Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.07.2021 o 21:56, BMF napisał:

Westbrook to ruch, jakiego Lakers nie powinni zrobić, a zarazem move jaki Lakers jak najbardziej mogą zrobić, czyli panic move, albo, żeby ładnie zabrzmiało, high risk-high reward move: z tych ,,assetów'' (sorry, Kyle) to wiele się nie wyrzeźbi, a wypada coś ruszyć, a Westbrook dalej pewnie u kogoś tam może działać na wyobraźnię, ale chyba nie na tyle by Wizards dostali za niego jakąś wartościową ofertę. Pierwsza plotka, którą traktuję na poważnie.

Fuck.

Poszedłem z psem na spacer, i dalej uważam ten deal za kiepski:

- głębia

- salary

- poziom Westbrooka w playoffach

- potrzeby Lakers 

- fit Westbrooka w Lakers

Nie ma tutaj o czym dyskutować niestety: Lakers mają 3,5 koszykarza na ten moment w rosterze, na których płacą +120 milionów, a to wszystko za Westbrooka, źle fitującego z LeBronem, który ostatni raz dobrze w playoffach zagrał w 2016 roku, a ostatnio ma nawet problemy żeby w regularze dawać naprawdę mocny impakt, nijak nie rozwiązując swoich problemów, a nawet je pogłębiając, jeżlei chodzi o, hehe, głębię i spacing.

Ale gdyby szukać pozytywów, jakiegoś scenariusza, gdzie może się to udać, nawet jeśli - nie ukrywam - umiarkowanie w to wierzę (tzn. w ogóle nie wierzę).

Lakers mają w końcu drugiego ballhandlera na poziomie ~allstara.

Lakers w końcu mają trzeciego scorera.

Lakers w końcu mają guarda mogącego prowadzić 2nd unit. 

LeBron-Schroder w regularze dobrze wyglądali razem na parkiecie, a Schroder był memem generalnie względem oczekiwań, jakie wobec niego miano.

Westbrook-Davis + shooterzy to byłoby wystarczająco żeby odciążyć LeBrona.

Lakers nie oddali zbyt wiele - Kuzma to poziom rolesa z ławki, takich ludzi dostaje się za tax-MLE, KCP to dobry starter, ale nie jest ani czołowym obrońcą, ani czołowym strzelcem, ani scorerem i ballhandlerem, a Harrell to max koniec rotacji pod koszem w playoffach.

Lakers chyba są sklonni wejść w ogromny payroll, co jest swoją drogą o tyle zabawne, że są w stanie to zrobić dla Westbrooka. Od dłuższego czasu pisałem wielokrotnie, że opinia w ,,światku NBA'' o Westbrooku (all-NBA/allstar gracz) jest lepsza niż w realu jego wartość, więc ktoś jeszcze się nabierze - szkoda, że są to Lakers.

Lakers mogą zbudować lineupy a'la Rockets za czasów D'Antoniego: Westbrook - shooter - shooter - LeBron - Davis, dzieląc minuty Westbrooka i LeBrona na pół (no, wiecie o co chodzi), a mają pewnie leverage na rynku za minima/wyjątki i tych THTów, żeby ich wymienić na strzelców, a gdyby Westbrook się nie posypał rok temu fizycznie + Rockets mieli na centrze kogoś lepszego niż PJ Tuckera, to mogliby być groźni.

Ale czy tak będzie? No, moim zdaniem tak nie będzie, bo Lakers już trzy razy zbudowali LeBronowi skład z below-average spacingiem, i chyba to kółko wpływające na decyzje w Lakers za bardzo nie ogarnia znaczenia shootingu, vide MLE dla Harrella, i odpowiedniego fitu.

Washed-up Wade i LeBron dawali radę, bo mieli świetnych strzelców obok siebie, Westbrook-LeBron też nie będą tak fatalni jak już się mówi, chyba ..., chyba, że nie będzie strzelców wokół.

Czyli:

c***owo, ale może nie będzie tak źle, ale myślę, że może tak być.

Westbrook nie ma value, żeby go gdziekolwiek ruszyć, i za rok trzech rolesów i pick za niego będzie nie do odzyskania, jeśli to nie wypali. Lakers weszli all-in ze zbudowaniem mistrzowskiego teamu dla LeBrona na last dance dla Westbrooka. No k**** mać. 

Szkoda, bo na stole był Hield.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zabawne.

W NBA nie ma kontraktów nie do ruszenia, zły kontrakt CP3 dwa razy już ruszyli. Zły kontrakt Westbrooka drugi raz, Wall raz. Fakt, że Ci "źli" kontraktowi bohaterowi byli zamieszani w te wymiany, ale zawsze.

Tak patrząc na papierze na Big 3 w NBA

Curry Klay Green

CP3 Booker Ayton

PG13 Leonard + kto tam jeszcze wpisuje się w Clippers w Big 3.

Giannis Jrue Khris

Durant Kyrie Harden

Davis LeBron Westbrook

To na papierze te ostatnie wygląda na najmocniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Koelner napisał:

LeBron to niech ściągnie sobie jeszcze Królika Bugsa i Billa Murraya.

