Skocz do zawartości

beGM - Zmiana systemu finansowego


january

Zmiana systemu finansowego - propozycje  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wynik finansowy uzależniony od ilości W-L i brakujących W do awansu do PO (w własnych konferencjach) dla wszystkich ekip z miejsc 17-30. Przykład: Ekipa A wchodzi do PO z West z 8 miejsca z bilansem 36-36. Ekipa B jest 9 w konferencji z bilansem 34-38 - dostaje 108% SC. Ekipa C jest 12 w konferencji z bilansem 28-44 - dostaje 102%SC. Ekipa X wchodzi do PO z East z bilansem 40-32, Ekipa Y jest 9 w konferencji z bilansem 35-37 - dostaje 105%SC. Ekipa Z jest 10 w konferencji z bilansem 29-42 - nie dostaje nic (100% SC). Ekipy, które nie dostają nic (brakło im więcej niż 10W do awansu do PO) niezmiennie nie mogą zarabiać na swoich wydatkach (poza cash transactions).

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.
  2. 2. Czy wprowadzić system "mikołowski" Koladera uwzględniający w obliczeniach ilość wygranych spotkań w przegranych seriach w PO. 1R PO : 120-123% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4) 2R PO: 130-133% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4), ConfFinals: 140-143% SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4), NBA Finals 150-153 %SC (w zależności od uzyskanego wyniku od 0-4 do 3-4) Mistrz: 163%.

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.
  3. 3. Czy wprowadzać jakiekolwiek ulgi dla ligi (dodatkowe zyski) wyłącznie na sezon 20/21. Najprostsza możliwa. SC jest ustalone na 109,1 mln i od niego oczywiście będziemy liczyli umowy. Niemniej projected było 115 mln, więc po prostu wskaźnikiem w bilansie finansowym będzie 100%SC= 115 mln, zamiast 100%SC = 109,1mln.

    • Tak, zmienić.
    • Nie, nie zmieniać.

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ja też mogłem czekać sobie 24H, aż mi pick wpadnie, a jak widać wystarczyło tylko poczekać. Ale wszyscy wiemy, że sezon jest specyficzny i trzeba gonić z terminami, by potem nie było nerwówki na FA. Każdy dzień jest na wagę złota. W dwa dni udało się zrobić 24 picki. Celowe spowalnianie dla jakiś śmiesznych assetów to słaba zagrywka względem kolegów.

Inna sprawa, że poganiający Ignazz to też trochę śmiech, bo sam najbardziej spowalniał ten draft, by łowić assety z wymian. Wtedy Jasiek chciał robić draft w 24H, by uniknąć cwaniakowania... Ironia losu :)

Także kłótnie Jasio - Ignazz - Karpik - Qcin - Człowiek Morza to dla mnie tylko spektakl na który szykuje popcorn, bo wszyscy oni z jednej gliny lepieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Wiesz ja też mogłem czekać sobie 24H, aż mi pick wpadnie, a jak widać wystarczyło tylko poczekać. Ale wszyscy wiemy, że sezon jest specyficzny i trzeba gonić z terminami, by potem nie było nerwówki na FA. Każdy dzień jest na wagę złota. W dwa dni udało się zrobić 24 picki. Celowe spowalnianie dla jakiś śmiesznych assetów to słaba zagrywka względem kolegów.

Inna sprawa, że poganiający Ignazz to też trochę śmiech, bo sam najbardziej spowalniał ten draft, by łowić assety z wymian. Wtedy Jasiek chciał robić draft w 24H, by uniknąć cwaniakowania... Ironia losu :)

Także kłótnie Jasio - Ignazz - Karpik - Qcin - Człowiek Morza to dla mnie tylko spektakl na który szykuje popcorn, bo wszyscy oni z jednej gliny lepieni ;)

Mój wpis nie miał na celu poganiania kogokolwiek tylko pokazania pewnej zależności: zysk prywatny > dobro ogólne 

jest to bardzo stara prawda jak świat i stad moje może trudne czasem do zrozumienia wpisy i tym ze cześć GM jest gotowa to wykorzystać. 
jestesmy obecnie świadkami tworzenia na kolanie łatki finansowej do gry gdzie wielokrotnie powtarzałem aby zrobić to na spokojnie ( wiem wiem mało czasu) a szybkie opisanie głosowanie i wprowadzenie korekt rodzi u mnie wątpliwości. W pyskówce antylakersowej po prostu widać do zagrożenie dosadniej. A przykład tego wstrzymania z równoczesnym wpisem GM tylko potwierdza moje obawy.  
 

wracajac do tej „starej prawdy” nie mam z tym problemu jeżeli ktoś ja stosuje i o tym pisze. Gorzej jeżeli robi z siebie orędownika publicum bono. mamy to niestety obecnie w Polsce w polityce i brzydko by było aby zawitało to w naszej grze. Tymczasem kupno picku, wstrzymanie draftu, szybkie korekty budżetu ( z równoczesna inicjatywa legislacyjna) i dosyć skuteczne od lat przekonywanie do różnych ruchomych aspektów gry ( siła kalendarza np) budzi mój niepokój.  Pech polega na tym ze mój styl wypowiedzi nie zawsze jest zrozumiały. Stad mój wpis obecny który ma za zadanie wyjaśnić intencje a nie rozpocząć nikomu niepotrzebne kłótnie. 
mam po prostu spore wątpliwości co do intencji innego GM choć „niewątpliwie” obu nam chodzi o dobro tej gry. Nie moja wina ze mamy inne definicje „dobra tej gry”. A jak trudno mnie zrozumieć to wiem i postaram się od czasu do czasu przetłumaczyć na polski te moje wpisy. Jak ostatnio wskazałem o problemie tych „nocnych” głosowań budżetu to mnie Eld mylnie odczytał ze chce jakieś odszkodowanie za utracone assety. Lubię nasza grę ale dla jej dobra pozwólcie ze czasem w te alarmujące tony uderzę. Dla jej dobra 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
20 minut temu, january napisał:

Edytować tak, dodawać nie.

Nie wiem po co akurat ten temat z of. regulaminem jest zamknięty, nikt i tak nie był takim głąbem by tam coś zbędnie pisać :P 

Jak będę miał siłę to dodam:)

(kiedyś :P )

Odruch już taki mam. Zaraz Ci otworzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.