Skocz do zawartości

Philadelphia 76ers 2020/2021


Julius

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, BMF napisał:

już tak na poważnie, bo powyżej raczej żartowałem

Skumalem, dlatego tak odpowiedziałem :)

Co do faworyta to np na BB-REF od dawna Jokic wyraźnie prowadzi.

Wiesz ja nawet polubiłem KATa i Embiida i jaram się ta rywalizacja. Czuje się okradziony z dwóch meczów Jokic vs Embiid w tym sezonie i marzy mi się między nimi seria finałowa. Naprawdę życzę Joelowi zdrowia i niech decyduje parkiet, a nie gabinety lekarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 00:16, dapunk20 napisał:

lepsze to niż żeby przepadło kilka cennych W bo trzeba ogrywać rookie wybranego z trzeciej dziesiątce draftu bo kiedyś MOŻE coś z niego będzie 

z takim rozumowaniem lepiej go oddać, bo może coś będzie a teraz ma lepsza wartość, nie trafia do mnie do, ale kłócić się nie mam zamiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hill to nie Lowry ale jak dla mnie świetny ruch. Hill jako rezerwowy rozgrywający jest idealny do takiej ekipy. Cena żadna bo Fergusson i dwie rundy oraz Bradley.

Uwielbiam Hilla od początku jego kariery. Dobra trójka. Nadal dobra obrona i rozegranie. Kto wie może nawet wygryzie Greena z s5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Deuce napisał:

a Hill połamany mimo wszystko i nie wiadomo jaki wróci. Nie uważam go za jakieś dobre wzmocnienie, ruch na otarcie łez.

Był połamany. To, że nie grał ostatnimi czasy to po prostu zagrywka Thunder aby sobie przed wymianą znów czegoś nie zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morey jest bardzo dobry w tych małych ruchach, brakowało backup PG w rosterze i udalo się go pozyskać niewielkim kosztem (aczkolwiek Bradley był świetny). Paul Reed w G-League miał kosmiczne występy przez te kilkanaście meczów, więc nie będę zdziwiony jeśli wywalczy sobie jakieś minuty w rosterze, bo ma dobry profil na minuty z ławki kosztem Scotta. Jako, że reszta ławki też wyglada lepiej w ostatnim czasie, to jest szansa na zbudowanie jakiejś sensownej rotacji w kontekście playoffów.

Pisałem, że te 24-12 (czy ileś tam) w bilansie to minimum co można było wyciągnąć z tak dobrze grającego rosteru, gdyby nie dwukrotny pech z COVIDem i absencje to byłby pewnie najlepszy team w regularze, i trochę bez Embiida to się potwierdza, niby łatwy terminarz, ale 6-1, z czexgo jedna porażka to z Bucks w pełnym składzie, gdzie było +9 na starcie czwartej kwarty. 

Tobias w tym sezonie gra jak zawodnik z top20 ligi. Możliwe, że w playoffach tak nie będzie, bo Harris czy Simmons mieli wątpliwe występy w przeszłości, ba, możliwe, że nawet na dystansie całego regulara tego nie utrzyma, ale niesamowity jest progres Harrisa gdy już wszyscy okrzyknęli jego kontrakt jednym z najgorszych w lidze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dapunk20 napisał:

Obawiam się jakiegoś mega głupiego trejdu z Greenem. Nie widzę sensu go ruszać skoro nie za Lowry'ego a kto może być alternatywą? nie ma raczej zbyt wielu.

 

Też się o to obawiałem, bo jednak Green to coś wiecej dla tego zespołu niż contract filler w jakiejś wymianie. Solidna obrona, trójka bliska elity i vet liderszip + zaprawiony w PO. Nie było wiele ruchów do zrobienia bez uzycia jego kontraktu. Szkoda troche Fourniera, bo to moglby  byc dobry pickup, Dipo poszedł za półdarmo, fuck nawet Gordon teoretycznie był do wyjęcia...

Lowry do Philly trafia od początku kariery średnio raz na 2 sezony, ale coś nie może dojechać. Green + Thybull, Maxey, 1st o czym się niby mówiło to chora cena. 

 

17 godzin temu, ely3 napisał:

Hill to nie Lowry ale jak dla mnie świetny ruch. Hill jako rezerwowy rozgrywający jest idealny do takiej ekipy. Cena żadna bo Fergusson i dwie rundy oraz Bradley.

Uwielbiam Hilla od początku jego kariery. Dobra trójka. Nadal dobra obrona i rozegranie. Kto wie może nawet wygryzie Greena z s5

Ja może nie uwielbiam, ale lubię i propsy dla Moreya, za ruch, który trzeba było zrobić 4 sezony temu - wprawdze Bradleya szkoda, ale jednak dziura na tym backup PG była większa niż na backup C. Z Hillem Simmonsa można od biedy wrzucić na C i jechać z koksem. Bardzo, bardzo potrzebny ruch. G.Hill przyda się na pewno w koncowkach, gdzie trzeba troche przekozłowac, dac sie sfaulować i trafic jakies FTki Fajnie. 

 

18 minut temu, BMF napisał:

Tobias w tym sezonie gra jak zawodnik z top20 ligi. Możliwe, że w playoffach tak nie będzie, bo Harris czy Simmons mieli wątpliwe występy w przeszłości, ba, możliwe, że nawet na dystansie całego regulara tego nie utrzyma, ale niesamowity jest progres Harrisa gdy już wszyscy okrzyknęli jego kontrakt jednym z najgorszych w lidze. 

