Skocz do zawartości

Atlanta Hawks 2020/2021


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ely3 napisał:

Będzie casus Noela czy jednak ktoś zdesperowany rzuci tego maxa

Bardziej kwestia tego jak będzie grał i czy ATL mu to ułatwi... Jednak różnica między nim a Noelem jest dosyć spora w zakresie tego co pokazał, więc ja raczej nie sądzę, aby jakiś team nie dał mu maxa. Tym bardziej, że świetnie do kilku ekip pasuje (np. Spurs, Bulls w miejsce Markannena, Pells czy jak zawsze Knicks) - ale jak chciałby o cos zagrać więcej to bierze trochę mniej i Heat z Raptors są najlepszym kierunkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 6 minutach meczu Hawks - Memphis uznałem że szkoda zębów bo aż zgrzytały. 14 trójek, 2 celne... do tego parę rzutów po zasłonie z dalekiego dystansu, ze dwa wejścia na hurrra. obie te drużyny wyglądały przetragicznie, nieskalane jakąkolwiek myślą taktyczną, byle jak najszybciej dostarczyć piłkę do rzutu za trzy przez kogokolwiek (chyba że jest w tym jakiś zamysł że rzucają po kolei może...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyficzny mecz w Brooklynie. Z jednej strony obie ekipy koszmarnie broniły bo z jednej strony Jordan był zdziwiony za każdym razem jak Reddish czy Collins ścinali pod kosz. Z drugiej strony było podobnie gdzie Capela z Collinsem nie ogarniali najprostszych zagrań i pod koszem często nikogo nie było do obrony.

Ale trzeba przyznać ,że taki Durant czy Irving trafiali nawet jak byli dobrze bronieni. Obie ekipy sa obecnie w dobrej formie strzeleckiej i to było widać. Trae Young coraz bardziej przypomina mi Hardena w stylu gry. Wjazdy pod kosz z jednoczesnym szukaniem kontatku by sprzedać każdy minimalny chocby faul. Trae chyba otrzymuje obecnie gwizdki tak często jak Harden, A jeśli rywal nie sfauluje to często i tak Trae jest podwajany więc podaje na lob do Collinsa i rzadziej do Capeli. .W obronie Trae jest słaby ale w ataku praktycznie cieżko go ograniczyć. W końcówce Nets odpuszczało sobie Huntera i podwajali Younga co w pewnym stopniu zatrzymało ofensywę Hawks. Nota bene nie wiem czemu grali Hunterem , który jest średnim strzelcem a nie Huerterem

Bogdanovic tego dnia wykorzystał ,że Nets często gęsto zostawiali go bez żadnej obrony i trafiał jak natchniony. Collins pod koszem robił co chciał ( Allen to tragiczny obrońca) do tego dużo walki na tablicach . Zbiórki ponowienia. Obawiam sie ,że Hawks będzie musiało wyrównać maksymalną ofertę dla niego nawet jeśli on raczej graczem maksowym nie jest. W obronie o ile czasem dawał radę sobie z Durantem o tyle jak szedł pnr to obronę miał ala Kanter. W ogóle zaskakujące jest to jak Hawks w tym meczu bardzo źle broniło pod koszem. w teorii mają kilku zawodników z potencjałem obronnym a w praktyce to nie wyglądało na to by ktoś był zainteresowany obroną

Jak zobaczyłem Hilla trafiającego dwie trójki pod koniec trzeciej kwarty to już byłem pewien ,ze Atlanta tego nie przegra. No ale trafili na jedną z nielicznych ekip która jest w stanie rzucić więcej. Irving w ostatniej kwarcie się obudził i zaczął trafiać a ,że sami trochę za długo rozgrywali akcje i musieli odpalać trudne rzuty albo grać do Huntera do rogu to zabrakło im trochę..

PS niestety Gallinari chyba sobie skręcił kostkę a przynajmniej tak to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

nie wiem czemu grali Hunterem , który jest średnim strzelcem a nie Huerterem

Hunter grał ze względu na defensywę i fakt, że przez większość meczu z powodzeniem bronił Irvinga.

Szkoda tego meczu z perspektywy Hawks, bo był do wygrania, ale i tak początek sezonu pokazuje, że Hawks mogą powalczyć nawet o bezpośredni awans do PO, a wejście do play-in to najgorszy scenariusz.