Heh, a miałem pisać post, ze wśród hejterow Lebrona, Westbrook nagle z cancera, ballhoga i debila urośnie do superstara, żeby tylko się przyczepić do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłodno, to jakieś tam pozytywy są, jeśli uda się Westbrooka schować do szafy w clutch i nie da mu się podejmować decyzji. Lakers potrzebowali atletyzmu, wjazdów na kosz(w zeszłym sezonie widziałem stat, że byli jakos na 28 miejscu w layupach), Davis powinien niszczyć, skoro z Westbrookiem niszczył Steven Adams i Thomas O'Bryant, jest ktoś kto odciąży Lebrona, skoro Rondo był legit przy Lebronie i Davisie, mimo że 2 miesiące później był skończony, to i Westbrook powinien być niezły.

 

Tylko teraz spacing spacing spacing, bo jest tragedia.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Reikai napisał:

Heh, a miałem pisać post, ze wśród hejterow Lebrona, Westbrook nagle z cancera, ballhoga i debila urośnie do superstara, żeby tylko się przyczepić do niego.

To na mnie nie licz! 

 

Zerowy to uosobienie wszystkiego czego lbj nie potrzebuje i z czego ciężko mu tkać 

Zero D, zero 3ki, zero gry off ball 

Mi się morda cieszy na wieść o tym tradzie. Będzie tak samo spektakularnie jak nowy kosmiczny mecz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Tak na chłodno, to jakieś tam pozytywy są, jeśli uda się Westbrooka schować do szafy w clutch i nie da mu się podejmować decyzji. Lakers potrzebowali atletyzmu, wjazdów na kosz(w zeszłym sezonie widziałem stat, że byli jakos na 28 miejscu w layupach), Davis powinien niszczyć, skoro z Westbrookiem niszczył Steven Adams i Thomas O'Bryant, jest ktoś kto odciąży Lebrona.

 

Tylko teraz spacing spacing spacing, bo jest tragedia.

Na chłodno to jest raczej gorzej niż lepiej. Wybrano gracza który pierwsze co trzeba robić to próbować ukryć i zabrać mu to co uwielbia robić choć robi to fatalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Lakers polega na tym ,że to BIG 3 pochłania 120 mln czyli poniżej tax mają 15 mln na 9 graczy. A sorki oni jeszcze mają 5 mln martwej kasy Denga więc zostaje ci 10 mln na uzupełnienie składu poniżej podatku.. Tam wciąz Gasol wisi za 2,5 mln. Lakers może za chwilę nie dać rady utrzymać THT ani Caruso jeśli ktoś mu rzuci umoe typu 8 mlnrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Problem Lakers polega na tym ,że to BIG 3 pochłania 120 mln czyli poniżej tax mają 15 mln na 9 graczy. A sorki oni jeszcze mają 5 mln martwej kasy Denga więc zostaje ci 10 mln na uzupełnienie składu poniżej podatku.. Tam wciąz Gasol wisi za 2,5 mln. Lakers może za chwilę nie dać rady utrzymać THT ani Caruso jeśli ktoś mu rzuci umoe typu 8 mlnrok

Lakers chyba się średnio przejmują podatkami. Tak w dużym skrócie, to Westbrook im pomoże w RS i im nie pomoże w PO, myślałem, że mają inne priorytety w LA, ale najwyraźniej się pomyliłem. Westbrook w RS to jednak wciąż powinien być borderline all-star, a talent > fit w RS. Jednak w PO może się to już nie udać, choć z drugiej strony RW będzie miał cały sezon, żeby zrozumieć swoją rolę obok LeBrona i nauczyć się korzystać z jego oraz Davisa gravity. Raczej się nie nauczy, więc ja to odbieram jako panic move Lakers, z którego się pośmiejemy na wiosnę. Ciekawie się może zrobić, jeśli te plotki o Hieldzie się okażą prawdą, ale wciąż oni będą o jednego lub dwóch grywalnych 3&D wings od posiadania jako tako zblansowanego rosteru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karpik napisał:

Lakers chyba się średnio przejmują podatkami.

Oczywiście ,że nie ale odcina immożliwości sign and trade... Mają niższe MLE na uzupełnienie składu. Mają 9 mln  na uzupełnienie składu . Oni chyba nawet nie pozyskali drugiej rundy w drafcie choć to najtańszy sposób na uzupełnieni składu. 

RW w Wizards zaliczył najmniej wjazdów w karierze. Najmniej pkt z pomalowanego . Więc ogólnie albo potrzebuje dobrych strzelców wokół aby wjezdzać pod kosz albo już atletyzm go zawodzi.. On juz moze nie być nawet super dobry na RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej sadze ze to nie koniec, i ze to nie jest pelny trejd na linii Wizards-Lakers-Kings, biorac pod uwage z czym kazda z ekip zostala. Schroedera nie mozna poki co ruszyc, ani nawet o tym mowic bo wjedzie tampering. Nie zdziwie sie jak jeszcze jakies zmiany moga zajsc i Schroeder poleci tam do Wizards, Hield do Lakers, Bertrans do Kings czy jakos tak.

Westbrook w Lakers ... jak pisalem o big 3 Nets, ze to jest potencjalny rozstrzal miedzy mega konkret trio, a mega katastrofa, to ten James-Davis-Westrbrook poszerza tenze rozstrzal w obie strony. To moze byc po prostu katastrofa, a moze najlepsze trio w lidze. Co bedzie to sie okaze, ale patrzac na to, ze Irving jakos dal rade w Nets oraz ze w Lakers jakos im idzie z trudnymi zawodnikami to warto choc dac im szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.