Skocz do zawartości

Orlando Magic 2020/2021


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tomaszan napisał:

No to Orlando do zaorania😥 Za All-Stara młokos i picki top4 protected...

Fournier, jeżeli się sprawdzi, to za frytki.

Za Gordona, jeżeli dzisiaj pójdzie, wygląda, że też wiele nie będzie.

Masakra.

Ty przypadkiem nie placzesz od jakiegos czasu ze ten team nie ma sensu i o co my sie tu bijemy? Druzyna byla na drodze do nikad sezon zmarnowany przez kontuzje zawodnicy chcacy opuscic klub... Vuc gra jak all star wiec trzeba bylo teraz wcisnac reset mlody center dwa picki w pierwszej rundzie i porter to dobry pakiet moim zdaniem oczywisice wszystko zalezy od tego jak pojdzie draft ale szanse na lepszy pick wzrosly, do tego rj i harris za gordona plus pick, fournier duzej wartosci nie mial dostalismy jeszcze trade exepction, zaden z mlodych nie zostal wytranseforwany cole fultz i isaac dalej beda dsotepni w nastepnym sezonie, zwolnily sie minuty dla chumy. Od 7lat ogladalismy to trio dostalismy pakietplikow i paru mlodych grajkow. Fani magic zachowuja sie jakbysmy stracili Lebrona conajmniej, my nie bilismy sie o finaku tylko o pierwsza runde PO. Przynajmniej cos ekstcytujacego sie podzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, BMF napisał:

xD

Mega vajny koleś, najnowszy tweet to odniesienie do Trailer Park Boysów ( mega specyficzny serial, ale ma swoich fanów w Polsce też ).

Profesjonalista, ale chyba ma coś w sobie ze zwykłego kibica :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PH#1 napisał:

Ty przypadkiem nie placzesz od jakiegos czasu ze ten team nie ma sensu i o co my sie tu bijemy? Druzyna byla na drodze do nikad sezon zmarnowany przez kontuzje zawodnicy chcacy opuscic klub... Vuc gra jak all star wiec trzeba bylo teraz wcisnac reset mlody center dwa picki w pierwszej rundzie i porter to dobry pakiet moim zdaniem oczywisice wszystko zalezy od tego jak pojdzie draft ale szanse na lepszy pick wzrosly, do tego rj i harris za gordona plus pick, fournier duzej wartosci nie mial dostalismy jeszcze trade exepction, zaden z mlodych nie zostal wytranseforwany cole fultz i isaac dalej beda dsotepni w nastepnym sezonie, zwolnily sie minuty dla chumy. Od 7lat ogladalismy to trio dostalismy pakietplikow i paru mlodych grajkow. Fani magic zachowuja sie jakbysmy stracili Lebrona conajmniej, my nie bilismy sie o finaku tylko o pierwsza runde PO. Przynajmniej cos ekstcytujacego sie podzialo.

Gdyby nie Orlando, trejdy byłyby nudne🤣

Nie zmieniam zdania, że to co było, to była droga donikąd, ale pytanie, czy naprawdę nie dało się wyciągnąć czegoś sensowniejszego? Jeszcze picki chronione??? Jeszcze jakiś gruby kontrakt jakiegoś Harrisa? Fourniera nie żałuję, aczkolwiek poszedł za paczkę frytek. Luz finansowy jest fajny, ale co z tego, jak nikt sensowny do Orlando nie przyjdzie???

Mamy gruby tank i słusznie, ale te trejdy wydają się być bardzo takie sobie. Na forach Magic są pośmiewiskiem. Na tę chwilę słusznie.

