Skocz do zawartości

Utah Jazz 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Braveheart22 napisał:

A o ile Zach pogarsza obronę wg tych statow? Za to Conley mocno polepsza i atak i obronę najlepszego zespołu NBA wg tych statow. No, ale w tym przypadku nie przyniosłoby to Bykom kilka zwycięstw więcej. Ok.

Myślałem, że już z 10 lat temu na tym forum ludzie zajarzyli, że wysocy mają większy wpływ na defensywę, a niscy na atak (z rzadkimi wyjątkami). Conley by pewnie nieco poprawił obronę, ale nie zastąpiłby rewelacyjnego scoringu LaVine, więc raczej by nie poprawił gry Bulls. 

32 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Podobno w profesjonalnym zespole NBA znajdą się gracze, którzy będą punktować na rozsądnych procentach. Do takich absurdów doprowadza patrzenie na to 1 do 1

Co jest w tym absurdalnego? Sugerujesz, że są zespoły w NBA, w których nie ma profesjonalnych koszykarzy?

33 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Gobert może być większym difference makerem, ale w przypadku obecnej nędzy jaka jest w Magic to, by się na nic nie zdało.

Skoro sam przyznajesz, że Gobert jest lepszy, to co jest absurdalnego w twierdzeniu, że Magic z lepszym zawodnikiem osiągaliby lepsze wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, karpik napisał:

Myślałem, że już z 10 lat temu na tym forum ludzie zajarzyli, że wysocy mają większy wpływ na defensywę, a niscy na atak (z rzadkimi wyjątkami).

Ale ja się z tym zgadzam, więc nie wiem po co te złośliwe uwagi. Cały czas się odnoszę do absurdu brania tych on/off'ów 1 do 1, szczególnie jeśli chodzi o zespoły o całkowicie różnej pozycji, jakości, sile i na tej podstawie pisania, że gracz x byłby dla tego zespołu znacząco lepszy niż gracz y. 

38 minut temu, karpik napisał:

Conley by pewnie nieco poprawił obronę, ale nie zastąpiłby rewelacyjnego scoringu LaVine, więc raczej by nie poprawił gry Bulls. 

Jeszcze znacząco by poprawił jakość playmakingu, czego Bulls brakuje, a pisałeś, że do punktowania przecież ktoś się zawsze znajdzie. 

Btw, nagle już bezpieczne "raczej" by nie poprawił gry Bulls ;)

39 minut temu, karpik napisał:

Co jest w tym absurdalnego? Sugerujesz, że są zespoły w NBA, w których nie ma profesjonalnych koszykarzy?

Proszę, nie twórz jakiś dziwnych narracji na podstawie zdania wyrwanego z kontekstu. Absurdalne jest to co powtarzam cały czas. Patrzenie na on/off'y, nie uwzględniając wszystkich czynników i pisanie tylko na tej podstawie, że Gobert, by kręcił z Magic pewnie o kilka zwycięstw lepszy bilans. 

47 minut temu, karpik napisał:

Skoro sam przyznajesz, że Gobert jest lepszy, to co jest absurdalnego w twierdzeniu, że Magic z lepszym zawodnikiem osiągaliby lepsze wyniki?

Dla mnie obaj są w drugim tierze centrów. Gobert może być trochę lepszy, ale nie jest graczem, który w obecnej sytuacji Magic, by robił różnicę względem Vucka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Braveheart22 napisał:

Ale ja się z tym zgadzam, więc nie wiem po co te złośliwe uwagi. Cały czas się odnoszę do absurdu brania tych on/off'ów 1 do 1, szczególnie jeśli chodzi o zespoły o całkowicie różnej pozycji, jakości, sile i na tej podstawie pisania, że gracz x byłby dla tego zespołu znacząco lepszy niż gracz y. 

Ale kto bierze te on/offy 1 do 1? Mam wrażenie, że walczysz z wiatrakami.

45 minut temu, Braveheart22 napisał:

Jeszcze znacząco by poprawił jakość playmakingu, czego Bulls brakuje, a pisałeś, że do punktowania przecież ktoś się zawsze znajdzie. 

Conley to nie jest Chris Paul, że jego zamiana na LaVine znacząco poprawiłaby playmaking. Znajdziesz mnóstwo graczy trafiających 55-57% TS, którzy jako tako zastąpią Vuca i jego 57%, ale nie znajdziesz już tylu, którzy zastąpią 65% TS LaVine, bo to jest elitarny scorer, a Vuc takim kimś nie jest.

