Skocz do zawartości

beGM - Draft 2020 - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to sadze, ze większość Gm-ów może być zadowolona z draftu. 

słabe teamy dostały graczy, których potencjał jest  ogromny (choć pewnie 1 z 3 Ball, Edwards, Wiseman będzie totalnym bustem) 

Niektóre drużyny wybrały swoich ulubieńców, którzy w przyszłości mogą być solidnymi starterami (Okongwu, Avdija) 

Każdy na pewno miał dużo zabawy oglądając na YouTube scouting reports i zastanawiając się, jak gra jego ulubieńca przełoży się na ligę. 
 

mi w oczy rzucił się chyba tylko jeden wybor, który nieszczególnie mi się podobał i jest to Haliburton. Gracz, który ma niski sufit, a do tego w obecnej sytuacji Cleveland za wiele nie zmienia. Tutaj powinien pójść Okoro albo Toppin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tym razem miałem o połowę picków mniej niż rok temu, gdzie trafiłem tak średnio (bardzo dobrze z Thybulle, nieźle z Sekou, gdy zaczął grać, ale Bol to no wiadomo jaki wybór, choć jest nadzieja na to, że nie będzie totalnym niewypałem i jakoś Denver coś z niego wyskrobie, ale na pewno nie gracza z lotto, a Jerome mało w Suns gra) to liczę, że tym razem pójdzie lepiej. Zadowolony jestem z Bane'a, bo to był mój #2 po Pokusevskim jeśli chodzi o pierwszy z picków.

Z drugim liczyłem najbardziej na Beya, chyba mojego ulubionego gracza całego draftu, a na pewno ulubionego wśród tych, którzy nie są z Europy. No ale poszedł wcześniej, podobnie jak Tillman, więc ostatecznie wybrałem Maledona, chyba głównie przez tę Europę oraz to, że sporo mocków widziało go w Denver/Jazz, a więc bardzo zdrowych organizcjach, no i pamiętam, ze rok temu przy scenariuszu, ze sezon nie wypali to liczylem na to, ze uda sie Maledona lub Avdije sciagnac, a ze pojawila sie okazja na Francuza pod koniec 1 rundy to ostatecznie padło na niego, choć Zeke to pewniejszy wybór, a rozważałem też McDanielsa, innego gościa ze sporym upside. Oby Francuz poradził sobie lepiej niż Ntikilina, no ale chociaż zasilił moją europejską kolonię w Arizonie.

Jeśli chodzi o innych to najwięcej wygrali moim zdaniem Warriors z loterii, bo Onyeka w tym #6 to kapitalny wybór, bardzo fajny też pick Detroit i Deni.

No i propsy dla Flubera za ściągnięcie mi przed nosem Tylera Beya :P Podoba mi się też to, że Kolader poszedł w Hayesa, a nie Wisemana, jakoś Wisemana, Edwardsa i LaMelo kompletnie nie kupuję, choć pewnie przynajmniej jeden będzie gwiazdą ostatecznie.

@fluber co do Beya to w ostatnich draftach moimi ulubieńcami byli kolejno:

OG Anunoby, Zhaire Smith, Matisse Thybulle, więc pomijając Zhaire (który miał sporo pecha) nie jest najgorzej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Antonio .. z dużej chmury mały deszcz ale deszczyk miły i wprowadzający powiew świeżości.

Draft 2020 jest szalony jak cały rok. Tu każdy może okazać się dobrym graczem lub takim bez minut w realu. Loteria jak nigdy. Spurs posiadając dwa wysokie wybory #12&#16 więc uważnie studiowałem prospekty co było łatwiejsze i przyjemniejsze gdyż w podobnym range'u pick #11 ma prawdziwe San Antonio więc wszystkie spotkania  wywiady i przymiarki mimo innego zespołu dało radę wykorzystać. Obserwowałem, liczyłem, tworzyłem sumiennie plusy i minusy prospektów.

Początkowo zakochany w Avdiji zastanawiałem się nad stworzeniem paczki dla high picku pod niego ale nieszczęśliwie @MarcusCamby jakoś tak nie reagował ochoczo na rozmowy w tej sprawie a i nie byłem przekonany że w tym wyjątkowo pokręconym drafcie warto iść w górę. Ten draft ma chyba zasadę - lepiej mieć dwa strzały niż jeden wyższy. Przy braku ofert sam nie szukałem długo tej opcji w górę. Wiseman otrzymał w internecie trochę miłości stąd w sumie nie dziwię się że ostatecznie Pelicans weszli w wybór tego centra. @kolader i @BMF szybko zrzucili rozmowy o oddaniu swoich wyborów i wiedziałem z czym wchodzę do gry.