Young w tym roku gra dużo dojrzalej, kiedy może sobie pozwolić na teoretycznie głupie rzuty (choć jemu one na tyle często wpadają, że nie są takie głupie), to se pozwala, ale jak atak stoi, to nie pałuje kolejnych trójek (czy to swoich czy kolegów), tylko idzie akcja za akcją pod faul i spokojnie punktuje na linii. Tak zamknął mecze z Grizzlies i Pistons, i z Nets też było blisko, ale po drugiej stronie się rozszalał za bardzo Kyrie i się nie udało. 3-1 na starcie to dobry bilans, zwłaszcza, że Trae naprawdę hot był tylko w pierwszym meczu, a w pozostałych trzech grach raczej mu nie siedziało i więcej szukał wjazdów i gry pod faul. Także linijka 33-4-8 na 70% TS nie jest tu aż tak przypadkowa jakby się mogło pozornie wydawać, a Young chyba zrobił kolejny spory postęp i zaczyna wskakiwać na poziom all-nba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Ale trzeba przyznać ,że taki Durant czy Irving trafiali nawet jak byli dobrze bronieni.

w pierwszej połowie obaj fatalnie pudłowali - Kyrie miał 1/10, Durat też słabo zaczął, bodajże 1/5, na koniec H1 dociągnął do 6/15.

Kyrie w drugiej połowie trochę się ogarnął, ale i tak skończył z 10/27

3 godziny temu, ely3 napisał:

PS niestety Gallinari chyba sobie skręcił kostkę a przynajmniej tak to wyglądało

tak dokładnie, komentatorzy mówili na pocz. 3rd q.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powtórka z Nets i tym razem zaczęli dość nerwowo. Dużo pudeł z czystych pozycji strat. Ale zdecydowanie Hawks dziś zagrali lepiej w obronie. Hunter wykonał naprawdę rewelacyjną robote na Irvingu a Capela pod koszem starał się kontestować wszystko. Nie miał bloku ale to nie ma wpływu na ocenę jak dobrze on dziś bronił. W ogóle Capela idealnie się wpisuje w skład Hawks

Trae zaczął mocno bo te jego dwie pierwsze trójki były po prostu nierealne. Ale potem to już tak średnio mu z celnością. Tyle ,że on wymaga tak dużo atencji ,że zawsze ktoś będzie na czystej pozycji. Podoba mi się też to jak Young współpracuje z wysokimi. Z Capelą i Collinsem. Naprawdę te dwójkowe akcje trudno zatrzymać zwłaszcza jak Collins w wyniku takiej akcji dostaje naprzeciwko siebie niskiego gracza. Do tego Young poprawia sie w tej obronie choć tu akurat ze względu na gabaryty plusowy raczej nie będzie.

Collins w obronie jest taki sobie ale jak ma Capelę za plecami to nie ma to aż takiego znaczenia za to w ataku to jest pełen pakiet. Dobry rzut , dobrze ścina pod kosz. JAk go dziś dwa razy wypatrzył pod koszem Trae to zapakował bez problemu nad bezradnym Allenem ( no ten akurat gracz to z kolei uwstecznił się wrecz. Jest bezradny w obronie, w ataku też nie umie wiele więcej niż w debiucie). Collins dostanie latem maxa. Nie jestem pewien czy to jest gracz zasługujący na takie pieniądze ale Hawks nie ma wyboru i musi wyrównać każdą ofertę którą otrzyma.

Hunter dziś chyba zagrał swój najlepszy mecz. Świetny w obronie na Irvingu. Fantastyczny w ataku . Jak wróci do zdrowia Nunn i Gallo to ci Hawks mogą zaskoczyć wielu w PO. W ataku mnóstwo opcji w obronie mają niezła obronę pod kosz. Dobrych obrońców 1 na 1 . Nawet Hill przypomniał sobie ,że kiedyś był dobrym obrońcą i drugi mecz wygląda znowu jak zawodnik NBA . Choć przyznam się ,że chyba pierwszy widziałem aż tak dobrą obronę w wykonaniu Atlanty. Pytanie czy w stanie utrzymąc to w większej ilości meczów bo atak mają nr 1 i nie zakładam by spadł poniżej TOP5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry win z Nets, prowadzili bez większych problemów chyba cały mecz. Hawks mają głęboki roster i mega szeroką kolekcję complementary skillsetów - shooting z każdej pozycji, Stretch 4/ Stretch 5, vertical spacing, długich wingów do rzucenia na gwiazdy przeciwnika, zbiórki w ataku, inteligentnych guardów, dobrych podających, rim protection. PO to plan minimum na ten sezon, nawet jeśli rywale dotąd raczej słabi.

