Skocz do zawartości

San Francisco Warriors 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Curry odpalił dzisiaj, ale trzeba powiedzieć, że Portland mu na to pozwoliło. To z jaką łatwością wchodził pod kosz było aż nieprzyzwoite. Czy to po picku, czy łamiąc pierwszą linię i puszczając floaterka - obrona Trailblazers leżała. Nurkic fatalny występ, w końcówce usadzony na ławie na rzecz Kantera. W trakcie meczu tak właśnie myślałem, że "cholera, powinni grać tym Kanterem, on by przynajmniej coś do ataku wniósł, a dużo gorzej grać w D nie będzie" Okazało się, że Stotts zastosował ten manewr. Zaowocowało to tym, że na początku 4 kwarty Wiggins i Paschall dostawali ISO na Kanterze i robili z nim co chcieli, komentatorzy mieli niemiłosierną bekę z Turka, a sam bohater przedstawienia miał minę tak skwaszoną jakby wpierdzielił wszystkie cytryny tego świata. 

Z drugiej strony - Warriors dobry mecz. Świetne help D! Widać, że obecność Draya poprawia z miejsca defensywę. Oubre wykonał w tym elemencie bardzo dobrą robotę. Tak jak w ataku nadal jest zagubiony, tak pod swoim koszem zawsze gdzieś tam dołożył rękę żeby uprzykrzyć przykładowemu Nurkowi grę. Ba! On tam na Lillardzie sporo siedział i znośnie mu szło. Wiggins na CJu też dobry matchup. Piękne dwa bloki, jeden na samym początku meczu, drugi przy dunku. Zarówno McCollumowi jak i Lillardowi i tak wchodziły niektóre trudne rzuty, ale w dużej większości były bardzo dobrze contestowane. Po drugiej stronie Wiggins też dobrze wykorzystany - post upy na CJu, catch&shoot 3s, bez niepotrzebnego ballhandlingu żeby mu się głowa nie przegrzała. Wiseman ma talent, po obydwu stronach miał przebłyski świetnej gry. Co prawda czasami robi jeszcze błędy, niektóre ze strat były takie ze nie wiadomo czy śmiać się , czy płakać, ale potencjał jest. Zobaczymy jak szybko się ogarnie. Btw super zabawny lineup z Ericiem Paschallem na C. 

Generalnie kiepska gra Portland, przede wszystkim frontcourtu, ale GSW to wykorzostało, może złapią jakieś momentum.    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym meczu PTB - GSW Lillard powiedział o Stephie:

Damian Lillard On Steph Curry’s Struggles:

Cytat

“He’s Seeing That It’s Tough To Get Those Quality Looks Right Now… It’s Different Than What It’s Looked Like The Last 4-5 Years.”

https://fadeawayworld.net/2021/01/02/damian-lillard-on-steph-currys-struggles-hes-seeing-that-its-tough-to-get-those-quality-looks-right-now-its-different-than-what-its-looked-like-the-last-4-5-years/

 

Stephen chyba took it personal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Curry kiepsko wszedł w sezon jak na siebie, już nawet nie o skuteczność chodzi, ale o fakt, ze pudłował stosunkowo łatwe jak na siebie trójki, fajnie się go wczoraj w końcu oglądało, mało rzutów palowal (inna sprawa, ze on, Lillard czy Trae maja trochę inny level palowania). Co do jego zmęczenia, to gra na razie po 34 min, wiec chyba mu nie grozi, choć sezon specyficzny i pewnie będzie konieczność gry trochę więcej na kosmicznym usg, żeby grali o coś więcej...

Wyglada na to, ze odkąd wrócił Dray, to Oubre odzyskuje trochę mózgu przy okazji. 

