Skocz do zawartości

Offseason 2020


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, tomaszan napisał:

Ja twierdzę, że zarobki w sporcie są nieadekwatne do produktu istotnego, a w zasadzie nieistotnego z punktu widzenia przeciętnego człowieka.

Jeśli firma (NBA) zarabia pieniądze i nie chcesz tych pieniędzy dać pracownikom (zawodnikom), to pójdą do kieszeni właścicieli (miliarderów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomaszan napisał:

Ja twierdzę, że zarobki w sporcie są nieadekwatne do produktu istotnego, a w zasadzie nieistotnego z punktu widzenia przeciętnego człowieka

 

Jeżeli mamy do czynienia ze sportem traktowanym jako biznes, zarobki z istoty muszą być adekwatne do tego, ile wnosi sportowiec. Bo inaczej biznes by po prostu splajtował

Rozwarstwienie drażni, ale zawsze było, jest i będzie, taka już natura ludzka. Nawet socjalizm nie dał z tym rady 😉   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ignazz napisał:

Brak mocnej i szerokiej klasy średniej w Polsce moim skromnym zdaniem może być powodem ze tego typu wpisy występują częściej niż w społeczeństwie o mocno rozbudowanej wspomnianej grupie społecznej. Poziom zdziwienia ze ktoś wybitny w tak komercyjnym produkcie może zarabiać kosmiczne pieniądze będzie niższy. Polacy maja swoje przywary i trudno. 

Polska ma szeroką i mocną klasę średnią.

19 godzin temu, Chytruz napisał:

Dużo większym przejawem polskiej mentalności jest uznawanie rzeczy spotykanych na całym świecie za przejaw polskiej mentalności.

 

Najlepiej jak widzę teksty jakoby podsumowujące Polaków w memach o Amerykanach przetłumaczonych z angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do całej dyskusji włączał się nie będę, odniosę się tylko do tego:

 

10 godzin temu, tomaszan napisał:

W USA widać po prostu to rozwarstwienie, gdzie jest problem ze zwykłym ubezpieczeniem zdrowotnym ludzi.

ubezpieczenie zdrowotne jest 'zwykłe' i uznane za 'normalność' na 1 kontynencie z 6, więc szanuj odmienność  i nie narzucaj innym swojej zwykłości i normalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rw30 napisał:

do całej dyskusji włączał się nie będę, odniosę się tylko do tego:

 

ubezpieczenie zdrowotne jest 'zwykłe' i uznane za 'normalność' na 1 kontynencie z 6, więc szanuj odmienność  i nie narzucaj innym swojej zwykłości i normalności

Ciekawe z czego to wynika? Może warto sobie na to pytanie odpowiedzieć, pytając najpierw mieszkańców USA, czy chcieliby różnego rodzaju ubezpieczenia. Ale to nie miejsce na taką dyskusję, to był tylko przykład, możesz to zastąpić czymkolwiek chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tomaszan napisał:

Ciekawe z czego to wynika? Może warto sobie na to pytanie odpowiedzieć, pytając najpierw mieszkańców USA, czy chcieliby różnego rodzaju ubezpieczenia. Ale to nie miejsce na taką dyskusję, to był tylko przykład, możesz to zastąpić czymkolwiek chcesz.

Akurat argument z pytaniem ludzi o cokolwiek nie jest moim zdaniem wyznacznikiem niczego. Zapytasz ludzi czy chcieliby „darmowej” sluzby zdrowia, edukacji i czego tam jeszcze chcesz, to jesli nie kazdy, to wiekszosc powie, ze tak. Jak zapytasz czy chcieliby placic pod przymusem panstwowym za takie uslugi, ale z nich nie korzystac na codzien, to mozna smialo zalozyc, ze pula odpowiedzi pozytywnych znacznie by spadla. Juz pomijajac fakt ze to, ze wiekszosc czegos chce, to nie jest zaden argument za slusznoscia jakiejs tezy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, można też zapytać, czy chcesz mieć służbę zdrowia bez opłat za potrącane z twojej dwutysięcznej pensji składki, bo za resztę zapłacą bogatsi, czy chcesz płacić ubezpieczenie z tej pensji ponad tysiaka. I możesz zapytać innego, co zarabia ponad dyszkę. Kwestia grupy docelowej. Można zapytać takiego George'a i kogoś, kto jest jakoś tam wykształcony i robi coś pożytecznego dla społeczeństwa, ale nie potrafi rzucać celnie do kosza.