I jeszcze jedno? Naprawdę wierzysz, że siłą Magic będą Fultz i Isaac? Naprawdę ktoś w to wierzy???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomaszan napisał:

Gdyby nie Orlando, trejdy byłyby nudne🤣

Nie zmieniam zdania, że to co było, to była droga donikąd, ale pytanie, czy naprawdę nie dało się wyciągnąć czegoś sensowniejszego? Jeszcze picki chronione??? Jeszcze jakiś gruby kontrakt jakiegoś Harrisa? Fourniera nie żałuję, aczkolwiek poszedł za paczkę frytek. Luz finansowy jest fajny, ale co z tego, jak nikt sensowny do Orlando nie przyjdzie???

Mamy gruby tank i słusznie, ale te trejdy wydają się być bardzo takie sobie. Na forach Magic są pośmiewiskiem. Na tę chwilę słusznie.

I jeszcze jedno? Naprawdę wierzysz, że siłą Magic będą Fultz i Isaac? Naprawdę ktoś w to wierzy???  

Ale kto chcialby Vucevica? Druzyny ktore walcza o tytul nie sa w stanie dac za Nikole  gwiazdy a ich picki mniej sa warte, tak samo nie bylo opcji na trade Nikoli do druzyn ktore bedaw loterii bo nie ma to dla nich sensu on nie zmieni w cudowny sposob calej organizjacji o 180 stopni, to musiala byc ekipa ze srodka tabeli ktora od dluzszego czasu nie wygrywala. Sorry ale nikt nie da innego all stara za Vucevica. Wierz mi ja od paru lat myslalem kto by go mogl potrzebowac i go od nas wzial ale nie bylo z byt wielu miejsc gdzie mialo to sens dla druzyny przeciwej. 

 

Harris ma tylko jeszcze jeden rok kontraktu w Orlando bedzie mial szans odżyć, plus RJ ktory rowniez nie mial szans na pokazanie czy sie nadaje w Nuggets a potencjal spory... Plus pick. 

 

Tankujemy, szansa na top 5 jest spora i nie grozi nam to ze nagle caly zespol z gordonem vucem i fournierem  zdrowieje  zalicza udana druga polowe sezonu i znajdujemy sie na pozyjzch 6-9 w drafcie i juz nie jest tak fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BullsFaN napisał:

 plus dodali WCJ....ktoś tam wie co robi :D

Pewnie odetchnął z ulgą, że się od takiej patologicznej organizacji uwolnił. Nie wiem kto tam w Bulls jest odpowiedzialny za rozwój młodych, ale robi cholernie kiepska robotę. Od razu pewinni Patricka Williamsa sprzedac, bo za dwa lata pójdzie za darmo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BullsFaN napisał:

CHyba nie masz pojęcia kim jest WCJ... :D

Wiem. Jest gościem z dobra obrona, zarówno pod koszem, jak i na pickach, o którym się mówi że kontuzje sprawiły regres w jego umiejętnościach, ale imo to zupełny brak pomysłu na niego ze strony sztabu. Już od roku gadają że nie jest priorytetem, bardzo dobrze że został wymieniony, jest szansa że się otrząśnie w Orlando po tej byczej traumie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PH#1 napisał:

Ale kto chcialby Vucevica? Druzyny ktore walcza o tytul nie sa w stanie dac za Nikole  gwiazdy a ich picki mniej sa warte, tak samo nie bylo opcji na trade Nikoli do druzyn ktore bedaw loterii bo nie ma to dla nich sensu on nie zmieni w cudowny sposob calej organizjacji o 180 stopni, to musiala byc ekipa ze srodka tabeli ktora od dluzszego czasu nie wygrywala. Sorry ale nikt nie da innego all stara za Vucevica. Wierz mi ja od paru lat myslalem kto by go mogl potrzebowac i go od nas wzial ale nie bylo z byt wielu miejsc gdzie mialo to sens dla druzyny przeciwej. 

Harris ma tylko jeszcze jeden rok kontraktu w Orlando bedzie mial szans odżyć, plus RJ ktory rowniez nie mial szans na pokazanie czy sie nadaje w Nuggets a potencjal spory... Plus pick. 

