Skocz do zawartości
Julius

Philadelphia 76ers 2020/2021

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, rw30 napisał:

ok, to niech najpierw się nauczy, a  potem dopiero będzie miała sens rozmowa o automatyzmach i wyjściu ze strefy komfortu, bo to są sprawy drugorzędne wobec samej umiejętności

automatyzmy i pewność do podjetej decyzji wywodzą z powtórzeń wykonanych na treningu i przede wszystkim w rzeczywistych sytuacjach meczowych, więc ja po prostu się nie łudzę, bo nie widzę ku temu namiastk przesłanki

14 minut temu, Julius napisał:

Tyrese Maxey biczyz. 

Ogromną frajdę sprawia mi w koncu ogladania gościa, ktory z piłką jest pewny siebie, który potrafi podejmować szybkie decyzje, szybko składa się do rzutu, ma się takie poczucie że sporo widzi i czuje grę. W D aktywny, szybki -  nie jak Korkmaz, czy inny JJ Redick. Szokuje niska liczba strat jak na tak spory czas gry w takim zespole, przecież Fultz wchodził do ligi niby z podobnym skillsetem (fakt, ze młodszy), a miał duze problemy, żeby być plusowy z przodu. Niech nabierze troche pewności siebie, popracuje nad rzutem (ktory wygląda bardzo dobrze) i generalnie mamy człowieka do grania z Embiidem na lata. 

Na steal dla Sixers wyglada Isiah Joe - dzisiaj znowu rzucił kilka trójek - szybko składa się do rzutu, calkiem przyzwoicie biega w obronie, Korki goodbye? 

ta młodzież zgodnie z oczekiwaniami daje bardzo wysoką jakość, jedynie co wymnęło się spod kontroli, że zrobili to od razu i tutaj duże pochwały należą się Moreyowi, że był w stanie dopilnować aby obaj znaleźli się w rosterze a Doc juz mówi, że Isaiah będzie stały członkiem rotacji, gimme more

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, KyleLowryass napisał:

ta młodzież zgodnie z oczekiwaniami daje bardzo wysoką jakość, jedynie co wymnęło się spod kontroli, że zrobili to od razu i tutaj duże pochwały należą się Moreyowi, że był w stanie dopilnować aby obaj znaleźli się w rosterze a Doc juz mówi, że Isaiah będzie stały członkiem rotacji, gimme more

albo Silverowi za to ze zmusil sixers do gry 🤣 takie 40p game Maxeya to mega boost pewnosci siebie, a i koledzy z zespolu z miejsca maja wieksze zaufanie.

jeden z dziennikarzy w USA piszacy o Sixers mial Maxeya w top10, Joe w top20 i bardzo piał nad draftem. Moze miał słusznosc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, rw30 napisał:

ok, to niech najpierw się nauczy, a  potem dopiero będzie miała sens rozmowa o automatyzmach i wyjściu ze strefy komfortu, bo to są sprawy drugorzędne wobec samej umiejętności

No ale na filmikach z treningów to Simmons potrafi rzucać tylko potem przychodzi presja meczowa i zapomina. Tylko ,że tak naprawdę on mógłby żyć bez tego rzutu bo on pod obręczą kończy na elitarnych procentach tj ponad 70% i to powinno generować dużo punktów bo on jako rozgrywający prawie zawsze będzie naprzeciwko siebie kogoś kogo może łatwo minąć więc pod koszem ktos musi jeszcze zostać więc Ben na szczycie łuku zawsze będzie generował mismatch potencjalny. Problem jest taki ,że on te wjazdy ma jednak dość powtarzalne i na poziomie PO rywale są na nie przygotowani i potrafią go zatrzymać. Duet Bem+Joel i trzech bardzo dobrych trójkowiczów na obwodzie powinno generować mnóśtwo czystych pozycji rzutowych. No ale Ben musi być bardziej kreatywny plus musi mieć ten floater bo jednak często jest taka sytuacja ,ze on wjeżdża pod kosz i ma przed sobą podkoszowego rywali za sobą niskiego i nagle ma przecięte linie podań i musi jechać do końca z mała szansą na punkty albo choć faul przy rzucie. JAkby był w stanie się zatrzymać w połowie drogi i odpalić floatera albo kończyć w dużej odległości od kosza robiąc rzut o tablice to każdy by olał brak rzutu z dystansu. No ale on się stał monotematyczny. Nie wierzy w swój rzutu więc robi go coraz mniej i jest coraz bardziej uzależniony od obrony podkoszowej rywala. Bo ma mnóstwo elitarnych rzeczy. Obrona ( poziom najlepszego obrońcy ligi) , Podania. Kontratak. Jemu by wystarczył stabilny floater 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Julius napisał:

albo Silverowi za to ze zmusil sixers do gry 🤣 takie 40p game Maxeya to mega boost pewnosci siebie, a i koledzy z zespolu z miejsca maja wieksze zaufanie.

jeden z dziennikarzy w USA piszacy o Sixers mial Maxeya w top10, Joe w top20 i bardzo piał nad draftem. Moze miał słusznosc?

ja jestem zdziwiony, że tyle zjechał, ale nie mam zamiaru z tego powodu rozpaczać, Isaiah natomiast zleciał przez swoje niezdecydowanie, ale przed draftem dostał promise, że go wybiorą, tylko myślałem, że chodzi właśnie o #21 albo #34 a nie #49, z drugiej strony niektórzy wybierają graczy z +- podobnym skillsetem w loterii :D Maxey póki co ma natomiast skillset w HCO jaki oczekiwałbym od Simmonsa, te jego skip passy też są bardzo użytkowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciiekawe czy wlasciciel Rockets podbil tak cene, zeby odstraszyc Philly czy tak jak niektore zrodla mowia jednak powiedzial nie, bo nie chcial z Moreyem dobic targu, mimo tego ze Sixers byli gotow dac lepsza oferte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, ely3 napisał:

No ale na filmikach z treningów to Simmons potrafi rzucać tylko potem przychodzi presja meczowa i zapomina.

Mit nr 1:

,,Simmons potrzebuje pewności siebie''.

,,Simmons musi w siebie uwierzyć i zacząć rzucać''. 

,,Simmons może być niezłym strzelcem jak w siebie uwierzy''.

Naah, to tak nie działa, Simmons rzuca w swojej karierze 59% z osobistych i jakieś 25% z midrange, rzucanie do kosza to nie jest kwestia wiary w siebie, tylko aktualnego skilla: wiadomo, że czasami confidence issues/bycie hot robią różnicę, ale w long runie dobrzy strzelcy rzucają dobrze, średni strzelcy rzucają średnio, słabi strzelcy rzucają słabo, a Ben Simmons rzuca co najwyżej Tinashe, bo po prostu nie umie rzucać. Czy jakiś gracz poprawił osobiste dzięki rzucaniu osobistych w czasie meczu? Dlaczego nie?

Mit nr 2: 

,,Simmons musi zacząć rzucać żeby poprawić spacing drużyny i wyrobić sobie respectable jumpera''.

Naah, szansa na to, że Simmons miałby respectable jumpera, jest kurewsko mała: Eric Bledsoe to ~80%FT shooter, ~35-40% midrange shooter i ~35% 3pt shooter, czyli jest nieporównywalnie lepszym strzelcem do Bena Simmonsa, ale w playoffach wszyscy mieli w dupie jego rzut, bo nie był w stanie trafiać z open looków. Russell Westbtrook to ~70% FT shooer, ~40% midrange shooter i ~30% 3pt shooer - i w playoffach też wszyscy mieli w dupie jego rzutt, bo nie był w stanie trafiać open looków. Z grubsza, w obu przypadkach było lepiej jak jednak nie rzucali za 3, bo nikt nie interesował się ich rzutem + rzucali zbyt słabo żeby to była efektywna akcja w ataku. Obaj to dużo lepsi shooterzy od Bena Simmonsa. 

Najlepiej o tym, jaką Simmons jest rzutową amebą, świadczy fakt, że typ w piątym roku w NBA z poziomu 67%FT strzelca w college'u przeszedł do poziomu ~60%FT strzelca w piątym roku w NBA. Pamiętam jak kiedyś pisałem, że Simmons może wyrobi sobie jumpera i za przykład podawałem Blake'a, który był ~59%FT strzelcem w college'u bez żadnego sensownego range, a teraz jest Bargnani-type of cancer player. Blake w piątym roku w NBA rzucał osobiste na +70% i midrange na ~39% przy dużym volume. 

I w tym momencie nawet mógłbym bronić Simmonsa, że jest niedoceniany, że ludzie skupiają się na tym czego nie umie zamiast na tym co umie, ale dejmy spokój z tym nad-analizowaniem prostego faktu - i tu russellwestbrook30 ma rację - że on po prostu nie umie rzucać.