Trae to elitarny PNR ballhandler, elitarny podający, elitarny floor spacer i elitarny foul baiter. Wystarczy, że organizacja nie będzie go aktywnie sabotować i mamy na wschodzie nową siłę na 2020s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://theathletic.com/2307304/2021/01/08/atlanta-hawks-john-collins-trae-young/

(znowu wyjdzie, że ktoś się chwali tekstem z The Athletic)

W skrócie: Collins w czasie film session narzekał na brak ball movement i sposób prowadzenia ofensywy (w domyśle przez Younga), Young w następnym meczu zagrał pasywnie i z grubsza beznadziejnie (nie widziałem tego meczu z Hornets), a tak w ogóle zawodnicy mają wątpliwe zaufanie do Pierce'a. Trochę śmiesznie, że Hawks zaczęli od 4-4, a już mają jakieś chemistry issues, oby chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

Gdzieś jeszcze czytałem ,że problem jest w Collinsie bo ten walczy o maxa i uznał ,że musi wiecej dostawać piłek i ma pretensje do Trae ,że mu nie podaje tylko rzuca a do drużyny ,że jest za dużo rzutów w pierwszych 5 sekundach akcji i on się na to nie łapie.

Collins robi tam trochę burdelu bo go nie interesuje wynik zespołu tylko maksymalny kontrakt.

A Trae wkurza sie na trenera bo ten nie ogarnia kuwety i zamiast wkroczyć w ten konflikt to się wycofał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collins oczywiście kryształowy nie jest, ale ball movement (jak na potencjał graczy) jest słaby w Hawks. Niestety Bogdan źle na razie sie wpasował w tę ekipę - w Bucks lepiej by wyglądał, nie kreuje praktycznie nikt poza Trae i Rondo. Jak się na nich patrzy to tam jak już ktoś dostanie piłkę (Collins, Huerter, Hunter, Reddish itd.), to byle jej nie oddać i rzucić. Kuriozalnie Trae wcale nie rzuca dużo - generalnie słabo. Natomiast trener wygląda trochę jak Gentry w Pels - ma klocki, ale nie potrafi ich złożyć.

Z drugiej strony Collins wygląda zdecydowanie najlepiej w tej ekipie mimo mniejszego USG (ale niewiele), jest bardzo efektywny i... dobrze broni.

Collins.jpg.a3fb120f93ef231bb23543277c4eed72.jpg

Moim zdaniem tu (poza zmianą trenera) szybko powinien pójść deal Collinsa za kogoś kto na point F trochę wesprze ruch piłki i dołoży doświadczenie bez podnoszenia USG - taki switch z ORL za Gordona daliby Collinsa i Snella?

Tylko za bardzo nie wiem na co im w ORL Collins przy Isaacu i Vucku... jakiś 3 team musiałby tu dołączyć, może Spurs? 

https://tradenba.com/trades/K851rxfew 

Pomysł Collinsa, który ma mentoring LMA, Gaya i Popa podoba mi się, a S5 Murray, Fournier, Johnson, Collins, LMA miałby potencjał. Do tego ławka White, Walker, Snell, Gay, Poeltl też ciekawie wygląda.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dannygd napisał:

Z drugiej strony Collins wygląda zdecydowanie najlepiej w tej ekipie mimo mniejszego USG (ale niewiele), jest bardzo efektywny i... dobrze broni.

Collins.jpg.a3fb120f93ef231bb23543277c4eed72.jpg

mimo wszystko jego współpraca (nauka od?) z Capelą wygląda bardzo dobrze i to mu tutaj winduje wynik 

23 minuty temu, dannygd napisał:

Moim zdaniem tu (poza zmianą trenera) szybko powinien pójść deal Collinsa za kogoś kto na point F trochę wesprze ruch piłki i dołoży doświadczenie bez podnoszenia USG - taki switch z ORL za Gordona daliby Collinsa i Snella?