45 minut temu, Braveheart22 napisał:

Btw, nagle już bezpieczne "raczej" by nie poprawił gry Bulls ;)

Jak Ci się humor od tego poprawi, to mogę śmiało powiedzieć, że Conley w butach LaVine osiągnąłby gorsze wyniki z Bulls ;)

45 minut temu, Braveheart22 napisał:

Proszę, nie twórz jakiś dziwnych narracji na podstawie zdania wyrwanego z kontekstu. Absurdalne jest to co powtarzam cały czas. Patrzenie na on/off'y, nie uwzględniając wszystkich czynników i pisanie tylko na tej podstawie, że Gobert, by kręcił z Magic pewnie o kilka zwycięstw lepszy bilans. 

No a jakie Ty bierzesz czynniki pod uwagę pisząc, że Gobert nie poprawiłby wyników Magic? Ja patrzę na grę Vucevicia i Goberta i widzę jak bardzo Gob wpływa na defensywę i widzę też, że Vuc wcale nie ma impaktu all-stara. On/offy akurat to potwierdzają, bo obaj mają dobrych zmienników, więc nie są one jakoś sztucznie nabite z jednej strony. One są gówno warte dla rolesów, bo to w sumie sam szum, ale niemalże każdy all-star daje taki impakt, że drużyna z nim gra lepiej niż bez niego. Czasem w jakichś mocno nabitych talentem drużynach bywa inaczej, ale w bieda teamach obecność takiego all-stara powinna dawać kopa i być widoczna nawet w tych on/offach, no chyba, że to fake all-star ;)

45 minut temu, Braveheart22 napisał:

Dla mnie obaj są w drugim tierze centrów. Gobert może być trochę lepszy, ale nie jest graczem, który w obecnej sytuacji Magic, by robił różnicę względem Vucka

A ja mam Goberta w drugim, a Vucka w trzecim albo i czwartym. Znacznie ciężej jest znaleźć kogoś, kto da Ci all-D impakt od kogoś, kto da Ci dobry volume scoring. Nie wiem czemu próbujesz to sprowadzać do jakiejś durnej dyskusji o on/offach.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Chytruz napisał:

On offy na tym forum sa jak wirus opryszczki - wiekszosc jest zakazona i nic na to nie poradzisz. Pozostaje odwracac wzrok.

Lidze się to podoba bo mimo wszystko promuje to lepsze gwiazdorskie ekipy napakowane talentem w s5 gdzie walec na tyle dobrze jedzie na dzień dobry ze rezerwy pilnują tylko aby niewiele stracić. Jest tam sporo samonakręcającej się spirali graczy na plusie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vucevic odkąd wszedł w prime w poprzednich sezonach był bardzo niezły jeżeli chodzi o ciągnięcie Magic, którzy mieli słaby roster w ataku, ale z Vuceviciem na parkiecie grali znośny atak, to, że w tym sezonie Vucevic robi z grubsza to samo, ale tym razem wygląda kiepsko w on/offach, to najpewniej kwestia otoczenia, a nie bycia fake allstarem. 

Inna sprawa, że w regularze Vuc ma impakt borderline allstara, a Gobert - borderline All-NBA gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chytruz napisał:

On offy na tym forum sa jak wirus opryszczki

Dodaj jeszcze TS% i RPM we wszelakich odmianach. Z drugiej strony usuń 3 w/w i z grubsza wracamy do epoki eye testu, PER i box scoru - tak źle i tak niedobrze.. :)

Po prostu ze wszystkim jest tak, że jedni stosują idiotyczne 1/1 bez patrzenia na otoczenie, przeciwnika, okres gry (nie mówiąc o samym oglądaniu meczy) itd. a inni starają się korzystać z tego z głową i wsadzanii są do tego samego worka. Niestety Ci drudzy często wyrażają niepopularne opinie, których nie potwierdzają ten bezmózgie opinie 1/1 i z czasem przestają się tu udzielać... przykre, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiegoś powodu Utah przypomina Orlando Magoc Howarda i SvG, jedna róznica jaką odczuwam, to że nie wstaję oglądać Utah

9 godzin temu, Chytruz napisał:

On offy na tym forum sa jak wirus opryszczki - wiekszosc jest zakazona i nic na to nie poradzisz. Pozostaje odwracac wzrok.

to jest ciekawy zalążek do dyskusji i nic więcej, bo jakiś troll internetowy mógłby próbować bronić tezy, że Zach LaVine ogranicza podencjał Cody Black White a nie jest all-starem z niesamowitym scoringiem i dużą poprawą w playmakingu

9 godzin temu, BMF napisał:

Vucevic odkąd wszedł w prime w poprzednich sezonach był bardzo niezły jeżeli chodzi o ciągnięcie Magic, którzy mieli słaby roster w ataku, ale z Vuceviciem na parkiecie grali znośny atak, to, że w tym sezonie Vucevic robi z grubsza to samo, ale tym razem wygląda kiepsko w on/offach, to najpewniej kwestia otoczenia, a nie bycia fake allstarem. 

mam wrażenie, zę ww dyskusji było rzucone za złe, że Vooch robi takie a nie inne linijki a to co piszesz idealnie wpisuje się w definicję ceiling raiser, szkoda że póki co fundamentów nie widać, o reszcie kontygnacji nie wspominając

7 godzin temu, kcp78 napisał:

porownywanie statystyk wyliczanych na podstawie algorytmow (lol) z prostymi statystykami, ktore ciezko 'oszukac' (nie liczac asyst), jest jak szukanie wspolnych elementow w zbiorach rozlacznych...

zawsze byłem wielkim fanem gry Adriena Bentleya, niesamowite linijki i efektywność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KyleLowryass napisał:

mam wrażenie, zę ww dyskusji było rzucone za złe, że Vooch robi takie a nie inne linijki a to co piszesz idealnie wpisuje się w definicję ceiling raiser, szkoda że póki co fundamentów nie widać, o reszcie kontygnacji nie wspominając

 

Vucevic zrobił z Magic dodatni bilans i playoffy, gdy drugim-trzecim najlepszym graczem tej drużyny byli Aaron Gordon i DJ Augustin, a do tego Magic nie mieli zbyt dobrej ławki. To, co ja napisałem, zmierzało raczej do konkluzji, że Vucevic ma jak na gracza z ~top30/40 ligi proven record dobrego floor raisera, więc to, że w tym sezonie indywidualnie gra dalej na bardzo podobnym poziomie, tylko wyniki drużyny/jego on/offy i inne cuda wyglądają źle, to pewnie kwestia samego otoczenia, a on raczej zasługuje na benefit of a doubt.

To, że Vucevic ma skillset/charakterystykę drugiej/trzeciej opcji drużyny, to już inna sprawa, chciałbym go zobaczyć w tej roli, a jeszcze inna, że nie ma co przesadzać w drugą stronę, bo Gobert w regularze jest dosyć zajebisty.

A on/off to był w pewnym momencie bardzo wartościowy stat na forumq, gdy osoba X pisała na bazie eyetestu ,,ten lineup nie funkcjonuje'' albo ,,oni w ogóle nie mają ławki'', a potem się okazywało, że ten lineup jest jednak zajebisty, a drużyna świetnie sobie radzi bez liderów, bo niektóre rzeczy są trudne do wychwycenia. Tylko potem to faktycznie się wyrwało spod kontroli i ludzie zaczęli traktować to jak jakiegoś Świętego Graala, i ''X pogarsza zespół Y'' (bo w on/off...) stało się forumkową klasyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, BMF napisał:

Tylko potem to faktycznie się wyrwało spod kontroli i ludzie zaczęli traktować to jak jakiegoś Świętego Graala, i ''X pogarsza zespół Y'' (bo w on/off...) stało się forumkową klasyką.

w zasadzie dlatego trzeba sobie dawkować treści forum w tej materii niczym masochistyczne treści o chemtrails czy plandemii

7 godzin temu, Chytruz napisał:

Juz wole dyskutowac z czystym eye testem, on/offy (szczegolnie te kombinowane miedzy 2-3 graczami) to jest totalny rak patrzac jak sa zazwyczaj uzywane.

tu wychodzi problem potrzeby miksowania tego z danymi i znajomości pryncypiów obecnej gry a nie narzekanie pt. teraz to tylko trójki (może i tak, ale jak ktoś zamiast ekranu ma shotcharty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kaa25 napisał:

Dawno nie widziałem żeby jeden zawodnik aż tak dramatycznie dawał zwycięstwo przeciwnilom, a trener uparcie trzymał go na boisku... Szkoda rekordowego meczu Goberta, bo reszta zespołu też najlepiej nie grała. 

Którego masz na myśli? Bojana? No niestety od pewnego momentu jest on w słabej formie. Z uporem maniaka kozłuje choć gubi piłkę w każdej akcji. Ma w post na plecach Stepha . Nic tylko rzucać a Bojan i tak woli próbować mijać kozłem co się skończyło stratą. Jazz w tym meczu było fatalne poza Gobertem i Conleyem. Muszą się ogarnąć bo przed nimi seria wyjazdów.

By być szczerym ostatni mecz z Houston był równie słaby w drugiej połowie ale Rockets nie mieli nawet 2 zawodników na poziomie NBA więc Jazz to wygrało ale do końca grali starterami.

Od meczu z Clippers Jazz ma kryzys ( jeden mecz w Filadelfii zagrali na dobrym poziomie) Grają znowu jakby myślali ,że wygra się mecz bez biegania i angażowania w obronie.

Favors tez do początku 4 kwarty był tak fatalny ,że aż się zastanawiałem kiedy go Snyder wyrzuci z rotacji. To już lepiej Ersanem grać na centrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.