Tak czy siak są wciąż top3 fun to watch teamem w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem meczu więc ciężko mi się wypowiadac o obronie Blazers  jako zespołu, ale na poniższym filmie widać ze w zdecydowanej większosci Curry rzucał z trudnych a w końcówce z cyrkowych pozycji, a czystych rzutów praktycznie brak. Dodatkowo Portland nawet gdy było po meczu utrudniało mu ostatnie akcje jakby chodziło o awans do PO a i tak trafiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wielki mecz do kolekcji szwagra Damiona Lee, bardzo dobry z decyzjami meczowymi Kerr i moment chwały dla Wigginsa, w ogóle jak tak dalej będzie grał to kilku hejterów powinno się z nim przeprosić. do obserwacji Mulder, bardzo fajny strzelec z potencjałem na przeciętnego obrońcę, w sam raz na 15 minut w meczu

póki co są 5-4 a gra progresuje, Wiseman to kotwica, która trzyma grę na niskim poziomie, do tego nieregularny Oubre mogą pojawiać się tarapaty, ale dobrze, że jest tak krytykowany tutaj Kerr, który wie kiedy kogo ma posadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KyleLowryass napisał:

póki co są 5-4 a gra progresuje, Wiseman to kotwica, która trzyma grę na niskim poziomie, do tego nieregularny Oubre 

Powinno być raczej "Oubre to kotwica (...) do tego nieregularny Wiseman" 

Rookas pokazuje się z naprawdę dobrej strony, daje to czego tej drużynie, jak wszyscy zakładali, będzie brakować, czyli rim protection. Do tego ma potencjał na rewelacyjnego finishera. Póki co nie gra na regularnym poziomie i momentami podejmuje głupie decyzję (faule, shot selection) czyli klasyka wśród debiutujących zawodników. Dzisiaj zupełnie nie pasował do gry rywala i to też będzie się zdarzać w tym sezonie.

Ja z Jamesa jestem niesamowicie zadowolony. Nie wiedziałem czego się po nim spodziewać, bo nie śledziłem jego wcześniejszej kariery, a okazuje się, że gość ma naprawdę wysoki sufit. Rim protection, finishing, trójka, półdystans i nawet niezłe handles. 

Co do Oubre, to niestety coraz bardziej się przekonuje, że to totalny kasztan. Umie coś tam w obronę, jest niby energizerem drużyny, ale w ofensywie to jest istny koszmar. Nie trafia, podejmuje fatalne decyzje, zalicza straty, przetrzymuje zbyt długo piłkę itd. Nie ma co go jeszcze skreślać, bo jak zacznie trafiać trójki, to będzie "ok" . Jednak na ten moment, ehh. 

Dzisiejszy win był naprawdę imponujący, bo na początku trzeciej kwarty to faktycznie wyglądało na blowout. Przeszła mi wtedy przez głowę myśl że i tak jest dobrze, bo GSW od meczu z Bulls wyglądają jak drużyna i grają jak drużyna. Zaskakująco dobrze prezentuje się drugi garnitur. Nie wiem czy ktokolwiek spodziewał się tego po Paschallu, Bazemorze, Mulderze i Lee. Widać że z Greenem wszystko zaczęło się zazębiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zimny napisał:

Co do Oubre, to niestety coraz bardziej się przekonuje, że to totalny kasztan. Umie coś tam w obronę, jest niby energizerem drużyny, ale w ofensywie to jest istny koszmar. Nie trafia, podejmuje fatalne decyzje, zalicza straty, przetrzymuje zbyt długo piłkę itd.

Oubre w obronie wydaje się być z grubsza równie dobry jak Klay, ale ofensywnie jest chyba na razie najgorszy w całej lidze z ludzi, którzy dostają większe minuty. Co ciekawe, on nawet skuteczność dunków będzie mieć below average, bo chyba już minimum ze 3 albo 4 spudłował.

Do PO na zachodzie na razie co najmniej 11 kandydatów, a w PO dwóch takich shooterów jak Oubre i Draymond razem na parkiecie byłoby nie do przeżycia, więc niech tam się modlą żeby to był tymczasowy kryzys, bo te pińcet milionów, czy ile on ich kosztował w luxury, to będzie dość słaba inwestycja delikatnie mówiąc.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chytruz napisał:

Oubre w obronie wydaje się być z grubsza równie dobry jak Klay, ale ofensywnie jest chyba na razie najgorszy w całej lidze z ludzi, którzy dostają większe minuty. Co ciekawe, on nawet skuteczność dunków będzie mieć below average, bo chyba już minimum ze 3 albo 4 spudłował.

