Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2020/2021


nba2midnight

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Eld napisał:

No to co. LeBron odpala jutro jeden ze swoich jachtów i jedzie na ryby?

Jakieś wiarygodne infa o Davisie?

Na razie tylko jakies przecieki, ze Davis chce zagrac. W sumie to teraz i tak chyba wszystko jedno. Jak sie polamie to i tak bedzie mial prawie pol roku na dojscie do siebie.

No i masz cos konkretnego akurat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze czlowiek zalozyl ten temat, to wypada go i zamnknac, bo konczy sie sezon dla aktualnych mistrzow NBA. 
 

Choc czesto nie bylo tu ruchu w temacie przewiduje, ze teraz sporo osob nielubiacych Lakers wpadnie tu chocby na moment dajac upust swojej radosci, twierdzac ze wiedzialy ze tak bedzie, ze sklad byl c***owy, Pelinka zrobil zla robote, James sie skonczyl, a AD jest soft, Lakers wygrali rok temu bo banka, Vogel to c*** nie treneritd. Ich swiete prawo, niech korzystaja, bo to w koncu najlepsza okazja ku temu.

 

Ja jednak nie bede taki surowy w ocenie tego sezonu. Postawmy sprawe jasno - nie tyle sam exit w pierwszej rundzie, ale brak obrony mistrzostwa, to oczywiscie porazka i zly sezon - tu nie ma sie co oszukiwac, zwlaszcza ci ktorzy wprost mowia, ze kazdy sezon Lakers bez mistrzostwa to porazka. Niemniej, jesli bylyby kiedykolwiek okolicznosci, aby zrozumiec czemu dana druzyna (w tym wypadku Lakers) nie potrafila wygrac/obronic mistrzostwa (nie chodzi o usprawiedliwanie), to chyba nie byloby lepszej ekipy do postawienia w takim swietle niz tegoroczni Lakers.


Rekordowo krotki offseason, niedoleczone urazy z ostatnich finalow, nowe twarze, po prostu przeogromna ilosc kontuzji w trakcie sezonu, gdzie dwie najwieksze gwiazdy wypadaja na jego, wiekszosc, ciagle nowe wymuszone rotacje, brak mozliwosci wspolnego treningu. brak zgrania, brak ciaglosci, kiedy wydaje sie, ze juz moze zacznie trybic to znowu kontuzje, wypadniecie kluczowego w tej serii AD w waznym momencie itd. Itd.

To nie mogl byc sezon Lakers. Ja dalej bede bronil, ze zalozenia i ruchy przed sezonem byly sluszne. Najsmieszniejsze jest to, ze ci ktorzy twierrdzili/twierdza inaczej, ale sa uczciwii i maja troche oleju w glowie (hejterzy i tak beda robic swoje), przyznaja mi racje, ze ani oni, ani ja czy osoby podobnie do mnie myslace ... nie mielismy racji czy ze sie pomylilismy. Tak skazony plaga kontuzji sezon uniemozliwia wg mnie uczciwa i sensowna ocene tego rosteru i jego potencjalu w calosci, bo byl on  w takowym stanie po prostu za malo dostepny.

Oczywiscie jak juz gral, to nie mozna nie wytknac wad, ktore bylo widac, ale uczciwie nalezaloby tez przyznac, ze te przeblyski co byly pozwalaly miec nadzieje na koncowy sukces. Ja w kazdym razie, osobiscie, bardzo zaluje ze nie dane nam bylo zobaczyc calego sezonu w wykonaniu zdrowych Lakers. I watpliwe ze zobaczymy ten sklad ponownie, bo oczywiscie lud chce krwi teraz. 

Nie wiem nawet czy jest sens oceniania poszczegolnych graczy, bo poza ich plusami czy minutami, tak z reka na sercu, co mogli zrobic tacy Schroeder jak nie bylo dwoch glownych opcji tyle czasu, a on nie nie jest all star kaliberr gracza, czy Drummond, ktory choc moze nie ma najwyzszego IQ, ale doszedl pozno w sezonie, niewiele z reszta ekipy gral i zawsze byl traktowany jako ta piata, moze conajwyzej czwarta opcja. Vogela tez swoje za uszami ma, ale naprawde dwoil sie i troil by latac dziury na biezaco, no i trudno go winic za tragiczna skutecznosc jego graczy z open lookow. Tu najlepszy trener nic nie da rady.

Dziwny sezon zakonczony duzo ponizej oczekiwan, ale i w takich warunkach trzeba sie odnalezc. Co dalej? Na pewno, w koncu, dluga przerwa dla Jamesa i AD. To priorytet nr 1 dla Lakers. Musza oni w koncu odpoczac i wyleczyc sie w stu procentach. Ten sezon pokazal tez jak wazna przy starszym Bronie i lamliwym AD bedzid stabilna, trzecia opcja, ktora moze ciagnac gre gdy ich nie ma. Oczywiscie beda plotki o Bealach czy innych takich, ale nie wiem czy go musi byc superstar, a po prostu ktos co zawsze da te pewne punkty. Swego czasu pisalo sie o DeRozanie, i ponoc sam mial wyrazac chec. Nie chodzi nawet o niego i konkretne nazwiska, ale po prostu o kogos kto w 90% zawsze zdobi swoje. No ale to zobaczymy.

 

Podsumowujac, sezon rozczarowujacy, jeszcze raz gratulacje za zeszly rok i mistrzostwo, ale trzeba oddac korone komus innemu i duzo solidnej pracy (oraz zdrowia) bedzie trzeba, aby moc o nia znowu powalczyc. Dopoki jednak Lebron bedzie dalej co najmniej bardzo dobrym graczem, AD jakos omina kontuzje i Lakers z glowa i na chlodno podejda do tego offseason, to nie widze przeszkod ku temu, aby za rok znowu byli w gronie contenderow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie były ruchy rok temu, bo to było bezsprzecznie wzmocnienie składu. Zdrowi Lakers to znowu byliby faworyci. Problemem było sprowadzenie Davisa. Każdy wiedział ze to zawodnik który co chwila ma kontuzje. I to jest troche ruletka. W tamtym roku był zdrowy to Lakers zdobyli mistrza. W tym roku sie rozsypał(nie sam) to z Lakers nie było co zbierać

Oczywiście trudno nazwać błędem sprowadzenie zawodnika który dał mistrzostwo, ale długoterminowo tych kontuzji dalej może być dużo, dalej niby Lakers będą mocni ale jednak nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iglo13 napisał:

Problemem nie były ruchy rok temu, bo to było bezsprzecznie wzmocnienie składu. Zdrowi Lakers to znowu byliby faworyci. Problemem było sprowadzenie Davisa. Każdy wiedział ze to zawodnik który co chwila ma kontuzje. I to jest troche ruletka. W tamtym roku był zdrowy to Lakers zdobyli mistrza. W tym roku sie rozsypał(nie sam) to z Lakers nie było co zbierać

Oczywiście trudno nazwać błędem sprowadzenie zawodnika który dał mistrzostwo, ale długoterminowo tych kontuzji dalej może być dużo, dalej niby Lakers będą mocni ale jednak nie do końca

No to byl bledem czy nie? Pamietaj ze tutaj kwestia „dlugoterminowo” w przypadku Lakers to zawsze takie slowo z przymruzeniem oka, bo :

1. Lebron potrzebuje ekipy na teraz w swoim wieku

2. Sama chyba kultura Lakers opiera sie na wygrywaniu teraz i jak najszybciej, a nie na mozolnym, dlugoletnim budowaniu ekipy jak w mniejszych marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nba2midnight napisał:

No to byl bledem czy nie? Pamietaj ze tutaj kwestia „dlugoterminowo” w przypadku Lakers to zawsze takie slowo z przymruzeniem oka, bo :

1. Lebron potrzebuje ekipy na teraz w swoim wieku

2. Sama chyba kultura Lakers opiera sie na wygrywaniu teraz i jak najszybciej, a nie na mozolnym, dlugoletnim budowaniu ekipy jak w mniejszych marketach.