Celem numer jeden w zasięgu było dwóch graczy w sumie dosyć podobnych: Aaron Nesmith & Devin Vassell bo choć cenię bardzo Jalena Smitha to celowałem jednego z nich.

Celem numer dwa był gość totalnie nie przygotowany do gry w NBA ale o największym upside całego draftu - POKU. Raportowanie jego zaczynało się od pozycji #18-22 więc robiąc wymianę z PORTLAND z #16 na #18 nadal uważałem że może być dostępny. W tle wymieniłem jeszcze 2021 za 2025 co może być korzystne dla obu stron a cenię sobie relacje z @Ashigaru więc nie szkodzi zaryzykować dając przyszłościowy pick GM który miał kumulację 9 wyborów w 2020&2021.Ktoś może by wycisnął więcej z tej sytuacji ale postanowiłem nie korzystać z takiej alarmującej sytuacji w POR. Ogólnie wiedziałem, że:

oferta #12 za #13 i #44 od Dallas jest korzystna bo oddam po prostu @karpik decyzję który skrzydłowy gdzie pójdzie a widząc zamieszanie w mockach czułem że ten #44 może być dobrym dodatkiem. W innym drafcie bym tego nie zrobił. Tu po prostu miałem świadomość że Dallas weźmie albo albo co mi pasuje albo pójdzie w innym kierunku dając mi i tak wybór a płacąc 2rd. Co ciekawe kontuzja Aarona zabrała mu sporo dobrej prasy i kilka pozycji w mockach bo to moim zdaniem gdy zdrowy talent top #8 draftu i on był zawsze celem numer jeden.

 

oddając #16 za #18 nie robię sobie dużej krzywdy bo:

9.  Blazers (via CHI) - Kira Lewis Jr
10. Thunder - Isaac Okoro
11. Celtics - Saddiq Bey
12. Mavericks (via ATL) - Devin Vassell
13. Spurs (via DAL) - Aaron Nesmith
14. Cavaliers (via WAS) - Jalen Smith
15. Jazz - Aleksej Pokuševski
16. Blazers (via SAS) - Patrick Williams
17. Raptors (via SAC) - Precious Achiuwa 

 

uważałem za bardzo równą stawkę graczy a liczyłem w momencie wymiany z POR że ktoś może przestrzelić się  i z #18 będą brał mój cel warty #16. Tu się pomyliłem, bo GM idealnie wybierali przeciw moim oczekiwaniom a co gorsza poszedł bardzo wysoko POKU. Istniała minimalna szansa, że tak się to potoczy i tak się potoczyło 😉

W normalnym drafcie byłbym zwyczajnie zły na siebie za taki fatalny ruch ale wiedziałem, że mimo braku głębszego scoutingu graczy #20-#30 ( nie planowałem kupować w tym zakresie gracza) będę miał 3 innych graczy do wyboru lub co rozważałem sprzedam pick #18. Czasowo się to tak ułożyło, że to przetrzymywanie draftu zadziałało jakobodziec brania talentu a nie wymiany wyboru na pewno na pick spoza lotto. Tu mała dygresja - mając #18 pick i na stole oferty non-lotto wiedziałem, że matematycznie stracę bo #15-#30 robi środek prawdopodobieństwa #22,5. I to w może bardziej "rozpoznawalnym" drafcie. 

mając trzy nazwiska realnie dobre

18. Spurs (via IND) - R.J. Hampton
20. Sixers - Cole Anthony
23. Grizzlies (via CHA) - Tyrese Maxey

poszedłem w takie nazwisko co najwięcej straciło na swojej decyzji. Niepopularna gra w NZL zabrała może mu parę pozycji a może nie zweryfikowała go należycie. Ryzyko 50/50.

w noc draftu co mogę zdradzić sprzedałem Wigginsa za 2x2rd ale bez brania salary w zamian co zaowocowało #43 & #57.

Plan się sam zrobił w głowie. Zmieszczę 4 rookies w składzie więc jeden pick muszę sprzedać. Za gotówkę? Za inny? poszedłem w ryzykowny  MIN 23 (46-60) co może w nieokreslonym nieszczęściu zamienić się w zero ale tu @mac musiałby mocno pracować nad zniszczeniem schedy @Qcin_69 a wierzę w nowego GM ogromnie bo pierwszy ruch wykonał super.

tak więc w środku drugiej rundy polowałem na dwa ciekawsze nazwiska i oba trafiłem!

warto uważałem że zaryzykować z :

39. Kings (via CHI) - Zeke Nnaji
43. Hawks (via DAL) - Jordan Nwora
44. Spurs (via WAS) - Robert Woodard II

45. Nuggets (via UTA) - Isaiah Stewart
48. Mavericks (via IND) - Daniel Oturu

 

ocena draftu: słaba 4 z powodu mimo wszystko osłabienia wyborów pierwszorundowych i utracie tych pierwszych 17 nazwisk. Szczerze ten z 18 to takie mniejsze zło choć w obecnej rzeczywistości nie zaszokowałbym się gdyby okazał się najlepszym z całej 4 wybranych. Drugie rundy z marszu brałbym nawet z #31&#32 wyborem. Serio.

 

języczkiem uwagi może być Kenyon Martin Jr. świetny atletyczny freak dostepny z #57. Obym nie żałował. tu najwyżej @RonnieArtestics nas swoimi skrzydłowimi za grosze zdejmie na całą trzylatkę 😉

dziękuję wszystkim GM dostępnym podczas draftu a szczególnie: @Ashigaru @karpik @january @RonnieArtestics

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dokładnie tych graczy w których celowałem (choć liczyłem po cichu na Okongwu jednak z #7), ale nie jestem tym szczególnie zaskoczony bo brałem raczej ludzi, którzy w mockach są niżej niż ja ich wybrałem. Ogólnie jestem jednak bardzo zadowolony bo Haliburton (#7), Smith (#14), Scrubb (#41) i Alexander (#50) to od początku były moje cele. Trochę jeszcze podczas draftu zaczynałem się wahać bo zostawali do moich picków gracze, których spodziewałem się raczej we wcześniejszych momentach draftu, ale ostatecznie postanowiłem zostać przy swojej początkowej koncepcji :) Tym razem nikt moich picków nie wyśmiewa, jak Reddisha w zeszłym roku, więc trochę się boję że jednak zwaliłem, ale na teraz jestem usatysfakcjonowany :)

Tylko @Tecu mi popsuł całą zabawę, bo myślałem że nikt o Hintonie nie wie i że go sobie podpiszę na FA... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cvbeHaliburton jest w dobrych rękach, czytałem dziś wywiad z gościem, u którego trenuje (gość pracuje /pracował już choćby z KG, Lowrym, Billupsem czy Lue) i wydaje się kompetentny ;) No i Twojego gracza chwalił, choć ciężko swojego podopiecznego nie chwalic.

Pracuje z tego draftu jeszcze z Greenem, Zeke i Flynnem. Polecam całą rozmowę na Athletic, bo sporo ciekawych rzeczy i anegdot :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tecu napisał:

Trzeba było się jednak wymienić ze mną 😃

Ja miałbym Tillie, Ty Hintona, dodatkowy future 2nd a Scrubba może z FA? Wszyscy happi 😃

Nie chciałem ryzykować, że nie wyciągnę Scrubba, bo to IMO najwyższy sufit (i oczywiście jedna z niższych podłóg) 2giej rundy, więc go chciałem bardzo :( Uznałem, że nawet jeśli mi ktoś ukradnie Hintona to odda prawa do niego za future 2nd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Jak tam widzę, że ktoś miał Reeda z #1, Masona Jonesa z #5 etc to cóż :D Ciekawe niektóre BB :P 

I oczywiście na świecie najwidoczniej Karima Mane kojarzy jakoś 25 osób, a inni myślą że to młodszy brat typka z Liverpoolu xD

On swego czasu był przymierzany do first roundera, a potem mało kto go miał w TOP60. Tutaj nawet na TOP80 się nie załapał.

Co tam zaszło?

Ale lud nie docenia Wisemana. Strasznie mi tu pachnie casusem 2014 roku. Bardzo wiele podobnych historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

A Isaiah Stewart poszedł dużo wyżej w rl NBA, nie za bardzo wiem dlaczego

Nikt nie wie. 

Póki co

Lp Zespół Kto RL NBA Różnica
1  Grizzlies   Anthony Edwards 1 0
2  Nets   Killian Hayes 7 -5
3  Pelicans   James Wiseman 2 1
4  Pistons   Deni Avdija 9 -5
5  Clippers   LaMelo Ball 3 2
6  Warriors   Onyeka Okongwu 6 0
7  Cavaliers (via PTB)   Tyrese Haliburton 12 -5
8  Blazers (via CLE)   Obi Toppin 8 0
9  Blazers (via CHI)   Kira Lewis Jr 13 -4
10  Thunder   Isaac Okoro 5 5
12  Mavericks (via ATL)   Devin Vassell 11 1
13  Spurs (via DAL)   Aaron Nesmith 14 -1
14  Cavaliers (via WAS)   Jalen Smith 10 4
15  Jazz   Aleksej Pokuševski 17 -2
16  Blazers (via SAS)   Patrick Williams 4 12
20  Sixers   Cole Anthony 15 5
45  Nuggets (via UTA)   Isaiah Stewart 16 29

Patrick Williams ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 03:41, fluber napisał:

A Isaiah Stewart poszedł dużo wyżej w rl NBA, nie za bardzo wiem dlaczego

W dniu 19.11.2020 o 03:46, Ashigaru napisał:

Nikt nie wie.

W NBA pracują profesjonaliści i prawdopodobnie śledzą naszą grę.

45 Stewart

 

 

Zobaczyli że wybrał go qcin ( jego jedyny pick w tym drafcie ), dodali 2+2 i wyszło im 4.

Chyba można już śmiało go nazwać największym stealem drafcie.

Niech Ci LBS służy, piękny przykład, że warto ufać MINNY w bezinteresowną pomoc.

 

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie beGM draftu i RL NBA draftu. Różnica jest między beGM draft a RL draft. 

beGM Zespół beGM Kto RL NBA Zespół RL NBA Różnica
1  Grizzlies   Anthony Edwards 1 Timberwolves 0
2  Nets   Killian Hayes 7 Pistons -5
3  Pelicans   James Wiseman 2 Warriors 1
4  Pistons   Deni Avdija 9 Wizzards -5
5  Clippers   LaMelo Ball 3 Hornets 2
6  Warriors   Onyeka Okongwu 6 Hawks 0
7  Cavaliers (via PTB)   Tyrese Haliburton 12 Kings -5
8  Blazers (via CLE)   Obi Toppin 8 Knicks 0
9  Blazers (via CHI)   Kira Lewis Jr 13 Pelicans -4
10  Thunder   Isaac Okoro 5 Cavaliers 5
11  Celtics   Saddiq Bey 19 Pistons -8
12  Mavericks (via ATL)   Devin Vassell 11 Spurs 1
13  Spurs (via DAL)   Aaron Nesmith 14 Celtics -1
14  Cavaliers (via WAS)   Jalen Smith 10 Suns 4
15  Jazz   Aleksej Pokuševski 17 Thunders -2
16  Blazers (via SAS)   Patrick Williams 4 Bulls 12
17  Raptors (via SAC)  Precious Achiuwa 20 Heat -3
18  Spurs (via IND)   R.J. Hampton 24 Nuggets -6
19  Suns   Desmond Bane 30 Grizzlies -11
20  Sixers   Cole Anthony 15 Magics 5
21  Rockets (via NYK)   Tyrell Terry 31 Mavericks -10
22  Jazz (via HOU)   Josh Green 18 Mavericks 4
23  Grizzlies (via CHA)   Tyrese Maxey 21 Sixers 2
24  Heat   Xavier Tillman 35 Grizzlies -11
25  Hornets (via ORL)   Tyler Bey 36 Mavericks -11
26  Raptors   Malachi Flynn 29 Raptors -3
27  Nuggets   Vernon Carey Jr 32 Hornets -5
28  Suns (via MIL)   Theo Maledon 34 Thunders -6
29  Grizzlies (via MIN)   Jaden McDaniels 28 Timberwolves 1
30  Pacers (via LAL)   Tre Jones 41 Spurs -11
31  Wolves (via BRK)   Mason Jones Undrafted   X
32  Clippers   Grant Riller 56 Hornets -24
33  Magic (via MEM)   Leandro Bolmaro 23 Timberwolves 10
34  Nets (via GSW)   Nico Mannion 48 Warriors -14
35  Mavericks (via POR)   Paul Reed 58 Sixers -23
36  Magic (via CLE)   Immanuel Quickley 25 Knicks 11
37  Kings (via DET)   Elijah Hughes 39 Jazz -2
38  Raptors (via NOP)   Jahmi’us Ramsey 43 Kings -5
39  Kings (via CHI)   Zeke Nnaji 22 Nuggets 17
40  Portland ( via OKC )   Isaiah Joe 49 Sixers -9
41  Cavaliers (via BOS)   Jay Scrubb 55 Clippers -14
42  Heat (via ATL)   Killian Tillie Undrafted   X
43  Hawks (via DAL)   Jordan Nwora 45 Bucks -2
44  Spurs (via WAS)   Robert Woodard II 40 Kings 4
45  Nuggets (via UTA)   Isaiah Stewart 16 Pistons 29
46  Celtics (via SAS)   Cassius Winston 53 Wizzards -7
47  Kings   Devon Dotson Undrafted   X
48  Mavericks (via IND)   Daniel Oturu 33 Clippers 15
49  Rockets (via PHX)   Reggie Perry 57 Nets -8
50  Cavaliers (via PHI)   Ty-Shon Alexander Undrafted   X
51  Pistons (via NYK)   Udoka Azubuike 27 Jazz 24
52  Magic (via HOU)   Ashton Hagans Undrafted   X
53  Sixers (via CHA)   Nate Hinton Undrafted   X
54  Blazers (via MIA)   Payton Pritchard 26 Celtics 28
55  Pelicans (via ORL)   CJ Elleby 46 Blazers 9
56  Thunder (via TOR)   Cassius Stanley 54 Pacers 2
57  Hawks (via DEN)   Kenyon Martin Jr 52 Rockets 5
58  Grizzlies (via MIL)   Skylar Mays 50 Hawks 8
59  Lakers (via MIN)   Karim Mane Undrafted   X
60  Celtics (via LAL)   Sam Merrill 60 Bucks 0

 

Wybrani w RL NBA, ale nie w beGM

Zawodnik # Zespół
Vit Krejci 37 Thunders
Saben Lee 38 Pistons
Nick Richards 42 Hornets
Marko Simonovic 44 Bulls
Yam Madar 47 Celtics
Justinian Jessup 51 Warriors
Jalen Harris 59 Raptors

 

Największe różnice in plus oraz in minus

beGM Zespół beGM Kto RL NBA Zespół RL NBA Różnica +
45  Nuggets (via UTA)   Isaiah Stewart 16 Pistons 29
54  Blazers (via MIA)   Payton Pritchard 26 Celtics 28
51  Pistons (via NYK)   Udoka Azubuike 27 Jazz 24
39  Kings (via CHI)   Zeke Nnaji 22 Nuggets 17
48  Mavericks (via IND)   Daniel Oturu 33 Clippers 15
16  Blazers (via SAS)   Patrick Williams 4 Bulls 12
36  Magic (via CLE)   Immanuel Quickley 25 Knicks 11
33  Magic (via MEM)   Leandro Bolmaro 23 Timberwolves 10
55  Pelicans (via ORL)   CJ Elleby 46 Blazers 9
58  Grizzlies (via MIL)   Skylar Mays 50 Hawks 8
           
beGM Zespół beGM Kto RL NBA Zespół RL NBA Różnica -
32  Clippers   Grant Riller 56 Hornets -24
35  Mavericks (via POR)   Paul Reed 58 Sixers -23
34  Nets (via GSW)   Nico Mannion 48 Warriors -14
41  Cavaliers (via BOS)   Jay Scrubb 55 Clippers -14
19  Suns   Desmond Bane 30 Grizzlies -11
24  Heat   Xavier Tillman 35 Grizzlies -11
25  Hornets (via ORL)   Tyler Bey 36 Mavericks -11
30  Pacers (via LAL)   Tre Jones 41 Spurs -11
21  Rockets (via NYK)   Tyrell Terry 31 Mavericks -10
40  Portland ( via OKC )   Isaiah Joe 49 Sixers -9

Dodatkowo: 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ashigaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.