Skocz do zawartości

Orlando Magic 2020/2021


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.01.2021 o 14:37, PH#1 napisał:

tankowniane

Ech myślałem jednak ,że Magic są mocniejsi pomimo tej kontuzji Fultza ale potem jeszcze wypadł Fournier. Ross nagle zgasł. Anthony zderzył się ze ścianą i jednak ten rzut za 3 który pokazywał to chyba trochę przypadek a nie stała jakość w jego grze. I nagle cały nasz spór wygląda blado bo MAgic są tak słabi ,że nawet nie muszą oddać Vucevica by wyglądać jak najsłabsza obok Minnesoty drużyna NBA. Dzisiaj ta końcówka kiedy robili jakieś dziwne akcje . Wjazdy w tłum na zasadzie a może się uda... Chyba jednak ten Cade będzie wasz. Strasznie słabo Magic wyglądają w tym momencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można uważać, że strata startera na newralgicznej pozycji wzmocni zespół? jakie są podłoża takie rozumowania, bo nie rozumiem trochę. Magic pozbierali ligowych debili jak np. Ennis czy Bacon albo Bone, ponadto z ich strategią poszukiwania wingspanu wzięliby Mobleya. Oni muszą przemyśleć co chcą robić, bo ten front office jest słaby, trener też pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak konstrukcja rosteru i rozwój młodych graczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KyleLowryass napisał:

strata startera na newralgicznej pozycji wzmocni zespół

A kto napisał ,że to ich wzmocni. Ja tylko ,że myślałem ,że są mocniejsi niż to co prezentują teraz . Poza tym z całym szacunkiem ale Fultz nie tworzył takiej wartości by tak dołować a oni wyglądają jakby stracili Vucevica , który jest ich najlepszym graczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na mój post z 9 stycznia nt. dyskusji o tankowaniu. Tak naprawdę zwróćcie uwagę na jedną rzecz: zachowując oczywiście rozmiar kapelusza, to który zespół wytrzymałby wyeliminowanie z gry starterów na trzech pozycjach obwodowych: pg, sg, sf??? A do tego całej plejady rolesów: MCW, Okeke, Aminu.

Inna kwestia to brak jakiegokolwiek rozwoju Bamby, którego można już chyba oficjalnie ogłosić bustem i zderzenie się Anthony'ego ze ścianą, aczkolwiek on bustem nie powinien być.

Nota bene, jak mówiłem, nie jest największym problemem tej drużyny Vucević. Wręcz przeciwnie, to jedyny gracz, który gra w miarę stabilnie i to na wysokim poziomie. W przeciwieństwie do Gordona, który ma przebłyski. Vucević ma swoje wady, ale naprawdę jest cała masa słabszych od niego zawodników. Powiedziałbym, że jest jednym z naprawdę wyróżniających się zawodników w NBA i to nie pierwszy sezon. Tyle że jest mi go szkoda,  bo traci swój prime time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ely3 napisał:

Poza tym z całym szacunkiem ale Fultz nie tworzył takiej wartości by tak dołować a oni wyglądają jakby stracili Vucevica , który jest ich najlepszym graczem

po prostu dokładał coś więcej niż tylko średni box-score jak np. własciwa egzekucja setów i zapewnianie spokoju w grze

 

24 minuty temu, tomaszan napisał:

Powiedziałbym, że jest jednym z naprawdę wyróżniających się zawodników w NBA i to nie pierwszy sezon. Tyle że jest mi go szkoda,  bo traci swój prime time.

tak, jego skillset jest naprawdę przyjemny, szkoda że na forum przylgnęła mu durna łątka słabego obrońcy, gdy on jest tylko średni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomaszan napisał:

Zastanawiam się, jak długo Vucević utrzyma taki procent rzutów za 3 pkt. Bo niemal 43 proc. na centra, to jednak wyczyn niezły. I to nie przy średnio jednym rzucie na mecz. 

