Skocz do zawartości
nba2midnight

Miami Heat 2020/2021

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, kolader napisał:

A nie jest tak że zespoły z miejsc 9/10 muszą wygrać 2 mecze żeby awansować (7/8 wystarczy 1 zwycięstwo)?

Owszem. Tylko to i tak nie jest wystarczającym handicapem gdy możliwe jest, że zespół mający dużo lepszy bilans musi grać jeden elimination game o playoffy. W przytoczonym przykładzie, przegrany Clippers/Spurs (48-34) grałby z wygranym Kings/Lakers (37-45).  

Play-in rok temu zadziałał fajnie, bo Blazers i Memphis mieli niemal identyczny bilans, a NBA wprowadziło widełki (chyba 3W margin), teraz tego nie ma i jest duża szansa na wypaczenie jednego playoff spota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja tu jestem po stronie @BMF jak pisalem sam wczesniej. Nie jest to dla mnie fair, ze ekipa co konczy z np 10 W wiecej w regularze moze odpasc po meczu czy dwoch. Nawet jakby wprowadzic best of seven, to nie widzialbym tego sprawiedliwie. Zreszta sam fakt zmuszania ekipy z 7 miejsca ktora ma 10 meczow wygranych wiecej od ekipy z np 10 seeda jest dla mnie nie fair. Bo na jakiej podstawie maja grac wiecej, tracic ekstra sily i dawac szanse tym co w RS byli dosc sporo gorsi?

Edytowane przez nba2midnight

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poprawia to rozrywkę i dodatkowo daje emocję o...

walkę o 6 seed

nie chcesz pechowo odpaść jako siódemka...zostań szóstką

a i tak random w covid jest spory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie moze i rozrywke poprawia, ale jaka tu sprawiedliwosc?

Rownie dobrze moznaby rozszerzyc randomowo playi-in do pozycji 5-12 i powiedziec, ze nie chcesz pechowo odpasc jako piatka, to zostan czworka. To tez by pewnie poprawilo rozrywke i to pewnie bardziej nawet. Tylko znowu pytane - gdzie tu sprawiedliwosc i po co niektorym ekipom sie starsc wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, nba2midnight napisał:

Pewnie moze i rozrywke poprawia, ale jaka tu sprawiedliwosc?

Rownie dobrze moznaby rozszerzyc randomowo playi-in do pozycji 5-12 i powiedziec, ze nie chcesz pechowo odpasc jako piatka, to zostan czworka. To tez by pewnie poprawilo rozrywke i to pewnie bardziej nawet. Tylko znowu pytane - gdzie tu sprawiedliwosc i po co niektorym ekipom sie starsc wczesniej?

PRzecież w NBA nie ma sprawiedliwości .. W 82 meczowym sezonie z jednymi grasz 4 mecze z drugimi 3 a z połową ligi 2. Teraz jest tak ,że masz 3 mecze ze swoją konferencją i dwa mecze z drugą. Skoro sezon jest krótszy to i kontuzje mają większe znaczenie bo trudniej odrobić straty. Więc play in jest dla wyrównania szans ... Dla mnie to całkiem fair rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co system 6-10 ma wspolnego ze 'sprawiedliwoscia'?! jesus. pomylenie pojec kompletne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, ely3 napisał:

PRzecież w NBA nie ma sprawiedliwości .. W 82 meczowym sezonie z jednymi grasz 4 mecze z drugimi 3 a z połową ligi 2. Teraz jest tak ,że masz 3 mecze ze swoją konferencją i dwa mecze z drugą. Skoro sezon jest krótszy to i kontuzje mają większe znaczenie bo trudniej odrobić straty. Więc play in jest dla wyrównania szans ... Dla mnie to całkiem fair rozwiązanie.

W życiu ogólnie nie ma sprawiedliwości jak i sama sprawiedliwość jest pojęciem dość abstrakcyjnym. Tak możemy długo. Jednak upraszczajac te rozważania do gry koszykowki- teraz o normalnym sezonie- czym innym jest gra 82 meczów I zalapanie się do PO w ramach 82 gier, a czym innym sam rozkład spotkań w ramach tych 82 gier.

I teraz czy masz sezon normalny czy skrócony to tu też ma wpływ na to podzial na konferencje. Nie ma rownosci pomiedzy 8ka z Zachodu, a 8ka ze Wschodu. Jesli zalozmy miedzy 7, a 10 druzyna Zachodu masz 10 W roznicy(co już w sumie jest niesprawiedliwe, moim zdaniem, żeby uprawnialo te drugą ekipę do walki o PO z ta pierwsza i ewentualnie dawalo awans po jednym czy dwoch meczach), to w tej samej sytuacji miedzy 7 druzyna Zachodu, a 10 Wschodu mozesz miec 15-20W roznicy nawet. Oczywiscie one ze soba nie grają, ale jest możliwe że w PO, czyli TEORETYCZNIE najlepszej 16tce znajdzie sie 10ta ekipa Wschodu, a nie 7 Zachodu. Znajdzie się tam mając np 15-20W mniej. To znaczny procent w ogóle gier czy to sezonu normalnego czy skróconego.

I tu zostaje kwestia nazewnictwa. Dla jednych to rozrywka/wyrównywanie szans, a dla mnie np. Niesprawiedlwosc by nie powiedzieć zwykle sk****synstwo wobec tych co w RS osiągnęli więcej.

Chodzi mi tak naprawde o to, że nieważne czy Play in zrobimy ekipy 8-9, 7-10 czy 5-12. Ja po prostu nie widze sensu(pomijając już te sprawiedliwość nieszczesna) i uzasadnienia logicznego jakiegos w tym, że po rozegraniu 72/82 meczów o awansie niektórych ekip ma decydować jeden czy dwa mecze podczas gdy wcześniej wygrały one dużo więcej meczów niż te drużyny, które je ewentualnie pokonaja w ramach bardzo uproszczonego systemu Play in.

A dorobić do tego otoczke/ideologię, że wyrównywanie szans, sprawiedliwość dziejów itd. To zawsze mozna.

Edytowane przez nba2midnight

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.04.2021 o 08:09, Alonzo napisał:

Naturalnie na playoffs przydałby się jakiś kloc na ławkę - teraz by trza szukać wśród graczy pokroju Hensona, Dedmona, czy Damiana Jonesa pewnie, bo tylko tego rodzaju gracze się ostali na rynku. 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaskoczony bylem, ze Dedmona tak dlugo nikt nie podpisywal, a to ze skonczyl w Heat ... chyba jeszcze bardziej mnie zaskakuje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się Miami powzmacniało, a ostatnio tylko ze zdziwieniem widzę jak te L-ki wpadają.
Co się z nimi porobiło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Szak napisał:

Tak się Miami powzmacniało, a ostatnio tylko ze zdziwieniem widzę jak te L-ki wpadają.
Co się z nimi porobiło?

Problemy to Goran Dragić oraz Tyler Herro.

Jeden się zestarzał, drugi ssie jak zero.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, january napisał:

Problemy to Goran Dragić oraz Tyler Herro.

Jeden się zestarzał, drugi ssie jak zero.

Sęk w tym ,że Heat poza krótkim zrywem w okolicach ASG kiedy biegali jak Strusie pędziwiatry to są słabi w tym sezonie. Bam jest taki sobie. Bulter w clutch pudłuje na potęgę. Może Heat w PO znowu się sprężą ale na razie to wygląda mocno nijako

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Szak napisał:

Co się z nimi porobiło?

bez kitu, ja sądziłem, że po trade deadline zadomowią się w top 4, a tymczasem dalej grają jak dziadowski zespół na granicy .500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, ely3 napisał:

Sęk w tym ,że Heat poza krótkim zrywem w okolicach ASG kiedy biegali jak Strusie pędziwiatry to są słabi w tym sezonie. Bam jest taki sobie. Bulter w clutch pudłuje na potęgę. Może Heat w PO znowu się sprężą ale na razie to wygląda mocno nijako

Ogólnie kiepsko wyglądają Heat jak na finalistów. Na bilansie odbija się dużo -  ale główne problemy są trzy.

Pierwszy to brak progresu młodych na co Heat mocno postawili (zwłaszcza u Herro) podczas negocjacji z innymi teamami.

Drugi to duży brak stabilizacji (covid, kontuzje, wymiany) z wisienką na torcie - ostatnią INJ Dipo (który w s5 odnajdywał się dobrze, w lineupach z ławką koszmar, ale był dopiero wprowadzany).

Trzeci, najważniejszy - to koszmarny zjazd w trójkach rolesów, co się odbija na ofensywie. Rok temu Miami byli na 6 miejscu w 3pt%, teraz są na... 26.
Stretch wysocy? Rok temu mieli pewną trójkę od Meyersa, który wyleciał. Olynyk spadł z 41 na 31%, Bjelica na razie 19%...
Skrzydłowi? Rok temu wjechał na białym koniu Crowder na koniec RS z 45%, jest teraz tylko niezły Ariza z 37%. Harkless rozegrał tylko 124 minuty u Spo.
Obwodowi? Duncan 45->41%, Herro 39->33, Dragić 37->34. 

To się odbija też na tym, iż minuty Iguodali są gorsze dla Heat i oczywiście na Bamie i Butlerze, bo rywale mniej agresywnie bronić muszą trójki Miami. I nagle ofensywa Heat zjechała z 7 na 25 miejsce.

Więc finalnie Miami przez okropny zjazd w ataku wyglądają znacznie słabiej niż rok temu. Szykuje się gra w play-in (gdzie wszystko może się zdarzyć), a jak je przepchną to bez odpoczynku trafią na przykładowe Nets w 1R. 

Nie wiem czy zrobią mocny step-up jak rok temu (Dragić, Herro, może Dipo jak wróci?), ale optymistą nie jestem (a rok temu byłem :)), a tylko to ich może uratować w kontekście walki w PO w tym sezonie*

*do których przez play-in mogą się w ogóle w sumie nie dostać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie zdawałem rok temu sprawę z tego, że ten ich finał to był wyskok ponad stan i trafienie z formą.
Ale jednak miałem ich za solidnych i że w tym roku TOP4 konferencji murowane.
To miała być taka drużyna zbudowana na wysiłku, chemii i zaangażowaniu, z tych gryzących parkiet i bez nazwisk z samego topu.
Właśnie jak kiedyś Pistons, a i wskazywali niektórzy na podobieństwa.
Ale to zaczyna wyglądać jak reality check i wyszło, że wyżej dupy nie podskoczysz i zabrakło materii do lepienia. Robotą dużo da się załatwić, ale mniejszego talentu nie nadrobisz.

January, fajne podsumowanie, thx. A takie spadki na skutecznościach to dramat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może Olynyk to był najlepszy zawodnik tej wymiany, hehe. Ja nie widzę w jaki sposób się wzmocnili za bardzo, bo Oladipo jest w tej chwili przeciętny po prostu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja przekornie widzę ich wysoko a Heat podobnie jak lakers inaczej ustawili priorytety i RS grają na pol gwizdka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, ignazz napisał:

A ja przekornie widzę ich wysoko a Heat podobnie jak lakers inaczej ustawili priorytety i RS grają na pol gwizdka 

Przecież oni gryzą parkiet tylko ,że im nic nie wychodzi. Ty to nazywasz innymi priorytetami a ja że są przeciętni... No chyba ,że wierzysz w Dragona oszczędzającego sie specjalnie na fazę PO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, ely3 napisał:

Przecież oni gryzą parkiet tylko ,że im nic nie wychodzi. Ty to nazywasz innymi priorytetami a ja że są przeciętni... No chyba ,że wierzysz w Dragona oszczędzającego sie specjalnie na fazę PO

Gość od lat się sypie wiec argumentów w ręku nie mam ale wyglada mi to na taki 1995 Houston. Możliwe ze ten Magic button i wajcha z napisem playooffs nie istnieje. Wole jednak poczekać bo ta słabość Heat choc brutalna obecnie może wynikać z braku jakości ale tez z braku docisku. Jak tak oglądam nijakość Jazz w wejściu w mecz z Indy a potem gre bez zaangażowania Pacers lekkość bytu młodych spurs i odwrócone wyniki słabych z mocnymi to ostrożnie raczej bym wyrokował. A ze rok temu Heat pokazali pokłady jakości jakie posiadają to w sumie poza obecna gra może nie trzeba ich skreślać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi