Skocz do zawartości

beGM - Draft 2020 - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że Vassell wpadł do Spurs, a Poku do OKC. Chip Engelland, czyli shooting coach Spurs to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy człowiek jakiego Vassell spotka w swoim życiu. Dobre miejsce dla niego i tylko od Vassella będzie zależeć ile z tego wyciągnie, a akurat o work ethic jestem u niego spokojny.

Poku w OKC to też świetna wiadomość, bo ich player development też nie można wiele zarzucić. Dodatkowo widać, że go bardzo chcieli zgarnąć (tak jak ja) i w niego inwestować. Fajny ruch pod rebuilding z ich strony.

Oturu w Clippers obawiam się, że przepadnie, bo moim zdaniem nie jest gotowy na grę w contenderze.

Z kolei Reed, że się tak obsunie to się nie spodziewałem i może jest coś u niego ze strychem nie tak, o czym nie wiedziałem, bo tak mobilni i dłudzy gracze, którzy jeszcze mają jako takiego skilla w ataku z reguły nie rosną na drzewach. 

Najważniejsze, że żaden z moich przyszłych superstarów nie trafił do pato-organizacji.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, wybieralem sporo wyzej niz RL NBA, ale w Bane mocno wierze i fajnie, ze trafil do Memphis ostatecznie.

Maledon zobaczymy czy stash czy pogra juz teraz, ale generalnie wszyscy oprócz Zeke (o tym, ze go Denver wezmie sie wiele mowilo, wiec dlatego tez na tym wyborem myslalem, ale ostatecznie wybralem Theo), których ceniłem poszli nizej niz u nas (Bey, Tillman), wiec zobaczymy czy ja przecenialem czy NBA nie doceniło :P 

Nie podoba mi się wybór Denver z RJ Hamptonem i deal po niego, ale to do innego tematu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zawiedziony jestem ze Zeke w Denver ale być może da to spokojny rozwój dla niego a może zaskoczy. Pod względem minut słaby pick, pod względem przyszłości wydaje się świetne środowisko do rozwoju.

Hughes trochę zagadka w Utah, ale swoje minuty z ławki powinien dostać.

Dotson tak jak myślałem może nie być wybranym ale jego tak way w Bulls wyglada interesująco :)

Ogolnie dwa fajne środowiska do rozwoju młodych i Dotson z szansą na grę w Bulls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Lucas napisał:

@ignazz bo Ty u nas RJ-a wybrałeś z #18, napiszesz dlaczego i co Ty w nim widzisz? Bo im wiecej patrze tym bardziej mnie ten wybór Nuggets i sposob w jaki do niego doszli irytuje i chyba potrzebuję pozytywnego komentarza dla odmiany xd

To może być bardzo dobry ruch. On zmarnował trochę szanse przez NZ zamiast ncaa ale tu upatruje szansy ze jest NIEDOSZACOWANY

 

Why: The native Texan was a top 5 recruit but spent the year playing pro ball in New Zealand. Really fast with the ball, lightning fast without the ball. Extremely quick and can maneuver in tight spaces. Jumps well and is a physical offensive player despite lack of bulk. Has natural playmaking ability both in terms of finding lanes to score and locating open teammates. Has a few fixable flaws in his shot mechanics; should improve as a shooter with time. Athleticism and length (6-foot-7 wingspan) could allow him to become a plus defender.

Why Not: Was really inefficient for his New Zealand team. Despite passing up too many shots, all of his percentages were still poor (40.7% from the field, 29.5% from three, 67.9% at the line). If his shot isn't fixed, he won't be able to use his speed to his advantage. Played against NBA players in the preseason last year and underwhelmed. Defense needs a lot of work -- he has the tools but doesn't know what to do most of the time. Needs to add weight and strength. Overall, he's a very raw prospect who will require a lot of patience. 


Spurs Comparison - Ceiling: Derek Anderson 2.0

Although his jumper is not consistent, there is reason to buy the shot. He has good form with no major mechanical issues (and a beautiful follow through), good balance on his jumper, ability to pullup off the bounce with either hand, and FT shooting percentages indicate shooting potential going forward (74.5% according to D1circuit during AAU and his time with New Zealand according to RealGM). If I were to change one thing with his shooting mechanic, it would be trying to get more balanced on his jumper and bring his legs a bit further apart – he has a habit of bringing his feet very close together on C&S jumpers or pullup jumpers. In addition to having his feet close in, he is prone to shooting some jumpers squarely off his toes and others jumping from the mid-line / of his feet. Part of the reason for C&S inconsistencies despite the form is because he brings his right leg in very close to his left and then it pops out quickly as he’s going up – this could further throw off his balance. His footwork on pullup jumpers also varies, as he can be too far forward on his toes on some attempts and have his legs be very close together on others – he needs a more consistent base. The timing on his jumper is also not consistent across looks – on pullup jumpers, he holds the ball a bit longer than he does on C&S attempts (where he often shoots on the way up). Though the upper body mechanics look good on the jumper, there are some base / timing issues he has to fix."

If you watch him shoot (which you clearly haven't), you'll see that sort of diagonal rotation on a lot of his shots. You also see him shooting on the way up, which the report mentions. The only things wrong with his stroke/shot are things that are easily correctable. He's a LOT like Derek Anderson at that age. He should have gone to college instead of New Zealand, but he got caught up with an agent who was trying to pay him (or his dad, I forget), and most big programs distanced themselves.
 

https://sports.yahoo.com/insight-rj-hamptons-interview-knicks-201500540.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuc3B1cnN0YWxrLmNvbS9mb3J1bXMvc2hvd3RocmVhZC5waHA_dD0yODY5OTA&guce_referrer_sig=AQAAAJZ0xlnPSJ_F6fm1VMwcO1qR_B9IgNQrOjII4tg3BoKI1drtUfyCgQQ1iyqLAOEhTvy_cVbv4x-NBg_V1_F2E8zQw7atIoeAt5dNVsvueqailjtXrd6NdnkY6bn5gKGN1MPa6CVha7fl1_JtChWg_o-uuj1pl-9uGNKzsconx4ZA

 

 

On ma oczywiste wady ale zaraportowanych ze stosunkowo łatwe do likwidacji. A talent i szybkość jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz ja go właśnie skautuję sobie to już wiem, ze lubi Fortnite, trenowal rzucanie z Mikem Millerem oraz picki z Pennym Hardawayem, a jak widzialem raporty video to nawet tam, gdzie mieli pokazac jego mocne strony to widzę coś co mogło przechodzić na Antypodach, bo mial przewage fizyczna, a w NBA skonczyloby sie brutalnym blokiem. No ale czytam i szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

Nuggets ostrożnie wprowadzają swoich rookies (Monte, Malik, Dozier, Bol ) ale zwykle wiąża z nimi długofalowe plany, więc zalecam cierpliwość, bo minut może rzeczywiście zabraknąć póki co

 

Dlatego w tym momencie w jakim jest zespol nie widze sensu w takim wyborze, ale obym sie mylił. Jak nie bedzie fali kontuzji to on moze jakies ogony w blowoutach dostanie 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Dlatego w tym momencie w jakim jest zespol nie widze sensu w takim wyborze, ale obym sie mylił. Jak nie bedzie fali kontuzji to on moze jakies ogony w blowoutach dostanie 😛

bardzo ciężko jest znaleźć kogoś do rotacji z dalszym pickiem, co z tego, że wybraliby jakiegoś PFa skoro i tak by się nie nadawał jeszcze do gry, liczymy na przedłużenie Granta, a jak nie to wymianę, choć rzeczywiście póki co dwa 1sty oddane za 1 rok Granta i rookasa ze sporymi znakami zapytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

bardzo ciężko jest znaleźć kogoś do rotacji z dalszym pickiem, co z tego, że wybraliby jakiegoś PFa skoro i tak by się nie nadawał jeszcze do gry, liczymy na przedłużenie Granta, a jak nie to wymianę, choć rzeczywiście póki co dwa 1sty oddane za 1 rok Granta i rookasa ze sporymi znakami zapytania

Dlatego jak chcieli Hamptona to powinni go wybrać z #22, a jak wzięli Zeke to na tym skończyć udział w drafcie :P Jak handlować pickiem to z paczką Harris + coś za upside na już, a nie RJ-a Hamptona, który może za 2 lata da wartościowe minuty w NBA albo nie da.

Sama "droga" do wybrania Hamptona przez Denver była moim zdaniem tragiczna, dużo gorsza niż sam wybór. Jak już koniecznie dwóch chcieli to mogli brać kogoś ready-NBA jak np. Bane'a, a tak to nie chce mówić, że zmarnowali pick, bo nikt nie wie co z RJ-a wyrośnie w tej lidze, ale trochę utrudnili sobie sytuację na "już", a będą finalistą konferencji i mając już i tak spory upside w postaci rozwoju MPJ, Bol oraz dwójki wciąż młodych liderów to powinni ich obudowywać rolesami, a nie szukać prospekta z #24 draftu.

Im dłużej myślę o tym tym bardziej jestem zły 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zdecyduję się na podsumowanie draftu:

Killian Hayes - w sumie spoko że trafił do Pistons, które wydaje się być idealnym miejscem dla niego. Nie będzie presji wyniku, raczej na spokojne zaznajomienie się z NBA, przede wszystkim na rozwinięcie swojego potencjału, który ma ogromny. Jak to rzutuje na moje Nets? Biorąc Hayesa dokładnie wiedziałem że to będzie longterm prospekt, nie wiem czy mógł trafić lepiej.

Nico Mannion - tak jak jestem zdziwiony że u nas ostał się do mojego numeru (aż zacząłem pytać zaprzyjaźnionych gmów czy jest coś o czym nie słyszałem) a co dopiero rl NBA i 48 numer. Szczerze, to musiało coś wyjść na treningach bo w mojej ocenie to wyglada na casus Herro, który będzie karcić z ławki. Fajnie, że trafił do GSW gdzie powinni go ogarnąć (szczególnie selekcję rzutową). Przepraszam pewnego gma że określam go jako Herro tak jak pisał mi na pm ale cóż poradzić że w tej kwestii jesteśmy zgodni. 

Oczekiwania zewsząd były takie, iż pójdę w wysokiego. Tak, byłem kiedyś ogromnym fanem Wisemanna ale mi przeszło. Okongwu jest bardzo fajny ale Hayes to jest szansa na posiadanie franchise playera.

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.