Udało sie raz czyli sie opłacało. Ale Lebron będzie powoli schodził. Davis co chwila ma kontuzje. Po prostu uważam ze takie wyniki jak odpadnięcie w 1 rundzie to może stać sie w najbliższych latach norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, iglo13 napisał:

Udało sie raz czyli sie opłacało. Ale Lebron będzie powoli schodził. Davis co chwila ma kontuzje. Po prostu uważam ze takie wyniki jak odpadnięcie w 1 rundzie to może stać sie w najbliższych latach norma

To zalezy od tego co zrobia w ten offseason. Lebron ma miec ekipe na juz, wiec nie zdziwiloby mnie sciagniego Lowrych i innych takich nienajmldoszych zawodnikow, ktorzy dadza to co trzeba teraz, a ich kontrakt wygasnie kolektwynie wraz z Jamesowym.

 

 

jesli znowu to powiedzial teraz po meczu, to zeby go to „fair” nie przekrecilo w druga strone.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto na koniec oddac glos glownemu aktorowi i zobaczyc, gdzie jest jego glowa obecnie

 

 

 

 

 

 

Co by nie mowic i jak sie Lebrona nie czepiac - tak dlugi offseason i jego sam talent i prowadzenia ciala, powoduje ze bedzie jeszcze 2-3 lata czolowym graczem i musza to Lakers wykorzystac i odpowiednie ruchy poczynic, aby maksa z tego wycisnac.

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa pierwsze przecieki z tak zwanych zrodel insiderskich Lakers. Oczywiscie kazdy moze traktowac jak chce, ale te zrodla zazwyczaj byly dosc dobre. Ja niczego nie biore na 100% pewnik, ale daje wiare, ze w tych cos jest. Ogranicze sie tylko do plotek odnosnie offseason, nie bede wstawial analiz przegranych serii Suns. W skrocie.

 

- Lakers chca robic load management/minute restrictions AD podczas RS. Ma byc zatrudniony personel specjalnie za to odpowiedzialny i majacy miec piecze nad zdrowiem AD. Nieznane jest stanowisko AD wobec tego. Takie samo rozwiazanie zostalo zapronowane Jamesowi, ale ponoc nie jest zainteresowany (prawdopodobnie chodzi o kwestie scigania rekordow).

- Glownymi punktami nadchodzacego off season maja byc play maker i center (zwlaszcza jesli Drummond odejdzie).

- Za glowne cele personalne uwaza sie Turnera i Lowry'ego, ale Lakers zdaja sobie sprawe jak trudne to bedzie do wykonania.

- Lakers chca bardzo zatrzymac Drummonda.

- Ponoc maja nastapic spore zmiany w rosterze Lakers.

- Organizacja nie chce pozbywac sie graczy, ktorzy aktualnie maja zanizona wartosc, bo to pociaga potencjale duze ilosci personelu, ktore trzeba by oddawac w ewentualnych trejdach.

- Panuje przekonanie ze ze zdrowym rosterem i dluzszym offseason, istnieje realna szansa na walke o mistrzostwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, the_secret napisał:

z tym zatrzymaniem Drummonda to mam nadzieję, że tylko tak mówią by nie zrobić mu przykrości, już lepiej by Harrell został, albo Dwight wrócił

co do zmian to niech zatrudnią Vogelowi jakiegoś dobrego asystenta od ofensywy

Tu sam Pan Jezus nie pomoze z zadna ofensywa, jezeli beda Mur Chinski z open lookow dalej budowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, the_secret napisał:

na pewno Pan Jezus pomoże bardziej niż Jason Kidd

o zmianach zawodników nie pisałem bo to oczywiste, ale Caruso i THT mam nadzieje, że zostaną

Z tego co slychac to obydwaj chca zostac i Lakers ich chca zostawic i ponoc sa w tej hierarchii wyzej niz Schroeder.