mam dokładnie takie samo spostrzeżenie, Lillarda fajnie stopował, tak dzisiaj już był problem, no i ta ironiczna scena jak go Steph wyganiał z roku bo zastygł kiedy akcja trwała

6 godzin temu, Zimny napisał:

Ja z Jamesa jestem niesamowicie zadowolony. Nie wiedziałem czego się po nim spodziewać, bo nie śledziłem jego wcześniejszej kariery, a okazuje się, że gość ma naprawdę wysoki sufit. Rim protection, finishing, trójka, półdystans i nawet niezłe handles. 

ta trójka to i tak będzie jakiś tam dodatek, wszystkie pozostałe mozna tanio na rynku wyrwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KyleLowryass napisał:

ta trójka to i tak będzie jakiś tam dodatek, wszystkie pozostałe mozna tanio na rynku wyrwać

W jakim kontekście to napisałeś? Że mają nim trejdowac czy jak? Dostali 19-letniego McGee na sterydach z naprawdę niezłym upsidem, chyba nie można specjalnie narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zimny napisał:

W jakim kontekście to napisałeś? Że mają nim trejdowac czy jak? Dostali 19-letniego McGee na sterydach z naprawdę niezłym upsidem, chyba nie można specjalnie narzekać. 

 

4 godziny temu, jordan20 napisał:

tez tak samo zrozumialem,ze niby zawodnikow z ,, Rim protection, finishing, półdystans i nawet niezłe handles`` mozna tanio na rynku wyrwac...

pisałem to w kontekście słabego wyboru, bo wzięli typa, który wymaga mnóstwo pracy i ogrywania celem utwardzania wachlarza możliwości i jego ewentualnego poszerzania a ostatecznym rozrachunku GSW zawsze bedą w rozkroku czy dać mu czas gry czy wygrywać mecze, co bardzo boli, że przez to że on jego praktycznie bezpośrednio po HS trafił do ligi to on nie ma absolutnie żadnych instyktów do podania, to nawet nie jest tunnel vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KyleLowryass napisał:

 

pisałem to w kontekście słabego wyboru, bo wzięli typa, który wymaga mnóstwo pracy i ogrywania celem utwardzania wachlarza możliwości i jego ewentualnego poszerzania a ostatecznym rozrachunku GSW zawsze bedą w rozkroku czy dać mu czas gry czy wygrywać mecze, co bardzo boli, że przez to że on jego praktycznie bezpośrednio po HS trafił do ligi to on nie ma absolutnie żadnych instyktów do podania, to nawet nie jest tunnel vision

Abstrahując od tego, że nie uważam Wisemana, nawet obecnie, za jakiegoś minusowego zawodnika, to Warriorsi nie mieli żadnej logicznej alternatywy w drafcie, wybór był dosyć oczywisty. Mogli niby handlować pickiem, ale co było na stole na ten moment nie wiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zimny napisał:

Abstrahując od tego, że nie uważam Wisemana, nawet obecnie, za jakiegoś minusowego zawodnika, to Warriorsi nie mieli żadnej logicznej alternatywy w drafcie, wybór był dosyć oczywisty. Mogli niby handlować pickiem, ale co było na stole na ten moment nie wiemy. 

LaMelo nie pasowałby do ich filozofii? :) myślę, że centra wynaleźliby dość szybko abstrac***ąc już od faktu, że licząc Chrissa mają ich 4, ja nie lubię i będę krytykował, chociaż trzeba wziąć pod uwagę, ze on jest prawie bezpośrednio po HS i młodzi bigmani z reguły są fatalni w obronie (Wiseman idealnie się w to wpisuje), ale wierzę, że będzie się uczył jak Ayton czy Collins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KyleLowryass napisał:

LaMelo nie pasowałby do ich filozofii? :) myślę, że centra wynaleźliby dość szybko abstrac***ąc już od faktu, że licząc Chrissa mają ich 4, ja nie lubię i będę krytykował, chociaż trzeba wziąć pod uwagę, ze on jest prawie bezpośrednio po HS i młodzi bigmani z reguły są fatalni w obronie (Wiseman idealnie się w to wpisuje), ale wierzę, że będzie się uczył jak Ayton czy Collins