Edytowane przez BMF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad 1 - jest faktem ,że on rzuca coraz gorzej i pewnie już nigdy z tej mąki chleba nie będzie

Ad 2 - tu nie wiem czemu odnosisz się do mnie bo ja nic takiego nie pisałem .Ba wręcz pisałem ,że on tego rzutu nie potrzebuje a tak naprawdę to on ściąga na siebie podwojenia albo wymaga skupienia na nim dwóch obrońców więc ułatwia rzuty na obwodzie. Bo największym mitem jest to ,ze spacing wytwarza sie tylko rzutem za 3. Otóż nie. Jeśli gracz jest elitarny pod obręczą a taki jest Simmons to on również wytwarza spacing tyle ,że w drugą stronę. Żadna obrona nie odpuści sobie Simmonsa który ma piłkę w dłoniach . Jeśli będzie sterczał w rogu to jak najbardziej ale on ma łatwość mijania pierwszej linii obrony i wtedy cała obrona zaczyna rolować w jego kierunku co ułatwia innym grę.

Problemem głównym dla mnie nie jest nawet brak tego rzutu ale to ,że on robi to jednak dość powtarzalny sposób przez co łatwo w PO mu ustawić zasieki i wtedy staje się bezużyteczny bo on przez te 4 lata nie nauczył się jak mijać taką barykadę ,I to jest poważniejszy problem niż brak rzutu. Filadelfia też ma mało zagrywek w których by kreowali Bena pod koszem np jako rolującego pod kosz. Albo ścinającego itp Może Rivers coś wymyśli ale jak na razie to Simmons jest wybitny w RS i koszmarny w PO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, ely3 napisał:

Ad 2 - tu nie wiem czemu odnosisz się do mnie bo ja nic takiego nie pisałem .Ba wręcz pisałem ,że on tego rzutu nie potrzebuje a tak naprawdę to on ściąga na siebie podwojenia albo wymaga skupienia na nim dwóch obrońców więc ułatwia rzuty na obwodzie. Bo największym mitem jest to ,ze spacing wytwarza sie tylko rzutem za 3. Otóż nie. Jeśli gracz jest elitarny pod obręczą a taki jest Simmons to on również wytwarza spacing tyle ,że w drugą stronę. Żadna obrona nie odpuści sobie Simmonsa który ma piłkę w dłoniach . Jeśli będzie sterczał w rogu to jak najbardziej ale on ma łatwość mijania pierwszej linii obrony i wtedy cała obrona zaczyna rolować w jego kierunku co ułatwia innym grę.

czasem w opracowaniach można znaleźć pojęcia 'vertical spacing' oraz 'horizontal spacing' i ten drugi termin w dyskusjach jest często ukryty pod słowem "spacing". W praktyce jednak ofensywa musi być zróżnicowana poprzez rzuty z różnych stref w wykonaniu gwiazd i midrange też jest w łaskach, zdaje się, że w tym sezonie wyjątkowo z top10 ofensyw tylko Bucks, Portland i Indiana nie uznają midrange jako broni podążając ścieżkami wydeptanymi przez Moreya

9 godzin temu, ely3 napisał:

Problemem głównym dla mnie nie jest nawet brak tego rzutu ale to ,że on robi to jednak dość powtarzalny sposób przez co łatwo w PO mu ustawić zasieki i wtedy staje się bezużyteczny bo on przez te 4 lata nie nauczył się jak mijać taką barykadę ,I to jest poważniejszy problem niż brak rzutu. Filadelfia też ma mało zagrywek w których by kreowali Bena pod koszem np jako rolującego pod kosz. Albo ścinającego itp Może Rivers coś wymyśli ale jak na razie to Simmons jest wybitny w RS i koszmarny w PO

Rivers to świetny trener na RS i póki co to potwierdza, ale ma też całkiem przyjaźnie obsadzony sztab, ale również w dość ciekawy sposób wykorzystuje Simmonsa w HCO, brakuje aby Simmons grał częściej jako scoring roll man i już chyba większość stref niedostępnych dla Browna pomysłów zostanie sprawdzona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BMF

Właśnie o takie Bena jak w dzisiejszej 4 kwarcie mi chodzi. Nie wiem czy on naprawdę nad tym pracuje czy to przypadek dziś ale ten floater plus jakiś rzut ala hakiem to w jego przypadku jest grożniejsza broń niż jakiś rzut za 3. Ciężko coś takiego zatrzymać przy jego gabarytach i atletyźmie. Ogólnie to 76ers więcej wzbudzała emocji kiedy kołatała o dno ligi niż teraz kiedy w końcu wyglądają jak nowoczesny zespół

Seth Curry chyba skradł moc bratu bo on za 3 ma teraz 56%. Sytuacja w której on stoi w rogu a w drugim Harris lub Korkmaz stwarza dużo przestrzeni w środku dla Embiida czy Bena. Joel dziś po prostu demolował podkoszowych Bostonu. Granie twarza w twarz, tyłem do kosza właściwie w każdej opcji izolacje dawały punkty.