Co do Schroedera dochodza rozne informacje, ale jedno wydaje mi sie pewne - beda chcieli go w jakiejkolwiek formie podpisac, zeby chociazby moc trejdowac i nie stracic assetu za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podsumowan, trzeba oddac, ze to nie byla ekipa dla 37 letniego Lebrona zeby samemu to ciagnac w PO przeciwko druzynie ktora jest mloda i naprawde “w gazie” (chociaz juz myslalem, ze Suns zlapali czkawke ze sraczka). Myslicie ze z AD to bedzie lepiej, ze jakis magiczny program obciazen wystarczy zeby facet sie nie rozlecial? Mi sie wydaje ze lazdy taki uraz ktory on lapie, +1 do wieku co roku, bedzie go przesladowal (ta slynna amortyzacja przy kontuzjach) - to jest kawal miecha, wczoraj chyba zagral zeby mu nie cisneli ze miekki, ale ewidentnie nie byl gotowy.

kto z tegorocznej lapanki (nie licze niemca ktory gral za normalne pieniadze) okazal sie dobry, warty zachowania? THT, ktory bedzieckonkurowal z Caruso?

naprawde chcielibyscie dac szanse tym “mclemurom” czy matthewsom?

tak jak nie lubie Lakers to naprawde stay away od Drummonda, gdzie on byl w najlepszym wydaniu bezuzyteczny a w najgorszym full blown cancerem l, w swoim contract year gdzie mial motywacje $. Cavs oddalo 2nd runde i wzielo na siebie extra rok kontraktu a tu LAL mialoby dac kontrakt w wysokos i ktora bedzie nietrejdowalna od poczatku i na kilka lat? Nie wiem, moze sie myle ale przyjscie Pana “kwadrata” zalatwilo Harrella, ktory jako C z lawki byl dobrym fitem do projektu “na dwa allstary”?

Kuzma za 39/3 to juz w tym momencie kula u nogi czy jeszcze nie, bo ma mityczna wartosc transferowa (?).

Jak oceniacie KCP? Wartosc kontraktu chyba taka, ze Cleveland moze wyslac expiring Princea za druga runde LAL?

z niemcem jest feler, bo jaka jest alternatywa, ten stary, wygladajacy jak starzejacy sie srednio utalentowany zapasnik Lowry? Kto jest wogole alternatywa dla Szredera w snt albo nie daj boze FA przy braku cap space?

Ktos wogole wchodzi w gre z FA, jakies “wyjatki”?

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, memento1984 napisał:

Czas podsumowan, trzeba oddac, ze to nie byla ekipa dla 37 letniego Lebrona zeby samemu to ciagnac w PO przeciwko druzynie ktora jest mloda i naprawde “w gazie” (chociaz juz myslalem, ze Suns zlapali czkawke ze sraczka). Myslicie ze z AD to bedzie lepiej, ze jakis magiczny program obciazen wystarczy zeby facet sie nie rozlecial? Mi sie wydaje ze lazdy taki uraz ktory on lapie, +1 do wieku co roku, bedzie go przesladowal (ta slynna amortyzacja przy kontuzjach) - to jest kawal miecha, wczoraj chyba zagral zeby mu nie cisneli ze miekki, ale ewidentnie nie byl gotowy.

kto z tegorocznej lapanki (nie licze niemca ktory gral za normalne pieniadze) okazal sie dobry, warty zachowania? THT, ktory bedzieckonkurowal z Caruso?

naprawde chcielibyscie dac szanse tym “mclemurom” czy matthewsom?

tak jak nie lubie Lakers to naprawde stay away od Drummonda, gdzie on byl w najlepszym wydaniu bezuzyteczny a w najgorszym full blown cancerem l, w swoim contract year gdzie mial motywacje $. Cavs oddalo 2nd runde i wzielo na siebie extra rok kontraktu a tu LAL mialoby dac kontrakt w wysokos i ktora bedzie nietrejdowalna od poczatku i na kilka lat? Nie wiem, moze sie myle ale przyjscie Pana “kwadrata” zalatwilo Harrella, ktory jako C z lawki byl dobrym fitem do projektu “na dwa allstary”?