#notoracism, ale jest biały może to utrzymać

mam prośbę czy mozesz się odnieść tutaj lub w temacie Nuggets do osoby Gordona i jego realnych umiejętności, bardzo mnie interesuje zdanie wieloletniego fana na jego temat

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

mam prośbę czy mozesz się odnieść tutaj lub w temacie Nuggets do osoby Gordona i jego realnych umiejętności, bardzo mnie interesuje zdanie wieloletniego fana na jego temat

z góry dzięki

Szczerze??? To nie mam bladego pojęcia. I myślę, że nikt nie ma...😔

Pomijając 2-3 pierwsze sezony na tzw. rozruch, bo trafił do NBA bardzo młodo, gdy widać było postępy, od jakich 3-4 sezonów stoi w miejscu. Naturalna pozycja to czwórka, ale na nią jest za mało agresywny pod koszami, co przy jego wyskoku jest po prostu wadą. Z drugiej strony stara się grać jako tzw. nowoczesny skrzydłowy, ale to nie wychodzi. Rzut z dystansu szału nie robi (wg mnie jest za płaski w wielu wypadkach, piłka za szybko opuszcza rękę). Wydawało się, że będzie monsterem obrony, ale czy ja wiem... Gubi się zbyt często na zasłonach, a o ri protectorze nie sposób powiedzieć. 

Nie wiem. Jak na zawodnika, który za pół roku będzie miał 26 lat, to nie wygląda na to, aby był w stanie zrobić znaczący skok jakościowy. Nie ten rzut, nie to wyjście na pozycję. Chyba sam nie wie, w którą stronę ma pójść i wychodzi to wszystko dosyć średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomaszan napisał:

Szczerze??? To nie mam bladego pojęcia. I myślę, że nikt nie ma...😔

Pomijając 2-3 pierwsze sezony na tzw. rozruch, bo trafił do NBA bardzo młodo, gdy widać było postępy, od jakich 3-4 sezonów stoi w miejscu. Naturalna pozycja to czwórka, ale na nią jest za mało agresywny pod koszami, co przy jego wyskoku jest po prostu wadą. Z drugiej strony stara się grać jako tzw. nowoczesny skrzydłowy, ale to nie wychodzi. Rzut z dystansu szału nie robi (wg mnie jest za płaski w wielu wypadkach, piłka za szybko opuszcza rękę). Wydawało się, że będzie monsterem obrony, ale czy ja wiem... Gubi się zbyt często na zasłonach, a o ri protectorze nie sposób powiedzieć. 

Nie wiem. Jak na zawodnika, który za pół roku będzie miał 26 lat, to nie wygląda na to, aby był w stanie zrobić znaczący skok jakościowy. Nie ten rzut, nie to wyjście na pozycję. Chyba sam nie wie, w którą stronę ma pójść i wychodzi to wszystko dosyć średnio.

piękne dzięki, no tego się w sumie nie spodziewałem, bo potwierdziłeś moje absolutnie wszystkie obawy, z racji posuchy z PFami na rynku gość jest wciskany do Nuggets od dłuższego czasu, a z perspektywy walki o coś więcej niż druga runda pakowanie się w niego nie jest w moich oczach najlepszą opcją i już lepiej zostać z o wiele tańszym Greenem

Ty byś go w Magic zostawił gdyby się zgodził na max 20 mln na sezon czy jednak handlował póki ma jakąś wartośc, a jak tak, to co wg Ciebie można za niego oczekiwać?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Ty byś go w Magic zostawił gdyby się zgodził na max 20 mln na sezon czy jednak handlował póki ma jakąś wartośc, a jak tak, to co wg Ciebie można za niego oczekiwać?

To zależy do jakiej drużyny. Na to, co gra teraz, to max jakieś 13-16 mln, aczkolwiek przy kwotach, jakie latają za patałachów, to pewnie i 20 baniek. Ale może nie być złym pomysłem, jeżeli pod koszem jest ktoś, kto zrobi nieco przestrzeni na półdystansie - do rzutu i rozpędzenia się, bo w locie ciężko Gordona zatrzymać. Nie wydaje mi się, aby pasował do Jokica, bo ten jest w sumie dosyć podobny do Vucevica. Gdyby Gordon przy takim zawodniku skupił się na zbiórkach, obronie itp., czyli grał bliżej kosza i wykorzystywał swoją skoczność, to może. W Magic wielokrotnie jest tak, że Vucević rzuca z półdystansu czy dystansu, a pod koszem nie ma nikogo, Gordon gdzieś się błąka na obwodzie.