Tankujemy, szansa na top 5 jest spora i nie grozi nam to ze nagle caly zespol z gordonem vucem i fournierem  zdrowieje  zalicza udana druga polowe sezonu i znajdujemy sie na pozyjzch 6-9 w drafcie i juz nie jest tak fajnie.

Tyle że jest jeden podstawowy problem: cały plan Magic opiera się na Fultzu i Isaac'u. Tu jest podstawowa masakra. Ja już nawet nie wspominam, to będzie rzucał w kierunku kosza. Z draftu raczej nie wyciągniemy Cunninghama. Ten cały Hampton szału za 3 pkt nie robi. A te picki od Bulls i Nuggets jakieś mega raczej nie będą. Nie wiem, jak głęboki jest draft, ale znów zapewne nabierzemy cały szereg "młodych zdolnych".

No i do tego ciekawe jest to, że część z tych ściągniętych jest kontuzjowana. Ciekawe, kto w najbliższym czasie będzie grał???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomaszan napisał:

Tyle że jest jeden podstawowy problem: cały plan Magic opiera się na Fultzu i Isaac'u. Tu jest podstawowa masakra. Ja już nawet nie wspominam, to będzie rzucał w kierunku kosza. Z draftu raczej nie wyciągniemy Cunninghama. Ten cały Hampton szału za 3 pkt nie robi. A te picki od Bulls i Nuggets jakieś mega raczej nie będą. Nie wiem, jak głęboki jest draft, ale znów zapewne nabierzemy cały szereg "młodych zdolnych".

No i do tego ciekawe jest to, że część z tych ściągniętych jest kontuzjowana. Ciekawe, kto w najbliższym czasie będzie grał???

 

W najbliższym czasie to nikt nie musi grać, im wiecje przegranych tym wieksza szznasaze bedziemy miec top 5 , jeżeli uda sie wylosowac 1 numer to w ogole super.

Kotnuzje Futza i Isaaca bylyby jeszcze wiekszym problemem gdybysmy brneli dalej w ta sredniawke jaka oferwalao nam trio EF,NV,AG. Isaac ma za  duzy talent zeby teego ryzyka nie podjac, Futlz ma kontuzje kolana a pierwsze lata stracil przez problemy z barkiem, sa podpisani na najblizsze lata jak beda zdrowi to szybko bedziemy spowrotem tu w PO, jak sie beda lamac to bedziemy budowac na tym kogo wybierzemy w tym roku i pewnie najblizsze pare sezonow bedziemy a dnie ligi, wszystko zalezy od wyborow w drafcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdrowymi Fultzem i Isaakiem, grającymi na poziomie, byłaby całkiem niezła paczka. Teraz jest zgraja młokosów, z których nikt nie rokuje na coś większego i dwóch kontuzjowanych potencjalnych mega grajków, z których - jak podejrzewam - nic nie będzie, bo nie wierzę, że będą w stanie wrócić do gry na wysokim poziomie, jeżeli kontuzje co chwila się powtarzają.

Magic czeka dołowanie przez kilka lat. Przynajmniej. No chyba że jakieś mega strzały w drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wylosują (lub uda im się zrobić trade up po) Cade'a to on pchnie organizację szybko do przodu świetnie wpisując swój czas na naukę NBA z rekonwalescencją Fultza i Isaaca. Bardziej jednak cieszy, że Clifford nie ma wymówek do gry Chumą oraz mam nadzieję na #Cliffexit w off-season

PS bawi mnie to, jak fani żyjący fantasmagoriami dobrych czasów Penny'ego, potrafią marudzić na obie strony życia fana jednocześnie -przecietność == źle, retool == źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KyleLowryass napisał:

Jeżeli wylosują (lub uda im się zrobić trade up po) Cade'a to on pchnie organizację szybko do przodu świetnie wpisując swój czas na naukę NBA z rekonwalescencją Fultza i Isaaca. Bardziej jednak cieszy, że Clifford nie ma wymówek do gry Chumą oraz mam nadzieję na #Cliffexit w off-season