Tylko za bardzo nie wiem na co im w ORL Collins przy Isaacu i Vucku... jakiś 3 team musiałby tu dołączyć, może Spurs? 

https://tradenba.com/trades/K851rxfew 

Pomysł Collinsa, który ma mentoring LMA, Gaya i Popa podoba mi się, a S5 Murray, Fournier, Johnson, Collins, LMA miałby potencjał. Do tego ławka White, Walker, Snell, Gay, Poeltl też ciekawie wygląda.

trochę intryguje mnie jak radziłby sobie jako full time C, ale swap za Clarke do Memphis wygląda conajmniej intrygująco, jednak nie wiem dlaczego znowu wypychasz Gordona z Orlando

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KyleLowryass napisał:

dlaczego znowu wypychasz Gordona z Orlando

Bo on tam nie pasuje, ani do Vucka ani do Isaaca, ani do Okeke/Bircha/Mo.

2 godziny temu, KyleLowryass napisał:

Capelą wygląda bardzo dobrze i to mu tutaj winduje wynik

Zagrał z nim raptem 80 min i owszem wyglądają obaj b.dobrze, ale... Collins bez niego ma +8 net (blisko 150 min), a Capela bez Collinsa -13 (też prawie 80 min) - oczywiście dalej mała próbka, ale z grubsza Capela pomaga w D (co oczywiste), ale to nie tak, że Collins bez niego gra źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dannygd napisał:

Bo on tam nie pasuje, ani do Vucka ani do Isaaca, ani do Okeke/Bircha/Mo.

to jest grubszy problem jak go oddać żeby nie stracić i co można za niego zyskać, ale myślę, że odpowiedź poznamy w TD

8 godzin temu, dannygd napisał:

Zagrał z nim raptem 80 min i owszem wyglądają obaj b.dobrze, ale... Collins bez niego ma +8 net (blisko 150 min), a Capela bez Collinsa -13 (też prawie 80 min) - oczywiście dalej mała próbka, ale z grubsza Capela pomaga w D (co oczywiste), ale to nie tak, że Collins bez niego gra źle...

nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego, ale bez Collins słabo funkcjonowało ustawienie Trae + Capela i to wcale nie chodzi o defensywę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan w s5 to był dobry pomysł. Atak wyglądał naprawdę dobrze aż do tej pechowej kontuzji .. Brzydko sobie podkręcił tę kostkę. Oby przerwa nie była za długa. Trae ostatnio gra przeciętnie. Za bardzo na siłę próbuje rzucać i wjeżdżać. Rywale chyba też już lepiej ustawiają obrony pod niego albo on trochę wolniej atakuje bo ewidentnie widać ,że od czasu meczów z Nets Trae nie potrafi ciągnąć ataku samodzielnie. Trochę te kontuzje ich dobijają albo konflikty na linii Collins-Trae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chytruz napisał:

Wygląda na to, że złota era Hawks trwała na razie jakieś 6 meczów. Ciekawe kto dłużej wytrzyma, Pierce czy Scott Brooks.

Sam już nie wiem czy się dałem nabrać czy jednak Hawks naprawdę jest kompletnym zespołem. Z dobyrmi obrońcami, rim protectorem , strzelcami za 3. W ataku piłka nieźle krąży tyle ,że wygląda na to ,że oni jak wypadną Gallo z Bogdanem to zaczyna sie problem na obwodzie a przede wszystkim Hawks grają tak dobrze jak gra Trae.. A on ma ostatnio doła .

Collins niestety jest do wymiany bo skoro ma pretensje do lidera do zespołu to niestety musi kontynuować karierę poza strukturami Hawks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15.5 Trae Young turnover 106 - 108

15.5 Trae Young offensive charge

21.3 Trae Young misses running pullup jump shot 106 - 108

47.7 Trae Young makes driving floating jump shot 106 - 108

1:22 Trae Young misses 33-foot three point jumper 104 - 108

1:49 Trae Young misses driving floating jump shot 102 - 106

2:12 Trae Young bad pass (Derrick Jones Jr. steals) 102 - 106

😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.