Sorki, ale dla mnie teza o takich pieniądzach za coś takiego jest po prostu nie do obrony. I dla klubów, i dla zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomaszan napisał:

Można zapytać takiego George'a i kogoś, kto jest jakoś tam wykształcony i robi coś pożytecznego dla społeczeństwa, ale nie potrafi rzucać celnie do kosza.

Rozrywka jest bardzo pożyteczna dla społeczeństwa, dlatego społeczeństwo jest skłonne wydawać na nią pieniądze, które generują pensję takiego PG. Gdyby społeczeństwo uważało rozrywkę za, jak twierdzisz, rzecz nieistotną, to by nie wydawało na nią pieniędzy i zaoszczędzoną w ten sposób część pensji mogło przeznaczyć na to ubezpieczenie zdrowotne czy co tam jeszcze. Większość jednak woli internet, gry, Netflixa, bilety do kina, na koncert i na mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chytruz napisał:

Rozrywka jest bardzo pożyteczna dla społeczeństwa, dlatego społeczeństwo jest skłonne wydawać na nią pieniądze, które generują pensję takiego PG. Gdyby społeczeństwo uważało rozrywkę za, jak twierdzisz, rzecz nieistotną, to by nie wydawało na nią pieniędzy i zaoszczędzoną w ten sposób część pensji mogło przeznaczyć na to ubezpieczenie zdrowotne czy co tam jeszcze. Większość jednak woli internet, gry, Netflixa, bilety do kina, na koncert i na mecz.

Zgadza się, tyle że w wiekiem zmienia się osąd i priorytety. Pożyjecie, zobaczycie😀. Można to nazwać stetryczeniem😂

Dlatego cały czas mówię, że to tylko moja opinia, a tu strasznie poważna dyskusja się rozwinęła🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomaszan napisał:

Oczywiście, można też zapytać, czy chcesz mieć służbę zdrowia bez opłat za potrącane z twojej dwutysięcznej pensji składki, bo za resztę zapłacą bogatsi, czy chcesz płacić ubezpieczenie z tej pensji ponad tysiaka. I możesz zapytać innego, co zarabia ponad dyszkę. Kwestia grupy docelowej. Można zapytać takiego George'a i kogoś, kto jest jakoś tam wykształcony i robi coś pożytecznego dla społeczeństwa, ale nie potrafi rzucać celnie do kosza.

Sorki, ale dla mnie teza o takich pieniądzach za coś takiego jest po prostu nie do obrony. I dla klubów, i dla zawodników.

Mowisz o tym samym spoleczenstwie, ktore kibicuje tym, ktorzy te miliony zarabiaja, ciesza sie tymi graczami, a czesto wrecz wylewaja na forach, pubach czy gdziekolwiek indziej swoje prosby/zale, gdzie wrecz prosza te gwiazdy o podpisanie takich kontraktow, zeby tylko zostali w ich ukochanej druzynie. 
 

To se ktos ma jakies formalne wyksztalcenie i ze popiera np obowiazkowe ubezpieczenia zdrowotne czy cokolwiek innego takze nie stanowi o slusznosci tego co popiera. 
 

Zreszta tutaj naprąwde wielkiej filozofii nie ma. Jesli ludzie cos lubia, chca na cos placic i jeszcze sie ciesza z tego, ze gracze tyle zarabiaja, to w czym problem? Przeciez ludzie wodki nie pija dlatego, ze ktos ja produkuje, tylko ktos ja produkuje, bo ludzie lubia pic wodke, inaczej kto by to produkowal, czyz nie?

 

 

5 minut temu, tomaszan napisał:

Zgadza się, tyle że w wiekiem zmienia się osąd i priorytety. Pożyjecie, zobaczycie😀. Można to nazwać stetryczeniem😂

Dlatego cały czas mówię, że to tylko moja opinia, a tu strasznie poważna dyskusja się rozwinęła🤣

 Czy na pewno? A to nie ma doroslych fanow koszykowki czy sportu po 40tce? 50tce? 60tce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są, oni płacą itd., najwięcej płacą ci w przedziale wiekowym 40-50 lat, to oczywiste, o ile ich stać. Jednak naprawdę większość ludzi w tym wieku interesują przede wszystkim inne rzeczy. Znam naprawdę wiele osób, które w młodości interesowały się koszykówką czy piłką nożną, a teraz ma na to wywalone i zauważa to, o czym wcześniej pisałem. Część zostaje, jak np. ja, ale znaczna część odpada. A jak ktoś wcześniej się nie interesował, to na pewno (a przynajmniej niemal na pewno) w tym wieku nie zacznie.

A, i skoro ktoś płaci ileś tam za rozrywkę i patrzy, jak poszybowały zarobki zawodników i kwoty transferowe, to czasem zaczyna się zastanawiać ku czemu to zmierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomaszan napisał:

Oczywiście, że są, oni płacą itd., najwięcej płacą ci w przedziale wiekowym 40-50 lat, to oczywiste, o ile ich stać. Jednak naprawdę większość ludzi w tym wieku interesują przede wszystkim inne rzeczy. Znam naprawdę wiele osób, które w młodości interesowały się koszykówką czy piłką nożną, a teraz ma na to wywalone i zauważa to, o czym wcześniej pisałem. Część zostaje, jak np. ja, ale znaczna część odpada. A jak ktoś wcześniej się nie interesował, to na pewno (a przynajmniej niemal na pewno) w tym wieku nie zacznie.

A, i skoro ktoś płaci ileś tam za rozrywkę i patrzy, jak poszybowały zarobki zawodników i kwoty transferowe, to czasem zaczyna się zastanawiać ku czemu to zmierza.

Moze i interesuja sie czyms bardziej (pewnie masz racje, nawet sie zgodze),pewnie i sie zastanawiaja dokad to zmierza(sadze ze niektorzy pewnie tak), ale koniec koncow jakie to ma znaczenie jak dalej placa i to wspieraja? Od samych dylematow morlanych i zastanawiania, to sie nic nie zmieni dopoki masz przeplyw gotowki i o to koniec koncow chodzi i to sie liczy.

 

Jak kasa przestalaby splywac, mniej sponsorow by w to wchodzilo lub dawalo mniejszy grosz, to wtedy pewnie zaczeto by sie nad tym zastanawiac i kontrakty by moze poszly w dol. W innym wypadku dlaczego mialoby sie stac inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nba2midnight napisał:

Moze i interesuja sie czyms bardziej (pewnie masz racje, nawet sie zgodze),pewnie i sie zastanawiaja dokad to zmierza(sadze ze niektorzy pewnie tak), ale koniec koncow jakie to ma znaczenie jak dalej placa i to wspieraja? Od samych dylematow morlanych i zastanawiania, to sie nic nie zmieni dopoki masz przeplyw gotowki i o to koniec koncow chodzi i to sie liczy.

 

Jak kasa przestalaby splywac, mniej sponsorow by w to wchodzilo lub dawalo mniejszy grosz, to wtedy pewnie zaczeto by sie nad tym zastanawiac i kontrakty by moze poszly w dol. W innym wypadku dlaczego mialoby sie stac inaczej?

Dlatego napisałem wcześniej, że nie ma co walczyć z systemem i nie taki jest mój cel. Nikt z nas nie zmieni świata w jego globalności niezależnie, jak bardzo by się starał. Jest jak jest i tyle. Ale twierdzenie, że jest to normalne i że koszykarze (jak i piłkarze) otrzymują adekwatne pieniądze do swoich umiejętności, to jednak lekka przesada. A te przemyślenia przyszły mi z wiekiem. I tylko o to mi chodzi😎.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomaszan napisał:

Jednak naprawdę większość ludzi w tym wieku interesują przede wszystkim inne rzeczy

To nie ma znaczenia, skoro ludzie powszechnie placa zeby miec rozrywke, to znaczy ze rozrywka nie jest bez znaczenia tak jak mowisz.

Tym samym praca takiego PG ma znaczenie dla spoleczenstwa i to wieksze niz jakiegos randomowego "wyksztalconego, ktory daje cos spoleczenstwu, a nie rzuca pilka do kosza", chocby dlatego, ze to NBA, ktore stoi praktycznie kilkudziesiecioma najlepszymi zawodnikami, generuje pewnie setki tysiecy miejsc pracy, z ktorych zyja kolejne setki tysiecy czlonkow rodzin tych pracownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomaszan napisał:

Dlatego napisałem wcześniej, że nie ma co walczyć z systemem i nie taki jest mój cel. Nikt z nas nie zmieni świata w jego globalności niezależnie, jak bardzo by się starał. Jest jak jest i tyle. Ale twierdzenie, że jest to normalne i że koszykarze (jak i piłkarze) otrzymują adekwatne pieniądze do swoich umiejętności, to jednak lekka przesada. A te przemyślenia przyszły mi z wiekiem. I tylko o to mi chodzi😎.

Kumam i sie nie czepiam czy cos. Po prostu rozmawiamy ;)

 

A co do tego co jest normalne, a co nie ... zwlaszcza w dzisiejszym swiecie, to mozna by doktoraty pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.