PS bawi mnie to, jak fani żyjący fantasmagoriami dobrych czasów Penny'ego, potrafią marudzić na obie strony życia fana jednocześnie -przecietność == źle, retool == źle

Ja nie moge uwierzyć jak wiele fanów Magic płacze z powodu tych trasnferów i twierdzi że będzie teskniło za tą trójką. Transfer Vuca mnie zaskoczył ale dokładnie w tej samej sekundzie pojawił sie na mojej twarzy usmiech i poczułem wielka ulge ze to gówno które ogladalismy od 2014 sie konczy, ja nie wiem jak ktos moze uwazac ze bedzie tego brakowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat obstawiacie do następnego meczu w PO? 

W każdym bądź razie decyzja o przebudowie bardzo dobra. W obecnej sytuacji nie dało się inaczej. Za Vucevica nawet niezły zwrot, bo jeszcze 3 lata temu można było o takim pomarzyć. Vuc to w ogóle ciekawy przypadek. Po wymianie Howarda najpierw dawał nadzieję, potem kilka lat strasznie irytował, aż ostatecznie stał się All-starem, który poległ okrutnie w starciu z Gasolem. Niestety rozwijał się za długo (czemu trójka na takim poziomie dopiero teraz?) i to też niewątpliwie wpłynęło na złe decyzje organizacji, ale oczywiście nie można go winić za niekompetencję innych. Trafia teraz na wymagający fanbase, dużą presję i zobaczymy jak to zniesie (krytyka obrony picków za 3, 2, 1...). 

Gordona lubiłem, ale nie stał się tym kimś kogo potrzebowaliśmy i kim chyba sam chciał być. Jest jeszcze stosunkowo młody, ale nie szło to już do przodu. Jego jednak mi faktycznie szkoda, bo moim zdaniem fajnie pasował do Isaaca, ale na pozycjach 4-5, a nie 3-4. Aczkolwiek sentymentów nie ma i można to będzie zbudować inaczej.

Fournier jest dla mnie synonimem tej mizerii, z którą mieliśmy do czynienia przez ostatnie lata. To był nasz drugi najlepszy zawodnik w ataku. W Bostonie będzie którym?

Ten sezon trzeba dograć, ale cel jest jasny. Przyszły sezon pewnie będzie podobny. Isaac już wróci, ale będą na niego chuchać i dmuchać. Fultz nie zagra od początku i też będą go wprowadzać powoli. Żaden FA nie przyjdzie, a rookie jak to rookie. Swoją drogą jak wezmą Mobleya to...

Edytowane przez spabloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas coś napisać od siebie o tym co się wydarzyło w Orlando. Przeciwnikiem resetu nie byłem, ale po tej ekipie FO się tego nie spodziewałem, wymiany Vucka (choć po głowie chodziły różne pomysły) się absolutnie nie spodziewałem. Tyle wypowiedzi z ich strony przez dwa lata, że ich filozofia to co innego niż taka twarda przebudowa. A jednak...

Weltman powiedział na konferencji, że przed sezonem byli pewni, że ten zespół trzeci raz z rzędu zrobi PO. Przyszły kontuzje, sezon potoczył się jak się potoczył i to ich pewnie przekonało do zmiany filozofii. Weltman wspominał  też, że przez ostatnie tygodnie mocno dyskutowali na ten temat, analizowali sytuację, w końcu, że ten ruch ma na celu podniesienie sufitu tego zespołu w perspektywie przyszłości. Choć zawsze istnieje ryzyko, że przebudowa się nie uda to jest to raczej słuszna decyzja.

Życzę sobie i innym osobom, które w jakimś stopniu kibicują Magic, żeby ten zespół tylko się nie stał na długie, długie lata, Minnesotą frajerami wschodu.