Znaczy w kontekście wykorzystania tu i teraz mieli brać zastępstwo dla Stefka zamiast gracza, który miał uzupełniać ich największe braki ? To rzeczywiście logiczne... Zwłaszcza, że zastępcę Stefa mają a wysokich brak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KyleLowryass napisał:

LaMelo nie pasowałby do ich filozofii

O ile mnie pamięc nie myli to on w momencie draftu mieli zdrowego Klaya i Stefka. Nie bierzesz z nr 2 zawodnika, który nie miałby szans przebić się do s5 przez najbliższe 3 lata. 

9 godzin temu, KyleLowryass napisał:

myślę, że centra wynaleźliby dość szybko

Jak szybko można poszukać centra niech świadczy przykład Toronto , które próbowało zastąpić duo Ibaka/Marc Gasol i zostali z dwoma najgorszymi centrami w lidze.

Oraz przykład Denver , które zostałe z drewnianym Niemcem bo nikogo innego nie było. A pamiętaj ,że Goldem mogło dać to mini MLE .Za 5 mln na rok to można conajwyżej dostać właśnie Baynesa.

9 godzin temu, KyleLowryass napisał:

od faktu, że licząc Chrissa mają ich 4

Takich mają ,że żaden tego Wisemana nawet nie jest w stanie podszczypać a co dopiero wygryżć z rotacji

 

Jedyne o czym można dyskutować czy lepiej brać Patricka Williamsa/Okongwu ( i grać Draymondem na centrze) czy Wisemana ale  z punktu widzenia Golden wybór rozgrywającego nie wchodził w rachube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał:

Takich mają ,że żaden tego Wisemana nawet nie jest w stanie podszczypać a co dopiero wygryżć z rotacji

liczyłem Wisemana, Looneya, Chrissa i Paschalla, gdzie ten ostatni jest póki co świetny, ale nie na wszystkie match upy a drugi od końca rozwalił nogę i już dawno skończył sezon

3 godziny temu, ely3 napisał:

Jak szybko można poszukać centra niech świadczy przykład Toronto , które próbowało zastąpić duo Ibaka/Marc Gasol i zostali z dwoma najgorszymi centrami w lidze.

Oraz przykład Denver , które zostałe z drewnianym Niemcem bo nikogo innego nie było. A pamiętaj ,że Goldem mogło dać to mini MLE .Za 5 mln na rok to można conajwyżej dostać właśnie Baynesa.

prawie idelalnie wpisuje się to w pensję Nerlensa Noela a na rynku też był Kanter za free, nawet słaby Hassan za minimum

3 godziny temu, ely3 napisał:

grać Draymondem na centrze

z racji wygladu Draya tego raczej już nie uświadczymy jako regularnej broni

podejrzewam, że przez fakt testowania maksymalnie 3 czy 5 testów nie mieli pola manewru, zwłaszcza jeżeli pewnie 2 możliwości spalili na duet Wiseman-Okongwu (który swoją drogą dalej jest kontuzjowany od draftu). Co do Klaya byłem przekonany, że złapał uraz 18.11 a miało to miejsce dzień później co zmienia trochę percepcję, chociaż ja nie rozumiem tego amerykańskiego jarania się atletyzmem nie popartym żadnymi umiejętnościami, który wymaga ogromnych nakładów cięzkiej pracy oraz sporej porcji czasu gry na popełnianie błędów, czego  on w pełni w tym zespole nie otrzyma. Taki Ayton, collins, Zubac etc najwięcej na tym zyskali, że mieli gdzie bezkarnie popełniać błędy a tutaj ta możliwość będzie mu ograniczona, więc trzeba polegać na zwiększonej inteligencji logicznej i przyswajaniu pewnych wartości jak np. kąty czy pozycja boiskowa, atrybuty ma niesamowite, ale za tym powinno iść coś jeszcze

najbardziej zaskakuje jednak skokowa zmiana jakości Wigginsa w defensywie, ale to temat na inną dyskusję chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.