Skocz do zawartości

San Francisco Warriors 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

ja jak zwykle jestem z kilku-dniowym opóźnieniem bo właśnie obejrzałem mecz vs. Lakers z MLK day, ale epicki jest ten Steph jak chodzi o kreowanie kolegów, coś pięknego. 

A że rzutowo trudno, przy takim skupieniu na nim obrony, utrzymać sensowne (/stabilne) procenty + czasem będzie musiał pałować jak nieopierzonym kolego nie będzie siedziało, to myślę, że lepiej się przyzwyczaić do tej huśtawki 12-44-36-20-14-52-17 pts w tym roku.

 

Anyways, ciekawe jak się regular dla nich potoczy dalej, ale powinno być tylko lepiej. I, bez względu na to jak się potoczy, nikt w PO nie będzie chciał na nich trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto odnotowac osiagniecie Stefka z dzis 

 

With his fourth 3-pointer in Saturday night’s game in Salt Lake City, Stephen Curry passed Hall of Famer Reggie Miller for second place on the NBA’s all-time in 3-pointers made list.

Miller made 2,560 3-pointers over 1,389 regular season games during his 18-year NBA career; Curry passed him in his 715th career game, coming early in his 12th NBA season.

With Miller in his rearview, the only player that stands between Curry and the title of 3-point king is another legendary shooter — Ray Allen, who holds the top spot with 2,973 career 3s. With a cushion of over 400 3-pointers made, Allen’s title should remain safe for 2021, but it’s only a matter of time before Curry claims the record for himself.

At Curry’s current 3-point pace (4.1 3PM per game), he would need just over 100 games to catch Allen. With only 57 games remaining in this shortened 72-game season, Curry would likely not challenge Allen’s record until the second half of the 2021-22 season.

 

image.png.a80deaa8f06b92c95f174300a39516ac.png

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 14:44, Kubbas napisał:

Ale Draymond gra zajebiscie

On w tym sezonie ma conajwyżej krótkie momenty dobrej gry jak np ostatnie 3-4 minuty meczu z Lakers. Dziś z Jazz był totalnym non factorem.. W ataku nic nie wnosi. W obronie czasem coś gra ale jeśli rywal dużo podaje to w pewnym on już przestaje biegać.

Już to pisałem wcześniej ale po dzisiejszym meczu piątka- Curry-Draymond-Oubre-Wiggins-Wiseman ma -22 netrtg.

Atak to 95 a obrona 117. Dziś Jazz mocno broniło Currego i Wiggins wiec Golden raz za razem musiało podawać do Oubre , który był jedyny nie pilnowany a ten oczywiście pudłował. Ewentualnie drugą opcją był Draymond , który też oczywiście pudłował. Kerr musi coś pozmieniać bo zaczynanie meczu z tak koszmarną piątką ( najgorsza w NBA) powoduje spore problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak przy okazji finałów z Raps pisałem, że brak sensownego rzutu Greena jest dla Warriors - gdy na boisku nie ma kompletu  shooterów hampton 5 - zayebistym problemem. Niestety, Green zignorował moje posty i 2 lata później sytuacja jest identyczna.  Z czego wnioskuję, że już się nie nauczy / poprawi - zdarzały się przecież lata / serie PO , gdzie jako tako mu szło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, BullsFaN napisał:

Pamiętam jak pisano, że DG jest tak zajebisty, że powinien dostać swój zespół, by pokazać pełnię swoich umiejętności.

to standardowe zachowanie  w ocenie ultimate rolesów. 

 

Była dyskusja w tym stylu u nas jak Draymond podpisał to obecne extension w GSW, jakby się ktoś tak tragicznie nudził to można sobie wyszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, jordan20 napisał:

co dray tu odwalil ?

Po 1 to aż się nie chce wierzyć ,że Kerr rozpisał taką dziwaczną akcję

Po 2 - Draymond w tym meczu był fatalny . On miał takie straty jak w 4 kwarcie gdzie kozłował piłkę i po prostu wypadła mu z rąk i przechwycił ją Gay. W 3 kwarcie faulował Murraya w kontrze choć był ostatnim obrońcą i to oczywiste ,że sędziowie dadzą dwa rzuty i piłkę z boku dla Spurs

W ogóle spudłował layupy sam na sam z koszem czy dwa osobiste w końcówce( inna sprawa ,że jak on by faulował tak jak Mills jego to jeszcze by dostał flagrant)

Ogólnie to Curry miał mega frustracje w końcówce. n. Żadna z gwiazd nie ma tak fatalnego wsparcia. Draymond może raz na 3 mecze gra na poziomie. Oubre nawet w takim meczu potrafi odpalić akcje tego typu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oubre to chyba najgorszy decision maker jaki mi teraz przychodzi do głowy. Kiedy jest w sytuacji, kiedy musi podjąc jakąś decyzję, to szanse podchodzą pewnie gdzieś pod 50%, że zrobi dokładnie to, czego nie powinien.