Orlando nie dostanie za niego lepszego zawodnika. Gdyby jakieś wysokie picki w niezłym drafcie, to ok, ale nie podejrzewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego wartość Fourniera nie jest za wysoka: niby mecz w porządku, niby na dobrym procencie, niby 20+, ale w decydujących momentach meczu albo go nie ma, albo nie trafia najważniejszych rzutów. Nie ten rozmiar kapelusza, który miałby poprowadzić jakąkolwiek drużynę do czegokolwiek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
32 minuty temu, tomaszan napisał:

To jest w ogóle jakiś kosmos. Nie pamiętam, aby w którejś drużynie w ostatnich latach, a nawet latach wcześniejszych było aż tyle kontuzji. Pech czy coś innego???

Nota bene sezon stracony, warto byłoby nieźle przytankować.

Zeszłoroczne Golden miało wyciętych liderów oraz starterów ale Magic może być blisko ich wyniku. Ciekawostka Jazz kiedyś było sezon w sezon w TOP 5 najczęściej kontuzjowany. 3 lata temu podkupili z Suns człowieka odpowiedzialnego za zdrowie zawodników. Od tego czasu sezon w sezon są w bottom 5. Więc czasem to pech a czasem jednak merytoryka jak dobierać trening i diete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orlando znowu dramat, kolejny sezon stracony, a braku rozegranych minut u praktycznie wszystkich obiecujących zawodników nie zrekompensuje tak po prostu wysoki Puck nawet jeśli wezmą dobrego prospecta (oby okazał się okazem zdrowia).

A w kwestii Jazz to oni po prostu nie pozbyli się tego szkła (Rubio, Hill, Exum!), które było albo kontuzjowane, albo dochodziło do formy po urazach i tak w koło macieju? Chociaż Conley też ma ciekawą historię urazów (obym nie wykrakał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hancock napisał:

W Orlando znowu dramat, kolejny sezon stracony, a braku rozegranych minut u praktycznie wszystkich obiecujących zawodników nie zrekompensuje tak po prostu wysoki Puck nawet jeśli wezmą dobrego prospecta (oby okazał się okazem zdrowia).

A w kwestii Jazz to oni po prostu nie pozbyli się tego szkła (Rubio, Hill, Exum!), które było albo kontuzjowane, albo dochodziło do formy po urazach i tak w koło macieju? Chociaż Conley też ma ciekawą historię urazów (obym nie wykrakał).

Np gobert przestał łapać urazy, podobnie Favors... Podobno gościu jak się pojawił to na dzień dobry pozmieniał dietę wysokim oraz ustawił im inne ćwiczenia na siłowni by były dopasowane do stylu treningów Snydera. Tam były niuanse i pamiętam ,że pierwszy rok jeszcze nie był idealny ale ostatnie 2 sezony to praktycznie zero poważniejszych urazów ( poza pechowym nadgarstkiem Bojana ale i tak z nim mógł grać aż do przerwy)

Magic mają o tyle dobrze ,że bez względu gdzie wylądują to oni w TOP 5 biorą każdego bo nie mają ani pg/sg ( sorry Anthony) ani centra ( sorry Mamba). Schody się zaczną jak wypadną poza TOP5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że jest jeden zawodnik, który gra naprawdę na poziomie ten sezon. Zgadnijcie kto to???😀 I to przy procencie rzutów za 3 pkt na poziomie 43%. Niesamowite.

Natomiast Anthony, po początkowym odbiciu się od muru w NBA, ostatnie mecze naprawdę spoko. I to na jakiej skuteczności w ostatnich np. 10 meczach. Może coś z chłopaka będzie. Gdyby był te kilka centymetrów wyższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linijka godna najlepszych występów Shaqa czy Dwighta w barwach Magic. All-star level pełną gębą. Btw, tylko Joe Harris trafił więcej trójek od niego w tym sezonie. Procentowo, przy prawie identycznej próbce wygląda jak dotąd minimalnie lepiej niż Duncan Robinson! Świetny, bardzo niedoceniany gracz.

Nikola Vucevic averages 1.344 PPP on unguarded C&S shots, with the most possessions (93) and PTS (125) in that shot-type.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 10:39, tomaszan napisał:

To jest w ogóle jakiś kosmos. Nie pamiętam, aby w którejś drużynie w ostatnich latach, a nawet latach wcześniejszych było aż tyle kontuzji. 

Jak byś był kibicem poniższej drużyny to byś się przyzwyczaił.

820f116b11b168e51c6cc178b47617f3.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.