Rzadko oglądam 76ers więc pytanie czy Harris w tym sezonie gra zawsze tak jak dziś? I nie chodzi mi o samą skutecznosć bo zdaje sobie sprawę ,że 9/10 jak on miał w pewnym momencie to aberracja ale on po obu stronach parkietu dawał z siebie wszystko. Do rzutu za 3 składa się błyskawicznie i trafia. Pewny siebie, grający agresywnie to inny Tobias niż ten z ostatniego sezonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ely3 o tej 4 kw Bena też chciałem napisać. Cały mecz first pass, z boku, ciężar na Biidzie i 3p reszty i nagle Boston trafia trudne rzuty, agresywnie broni, a Joel zaczyna kondycyjnie siadać i wtedy zaczyna Ben, jakby inny gracz, który jeszcze chwilę wcześniej był jakby nieobecny i spudłował 2 osobiste. Agresywny w obronie, szybki i zdecydowany w ataku, kluczowy steal, blok, 2 asysty i 11 punktów, w tym jakże ważne 2+1. Nawet strata i pudło potem nie zmienia tego, że Philla bez niego tego meczu by nie wygrała.

BTW. Biid w post + sporadyczna 3 + cisza w SM, to jest gracz, którym miał się stać po 1 sezonie. Oby fizycznie sezon wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to chyba rzeczywiscie jakiś trend bo dziś oglądając pierwszą połowę widziałem dużo agresywnych wjazdów Bena kończonych hakiem. Może te rzute hakiem są lekko pokraczne ale mimo to naprawdę jest trudne do zatrzymania zagranie. A ,że Ben w tym sezonie gra obronę na poziomie TOP5 obrońców ligi to naprawdę Rockets mogą żałować ,że nie poszli na wymianę z 76ers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopak rośnie w moich oczach i ostatnimi meczami, ale przede wszystkim charakterem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ely3 po takiego Harrisa trejdowaliśmy i takiemu dawał dolary Brand. 

Gość nawet w takiej formie nie ejst blisko swojego kontraktu, ale jak łapiesz W, a gość robi taka grę jak w tym sezonie to o tym się nieco zapomina. Nie ukrywam, że na taki performance w jego wykonaniu liczyłem bo to jest własciwie borderline allstar level. u Browna za dużo klepał, brakowłao mu tego szybkiego spustu i zaliczał jakieś katastrofalne rzutowo sezony. 

Tak grający jest świentym uzupełnieniem Biid-Simmons, bo potrafi konczyć kontry, rozciągać grę, ale też skorzystać gdy Joel wyjdzie na obwód i wejsc pod kosz. To jest dobry typ gracza.

Ostygł nam nieco Maxey ostatnio, ale jako że zespol wyglada OK to nie jest wielki problem. 

Natomiast zespół to obecnie JOEL EMBIID. Nie wiem na ile jego gra to fluke, na ile gdzieś tam ten spacing pozwala mu po prostu grać swoje (raczej to) ale z drugiej strony on ma jakeis kosmiczne proceny z półdychy, właściwi każdy faceup konczy sie punktami, albo faulem, rzut ma totalnei smooth i wreszcie ma dobrą proporcje - nie rzuca 3 trójek w 1Q, ani nie traci 3 piłek na kwartę próbując przebic sie przez double teamy pod koszem. Jest fenomanealny na półdystansie, nie do zatrzymania pod koszem, a do tego czasem dokłada trójkę i to jest Biid ktorego chce sie oglądac. 

a Simmons? On juz rok temu był na DPOTy level i to się nie zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Simmons grał słabo w ataku i sporo poniżej swoje potencjału w obronie w pierwszych tyg. sezonu (szczególnie im więcej spekulacji było o rozmowach z HOU). Odżył po tym Harden do Nets przeszedł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Julius napisał:

Nie wiem na ile jego gra to fluke

embiid.png

Edytowane przez BMF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nawet gdyby spudłował 30 kolejnych rzutów z midrange, to nadal miałby 40% skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BMF

Joel na pewno jest w lepszej formie niż kiedykolwiek ale też ma po prostu teraz więcej przestrzeni do rzutu bo Harris czy Seth ( choć ten po Covidzie wygląda sporo gorzej) sprawiają ,że obrona nie jest już tak gęsta wokół Embiida. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi