ale też robi to kiedy musi

btw nie ogladam Heat od lat, ale ten Butler faktycznie mógłby gdzieś w top 10 ligi się kręcić, ale pomimo braku box-score dobrze się ogląda Robinsona? on zawsze ma taki motorek w 4 literach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Melton jest super, ale jest ograniczony w wielu matchupach, bo jest za mały. Tillmana to w ogóle nie biorę tutaj pod uwagę, bo to gracz podkoszowy i na obwodzie na pewno nie jest lepszy. Winslow jest lepszy, ale on jest dopiero wprowadzany. A Dillon jest tak ważny dla Jenkinsa właśnie dlatego, że daje obronę, hustle plays, charakter, energię itd. Polecam zobaczyć z ostatnich spotkań jego obronę np. na Bealu (btw, nie wiem czy ktoś w tym sezonie bronił lepiej Beala niż Grizzlies i sam Beal mocno komplementował Dillona po meczu) czy na Murrayu. 

Jenkins zrobil z niego plastra na najlepszych obwodowych rywali i jak widac eksperyment sie powiodl. Swietny coaching, poprzez doswiadczenia z G league kreatywne podejscie do swojego rosteru co przeklada sie na wyniki pomimo bardzo malej ilosci talentu np. w porownaniu do Pelsow czy Chicago. Brooks nie powinien byc 2 opcja w ataku w jakimkolwiek teamie, ale roster maja jaki maja, wiec taka role czesto musi odgrywac. W zasadzie juz powinni szukac tradu po 2 opcje w ataku, bo moga stac sie Orlando zachodu, dobili do szklanego sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 14:01, Lucas napisał:

MPJ będzie kiedys all-starem i będzie rzucał te +20 ppg jeśli zdrowie mu pozwoli.

Ale nie w Denver, w Denver bardziej potrzebują dwóch rolesow elitarnych w jego miejsce. Ostatni na jakiejś grupce widziałem pomysł sprzedania MPJ za Brandona Clarke, Kyle Andersona i pick 2021 od chyba Philly.

I to na grupce fanów Memphis :P

@tangiers

A co myślisz o tym co podrzucił niedawno Lucas? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Braveheart22 napisał:

@tangiers

A co myślisz o tym co podrzucił niedawno Lucas? :)

Jbc to jak pisałem to nie był do końca mój pomysł.

Sytuacja z MPJem jest o tyle skompilowana, że on pewnie będzie chciał okolice maksa, a Denver Kroenkes raczej nie chce płacić tax :P

Choc Porter ostatnio wygląda świetnie + na PF dużo lepiej w D wygląda i tam są jego warunki wykorzystywane.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojp, żywa legenda wróciła. '1488' xd. Dobrze, dobrze, bo trochę nudno na forum bez Ciebie było, szczególnie w wątkach takich jak ten ;)

23 godziny temu, tangiers napisał:

W zasadzie juz powinni szukac tradu po 2 opcje w ataku, bo moga stac sie Orlando zachodu, dobili do szklanego sufitu

Oo, właśnie o tym to z Lamą już dosyć dawno rozmawialiśmy. Pytanie o czym myśli i co planuje Kleiman. Stawiam, że latem coś dużego się wydarzy w Memphis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek stworzony pod highlights :D

Btw, 17vs5 OReb, 80vs54 PITP - Boston zniszczony na desce i w pomalowanym!!! Fajna laurka dla podkoszowych Celtów :)

Sporo w tym zasługi tego o to pana (ofc dla reszty również duża pochwała):

38 asyst robi wrażenie. Ten bdb ball movement to już się robi znak charakterystyczny zespołu Jenkinsa. 

Btw, był moment na koniec 4q,kiedy Celtics doszli na remis i doprowadzili do dogrywki, gdzie pomyślałem, że mecz odjechał, ale Grizzlies pokazali jaja w OT. 

Na koniec fajne słowa Dillona o zespole:

"We played together. We were connected out there."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie żebym od razu miał przepraszać Dilona bo nadal nie  lubię jego sposobu gry ale to co on dziś wyrabiał w 3 kwarcie było niesamowite. Wydaje mi się ,że praktycznie cały czas bronił go Butler a DB i tak robił co chciał. 23 pkt. Ale realnie to Memphis miało w tym meczu kilku bohaterów

1 - Valanciunas , który robił co chiał mimo ,ze bronił go Bam( choć dużo punktów zdobywał na niższych graczach). Świetny występ Litwina zwłaszcza początek meczu choć w obronie czasem zostawiał Adebayo za dużo przestrzeni

2 - Bane z Tillmanem. Jestem fanem Tillmana od pierwszego jego meczu. Rewelacyjny zadanowiec z zadatkami na coś więcej. JEgo obrona to naprawdę coś z innej bajki. Bane takim obrońca nie jest ale ma niesamowitą swobodę zdobywania punktów.

 

Jedyne co martwi to chyba Morant złapał kontuzje bo jakos tak nagle bez kontaktu z nikim coś sobie zrobił. W sumie to dopiero po meczu doczytałem ,że niby plecy. Dziwne to było ale on akurat tego meczu nie miał wybitnego. Co nie zmienia faktu ,że Memphis to jest kolektyw pełen świetnie dopasowanych trybików. Anderson ( nie wiem czemu Spurs się go pozbyli) Grayson ( jego energia czasem mu rozsadza głowę i popełnia idiotyczne faule ale on w każdym meczu wypruwa sobie żyły na parkiecie) , Tillman , Bane. Ba nawet ten Brooks. 

Ba nawet ten Tillie może być zawodnikiem rotacji. Generalnie o ile Memphis nie gra z Jazz lub Lakers z którymi są chyba 0-6 to jest to bardzo groźna ekipa. A jeśli w końcu Bogowie koszykówki pozwolą im zagrać w pełni zdrowia to moga w PO zaskoczyć kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ely3 napisał:

...Anderson ( nie wiem czemu Spurs się go pozbyli) Grayson ( jego energia czasem mu rozsadza głowę i popełnia idiotyczne faule ale on w każdym meczu wypruwa sobie żyły na parkiecie) , Tillman , Bane. Ba nawet ten Brooks. 

Ba nawet ten Tillie może być zawodnikiem rotacji. Generalnie o ile Memphis nie gra z Jazz lub Lakers z którymi są chyba 0-6 to jest to bardzo groźna ekipa. A jeśli w końcu Bogowie koszykówki pozwolą im zagrać w pełni zdrowia to moga w PO zaskoczyć kogoś.

w sezonie 2017/18 najlepszym w dotychczasowej karierze Kyle w 26 minut ( drugi wynik zespołu) kręcił 8/5/3 i mimo że był all around player nie dawał odpowiedniego balansu drużynie. Ceniony za IQ i znajomość schematów D dostał nagle 38.000.000 propozycję co dla zespołu będącego w tamtym sezonie #1 w D oraz #27 w ataku dało do myślenia. Pop coraz mocniej szedł w otwieranie gry ofensywnej ( Forbes Mills Belli ) a kłopotem była sytuacja z Leonardem ( przyszedł DDR). Dodatkowo w drafcie wybrano bardziej pasującego w ataku Lonnie Walkera więc ten przyciężkawy kontrakt odpuszczono w imię ofensywy. Kyle był wtedy zawodnikiem bez rzutu za trzy więc totalnie ( odpuszczając ocenę wymiany z DDR) nie pasował do składu po tej stronie parkietu. A że wtedy spurs mieli rewelacyjną obronę to zleciał z priorytetów za takie spore pieniądze jak na zadaniowca. Ruch może by się bronił gdyby nie to że fatalnie rozegrano temat DDR/Forbes/Belli. Gdyby cierpliwie za takiego Leonarda wzięto takiego OG nikt by nie płakał. Z resztą obecny skład White Murray Keldon Lonnie też miejsca Kyle nie robi a powoli spurs idą w ofensywę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem zaległy mecz z Atlantą..

Pomijam kroki to Memphis jest w gazie .. Bawią się grą. A to co zrobił Grayson w 3 kwarcie było niesamowite. Trafiał trójki na zawołanie. Juz w Jazz lubiłem jego zadziorność i  od czasu do czasu w Memphis też odpala swoje szaleństwo. Wielu było pewne ,że sobie nie poradzi w NBA ..

Z innej beczki Grizzlies gra niesamowicie po ASG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22 @JarenGOAT

Ale żal tego meczu... Nie wiem czy zmęczenie serią wyjazdową ich dopadło ale ewidentnie w tej 4 kwarcie zaczęli grać wolniej i Knicks s ich dopadło.

wjazdy Moranta to magia. Ciężko to zatrzymać choć dziś czasem aż 4 graczy Knicks zbiegało się by go blokować

Nie wiem gdzie jest sufit Grizzlies ale jeśli JJJ wróci w formie to strach ich spotkać w PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ely3 napisał:

Ale żal tego meczu... Nie wiem czy zmęczenie serią wyjazdową ich dopadło ale ewidentnie w tej 4 kwarcie zaczęli grać wolniej i Knicks s ich dopadło.

Możliwe. Często tak się dzieje, że na koniec wyjazdowej serii drużyny przegrywają, ale... no kurde, to już był wygrany mecz. Wkurzyłem się mocno :(. Każdy win jest na wagę złota, tym bardziej, że za chwilę przyjdzie ciężka seria gier z PO teamami z zachodu.

11 godzin temu, ely3 napisał:

wjazdy Moranta to magia. Ciężko to zatrzymać choć dziś czasem aż 4 graczy Knicks zbiegało się by go blokować

No jeszcze lepiej to robi niż rok temu. Niezłe gravity już tworzy. I dodatkowo super kreuje. Powrót Jarena spowoduje, że te wjazdy będzie jeszcze ciężej bronić. 

11 godzin temu, ely3 napisał:

Nie wiem gdzie jest sufit Grizzlies ale jeśli JJJ wróci w formie to strach ich spotkać w PO

Sam nie wiem. W tej chwili głębia wygląda świetnie. Przy pełnym zdrowiu będzie niezwykle ciasno.

Morant, Dillon, Winslow, Jaren, Jonas, Tyus, Melton, Allen, Bane, Slo Mo, Clarke, Tillman - głębokość jest naprawdę mocna. A nawet Konchar, Tillie potrafili dać spoko minuty. Porter też ma ciekawy skillset. A dochodzą jeszcze picki draftowe przecież, z którymi trzeba będzie coś zrobić :)

W Memphis powstał kolejny wyjątkowy zespół pod względem chemii, charakteru, ale wydaje mi się, że oprócz zdrowia i stałego rozwoju chłopaków, potrzeba tej drużynie jeszcze jakiejś poważnej opcji ofensywnej, żeby wskoczyć do czołówki. Dla mnie Kleiman powinien ruszyć po jakieś mocne nazwisko latem. Assety są. 

Warto też docenić pracę Jenkinsa. Dla mnie to jest jeden z poważnych kandydatów do COTY, jeśli Grizzlies utrzymają taką pozycję. Nieprawdopodobne jest to jaką robotę on wykonuje z tym młodym zespołem, mając jeszcze tyle kłopotów z absencjami. 

W dniu 7.04.2021 o 09:13, ely3 napisał:

Ba nawet ten Brooks. 

Fajnie widzieć, że powoli się przekonujesz do Dillona ;)

W dniu 9.04.2021 o 22:14, ely3 napisał:

 

Łap jeszcze z innej perspektywy, gdzie doskonale widać reakcję chłopaków na tę akcję. 

https://streamable.com/4i8pgb

Bezcenne :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.