Skocz do zawartości

beGM - Draft 2020 - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Tecu napisał:

Avdije i Wisemana mam sporo niżej, ale przypominam, że wybrałem J. Jacksona z 3ką, więc nie roszczę sobie funkcji eksperta, choć wiele godzin spędziłem na "scoutingu" i bardzo to polubiłem 🙂

Obejrzalem prawie kazdy mecz Josh Jacksona z tamtego okresu w Kansas i dla mnie to on byl sure thing all star za kilka lat. W nowoczesnym systemie Selfa gral topowa team D(jako freshman)byl bardzo dobry on ball, w ataku swietnie czytal obrone i rozbijal strefe z high post, jako stacjonarny shooter byl ok, mechanika byla do poprawy, ale to nie byl non shooter. W zasadzie to byla jedyna obawa przed draftem. Druga byly kwestie charakteru, intangibles, ktory jak widac okazaly sie kluczowe

Uwazam, ze reakce na temat tego jak draft jest slaby sa przesadzone. Poza tym prospecty mialy 10 miesieczny okres przygotowan do draftu, co zmienia wiele w zakresie rozwoju. Jesli ktos ten czas wykorzystal to pewnie zaskoczy juz od poczatku sezonu

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem na bandwagonie Jacksona, i drugiego juniora z tego draftu, Smitha. Dobrze, że nie miałem okazji ich wybrać. Dzięki temu mogłem się uczyć na cudzych, zamiast na własnych błędach ;)

Bulls postawili na lepszego Balla. Z piątką moim zdaniem wart ryzyka.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

No z Edwardsem w tym drafcie to jest tak, że płaczesz, bierzesz go i się modlisz :P 

Z Wisemanem jest tak samo. Dla mnie to było spore ryzyko a ten Hayes wydaje się być pewniejszym. Nie oczekuję że zostanie superstarem ale fajnie by było 😁

W sumie to mnie dziwi że ktoś nie wziął pewnego wysokiego, którego długo miałem jako #2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kolader napisał:

Z Wisemanem jest tak samo. Dla mnie to było spore ryzyko a ten Hayes wydaje się być pewniejszym. Nie oczekuję że zostanie superstarem ale fajnie by było 😁

W sumie to mnie dziwi że ktoś nie wziął pewnego wysokiego, którego długo miałem jako #2

Jeśli myślę o kim myślisz to miałem go jako opcję zapasową gdyby Deni poleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @tangiers napisał, niektórych rzeczy nie przewidzimy, a niektóre są losowe. Nie chodziło mi o to, że popełniłem błąd, bardziej mi chodziło, że nawet jak mamy pewność, że będzie super, to tak wcale być nie musi, czyli trochę pokory w byciu "ekspertem" jest zawsze wskazane. Zwłaszcza w naszym amatorskim mocno wydaniu 🙂

A mój zdecydowany błąd i lepszy przykład to Khyrii Thomas, w którym się zakochałem i był moim autorskim pickiem na przekór ekspertom, jak wyszło to każdy wie 😁

Pocieszam się, że ostatni draft już mi wyszedł lepiej niż poprawnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayes bardzo fajny pick, mój ulubiony gracz tego draftu. Edwards ma pewnie większy potencjał, ale jakby mi się udało zrobić trade down to chciałbym właśnie jego (i okazałoby się, że nie miałbym na niego szans). Jakby Hayes grał w US, to byłby dużo wyżej w mockach z reala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tecu napisał:

Tak jak @tangiers napisał, niektórych rzeczy nie przewidzimy, a niektóre są losowe. Nie chodziło mi o to, że popełniłem błąd, bardziej mi chodziło, że nawet jak mamy pewność, że będzie super, to tak wcale być nie musi, czyli trochę pokory w byciu "ekspertem" jest zawsze wskazane. Zwłaszcza w naszym amatorskim mocno wydaniu 🙂

A mój zdecydowany błąd i lepszy przykład to Khyrii Thomas, w którym się zakochałem i był moim autorskim pickiem na przekór ekspertom, jak wyszło to każdy wie 😁

Pocieszam się, że ostatni draft już mi wyszedł lepiej niż poprawnie 🙂

Jeśli w rl NBA, gdzie nad obserwowaniem graczy działa sztab ludzi, mających praktycznie nieograniczone możliwości w scoutingu,  dochodzi do okropnych draftowych pomyłek to w naszym przypadku, gdzie te możliwości śledzenia graczy są bardzo ograniczone, pomylić się to nie wstyd. Coś może nam się w danym graczu spodobać, coś możemy na filmikach wyjątkowego dostrzec, ale tak czy siak trzeba liczyć na łut szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwards w spacingu NBA powinien z miejsca robic 20 ppg, ma dobry koziol, motor, jest silny i swietnie wykancza pod koszem( cos kolo 70% at rim w slabym programie w najmocniejszej konferencji). Jakby trafil do Auburn Pearla( miakby zawsze obok siebie 2 niskich guardow z 3ka) zamiast Georgi to by mu zakazali rzucac mid range jumperki i % mialby lepsze. Mechanika cudowna nie jest, ale uwazam ze shot makerem powinien byc dobrym. Bardzo latwo kreuje sobie miejsce do rzutu. Na minus to zachowanie na boisku. Jak ktos go obejrzy week2week to jezyk ciala jest fatalny. Potrafil opieprzac teammates po ich udanej akcji, gdzie nie dostal pilki(a zepol jeszcze mial mega run!), troch stat paderowal i gamblowal srogo w obronie. Slabo tez wygladal w 2 polowach. Selekcja rzutowa do poprawy, troche sie spalal pod presja publiku, zlej decyzji sedziego. Mental stuff to duza niewiadomo. Balbym sie go brac z 1ka

Okongwu to moj ulubiony pick. Mialem go z 2ka. Na jego temat wysmarze pozniej dluzszego posta. Jakby sezon trwal dluzej to pewnie bylby wyzej. Rozwijal sie z meczu na mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, raczej nie boję się o skillset Edwardsa: powinien mieć normalny progres rzutowy i dojść do co najmniej solidnego poziomu z jego mechaniką, a kombinacja handles, atletyzmu i zarysów playmakingu jest bardzo okej. Jego IQ to inna sprawa, bo to co wygaduje mniej więcej koresponduje z tym, co robi na parkiecie od czasu do czasu. :] Na szczęście wiele wskazuje na to, że trafi (przynajmniej na starcie sezonu) do zespołu gdzie na początku będzie mniej lub bardziej rolesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Ja na gore draftu az tak bardzo nie patrzylem, bo nie mam tam swojego picku, Denver tez nie wybiera wysoko, ale Avdija to u mnie #1, wiec gratuluję @ozzy110 i powodzenia :) 

Avdija jest tricky, bardzo dobrze wygladal po tej przerwie covidowej w krajowej lidze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Na szczęście wiele wskazuje na to, że trafi (przynajmniej na starcie sezonu) do zespołu gdzie na początku będzie mniej lub bardziej rolesem.

Ja z kolei o to właśnie bym się martwił z jego nastawieniem. Albo mu wrzucą do głowy pokorę i ciężką pracę, albo będzie się dąsał. Wybrał Georgie pewnie dlatego, ze chciał być gwiazdą. A z niego roles to raczej nie wyrośnie. Ale sufit ma wysoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.