Najciekawsze są jednak jego drewniane ręce, ma 84% z dunków i 32% z layupów. Z ludzi, którzy pudłowali dunki, Westbrook to był prime suspect swego czasu i jak teraz patrzę, to rzeczywiście miał nawet gorsze sezony (76 i 79%), ale po pierwsze jest mniejszy, więc pewnie trudniej mu kontrolować piłkę jedną reką, a po drugie z layupów rzucał te +54%. 32% to jest k**** słaby wynik za 3, a co dopiero z layupów lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcówce, jak GSW odrabiali, była też akcja gdzie w kontrze miał zupełnie wolną drogą na kosz (plus wolnych partnerów), ale zamiast tego rzucał tróje -  wiecie jaki był finał akcji :) 

 "Splash" w wykonaniu Oubre dobrze oddaje opis z Pokemonów - A move that involves only flopping and Splashing around in front of the opponent. It has no effect. Gość jak dostaje piłę to już można biec pod swój kosz, słowo daję, a martwiłem się, że to Wiggins będzie czarną dziurą...

Co by nie robić z tego wpisu paszkwilu na Oubre, to wspomnę jeszcze, że jestem całkiem pozytywnie zaskoczony właśnie postawą Wigginsa. Nie oczekiwałem od niego za dużo i jest to typ z najgorszym body language w lidze (i zaraża tym sieroctwem Wisemana!), ale trzeba przyznać, że gra całkiem ok. Taka barnesopodobna rola w drużynie i to jest moim zdaniem ok. Szkoda, że go Kerr wyjął z drugiego unitu, bo mam wrażenie, bez sprawdzania cyferek, że całkiem dobrze to działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Imponująca skuteczność graczy Warriors dzisiaj (56.2% FG, 51.6% 3P) i ważne zwycięstwo nad Jazz. 

Stefek to absolutnie najbardziej fun-to-watch grajek w tej Lidze. 

Jeśli dojdzie do takiej rywalizacji w PO (na ten moment to całkiem możliwe) to naprawdę nie wykluczałbym szans GSW i jakaś zacięta seria może być :)

Ciekawe tylko co Myers wykombinuje na rynku w najbliższych dniach. Raczej niezbędne są jakieś ruchy. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kontuzje kontuzjami ale jednak to Golden wygląda przeciętnie.

Przez lata broniłem Stephena ale teraz jednak ta ekipa wciąż ma więcej talentu niż Kings czy Memphis a wygląda sporo gorzej od nich. Golden się zaczęli sypać / Przegrywają wszystko jak leci. Rzadko wchodzą w dobry rytm meczowy.. Dziśniby Curry robił swoje . Wiggins nawet więcej niż swoje ale brakuje tam błysku. Kreowania kolegów. Na dzień dzisiejszy Luka wygląda lepiej od Currego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiggins orze lepiej niż bilans. Bo jakbyśmy go porównywali to taki Ingram jest non factorem, mimo statow. Tu dużo osób pisaloz że NOP jadą po PO. No chyba trochę nie. Nie z Ingramem jako 2 opcja. Najbardziej nieefektywnym pseudo-ledwo all Starem w ostatnich latach. 

Nie ma co się spodziewać GSW w PO, ale zważając na braki kadrowe to naprawdę ten powrót Klaya byłby czymś, co da im sporo W do przodu. Upilnujesz Stepha ale co z drugim że Splash? No i reszta? Szkoda ich wielkości, bo nawet ten Wiseman za te 2-3 jak nabierze masy może być groźny. I też z powyższego dlatego boli to, że Green tak zjechał jako grać. Mieli zadatki na coś więcej niż prezentują. Dla całej mojej niemilosci do GSW im współczuję jak potoczyło się z Pizdorantem aka Durex i z Klayem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.