Pytanie który Harris jest prawdziwy ten, czy z ubiegłego sezonu? Czy aż tak bardzo Brett mu nie siedział jako HC? Jak Brand go podpisał to nawet w duchu liczyłem, że gość ma prime przed sobą, że long term to lepszy fit, ale ten ubiegły sezon wydawał się mówić, że najlepszy okres Harris ma juz za sobą - siano wpadło, i wyjebane. 

Tymczasem facet jest chyba najlepszy ever w obronie, nie forsuje gry, a jednocześnie potrafi domknąc (szok) mecze, gra szalenie efektywnie. Zaraz się okaże że gość jest bez problemu wymienialny, albo że w ogóle nie trzeba tego robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green jakoś przez pierwsze 30 meczów to był właśnie typowy filler rotacji: niewielka rola, niczego nie zepsuje, nie jest żadnym difference makerem, trafiał trójki na 36%, więc ot co poziom średniej ligowej, nieźle bronił, spokojnie trejdowalny kontrakt bez większej szkody. 

Od tego momentu kręci się w okolicach 45% za 3 i dzięki temu jego średnie wyglądają dużo lepiej niż wyglądały w Lakers rok temu (40% za 3). Szanse na znalezienie kogoś lepszego w miejsce Greena były jednak mizerne, ale nie wiem czy on to utrzyma, czy znowu wpadnie w jakiś slump.

I owszem, Scott i Maxey byli słabiutcy, Reed i Hill w ich miejsce to mógłby być bardzo fajny upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli, gdyby Lowry był dostępny za przystępną cenę, to wiadomo, że warto byłoby oddać Greena jako filler w wymianie, ale Sixers mieli pecha, że Rockets i Raptors mieli kosmiczne wymagania oddając Hardena i Lowry'ego, bo wtedy może udałoby się nawet na poważnie pocontenderować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jak na opcję wcześniejszą rozwalenia zespołu, oddania Bena +... i teraz opcji drogiego Lowryego, to nie wiem czy lepiej long term (czyli dalej niż ten i max. następny sezon - bo to będzie już ostatni sensowny Kyle'a) nie wyjdą jednak lepiej. Poza tym nie wiem czy dziś granie w S5 Lowry + Ben byłoby istotniejsze od wzmocnienia rozegrania z ławki jak Ben schodzi...

Mi się ruch Moreya podoba, zresztą większość ruchów z trade deadline jest naprawdę sensowna, czego w poprzednich latach nie można było powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dannygd napisał:

zresztą większość ruchów z trade deadline jest naprawdę sensowna, czego w poprzednich latach nie można było powiedzieć. 

A to też właśnie zauważalne, tylko tego Rondo do końca w Clippers nie rozumiem. Reszta ma większy lub mniejszy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak ten Rivers ma jednak pewien problem

Choć zasadniczo moim zdaniem 76ers ma o wiele lepiej poukładaną rotację, ofensywę i widać ,że niektórzy zawodnicy pracują nad nowymi elementami

Ale skuteczność po czasach wygląda zadziwiająco źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ely3 napisał:

A może jednak ten Rivers ma jednak pewien problem

Choć zasadniczo moim zdaniem 76ers ma o wiele lepiej poukładaną rotację, ofensywę i widać ,że niektórzy zawodnicy pracują nad nowymi elementami

Ale skuteczność po czasach wygląda zadziwiająco źle

nie, to raczej Ty masz problem od lat z wciskaniem tej mało znaczącej statystyki gdzie popadnie. No offense, lubię Twoje częste power rankingi, ale musiałem to napisać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fragment dzisiejszego wywiadu Bena

The one thing you’ve been saying to the press consistently this year is: “I’m the Defensive Player of the Year!” What has sparked that in you? Because we don’t often hear you make a claim like that so frequently.

It’s the same with people all around me. I tell them all the time, “Yo! I’m Defensive Player of the Year.” I’m not even questioning it right now. I know I am. That’s a fact. And numbers, certain stats, are cool with certain players. But, at the end of the day, you know….The example would be last night. I was supposed to guard [Kevin Durant]. We match up well size wise. KD’s out. The next person I’m guarding is Kyrie [Irving]. Like, who’s doing that? It’s not many players who are doing that. And to be doing it at a high level like that? I don’t think there’s anybody else really doing that. I mean, Kawhi [Leonard] when he was really playing defense like that, of course. But, it’s not too many guys.

Didn’t Kyrie have, like, 37 last night though?

Yeah, but we won. His plus/minus was negative, too [it was -13].

 

Nie wiem za bardzo o co mu tak biega z tymi nagrodami... Mam wrażenie ,że ma obsesje na tym punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma jakieś bonusy zapisane w kontrakcie za te nagrody, w All NBA może być mu ciężko się znaleźć w tym sezonie, a nawet jeśli to stara się maksymalizować swoje szanse na to, żeby jednak gdzieś pośród nagrodzonych jego nazwisko się znalazło. (nie mam zamiaru zaczynać dyskusji o AllNBA i innych nagrodach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał:

 

Nie wiem za bardzo o co mu tak biega z tymi nagrodami... Mam wrażenie ,że ma obsesje na tym punkcie

 

Tu chyba nie chodzi o same nagrody, bardziej o ambicje.

Myślę, że jest po prostu ambitny i chce być jak najlepszy. Ale wie, że nie umie rzucać i się już nie nauczy, więc znalazł sobie niszę/miejsce w której się spełnia.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
  • Eld odblokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.