Kuzma za 39/3 to juz w tym momencie kula u nogi czy jeszcze nie, bo ma mityczna wartosc transferowa (?).

Jak oceniacie KCP? Wartosc kontraktu chyba taka, ze Cleveland moze wyslac expiring Princea za druga runde LAL?

z niemcem jest feler, bo jaka jest alternatywa, ten stary, wygladajacy jak starzejacy sie srednio utalentowany zapasnik Lowry? Kto jest wogole alternatywa dla Szredera w snt albo nie daj boze FA przy braku cap space?

Ktos wogole wchodzi w gre z FA, jakies “wyjatki”?

Nie chce mi sie juz nawet do tych samych rzeczy odnosic n-ty raz, bo juz bylo mielone, ale serio pytanie - ogladales cos Lakers w tym sezonie, czy tylko te mecze w ktorych juz byli posypani/przetrzebieni, albo po prostu wpadles na koniec tylko podokazywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, the_secret napisał:

co do zmian to niech zatrudnią Vogelowi jakiegoś dobrego asystenta od ofensywy

Oczywiście bezcenne, tylko jest jeszcze LBJ.

59 minut temu, nba2midnight napisał:

Z tego co slychac to obydwaj chca zostac i Lakers ich chca zostawic i ponoc sa w tej hierarchii wyzej niz Schroeder.

A można być niżej? Miałem nadzieję, że pocisną go podczas TD. 84/4 dla germana, to już nie jest "asset", tylko kula u nogi, a on chce więcej.

32 minuty temu, memento1984 napisał:

niemcem jest feler, bo jaka jest alternatywa, ten stary, wygladajacy jak starzejacy sie srednio utalentowany zapasnik Lowry? Kto jest wogole alternatywa dla Szredera w snt albo nie daj boze FA przy braku cap space?

Ktos wogole wchodzi w gre z FA, jakies “wyjatki”?

Był temat wymiany Kuzmy za Spencera Dinwiddie, ale z wiadomych względów padł.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nba2midnight napisał:

Nie chce mi sie juz nawet do tych samych rzeczy odnosic n-ty raz, bo juz bylo mielone, ale serio pytanie - ogladales cos Lakers w tym sezonie, czy tylko te mecze w ktorych juz byli posypani/przetrzebieni, albo po prostu wpadles na koniec tylko podokazywac?

sporadycznie, zalapalem sie na pelen rollercoaster - nie wystarczajaco zeby jakos dobrze ocenic asiorow jak KCP, Harrell czy Kuzma. chlopaki "za zlotowke" to spojrzalem w tabele ze srednimi i widzialem ich po 2-5min jak ogladalem spotkanie. wiadomo, ze najwiecej obejrzalem pod koniec, nie ogladam spotkan o 22:30 bo szkoda mi czasu na nie "moja druzyne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, memento1984 napisał:

sporadycznie, zalapalem sie na pelen rollercoaster - nie wystarczajaco zeby jakos dobrze ocenic asiorow jak KCP, Harrell czy Kuzma. chlopaki "za zlotowke" to spojrzalem w tabele ze srednimi i widzialem ich po 2-5min jak ogladalem spotkanie. wiadomo, ze najwiecej obejrzalem pod koniec, nie ogladam spotkan o 22:30 bo szkoda mi czasu na nie "moja druzyne".

To wiele wyjasnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.