Krótki komentarz odnośnie już konkretnych ruchów i zawodników:

Vucević, Aminu <-> Otto, WCJ, 1st 21' (top4 protected), 1st 23' (tu nie wiadomo jaka protekcja, ale pewnie podobnie)

Na pewno, jeśli Magic zdecydowali się handlować Vuckiem to był to najlepszy moment, bo jego wartość w tym sezonie podskoczyła, a ma już 30 lat. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że troszkę więcej mogli wyrwać Magic. Ale mocniej analizując, kontraktu Aminu to Chicago przecież nie wzięło za darmo, więc paczka wygląda ok. Wendella lubiłem już jako prospekta. Profil taki typu Al Horford. Gracz utalentowany, ale w ostatnim czasie ten jego rozwój w Bulls się trochę zatrzymał. Były też problemy ze zdrowiem. Jednak chłopak jest młody. Dostanie w Orlando defensywnego coacha. Zmiana otoczenia powinna mu dobrze zrobić. Picki na oko wyglądają jako mid 1st roundery, choć z perspektywy Magic fajnie by było, gdyby ten pick Bulls zakręcił się koło 10 wyboru. Vuckowi należy podziękować za te wszystkie lata. Może nie był graczem, który pociągnie zespół do czegoś więcej niż 1 runda PO, ale na pewno charakterologicznie był świetnym człowiekiem i liderem. Osobiście bardzo go lubię. Trochę szkoda, że nie trafił do jeszcze lepszego zespołu (np. Boston czy GSW), bo Bulls to raczej w najbliższym czasie sufit jak Orlando z ostatnich dwóch lat, ale no widocznie Bulls dawali najlepszą ofertę. Jak ktoś widział konferencję w Bulls to wie, że gość mocno przeżył ten transfer. Szacunek!

Gordon, Clark <-> Harris, Hampton, 1st 25' (top5 protected)

Akurat wymiany AG można było się spodziewać już od dłuższego czasu. Pytanie tylko, gdzie miałby wylądować. Padło na Denver. Paczka raczej sprawiedliwa. Harris to dobry gracz, który niestety ma częste problemy zdrowotne i nie może wrócić do tej gry, którą potrafił pokazać. Jakie plany na niego mają Magic, nie mam pojęcia, ale nie mam nic przeciwko, żeby został tu dłużej. Oby tylko było lepsze zdrowie i niech trójka wróci. Hamptona scoutowałem trochę przed draftem i jakoś nie przypadł mi mocno do gustu. Fajne wymiary, szybki, atletyczny gracz, ale bardzo surowy, a w takiej sytuacji zawsze jest ryzyko jak rozwinie się ofensywnie. Na pewno cieszy fakt, że Nuggets latem podziałali na rynku, żeby zdobyć pick, z którym go wybrali, więc musiał się im mocno spodobać. Dobry prognostyk, bo scouting Nuggets funkcjonuje całkiem dobrze. Pick odległy, ale pewnie jakiś late to będzie, choć zawsze jakiś asset to jest. No i Nuggets przejęli jeszcze Clarka, który z tego co pamiętam ma gwarantowany kontrakt jeszcze na następny sezon. Co do Hamptona jeszcze: https://streamable.com/7kykbt. Gordon trafił w fajne miejsce dla niego, więc powodzenia. Tutaj nie wszystko poszło po jego myśli, bo każdy się spodziewał lepszego rozwoju, ale reprezentowanie Orlando w SDC i te jego windmille to mu każdy zapamięta! A teraz co, loby od Jokera? :D

Fournier <-> 2x2nd od Bostonu

Imho najgorsza wymiana. Fournier to dobry dodatek do mocnych zespołów, gracz z prawami Birda. Powinni więcej uzyskać z tej wymiany, niż jakieś dwa late 2nd roundery. Ale może po prostu poszli mu na rękę i oddali tam gdzie chciał odejść. Plusem jest uzyskanie dużego TPE. Tylko pytanie czy Magic coś z tym zrobią w czasie tej przebudowy. @Eld do kiedy Magic mogą wykorzystać TPE, do następnego TD? Btw, Fournier w Celtics będzie bardzo fajnym dodatkiem. Jemu również wypada podziękować za te lata w Magic, gdzie wyrósł na naprawdę dobrego gracza i życzyć powodzenia w Bostonie.

No i co, trzech graczy, którzy przez ostatnie lata byli trzonem tego zespołu, już w Orlando nie ma (https://beyondtherk.medium.com/thank-you-aaron-gordon-evan-fournier-and-nikola-vucevic-fae9eccf41e - warto przeczytać jako takie podsumowanie tej ery). Pożegnali się zwycięstwem nad Suns. Z ery Hennigana został jeszcze tylko Ross. Spodziewałem się jeszcze wymiany Bircha, może Ennisa za jakiś 2nd rounder, ale jednak zostali. Można rzecz, nowe Orlando czas start!

Co teraz? Obserwujemy jak będzie wyglądała młodzież w najbliższych tygodniach. Chuma już fajnie się pokazał w ostatnich dwóch spotkaniach. Wendell i Bamba to dwóch centrów z jednej klasy draftu, dokładnie #6 i #7 draftu 2018, tak że ciekawa rywalizacja. Oby tylko Birch nie zabierał im za dużo minut. Zobaczymy sobie też tego Hamptona na dużej próbce. Full tank mode w pełnej odsłonie, ale zadanie ciężkie, bo 3-4 mecze przewagi nad Wolves, Rockets, Pistons to sporo, a fajnie, by było skończyć sezon w bottom 3. Gra warta świeczki, jak już przyszedł tank to dobrze, że akurat teraz, bo czołówka draftu zapowiada się mocno. Jak lotto da top3-4 to będę zadowolony. Picki Bulls też mogą zawsze się przydać, jak nie do wyboru, to pod jakieś trade up w razie w.

Na koniec jeszcze warto zapytać co myślicie o Cliffordzie? Czy to on powinien zostać (na pewno jest fajny pod kątem wyuczenie tych podstaw, mechanizmów, jeśli chodzi o grę obroną i ogólnie twardej gry w obronie) czy jednak warto po sezonie poszukać nowej krwi, bo jednak Cliff nie był tu sprowadzany pod kątem wielkiej przebudowy? Robiłem lekki research, trochę poczytałem i ciekawy wydaje się ten trener z Lakeland Magic - Stan Heath, który doprowadził ich ostatnio do mistrzostwa G-League w bubble. Doświadczenie z NCAA i G-League, więc sporo pracy z młodzieżą już za nim, zawsze świeże spojrzenie i można spokojnie budować coś nowego. Patrzyłem tak trochę wzorem Memphis, którzy postawili na Jenkinsa i fajnie to wypaliło, choć Jenkins akurat oprócz G-League miał też trochę doświadczenia jako asystent Buda. Ciekaw jestem co postanowią Weltman z Hammondem.

Obserwujemy i trzymamy kciuki. Oby ten tank dał taki efekt jak w przypadku lat, gdzie Magic zdobyli Shaqa i Penny Hardawaya, czy nieco ponad dekadę później Howarda. 

4 godziny temu, spabloo napisał:

Ile lat obstawiacie do następnego meczu w PO? 

Nie pokuszę się o to, bo to totalne wróżenie z fusów, ale ten sezon i następny też to raczej na pewno mocny tank. Zobaczymy kto wpadnie z draftu i jakie postępy zrobią poszczególni gracze. Wtedy będzie można coś powiedzieć. Oby tylko zdrowie w Orlando dopisywało. No i znowu muszę nawiązać do Memphis, bo to też bliski mi zespół, również ze small marketu, a tam przebudowa poszła niezwykle sprawnie. Dobre wybory draftowe, sprytne ruchy FO na rynku i szybko bardzo fajne perspektywy. Choć wiadomo, że potrzeba też szczęścia, niech Magic pójdą tą drogą, a będzie dobrze :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.